Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kilian
22. júl 2011

@julinkak ja mam malu tiez v sportaku uz,mne to nevrzga.
@pallacinka ja som doma skusala,ako v sportaku najlepsie sedi,ci s tou vlozkou alebo bez nej.jednoznacne s tou vlozkou.bez nej tam sedela cudne. 😝

hajanka
23. júl 2011

@julinkak dakujem, ja som z vychodu a chcela by som "nejakym sposobom" kupit z Brendonu.
Kedy si objednavala a kedy ho pre teba mali? Myslim, ako dlho to trvalo kym ti dosiel. A este by som sa chcela opytat, trebalo ho vyplatit hned pri objednavke, alebo az pri prevzati? Bol v jednej krabici alebo vo viacerych?

hajanka
23. júl 2011

@pallacinka ako rozheganejsi? Kolisala sedacka, alebo?

julinkak
23. júl 2011

@hajanka Aj ja som z vychodu, ale na ceste z Prahy som sa v BA stavila po kocik. Objednala som ho tusim v nedelu alebo v pondelok a vo stvrtok som ho mala (vtedy im chodi tovar). Objednavala som ho telefonicky a zaplatila som ho az pri prebrati. Musis si pon prist priamo do predajne, neposielaju tovar. A bol v jednej krabici, dost velkej.

hajanka
23. júl 2011

@julinkak dakujem 🙂 viem ze online sa objednavat neda, ale netusila som ze sa to da telefonicky! 😵 myslela som, ze len osobne v predajni, ako pisu na stranke.
Neviem sice ci by sa nam podarilo ist prenho osobne, ale dufam, ze by sa nasiel niekto kto by nam ho prevzal a preposlal...
Dakujem ti za info. Hned v pondelok tam volam 🙂
A ty si si teda kupila ten Purple? Iba sportak, alebo aj nejake doplnky?

esika
23. júl 2011

@hajanka brendon je otvoreny aj zajtra 🙂 do 19.00, pekny vecer

hajanka
23. júl 2011

@julinkak @esika dakujem, este viete mi niekto poradit, na stranke nemaju t.c. tak neviem ako sa im ozvat. Inak mi ten obchod (stranka) pride dost taky zvlastny 😒 nepredavaju online (kontaktovala som ich ohladom tohto este niekedy v marci kedy mi tvrdili ze planuju tak o 2-3mesiace otvorit aj online shop... stale nic) 😠 ... na stranke pisu, ze neposkytuju informacie ani pisomne ani telefonicky, objednat sa da len na predajni, info o skladovych zasobach nevedia poskytnut 😠 tiez ani telefonicky ani pisomne, reklamovat sa da tiez len priamo na predajni...

hajanka
23. júl 2011

@esika dakujem 🙂 no vyskusam, uvidim ci ma neodbiju 😀 ... ale som zvedava ako to riesila @julinkak 🙂

julinkak
24. júl 2011

@hajanka Ahoj, ked som im pisala mail, trvalo im den aj cosi, aby mi odpisali, ale ked som im zavolala, tak mi poskytli info, ktore som chcela (ci ho maju na sklade, kedy pride atd.). Pre istotu vyskusaj obe cisla z tej stranky, ked chces nejake informacie, co ti poslala esika. Na tomto cisle 0911474722 som objednaval. Ja som kupovala ten Purple sportiak a tiez aj drziak na flase. Fusaky tam nemali, teda aspon som ich nevidela, prebalovacie tasky bolie len dve, cierna a bezova a tie doplnky, ktore tam mali sa mi nepacili. Doplnky kupim trosku neskor. Ty chces kupit aj nejake doplnky?

hajanka
24. júl 2011

@julinkak fialovy Stokke uz je objednany 😀 prave som dotelefonovala, objednala som tiez len sportiak, zatial ziadne doplnky, tie pocitam dokupime neskor, urcite budeme chciet deku a fusak. Pani na tel. bola velmi mila. Iba ze ho uz nemali na sklade tak to bude trosku trvat, ale hlavne je, ze mame garantovanu cenu! Mali by ho dostat na predajnu 11.8.
A co planujes este dokupit ty?

julinkak
24. júl 2011

@hajanka Tak to je super, ze ho uz mas objednany 🙂 a za skvelu cenu 🙂 tak ja samozrejme kupim aj fusacik, deku tiez a rozmyslam aj nad taskou. mozno z nemecka si to vsetko objednam, je to o trosku lacnejsie ako tu. v brendone by som si aj hned kupila deku, no ta farba sa mi nepacila.

julinkak
24. júl 2011

@pallacinka Tvojej malej uz idu zubky? dufam, ze ju to velmi neboli. mojmu chrustikovi zatial nerastu, ale mam pocit, ze o chvilku to pride. Mala som aj tu vlozku, bez nej by sa jej asi zle sedelo. Ked som dala kocik na lezato, nevrzgal, no ked som ho dala o jedno vyssie, obcas som zapocula ten zvuk. Okolo domu bol tichy, no neskor akoby trosku "vrzgal". Ale manzel bol vcera na prechadzke a nic si nevsimol, pricom je pedant 🙂 mozno sa mi to len zdalo 😅 ja mam len sportiak, tak neviem porovnat, ci s vanickou bol menej alebo viac rozhejganejsi, ale skor asi ano, lebo obcas sa tak zatrasie, ked idem po nerovnosti.

hajanka
24. júl 2011

@julinkak ano, tesime sa tej cene 😀
A decka ktora sa ti nepacila, ta mulitgreen? Ja som videla len z netu, tak neviem povedat ako vyzera na zivo. Ale na nete som videla, ze ta Multi Green je jedna so svetlyi zelenymi pruhmi, ine su s tmavmi 😨 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1762822...

julinkak
24. júl 2011

@hajanka Ja planujem kupit deku s tou svetlejsou zelenou. Mali tam tu s cervenymi pruhmi, ale ta neladi s kocikom, takze som ju nekupila.

pallacinka
24. júl 2011

@hajanka Rozheganejsi v tom zmysle, ze sa cely akoby tak kolisal a bol taky makky, poddajnejsi. Mozno to je tym, ze je lahsi ako vanicka, neviem. Ale boli sme s nim iba chvilku a mala mrncala od zaciatku tak som to velmi neskumala, dnes sme boli znova v hlbokom.

lenocka23
24. júl 2011

@pallacinka no ono je to aj tym, ze sportova sedanka je len "napichnutas" na konstrukcii, kdezto vanicka mala aj poistku na tyci... ma to svoju volu, ale rozhodne nehrozi ze by sa to vykyvalo, alebo podobne... 😉 (inak mas nieco nove s winter kit-om? 🙂 )

pallacinka
24. júl 2011

@julinkak Uz mame spodne dva zubky prerezane, pri kazdom mala takych 15-20 minut neutisitelneho placu, pri tom druhom sme jej dali jeden nurofen cipok a ten pekne hned zabral. Velmi sa netesim, ze je to tak skoro, ale vyhnut sa tomu neda. A v sportiaku sme ju mali najprv s tou vlozkou, no tie spodne pasy mala velmi tesne, tak sme mysleli, ci nie je z toho nervozna. Skusali sme aj bez vlozky a zdala sa mi v tom v pohode, pekne sedkala, no po chvile znova spustila. Neviem, co to mame, dnes takisto v strede prechadzky plac ako hrom a zaspinkala mi na rukach, potom spinkala v kociku a zobudila sa vysmiata. Kedysi chodila velmi rada von a zrazu toto ☹

pallacinka
24. júl 2011

@julinkak Inac co sa tyka toho vrzgania, moj muz je tiez na to expert (v aute celu palubovku rozobral a vylozil penou aby nevrzgala 🙂) a stokke chvalil, aspon nieco 🙂

pallacinka
24. júl 2011

@lenocka23 Vidis, to mi nenapadlo, bude to zrejme tym. Nevravim, ze sa nam s nim islo horsie, len inac. Ale cez ten plac som si to velmi nevychutnala, a to som sa na to dlho tesila. A s kit-om nic nove, mam ho vyplateny a dufam, ze coskoro pride, potom urcite podam hlasenie 🙂

mirkadena
24. júl 2011

@hajanka ahoj ja osobne mám teraz aj green aj purple doma, tá multigreen je podľa mňa krajšia, ale aj tá purple nie je na zahodenie. Len multigreen má lepšie prepracované lemovanie okolo. Na purple vyzerá opotrebovanejšie a pritom som kupovala obe naraz nové 🙂

lipsa
25. júl 2011

ahojte kocky, hlasim sa ku vam ... prave sme v procese hladania kocika pre nase prve babo. Donedavna som bola na milion % presvedcana ze kupime Jane slalom pro limitku fialovu ... ale po vyskusani a odprezentovani Stokke sa to cele zmenilo. Pravdepodobne ideme do stokke, bordovy + bordovy winter kit. Ale mam par otazok, prosim radte (moje okolie ma odhovara do Stokke):
- ako sa spravaju kolieska v zime, nerovnom povrchu, obrubniky, neasfaltove cesty
- stabilita kocika v zime/vetre
- pohodlnost lezania (davaju mi argumenty ze sa mala nebude vediet pohnut a bude musiet lezat staticky)
- velkost ulozneho priestoru - zda sa im mala, podla mojho nazoru je dostacujuca, co vy na to?
- do kolkych mesiacov vam vydrzalo dietatko vo vanicke v zimnom obdobi a do kolko v sportaku (je sportak maly)?

Dakujem za kazdy nazor. Moj manzel je do stokke zblazneny, ja som este na vazkach. Dala som otazku na facebookj ci jane alebo stokke a nikto nie je za stokke a davaju mi protiargumenty. Beriem, stokke pokial clovek nevyskusa, vnima ho ako imidzovku. Je to imidzovka ale funkcna. Pride mi uzasny v skladani, praktickosti, vyska vanicky super. Trapia ma iba otazky ktore som napisala. Ideme do zimy a to je narocne obdobie. Este raz dakujem 🙂)

julinkak
25. júl 2011

@pallacinka Urcite sa malickej v kociku nepaci kvoli zubkom. Isto to prejde. Som zvedava ako to moja mala zvladne. Sandra ma tie spodne pasy tak LTT okolo noziciek, ked trosku povyrastie, asi uz nebude sediet s vlozkou, lebo ju urcite budu tlacit.

andrejo
25. júl 2011

@lipsa

- ako sa spravaju kolieska v zime, nerovnom povrchu, obrubniky, neasfaltove cesty
sprava sa tak isto ako ktorykolvek iny kocik s otocnymi prednymi kolesami. Ked bol velmi zly povrh (zamrznuty sneh a v nom vyjazdene kolaje tak som pri najhorsom zlozil predne kolieska a isiel len na velkych. Inak bez vacsich problemov.
- stabilita kocika v zime/vetre
Stabilita kocika je taka ista ako inych kocikov. Treba si uvedomit aka je plocha do ktorej sa vietor moze opriet. Je mozno aj mensia ako pri inych kocikoch.
- pohodlnost lezania (davaju mi argumenty ze sa mala nebude vediet pohnut a bude musiet lezat staticky)
Vanicka je tak isto velka ako ktorakolvek ina standardna vanicka .. neviem ale nas maly sa nemal potrebu vrtiete vo vanicke a je jedno ci starsi co mal iny kocik ale mladsi co bol v Stokke. No a v sportovej casti je dieta priputane takze sa tiez neotaca na bok a podobne. My sme mali original fusak vo vanicke aj sportovej casti (ten isty s nozickami) a mali mal este plno miesta.
- velkost ulozneho priestoru - zda sa im mala, podla mojho nazoru je dostacujuca, co vy na to?
Ja som v spodnej taske (model 2009) viezol 6x 1,5l flase, rozky a chrumky. Popri tom tam boli veci na prebalovanie maleho. Vyhoda je ze veci tam mas trochu lepsie chranene ako v otvorenom kosiku na druhej strane je to aj o nieco pohodlnejsie lebo tasku mozes aj odobrat.
- do kolkych mesiacov vam vydrzalo dietatko vo vanicke v zimnom obdobi a do kolko v sportaku (je sportak maly)?
nam vydrzal maly vo vanicke do 4 mesiacov ale nie kvoli velkosti ale preto ze chcel vidiet von. Zo ziadnej vanicky by von nevidel takze tam to nema nic s tym ci Stokke alebo nieco ine. Do sportovej odporucaju davat deti od 6 mesiacov my sme ho tam vozili od 5 uz stale.
No a mame dieta narodene 4.januara s tym ze kocik sa pouzival na dedine pri BA, v BA ako aj na dedine na Liptove vsetko pocas zimy. Hej a jedna vyhoda kocika ktoru sme ocenili az po jeho predaji je ze nemusis riesit detsku stolicku na navsteve ani nikde inde. Dieta das sediet ako v smere jazdy, nastavis vysku sedadla podla vysky stola a hotovo. Pri vacsine stolov este aj to kde je ta taska zasunies pod stol.
Jedina nevyhoda pre nas bola ze sa kocik skladal z 2 casti a konstrukcia bola dost velka do auta. Urcite su aj spratnejsie kociky ale aj tak sme ho mali 1,5 roka. Teraz uz maly beha a nechce byt moc v kociku skor ho chce tlacit tak sme ho vymenili za nieco co je do auta spratnejsie. Ak by sa v kociku chcel aj dalej vozit tak by sme ostali pri Stokke.

kilian
25. júl 2011

@lipsa davam za pravdu @andrejo .ja uz som mala pre syna stokke a teraz som kupila aj pre mensiu dceru.a to mam ine kociky tiez.ale proste stokke je stokke,podla mna sa porovnavat s inymi neda. 😉

hajanka
25. júl 2011

@julinkak dufam, ze nebudeme mat ten problem s vrzganim 🙂 inak su take oleje specialne na kociky, skusali ste ich niekto? Lebo ja si pamatam, ze nam aj Quinny ked bol celkom novy tak trochu vrzgal, ale potom prestal.

@pallacinka no, sama som zvedava 🙂 dufam, ze nebudeme lutovat 🙂

@mirkadena tak uz viem, ze je aj multigreen aj purple, ale tu purple (tmavsiu) som nenasla na nete na predaj, len tu multigreen, tak kupime asi tu. dakujem 🙂

@andrejo my mame ten nas uz aj tak objednany, ale rada som si precitala tvoj prispevok 🙂 vdaka

hajanka
25. júl 2011

@pallacinka ja si myslim, ze zubky v tom urcite hraju rolu.

@julinkak ... este, spominate tu, ze s tou vlozkou sa vam pasy zdaju tesne, neda sa ich dlzka regulovat? Alebo to s tou vlozkou su uvolnene na maximum a aj tak su tesne? My planujeme nasu 4mes dat uz do sportoveho, lebo vo vanicke uz vobec nechce byt, stale sa dviha... proste chce mat vyhlad.
... tak dufam, ze tie pasy jej este budu

hajanka
25. júl 2011

@andrejo @lipsa k tej velkosti ulozneho priestoru, zatial nemozem hovorit z vlastnej skusenosti, ale kd andrejo pisal o tom velkom nakupe, tak som si spomenula, ze som videla zopar real fotkiek so Stokke na nakupoch, tak sa s vami podelim 😀
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015014...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4982089...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4935425... 😀 tu maju tiez flase https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4792728...

lenocka23
25. júl 2011

@hajanka no mne napadlo k tej velkosti poznamenat, ze my sme mali stary model (2009) kde bola taka rozkladacia taska...ale na fotkach su len "nove" tasky a vyzeraju tiez velike.. 😉 🙂

julinkak
25. júl 2011

@hajanka Mozno skusim ten olej. Inak mne Quinny tiez vrzga, strasne nieco, ale manzel ho aj namazal, no vydrzalo to max. tyzden... 😒 tie pasy mala este nema uplne uvolnene, mozno take 2-3 cm sa este daju uvolnit, takze to nie je take strasne. Ale ked budem vidiet, ze su jej tesne, hned dam vlozku prec. Uvidis podla tvojko babatka, ako budu pasy sediet a rozhodnes sa, ci davat vlozku alebo nie. Inak ta taska je dost velka a je vymyslena tak, ze aj ked mas velky nakup, nemusis ju celu zazipsovat a nakup ti z nej nevyleti (je v nej akoby taka sietka). A ak budes mat pocit, ze potrebujes viac miesta, mas moznost si dokupit tu druhu tasku, kde si das vsetky prebalovacie veci a nakup budes mat v tej dolnej 🙂