Kočík Riko Alpina alebo Aveo a vaše skúsenosti s nimi

babulkaa
14. júl 2011

Ahojte nemate niektora z Vas skusenosti s tymto kocikom?? Dakujem

pondelnicka
14. júl 2011

My máme Aveo a som maximálne spokojná. Používame ho cez 7 mesiacov a žiadny problém. Hlboká vanička bola dosť veľká, malá sa v pohode zmestila aj s fusakom. Ale je pravda, že sme mali zimné bábo, takže bola maličká... Už máme športovú verziu a tiež v pohode. Akurát, športová časť po nakliknutí je nižšie ako hlboká, tak sa trochu horšie dá dostať ku košíku, ale to je asi jediná chybička. 😉

babulkaa
autor
14. júl 2011

@pondelnicka takze hovoris ze cez zimu bola vanicka mala??? Lebo ja budem mat tiez zimne babo preto sa pytam, a konstrukcia je pevna alebo taka ako keby umelohmotna?? Kolieska su velke ci nie? Dakujeeeeem

pondelnicka
14. júl 2011

Maličká bola naša babula, nie vanička... 😉 Čo som počula, tak riko má jedny z najväčších vaničiek, takže oktobriatko sa tam v pohode zmestí.... 🙂 Konštrukcia je odlahčená, myslím že dosť pevná, nie je to umelina, je aluminiová, myslím, že vydrží dosť... Kolieska sú aj aj, jedny väčšie, jedny menšie, manévruje sa s nimi úplne super. Máme nafukovacie, fúkali sme ich len raz hneď na začiatku priamo na pumpe a držia doteraz...

babulkaa
autor
15. júl 2011

@pondelnicka dakujem, este by som sa chcela spytat ako je odpruzeny tento kocik?? Nemali ste s nim problem cez zimu ked bol sneh?

pondelnicka
15. júl 2011

Problém žiadny, a to bývame na dedine v zabudnutej uličke, kde odhŕňajú minimálne. Predné malé kolieska som zaaretovala aby trčali dopredu, tak nám poradila pani majiteľka obchodu a mali sme to ako lyže. 😉 Jasné, že to nešlo úplne hladko, ale čo by som chcela na snehu... Takže pohoda... 😎

babulkaa
autor
15. júl 2011

A ako je odpruzeny kocik ?

pondelnicka
15. júl 2011

Mne sa zdá dobre odpružený, odpružené sú len veľké kolesá. Nie je z neho hojdačka, ale nie je to ani úplne "tuhé", také akurát... 😉 Ale každému sa môže zdať odpružený inak, asi najlepšie by bolo si ho ísť do predajne (alebo odkiaľ budeš kupovať) osobne vyskúšať...

babulkaa
autor
15. júl 2011

@pondelnicka Dakujem za odpovede, a mozem sa spytat kde si ho kupovala ty??

pondelnicka
15. júl 2011

@babulkaa máme ho z Tvrdošoviec - www(bodka)ppluxbazar(bodka)sk Oplatí sa tam ísť osobne, aj keď neviem, odkiaľ si... 😒 My sme mali pôvodne vybraný úúúplne iný kočík, ale vyskúšali sme si náš vybraný a aveo a nebolo o čom... Jednoznačne vyhral... 😉 Majiteľka nemá problém ti povedať aj negatíva jednotlivých kočíkov, nevychvaľuje len najdrahšie, čo sme ocenili... Fakt odporúčam, možno sa ti nakoniec zapáči úplne iný, stále má nejaké novinky... 😎

katy31
17. júl 2011

@pondelnicka @babulkaa ahojte baby, aj mne sa pozdáva.. tiež rozmýšľam, že si asi zaobstarám tento druh... ešte zvažujem coleto toledo 😉 Ale som rada, že sa tam zmestí bábo aj s fusakom 🙂 Tie vaničky majú niektore také malé... 😠

babulkaa
autor
17. júl 2011

@katy31 akurat som pozrela ten kocik Toledo a zda sa mi vanicka dost mala podla obrazku ale mozno sa mylim, ja este premyslam nad znackou MIKADO ASTON alebo DORJAN no uvidim. V najblizsej dobe sa chystame s manzelom do predajne kde maju kociky RIKO obkukat tento kocik a vyskusat si ho ako jazdi a celkovo. Tak podla toho sa rozhodneme 😀

katy31
18. júl 2011

@babulkaa tak obkukaj poriadne a potom napíš, čo si zistila.. mne sa páči aj RIKO Amigo Sport Line, ale asi vyhráva zatiaľ RIKO Alpina

katy31
18. júl 2011

@babulkaa pozerám ten MIkado, ten je tiež pekný, len ma tuším o 2 cm menšiu vaničku ako Riko, nie? 😕

e_kociky
18. júl 2011

@katy31 práve naopak, Aston má väčšiu vaničku ako Riko a to podstatne. Riko má aj menšiu vaničku aj športová časť je menšia. Taktiež podvozok je pre nižších ľudí.

babulkaa
autor
18. júl 2011

@e_kociky vazne ma Aston vacsiu vanicku??? Ja som niekde citala ze Alpina ma az 80cm na dlzku a 40cm na sirku a to Aston urcite nema. A sportova cast ma az 1m v lahnu na dlzku. Alebo som citala zle?? Dakujem

katy31
18. júl 2011

@e_kociky a je menšia aj ako na kočíkoch Coneco Toledo, alebo Espiro Atlanta? Neviete nám udať rozmery? Niekde som čítala, že by mala byť na Riko Alpina vanička vnútorne 80x36, Ďakujem krásne za odpoveď.

pondelnicka
18. júl 2011

Mne sa nezdá vanička malá, práve som to pomerala, tak vnútorný rozmer je 78x35, čo je myslím dosť. A výška je tiež super, manžel má 198cm a bezproblémov. My sme tiež okrem iného prihliadali na výšku, aby nemusel byť v predklone... Takže po tejto stránke je fakt v pohode... Inak, myslím, že v tých kočíkoch nie je až taký rozdiel... Ale najlepšie je aj tak aspoň raz vidieť a vyskúšať.... 😉

katy31
18. júl 2011

@pondelnicka Ty máš ten Riko alpina? Ďakujem za rozmery... ja myslím, že som sa už rozhodla... 😉

pondelnicka
18. júl 2011

@katy31 Ja mám Aveo, ale Alpina bude na tom asi podobne....

anicka87
31. júl 2011

@pondelnicka prosim ta da sa kocik aj hojdat? aspon troasku?

pondelnicka
1. aug 2011

@anicka87 dá sa, ale je to také "tuhšie", no možno je to aj tým, že my sme nikdy moc nehojdali, takže to treba asi rozchodiť... 😉 Nám stačilo trochu pohýbať do strán, hojdanie nebolo nutné.... 😎

1zuzicka
11. aug 2011

@pondelnicka môžem sa opýtať, ten kočík aveo máte trojkolku či štvrokolku?

pondelnicka
13. aug 2011

@1zuzicka štvorkolku 😉

janulkan
14. aug 2011

@pondelnicka Ahoj, mozem sa spytat ci je sportova cast dost velka? 🙂 nikde som nenasla tieto rozmery pre Riko :( myslim ze pre kazdy kocik od Rika to bude podobne...

pondelnicka
15. aug 2011

@janulkan tak som to práve pomerala - sedenie - časť na chrbátik nejakých 42cm, časť na nožičky cca rovnako, čiže ak to dám úplne do ľahu, tak je to porovnateľné s hlbokou vaničkou. Šírka je nejakých 34cm. Pomohlo? 😎

janulkan
15. aug 2011

@pondelnicka samozrejme 🙂 dakujem velmi za snahu ;) chcela som to porovnat s mikado aston ale vyzera to na rovnaku velkost, takze vyhrava Riko...cize si mi velmi ulahcila rozhodovanie, kedze tie dva kociky nemam ist kam na zivo pozriet ☹

pondelnicka
15. aug 2011

@janulkan Tak dúfam, že budeš spokojná aj v praxi... 😉

kojkovice
24. feb 2014

@janulkan Ahoj, kupovala jsi na konec ten kočárek RIKO Alpina? Jaké máš s nim zkušenosti. Také zvažuji jeho koupi a potřebuju poradit 🙂 Děkuji.

janulkan
25. feb 2014

@kojkovice ja som mala riko amigo sport line, ale predali/sme ho, sportova cast na vobec nevyhovovala z viacerych dovodov 🙂

lucuskak
12. dec 2014

Ahoj, ja som mala riko amigo. A nebola som spokojná, už by som ho nekúpila. Po prvej zime začala hrdzavieť konštrukcia. Kolieská su síce nafukovacie a dosť veľké, ale konkrétne tomu môjmu sa po prvom nafúkaní kolieska praskli duše, manžel to musel dosť pracne rozobrať a vymeniť ich. Potom celé to išlo celkom ťažko a ťahalo ho na jednu stranu.
Keď sme ho skladali a rozkladali do kufra auta, bol celkom problém, aby tie červené páčky ktoré držia korbu- vaničku či športovú časť, sa zacvakli ako majú.