Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

jennyska
26. feb 2013

Ahoj všem,
píšu jen ohledně jedné malé rady na kočárek, tak snad vás, zkušené, nebudu moc zdržovat odpovědí.
Uvažujeme nad kočárkem pro našeho malého raubíře a zatím máme v oku buď peg perégo a nebo stokke. U stokke se ale obávám pár věcí, tak třeba mi budete moci poradit...
Malý se nám narodí v půlce června - letní dítko... bude už tepleji, ale i přesto se v těch prvních měsících asi více a nebo výhradně používá hluboká vanička, že? Kdy potom přichází nějaký takový adekvátní čas na použití sporťáčku u tak malých dítek?

U té hluboké vaničky se bojím toho, že když už bude mít mrňous v prosinci kolem půl roku, že se mi na zimu, kdy bych tu vaničku měla asi využívat, už do ní nevejde a nebo mu bude opravdu "těsná" :X
Některé maminky píší, že to mám vyřešit tak, že budu na zimu užívat sporťák a do toho winter kit fusák a že je to tak Ok... jen se prostě obávám toho, že to bude na zimu neideální a až moc otevřené, když budou mrazy.

Děkuji Vám za reakci a mějte se fajn 🙂

kalista
26. feb 2013

@jennyska vcera som odkladala vanicku a len pre srandu tam strcila Marka (1r.) Aaaa on by tam aj pospal :D
Vanicka na Stokke je rovnako velka ako u peg perego.

V polroku sa ti tam drobec zmesti len uz nebude chciet lezat. Ak budes pouzivat wk a fusak urcite mu zima nebude a ked bude fukat das tam tu vec, moja dcera to vola "okienko" a s tym myslim uz bude max kryty a v teplucku.
S kocikom budes urcite spokojna.

jennyska
26. feb 2013

@kalista Děkuji Ti moc za info. Toto jsem potřebovala vědět a ujistit se v tom 😉 Ráda bych celé kočárkování vyřešila právě jen jedním kočárkem - trojkombinací a už nekupovala žádné jiné... Sestře to takto vyšlo s jedním setem a jediné, co si jen tak koupila, když byly neteři 2 ročky, byly golfky. Neměla ale stokke, takže to řešila novýma golfkama. Když má někdo trojkomb.stokke, tak namísto golfek může využít sportovní část, že? 😉 J.

klarawerder
26. feb 2013

@jennyska Tak jak psala @kalista ...vanička není o nic menší než u většiny kočárků, ale cca 5-6ti měs. dítě už ti tam velmi pravděpodobně nebude chtít ležet - naše malá šla do sporťáku jako 5-ti měsíční (pouze v pol. vleže) v únoru, protože chtěla koukat ven a ve vaničce ji to nebavilo (takže názory maminek, co jsou zatížené "hlavně na velkou korbu", považuju já osobně za nesmyslné...i kdyby měla ta vana metr a půl, tak je mi to na houby tak jako tak, když mi tam děcko nechce být 😉 ) Sporťák se krásně "zababuší" winter kitem, takže tam nefouká, nesněží, ani nic podobného a prcek je tam jak v hnízdečku hezky v teple 🙂 (winter kit obsahuje zadní kryt sedačky, zateplenou boudu - ta je opravdu dost tlustá, vyloženě zimní, storm cover-to je ten "nánožník", co se přetáhne přes kočár až na boudu...a rukávník-ten dáš pochopitelně na rukojeť a i maminka si přijde na své 😀 )
Ještě bych ti ráda poradila ohledně té "trojkombinace"...Stokke se prodává pouze ve dvojkombinaci (hluboká+sporťák) a lze přikoupit autosedačku (iZi Sleep - ta je sice suprově polohovací, ale příšerně těžká, takže na nošení velmi nepraktická...anebo Izi Go - ta je standardně lehká, ale oproti např. Maxi Cosi Cabriofix nebo Peeble, je dost malá (myslím, že @ikarkulka má nějaké foto, kde je to porovnané)...takže bych na tvém místě koupila dvojkombinačku Stokke a k tomu sedačku Maxi Cosi. Jinak ještě s těma golfkama...já jsem si taky myslela, že si vystačím se Stokke...teoreticky ano, ale byla jsem líná to stále všelijak skládat do auta, navíc sporťák je oproti golfkám přeci jen větší, takže jsem to vyřešila koupí Bugaboo bee a řekla bych, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat 😉 Stokke je bytelný, pořádný a kvalitní kočár na běžné ježdění...a Beečko na popojíždění třeba po nákupech, když jedem autem, teoreticky i cestování, skládání do auta a později na dobu, kdy se malá bude vozit jen výjimečně (to už se mi nebude chtít "tahat" se Stokke)...Ale pokud ti nebude vadit oproti golfkám trochu složitější skládání a taky to, že je kočár i po složení relativně velký, pak golfky nutné nejsou...

jennyska
26. feb 2013

Ahoj, ještě mě v této souvislosti napadá jedna věc, která by se mohla pro tuto diskuzi na MK využít a tou je nová funkce zájmových skupin na MK. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma Stokke kočárky stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány 😉
Pro založení skupiny jsou třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu 😉

Mějte fajn den!
J.

eliskakmetova
26. feb 2013

Ahojte kocky. Chcela by som sa vas spytat do kolkych mesiacov je mozne vyuzit Stokke Xplory? A ci mate niekto autosedacku nan alebo ste kupovali inu znacku. Dakujem velmi pekne pa 🙂

cawes
26. feb 2013

@jennyska ahoj ja som len tento tyzden kupila stokke uz len sportovu cast maly ma o tyzden 7 mesiacov, ale lakalo ma kupit aj vanicku, kedze som ju v obchode vyskusala a dala som ho tam aj z overalom a dekou( fusak sme nemali zo sebou) a to tam mal este miesto, takze sa nemusis obavat, moj maly by vydrzal vo vanicke este dlhsie, bohuzial kocik co sme mali pred tym musim reklamovat a kedze to dlho trva rozhodla som sa pre sportovu cast stokke xplory. Ked budes mat stastie tak este nebude chciet sediet

vevika
26. feb 2013

@eliskakmetova Hlbokú vaničku využiješ minimálne 6 mesiacov, športovú časť do troch rokov. Ja som mala sedačku Stokke Izi sleep, je fantastická, polohovateľná a dosť veľká, ale je aj dosť ťažká.

jennyska
26. feb 2013

Tak a skupina o Stokke Xplory už existuje 😉 Všechny, které Stokke kočárek zajímá a nebo už jsou jeho majitelkami, maminky rády přivítají na https://www.modrykonik.cz/skupina/1948/detail/ Pěkný den! J.

eliskakmetova
26. feb 2013

Dakujem Vam za odpovede. Tak uz nevaham a kupujem ho 🙂 Sice s celou vybavou vratane autosedacky,doplnkov na zimu a leto vyjde okolo 1300£ ale verim ze drobcek sa v nom bude citit skvelo 🙂 prajem pekny vecer

mimi27712
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
26. feb 2013

@mimi27712 a preco ho predavas ak sa smiem spytat? nie si spokojna?

mimi27712
26. feb 2013

@cawes ja som velmi spokojna, len spekulujem, ze si kupim melangaca.

miskasitka
26. feb 2013

Babule prosim poradte... Na stokke nie je nanoznik ze?? Takze ked uz nebudem pouzivat fusak tak to mi pride ze bude malinka nejaka odhalena 🙂 ako to riesite vy? Len deka??

cawes
26. feb 2013

@mimi27712 aha ok uz som sa zlakla, lebo ja som ho len kupila teraz tak citam o nom vsetko aby som mala najviac info a zarazilo ma ze ho niekto predava.

cawes
26. feb 2013

@miskasitka ale tak fusak mozes predsa vyuzit az do 3 rokov preco by si ho chcela nepouzivat?

miskasitka
26. feb 2013

@cawes ale to ano, to je jasne... Ide mi o to prechodne obdobie ked bude na fusak uz teplo a zasa aby mi tam sedela len tak neprikryta.... Lebo na druhom kociku mam nanoznik tak som rozmyslala co je alternativa na stokke...

cawes
26. feb 2013

@miskasitka aha hm no vidis nad tym som nepremyslala. Ale tak myslim ze mozes dat deku. Ja som nanoznik nemala ani na kociku pred tym a asi by som to riesila dekou

klarawerder
26. feb 2013

@eliskakmetova My měli vaničku do 5 měs. (né, že by se malá nevešla, ale nebavilo ji ležet a chtěla koukat), takže pak šla do sporťáku v poloze v leže,protože ještě neuměla sedět. Sporťák je dostatečně velký pro průměrně velké dítě do 3 let. Autosedačky Stokke: iziSleep je polohovací, prý dobrá, ale dost těžká, takže na nošení ne. Lehčí je iziGo,ale ta je zase dost malá, takže jsme koupili Maxi Cosi Cabriofix (všeobecně vajca MC jsou velké), do Cabriofixu se mi malá vecpala ještě cca ve 14 měs.

klarawerder
26. feb 2013

@miskasitka Pokud máš Winter kit, tak je kočárek daleko lépe krytý než ostatní kočáry...součástí WK je i storm cover, to je jakoby nánožník, který se přetáhne přes celou sedačku až na boudu, takže tam udrží krásně teplo. Stejně tak winterkitová bouda je zateplená. Jinak pokud máš fusak Stokke nožičkový, anebo třeba Elodie Details, tak ty jsou hooodně teplé a žádný nánožník není třeba.

klarawerder
26. feb 2013

@miskasitka Na přechodové období máme Emitex Cocoon nožičkový (fleecový zavinovací, kde je součástí i nepromokavý nánožník), když je tepleji, tak nahodíme kožešinovou vložku a zakryjeme dekou 😉...kdyby nějak extra foukalo nebo něco, tak používáme storm cover z Winter kitu....

miskasitka
26. feb 2013

@klarawerder WK zatial nemam a prave rozmyslam zeby som ho asi mala kupit..lebo uz coskoro bude na fusak asi teplo ale nieco proti vetru by bolo treba...zatial mam ten nozickovy fusak a je super...nosi sa WK aj v jari?

mikolajova.zuzana
26. feb 2013

@jennyska ahoj - ja mam dcerku majovu (2011), a stokkacik som kupila v auguste - a mali sme ho normalne na zimu a to bez WK a bolo to bez problemov - od augusta (3,5 mes.) som ju vozila v sportiaku... ja ti poviem len tolko, ze stokke neolutujes, ja ho sice uz nemam, ale je mi za nim smutno a tak trosku lutujem - ale mali sme ist uz do skolky od septembra - ale nove nariadenia nedovolia, tak ostavame doma do konca rodicaku - ja ti odporucim medzi tymi dvoma co zvazujes - jednoznacne stokke...

mikolajova.zuzana
26. feb 2013

@jennyska a este som zabudla - ked bude strasna kosa, tak mozno ani vonku nepojdes a ak ano, a bude fukat, das plastenku... a v podstate v kazdom sportiaku bude akoby odkryta, ale ja som nemala problem - ziaden... krasne mi spinkala v zime a vobec som ju nijako zvlast nebabusila - pancuchy teplejsie, bodynko, mikinka, overalik - do fusaka a hotovo - ked som sa bala ze je strasne zima - dala som do fusaka este deku francuzsku - ale to len par krat ked fakt mrzlo strasne... :D

klarawerder
26. feb 2013

@miskasitka Já na jaře používám pouze ten storm cover v kombinaci s kožešinkou a dekou...ale samozřejmě záleží, jaké je počasí...když se ti zdá teplo, tak jednodušše sundáš wk a nahodíš normální potahy...

klarawerder
26. feb 2013

@miskasitka Kukni do mého alba, mám tam nafocený veškerý arzenál 😀

miskasitka
26. feb 2013

@klarawerder hmm len aky WK k mojmu pink stokkacikovi ??tak nejako si to aj predstavujem ze ked bude treba tak ju zakryjem aj niecim lepsim ako dekou... Dakujem za rady 🙂

mimi27712
26. feb 2013

@cawes nie neboj sa kocik je skvely, nevymenila by som ho za iny.

klarawerder
26. feb 2013

@miskasitka K růžovému bych dala fialový anebo bílý... My máme fialový, ten má růžové zipy...

mimamima
autor
26. feb 2013

waw, to je super zistenie, ze k prispevku, ktory som dala v roku 2009 sa tu rozvinulo 479 stran novych otazok a odpovedi. Dlho som tu nebola, vlastne od toho roku 2009, a je to fakt super pocit 🙂 Ja som vtedy Stokke zial nekupila, nedrzala som sa vlastnej hlavy, ale nazorov ostatnych ... Pri druhom dietatku si ho urcite doprajem ;) (hoci aj kocik, ktory sme kupili pred 4 rokmi je uplne super 🙂
Stokke je okrem ineho aj modny doplnok, chceme to priznat alebo nie 🙂 a modernym maminkam velmi pristane 🙂