Kočík Quinny Speedi 2009. Máte ho niekto?

tobi08
1. feb 2009

Má niekto ten kočík?
Aký je?

lucenek
1. feb 2009

úplně stejný jako quinny speedi 2008, 2007..akorát má madlo a jinou barvu 😀

tobi08
autor
1. feb 2009

a je dobrý, máš ho?

lucenek
1. feb 2009

jj super lehký, ovladatelnost...neměnila bych za nic 😵

tobi08
autor
1. feb 2009

Mne sa tiež páči, aj cena je celkom rozumná, našla som ho za 7500 Kč, len nie je k tomu asi pláštenka, ani nánožník, to si si asi zvlášť všetko dokupovala, však?
A máš to originál všetko quiny? Myslím tie doplnky.

pajinkaa
1. feb 2009

Tobi - my ho máme, ale ještě čekáme na mimi...

jinak Ti sem kopíruju, co jsem teď napsala v jiné diskusi 😉

...já původně chtěla buď Peg Perego, nebo Inglesinu - třeba Magnum nebo jen hlubokej.. no, pak jsme šli do obchodu a zamilovali jsme se do Quinny Speedi 2009, jak perfektně jde ovládat, je lehký, moderní, prostorný sporťák.. Pravda, korbička není z největších - ale které dneska jsou velké???... prostě na jarní miminko mi přijde v pohodě... pravda - na letní bych možná zvažovala jinej...kvůli fusaku v zimě, ale jak říkám, je to otázka názoru a každé mimčo roste jinak....

K výhodám: je stabilní, dobře provedenej, neplastovej, s brzdou, vhodnej k bruslím, moderní, velikej sporťák, nafukovací kolečka, jde nasadit autosedaka Maxi Cosi atd...

mouchy má taky, to je fakt - nepřehazovací rukojeť, sporťák nejde úplně do lehu..

ale tak věřím, že prckovi se v něm bude dobře jezdit!!

tobi08
autor
1. feb 2009

ďakujem za odpoveď, si zlatá. Ja mám malého má 5 mes., hlboký mám abc - 3 tech, tiež korbička malá , ale žiadnu "formulu" som nechcela.
a kde si ho kúpila, nevieš, kde je najlepšia cena?

lucenek
1. feb 2009

Tobi mám upravený sed nejde ani do úplného sedu ale po úpravě ano.pláštěnky mám originál, pumpičku slunečník včetně úchytky, a fusak a madlo i s potahem.Co není origo je nánožník, ale koupila jsem nášivku loga tak to našiju a to je vše

pajinkaa
2. feb 2009

Tobi, písnu Ti adresy do IP, ať nedělám reklamu.. 😉

sisstin
2. feb 2009

tak, kočárek je hodně, hodně krásný 🙂 má velká nafukovací kola, je perfektně vyváženej, takže jízda na 1+, polohování zad už je horší, ale po úpravách jde do lehu i do úplného sedu 😎 ,opěrka noh jde polohovat skvěle, košík je teda o ničem, ani po zvětšení se tam toho moc nevejde....

mám originální fusak, neměnila bych ani za nic, skvěle drží, je nááádherně teplej, dá se odepnout vrchní díl...a mít jen spodní, když není velká zima, jen aby nefoukalo na zádíčka 🙂

pláštěnku mám taky originální, též se vyplatí, skvěle drží a hodí se k designu kočárku

tašku mám originální, nicméně tu bych už nekoupila, za ty peníze není, o co stát..je placata a nepřehledná 😔

je to vcelku dobrý kočárek, ale za tu cenu se dá sehnat mnohem lepší, např. Bebe confort high treck...do Speediho už bych asi nešla..je dost předražený 😒

leniccka
2. feb 2009

sisstin a plastenka na speedy sa kupuje ina na vanicku a ina na sportak??? alebo sa to da nejak upravit aby to pasovalo na oba typy....

pajinkaa
2. feb 2009

Leni - k vaničce dostaneš automaticky síťku i pláštěnku origoš a ještě fleec. deku (je to v ceně). Ke sporťáku musíš dokoupit pláštěnku - já třeba mám univerzální za 200 na trojkolky, ale zatím jsem nepoužívala, takže nemůžu říct...

Fusak mám Aesthetic a zdá se mi do kočárku taky perfektní!! je to 3 v 1, takže bude mít velké využítí - v autosedačce, hluboké korbičce i ve sporťáku 🙂

lucenek
2. feb 2009

leni jak píše paja, je zvláš na vanu a na sporťák
ty univerzály nevím jak pasují

veronikahel
2. feb 2009

tobi my máme tiež speediho, so všetkými originál doplnkami nás vyšiel cca 35 000 Sk. kupovali sme ho na jeseň 2007 a vtedy bol ešte dosť drahy, odvtedy išli ceny dole...
už by som ho tiež na druhý krát asi nechcela... najviac mi vadí, že sa nedá otočiť tvárou ku mne, takže keď fúka, tak musím ísť s malým proti vetru 😝 na leto, proti slnku sme kupovali slnečníka a dáždnik v jednom Casualplay, a ten sme teda dosť využili... nosíme ho aj teraz, keď niekedy slabšie prší, tak vystierame len dáždnik...
pláštenka... no dosť dráha záležitosť 😝 nás vyšla 1990,-
keď si k tej sume 7500kč pripočítaš sumy za pláštenku, tašku, fusak... tak to bude dosť...

ale inak, je to OK kočík, len tiež má svoje nedostatky ako každý iný...

tobi08
autor
2. feb 2009

No, ďakujem Vám za názory, ešte sa fakt skúsim po niečom obzrieť, viete mi aj poradiť? Ja hľadám trojkolesový športiak a nechcem malé kolečká.

krazu
2. feb 2009

tobi my mame quinny speed, som s nim spokojna, ale na leto zhanam uplne lahke golfky, musim sa kazdy den trepat s kocikom po schodoch k vytahu a uz mam na to nervy 😀 😝

inak skus si kuknut casualplay to su pekne kociky
http://www.maderna.sk/kociky/hlboke-a-kombinova...

tobi08
autor
2. feb 2009

Casuaplay sú krásne, ale asi ešte drahšie, však?
Veronika, a vieš mi poradiť, či sa nejaký troj kolesový kočík dá otočiť?
Ja som kedysi asi pred 4 rokmi mala ABC trojkolku, tam sa dala celá vanička otočiť, ale teraz neviem, či sa to dá na niektorom z kočíkov.

pajinkaa
2. feb 2009

Veru - 35 tisíc???? 😕 nás vyšel min o deset miň se vším i Maxi Cosi atosedačkou a isofixem do auta k ní...
Tobi - rukojeť jde přehodit i např u Quinny Freestyle nebo Teutonie Spirit nebo možná i Jané (to nevim jiště)..

lucenek
2. feb 2009

jako počítej s tím že máš-li 3 kolku a přehodíš rukojet totálně se ti změní jízdní vlastnosti zadní koa by byly vepředu...no nevím myslím že to asi bude dost nestabilní opačně

tobi08
autor
2. feb 2009

Veru veru, keď je to predné kolečko otočné, to by sa ani nedalo karovať, tak preto. ja čo som mala pred tými 4 rokmi trojkolesový kočík, tam to kolečko nebolo otočné, a dala sa celá sedacia časť pretočiť opačne, ale málo som to využívala.
Neviem si predstaviť, že som na prechádzke s 10 mes, bábom a začne fúkať a ja budem otáčať celú sedaciu časť naopak, to sa nedá. Inak otočené som to mala sem tam, kým je to bábo malé a ešte ho až tak nezaujíma okolitý svet, ale chce vidieť iba mamu.
Nuž, všetko má svoje výhody, ale aj nevýhody.

veronikahel
2. feb 2009

tobi, tento cam cortina sa da otačať...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
alebo quinny buzz, ale ten ma zase dosť malú športovú časť a je ešte drahší...

pajinka, keď sme ho kupovali tak bol ešte dosť drahý...
máme: kočík-športová časť- 12000Sk, vanička- 7000Sk, autosedačka maxi-cosi, cabriofix- 5700Sk, maxi-cosi fusak do autosedačky a do vaničky- 1500Sk, pláštenka- 1990Sk, taška- 1990Sk, quinny fusak- 3000Sk, letný poťah, maxi-cosi do autosedašky- 1300Sk a slnečník, casualplay-700Sk....
tak si to spočítaj....

leniccka
2. feb 2009

paji, dakujem za odpoved ohladom tej plastenky... ja som len chcela vediet ci si mam objednat aj speci plastenku na sportak, lebo som to nasla lacnejsie na nete ako u nas v obchode... tak aby som na nieco nezabudla 😉

sisstin
2. feb 2009

leniccka: do tý origoš pláštěnky bych fakt šla..krásně drží..okolo madla je na zipy a hlavně je pod ní vidět, jak je ten kočarek pěkný 😉 a je z té tvrdé slídy 😉

leniccka
2. feb 2009

sisstin, dnes som bola zase ten quinny obzerat v obchode aj s mamkou, jej sa samozrejme nepaci, lebo pred 24 rokmi boli ine kocare ale neva.... no a viem ze v tej vanicke je balicek s tymi 3 vecami, len som nevedela fakt ze ci mam objednavat plastenku alebo sa bude dat nejak prerobit ta z vanicky aj na sportak... ja uz sa na ten kocik tesim...
vo stvrtok ideme na sono, tak nam snad doki povie co to bude, aby som mohla objednat farebny kocik... a ked nepovie tak objednam modry 😀 😀 😀

sisstin
2. feb 2009

leniccka: já jsem vaničku neměla..až sporták 😉 jako je to docela dobrej kočářek..ale fakt moc nevychytali to polohování zad..a rozptyl zadních kol je strááášně širokej..podle mě až zbytečně moc 😕 zkus mrknout na Bebe confort high track..tenhle kočárek stojí už stejně jako Speedi, a polohování sportáku je úplně geniální 😉 a ma obrovskej nákupní košík 😉

leniccka
2. feb 2009

sisstin, my nemame nikde problem co sa tyka miesta, cize ja keby som vozila dieta aj v dva metre sirokom kociku tak prejdem 🙂 mame siroky vytah, aj vchodove dvere 🙂 velky byt... ja som sa proste do quinnyho taaaaaaaaaaaaaaaak strasne zalubila, a maly nakupny kosik je to posledne co by ma trapilo, lebo na nakupy pojdeme aj tak autom 🙂
ale idem mrknut aj ten co si mi napisala

sisstin
2. feb 2009

leniccka: no já třeba v Bille neprojedu mezi pokladnama 😉 😅 no zkus...mně se líbí ten BBHT i víc vzhledově a hlavně manipulačně je lepší..ale Speedi též není zlý 😉

leniccka
2. feb 2009

ale kukam teraz na ten bebe confort tak uvidim ked ho naskladam ako 3 kombinaciu kolko korun vyjde a co na to povie buduci pan tata 😝 😀

sisstin
2. feb 2009

leniccka: ono, já nevim, jak vyjde na SK 😕 nějaký kočářky tam máte levnější a nějaký dražší 😕 jako já bych ti fakt spíš doporučoval ten, je též krásný a ta funkčnost je lepší než u speedaka..uvidíš, na kolik vás to vyjde 😉 jinak ta vanička se dá použít i jako autosedačka a kolíbá 😉

leniccka
2. feb 2009

len u nas je ten problem ze v nasom meste mame jeden velky baby svet, a su strasne predrazeni... a iny obchod s dobrym vyberom kocikov tu nie je... a na nete v Bratislave som nasla ten quinny o 7 tisic korun lacnejsi!!!! a to uz je sakra rozdiel

sisstin
2. feb 2009

leniccka: ty jsi z BB, to zas není tak daleko od BA..co si to tak objednat z nějakého i-net obchodu z Brna? Nebo si tam zajet 😉