Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

bebel
1. sep 2012

Ahojte
@milankovazuzana ja som bugaboofil , ale momentálne čakám práve na Scoot, až bude na živo na predajni...lebo chcem odpružený kvalitný ľahký kompaktný dizajnový šporťák, ktorý sa zloží na placku v 1 ks a budem môcť dieťa voziť tvárou k sebe i od seba. Aj madlo tiež nie je zlá vec, takže by som ho ocenila.
Dúfam v alternatívu bee+ (reálne poondili vyváženie kočíka a kmitajú predné kolieska, liezlo mi na nervy, že spiace dieťa som nemohla so sedačkou otočiť a osádzanie nie celkom pasujúcich cudzoznačkových madiel) alebo k mamas and papas urbo (ktoré má na prd kolieska a je na môj vkus konštrukčne príliš mohutný)

Na xplory Vám fakt závidím a slintám po zimných kitoch 😀 😉 .

milankovazuzana
1. sep 2012

@bebel ja si myslím, že tá nová buggy bude alternatívou k bee+, no uvidíme, ako nás prekvapia 😀 Tak WK sú nádherné vecičky, ktoré mať netreba, ale keď my musíme 😀 😀 😀 Ach jaj, no veď aj u BGB som videla, ako si kočky menia striešky a deky a.... dnes je to paráda, to nie ako ja pred 20. rokmi-jeden kočiarik a dosť 😀

veronica30
2. sep 2012

@pallacinka Ahoj s kadial si objednala Winter Kit?mozes mi poslat stranku?Dakujem!

lolllka
2. sep 2012

@veronica30 pallacinka @lolllka.... Kocik som objednavala z http://www.babyonlineshop.de/ a teraz tento winter kit z http://www.newkids-online.de/, aj ked mam podozrenie, ze je to jeden a ten isty obchod. Textilie neviem ci maju, skus pozriet. A konecne nahodili fotky nove bieleho kitu, vyzera uzasne

veronica30
2. sep 2012

@lolllka Dakujem uz som im pisala e-mail 🙂 Ja vsade hladam ruzove textilie na stokke a nikde ho nemaju ☹

babymarket_sk
2. sep 2012

@milankovazuzana
po skoro dvoch rokoch je vidieť na poťahoch jemná odchylka odtieňa, no neznamená to, že sa jedná o výrobnú vadu, s týmto sa stretávame pri všetkých značkách kočíkov (samozrejme, ak to nie je výrobná vada je to vždy o vzťahoch výrobcu a predajcu a keďže ich máme naozaj nadštandardné, tak aj "esika" bude určite spokojná), dá sa tomu predchádzať napr. ak sme na pláži alebo sedíme dlhšie na terase, keď je prudké slniečko snažíme sa textílie chrániť, aspoň ja som tak robila, prehodila som bielu plienku a po dvoch rokoch bol kočík ako nový, a čo sa týka koliesok, pokiaľ naozaj nastane takéto poškodenie / prasknutie je zbytočné držať kolieska skladom, pretože sa takáto závada považuje za výrobnú a výrobca vyrieši bezplatnou výmenou do pár dní, opotrebovanie koliesok je prirodzený jav a prejavuje sa na všetkých značkách kočíkov.
Napríklad už spomenutý "cvočik" (stáva sa to málokedy) na strieške vieme nielen u nás vyriešiť na počkanie, aj tomu sa dá predísť, ak sa na odopnutie použijú obe ruky, jednou si pridržíme jednu časť a druhou odopíname...

Nemyslím si, že Stokke skĺze do nižšej kvality na úkor ďalších modelov, každý z nich je niečim výnimočný - Crusi veľká vanička, Scoot skladnosť a novú autosedačku iZiGo si mamičky tiež zamilujú

milankovazuzana
2. sep 2012

@babymarket_sk jéééj, ale ja si to ani nemyslím, že Stokke prejde do nižšej kategórie, to vôbec nie, len som chcela povedať, že v rámci 1 značky bude mať na výber aj ten, kto nebude chcieť Xplory a ergo investovať viac peniažkov, preto na porovnanie značka Silver Cross.
Odtrhnutie cvočkov - ja sama toto robím 2 rukami, lebo tak nejak prirodzene sa bojím, aby mi neostal v ruke, a nielen pri kočiariku
Kolieska-no treba ale myslieť aj na mamičky, ktoré si kúpia použitý kočiarik a už nemajú záruku a radi by nové kolieska-to je i môj prípad, takže s Vami nesúhlasím, že ich netreba mať na sklade...
Ja som od Vás kúpila zopár vecí a vždy som bola spokojná, hlavne s prístupom, to oceňujem, len mi vadia tie kolieska, myslím, že také drobné veci ako kolieska, madielka treba mať skladom i pre maminy, ktoré kočiarik v záruke nemajú, alebo si madielko nechcene zlomia sami, čo by nespadalo do záruky, to sú drobnosti, ale my zákazníci by sme to ocenili a Vy by ste nás príjemne prekvapili, že Vám na nás záleží a že ste jednoducho skvelí, to za to stojí, nie?

mimatko
2. sep 2012

Ahojte baby! Chcela by som sa obratit hlavne na tie, ktore uz maju dlhsie skusenosti s kocikom Stokke. Cakame babo a velmi o tomto kociku rozmyslam, ale kym ho kupim, mam este jednu otazocku Na ulici casto vidim Stokke s vanickou ale hrozne malokedy nejake trochu vacsie dieta v tej sportovej casti, ako napr. bezne v Bugaboo. Vyrobca na stranke pise, ze ta sportova cast je tusim do 20kg, ale v zivote som tam take velke dieta nevidela a trochu si to ani neviem predstavit. Ked pozrem na ebay alebo do nejakeho ineho bazaru, vsetci ten kocik po roku predavaju....co asi bude mat nejaky dovod. Ide mi len o to, ze ked uz kupim kocik za ca 1000 Eur, tak nechcem hned po roku kupovat novy. Ako dlho ste ho pouzivali pre svoje deti, resp. nebol po roku uz maly? Dakujem za uprimne odpovede

milankovazuzana
2. sep 2012

@mimatko Ahoj, kuk na môjho synčeka, Stokke sme kúpili v jeho 16. mesiačikoch a už máme druhé... je do 3 rokov/15kg, určite nie však do 20kg

mimatko
2. sep 2012

@milankovazuzana dakujem za odpoved, ale z tych fotiek nezaspim, neskutocne krasne 🙂 a ake su tvoje skusenosti ohladom "hrkania" luskam vsetky fora ale vycitaju mu iba neodpruzene kolesa

babymarket_sk
2. sep 2012

@milankovazuzana
- len Soot bude lacnejší oproti Xplory, mám dojem, že myšlienka bola urobiť nejaký malý a skladný kočík - niečo v zmysle "golfáčov", ale tento bude so spojenou rúčkou, mne to veľmi pripomína BGB Bee, ale Crusi bude cenovo porovnateľný s Xplory...
- väčšinou 1-2 sada kolies sa drží skladom, ale väčšinou to vypáli tak, že tam 1/2 roka stoja bez povšimnutia a potom sa o ne prihlásia štyria...to sú bohužiaľ tie zákulisné veci, ktoré zákazník netuší a potom z toho vzniká tento pocit...
@mimatko
mne osobne po roku postačoval golfový kočík, keďže moje deti nezvykli spať v kočíku a kočík sme používali len na presuny...mnohé mamičky jednoducho len radi skúšajú iné kočíky....

lentila.g
2. sep 2012

@mimatko ja som kočik kúpila pre druhého synceka,ale kým sa narodil tak som zabehavala so starším(vtedy 16 mesačným) a nemala som najmenší problém a on je výškovo s 2ročnymi deťmi porovnateľný.
Ja som mala/mám aj Bgb ale každý kočik ma Niečo pre a proti a časom budeš predávať podľa mna tak či tak,nie preto že by sa nezmestili,ale preto že uz bude dieťa väčšie,budete trebárs viac cestovať a budeš chcieť Niečo spratnejsie,Niečo viac teréne...aspoň ja som taky vymyselnik.tiež som myslela že zostanem len pri bgb..
Treba aj dobre premysliet na Aký účel ho budeš využívať-ja Stokke v meste a sem tam výjazd do terénu(mierneho)napr.včera som bola na lazoch a uz to nebolo ONO ale travnate plochy,kamene nie je problém..
A dnes ho predavam ale viem že sa k nemu určite zasa aj vrátim ked podrastieme..

milankovazuzana
2. sep 2012

@mimatko ja som hlbokú vaničku nemala, ale od jednej mamičky viem, že jej trošku kočiarik hrkotal, ale iba trošičku, ale akonáhle dala športiačik, už bolo dobre.Určite ale záleí i na teréne, aký máte v meste, niekto jazdí po asfalte, niekto má u nich mačacie hlavy, to je určite individuálne.Ale jedno viem isto, že fámy typu-je malý, hrozný, nepraktický, nestabilný sa nezakladajú na pravde.
Ja som s ním bola pred týždňom v Olomouci a tam zvládol 5 dní jazdiť po mačacích hlavách bez ujmy na zdraví môjho synčeka 🙂 , hoc nemá žiadne odpruženie.

lentila.g
2. sep 2012

@milankovazuzana
@mimatko maly nie je,hrozny-vec vkusu ale podľa mna krásny,nestabilny?11kg syn sa mi zavesil z boku na vaničku ked bol kociar nakliknutý-skoro som infarkt dostala že malého prevrati s kočíkom alebo to odlomi a Moj muž sedel pri ňom a s kľudom v hlase mi povedal-za tie peniaze to musí vydržať a fakt vydrzal-tak reči...kociar prevrátil vietor-su vymyslené podľa mna

mikolajova.zuzana
2. sep 2012

@mimatko ja som s tymto kociarikom uplne najviac spokojna. Maly nie je, pretoze rozmerovo je rovnaky ako vacsina sportovych (mam len sportiak) - odpruzenie mne osobne nevadi, lebo mala som aj odpruzeny kociar a necitila som nejako rozdiel ked ides po terene ti natriasa rovnako vsetky kociare, jedine sa mi sem tam zaseknu predne kolieska ked je diera v chodniku a nestihnem trosku podvihnut, to sa mi na hightreku nestalo, lebo ten mal nafukovacie velike kolesa, ale inac s nim nemam absolutne ziaden problem... Mne osobne velmi vyhovuje taska dole, nikto mi nevidi co tam mam, nikto necumi co mam v kosiku ako inde, nelieta mi to tam vsade po celom kosiku, na rucke mam malu prirucku tasticku co som si sila, na penazenku, mobil, kluce, cajik, servitky a malu hamku, a vobec mi nechyba ta taska vpredu dole - ta by mio zavadzala pri chodeni po schodoch, malinka ma 14 mesiacov a ma miesta habadej, ale ma len 10 kg. A na vysku ma tiez miesta dost, ma nejakych 80cm. No ja by som uz nemenila, aj ked orbitik tiez vyzera super, ale ja uz nemenim :D

mimatko
2. sep 2012

@milankovazuzana , lentila.g , mikolajova.zuzana, zienky moc moc Vam dakujem pri rozhodovani 🙂 teda vlastne rozhodnuta som 😀

lentila.g
2. sep 2012

@mimatko ľutovať nebudeš len ja najväčšiu nevyhodu vidím v skladaní,ja to robím denne 4 a viackrát a ma to otravuje stále nakladať do auta.zimu vyskusame 1.krat...ale pre tu vysku mu určite prdelka nezamrzne aj ked bude v sporťaku

boska79
2. sep 2012

@bebel vidis, na scoot bude pasovat wk... ooch... 😵

kilian
2. sep 2012

@boska79 vsak som to pisala a babymarket mi potvrdil,ze winterkity na ten maly scoot nebudu pasovat 😝 😝
@bebel

boska79
2. sep 2012

@kilian ved ked sedacka bude taka ista...tak kde bude problem? 😕 no necham sa prekvapit, ked bude na predajni ci to ide

kilian
2. sep 2012

@boska79 no vsak aj mna to hned napadlo,zato som sa jej pytala!!!aby som vedela,ci si mam hned aj kitik objednat 😀 😀

boska79
2. sep 2012

@milankovazuzana cena za scoot 619 nieje- teda aspon pre mna malo... i ked za 750 sa da zohnat novy xplory z Nemecka, takze to uz taky rozdiel nieje. Ja uz nechcem velky kocik- takze pre mna by bol scoot idealny..sama som zvedava aky bude ake budu potahy- dufam ze bude melange a ze bude sa nan dat wk. A nebudem mat o com rozmyslat.

lolllka
2. sep 2012

@mima01 ....ahoj, chcem sa spytat...kupovala si tu bielu kousinku ?...a ako si ju tam prisposobila.. 🙂..DIK 😉..

lentila.g
2. sep 2012

@boska79 😀 Tie ich WK asi nedajú spať vela mamičkam

lolllka
2. sep 2012

@veronica30 ..ty si pisala e.mail, ci maju textilie?....mi daj echo, please..lebo ja zhanam tiez a nemozem sa k nim dopatrat...jedine na ebay som nasla, predavali melange blue, brown. a purple... 😉

veronica30
2. sep 2012

@lolllka ahoj!ano pisala som dnes mail.Tak som zvedava co odpisu,potom ti dam vediet🙂pa! a ked neodpisu tak tam zavolam 🙂

veronica30
2. sep 2012

ozaj baby ked kupim normalnu origos kozusinku volakde budem ju vediet prisposobit na sportovu cast stokke?mate niektora skusenosti?

lolllka
2. sep 2012

@veronica30 ...dikes.. 🙂

boska79
2. sep 2012

@lentila.g asi by ma lepsie vyslo, kupit si neaky pekny kabat s "cicou" :DD ako wk.. no jednam, ci vobec nastupim od oktobra do prace, ak ano tak ma kociky uz asi tak trapit nebudu 😅

kilian
2. sep 2012

@boska79 😀😀😀 tych kabatikov s kozusinkou sme uz mohli desiatky vlastnit...😀😀😀😀😀😀