Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

z.u.z.k.a.
4. apr 2013

Len mi nedalo neprispiet 🙂🙂 milujem taketo duchaplne prispevky ludi co sa nudia a maju potrebu pisat vzdy a vsade.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balli
4. apr 2013

vy ste sibozky, chuda baba uz jej je asi jasne ze prepiskla a ked nie tak potom sa nemame my o com bavit a zapodievat sa takymi nazormi 🙂

ozaj, ja mam rada unisex veci - ci ide o mena alebo kocar alebo farby, dokonca ani nechcem cez tehulkovanie vediet co budeme mat. Takze otazka...ked chcem unisex, je lepsie navy blue alebo black melange? akoze aj v jednom aj druhom si viem predstavit babu aj chalana, len teda nefim nefim...black melange je celkom trendy, zase ta navy blue je v tom najkrajsom odtieni modrej co sa hodi ku vsetkym ostatnym farbam....

cawes
4. apr 2013

@balli tak to mas tazke ja som kupila cerveny ateraz som kupila doplnky blue navy ktore budem kombinovat s blue pixel v lete a v zime s winter kitom

klarawerder
4. apr 2013

@balli Já bych z unisexu šla rozhodně do Browna 🙂 ...pro holčičku pak sladit s červenou/růžovou/fialovou/... pro chlapečka s tyrkysovou/petrolejovou/... 🙂

balli
4. apr 2013

@cawes @klarawerder super ste mi dali, teraz som uz uplne domotana 🙂 beriem to tak ako chodim aj ja oblecena...rifle, cierna, biela, sem-tam nejake farebne tricko, ale ja farby moc nemusim extra, iba sem-tam. Lebo som myslela ze black melange a malej zabke kombinovat bielu/ruzovu/fialovu a malemu bielu/ciernu/modru/tyrkysovu.

vevika1
4. apr 2013

@balli ja by som šla do Black Melange, podľa mňa sa dá krásne kombinovať a nešpiní sa (resp. nie je to vidno 😀 ) 😉

balli
4. apr 2013

@vevika1 to ze to nie je moc vidno je dost dolezite 🙂 hlavne pri kociku...dost sa naumyvam doma nez aby som este kocik obskakovala 🙂 hehe diky moc kocky.

ivanajelinek
4. apr 2013

Ahojte. Daju sa vsetky potahy z kocika dat dolu a oprat v pracke? A striesku staci len pretret vlhkou handrou? Alebo ako je to najlepsie cistit?

dolcee
4. apr 2013

Ahojte holky, koukám, že tu byla třeskutá konverzace, někteří lidi se asi nudí- no nic, já zpět k tématu, prosím o rady, komenty..

Přišel konečně náš STOKKE BROWN - heurékááá (však mám za necelé dva týdny termín), je opravdu krásný a jsem ráda, že jsme nevzali ten beige, ten byl faaakt hodně světlý a tento je fakt krásný, až do zlata, takový měňavý.
Jsem nadšená, zatím jsem sporťák uložila a zprovoznila hlubokou korbu a autosedačku...kukněte fotky

Mám pár dotazů:
1) praly jste kočárek před prvním použitím pro miminko- hlavně vnitřek korbičky?
2) je potřeba do korbičky to prostěradlo, nebo mátě nějaký jiný zlepšovák, já je zapomněla objednat, nevím teď, co tam dát, kdybych porodila, jestli plenku nebo malé prostěradla, co mám do kolébky, froté...
3) nejvíce mě zklamal cup holder, je hrozně blízko rukojeti a nemohu do prostřed za něj dát ani ruku, také to tak máte? Na obrázku to vypadá, že je mezera o mnoho větší a v klidu využiji madlo po celé délce, to je na houby, když nemohu madlo držet uprostřed, když tam je cup holder..(viz fotka)
4) ta nákupní taška dole, mám ji takovou splácnutou, neforemnou, koukám do vašich albíček a máte je krásně tvarované, to máte plné věcí? Co tam máte? Já zatím jen pláštěnku a moskitieru
5) koukám rukojeť už mám malinko škrábnutou, jen jsem kočík vybalila- mluvilo se tu o nějakých chráničích na madlo, už to někdo máte? Mám strach,a by si jej neodřela při manévrování, alespoň při transportu v autě bych chránič na rukojeť dala.

Holky, děkuji, to jsou zatím první postřehy 😝

dolcee
4. apr 2013

@balli já jsem řešila to samé, jestli tenhle hnědý nebo black melange, také mám hodně věcí černých.. Ale na mimi mám všechno spíše bílé, béžové a právě do hněda a tedy i růžové samozřejmě, takže to mi přišlo k tomu hnědému lepší. Těch béžových věcí mám nejvíce (chci si nechat většinu na druhé a chci to neutrální, barvy zelená, žlutá nemám ráda). Na mimi je pak minimum věcí šedá a odstíny černé. Takže tak jsem se rozhodovala třeba já. Ale záleží na tobě samozřejmě. Tak vyber dobře 😉

kalista
4. apr 2013

@dolcee nadherny,ja planujem style kit brown do buducna

klarawerder
4. apr 2013

@ivanajelinek Ano, všechno, včetně tašky lze sundat a dát do pračky na 30´C na ruční praní. Vlhkou hadrou jde špína taky dobře dolů... My pereme celý kočár tak jednou za půl roku, madlo a kšilt ze stříšky tak jednou za měsíc (madlo upatlá malá, na kšilt zase sahám často já, když polohuju boudičku)...máme fialový Stokkáč...

klarawerder
4. apr 2013

@dolcee Nahni si tu rokojeť o jeden stupínek výš a budeš mít místa na ruku dost 🙂

dolcee
4. apr 2013

@klarawerder no vidíš, to mě nenapadlo, já věděla, že poradíte někdo dobře - jsem IQáč 😀.
A ty ostatní věci prosím? (máš tedy něco na to madlo 😕 - ale to myslíš to od sporťáku, viď)

klarawerder
4. apr 2013

@dolcee Na rukojeť nic nemám, nijak extra se nepoškrábe, jen člověk musí dávat trošku pozor...Jinak tu nákupní tašku bych pro začátek něčím vycpala, ona se ti pak narovná a nebude spláclá 😉

cawes
4. apr 2013

@dolcee je krasny baby uz ti poradili skrabanec velmi dobre ocistis cifem staci dat teosku na mokru uterku pretriet skrabanec a je to. Mne sa tento tyzden skrabla cela rucka o stenu a cifom som to krasne precistila. Na madlo od sportaku som chcela ja nechat usit chranic aby sa to nespinilo ale tak ci tak to musim daz prat takze mi ke jedno ci kupim neskor nove madlo. Inak mam len podlozku do sportaka. Do vanicky by som si dala plienku alebo kukni tu na bazar niekotto tam predava podlozky do stokke vabicky a tie by ti do terminu stihli prist.

vevika1
4. apr 2013

@dolcee ja som kočík pred prvým použitím neprala, cez leto som dala na matrac do hlbokej korbičky froté plachtičku z kolísky, dovtedy bola v zavinovačke, takže nebolo treba nič 🙂 Tú tašku skús vytvarovať rukami, keď to nepomôže tak ju na noc vypchaj uterákmi 🙂

dolcee
4. apr 2013

@klarawerder
@cawes
@vevika1 super, holky děkuji...
zkusím to prostěradýlko do kolébky, rozměrově je to dost podobné a je to příjemné jemné froté...
a prát tedy zatím také nebudu, až to poprvé ušpiníme, tak pak... také jsem si říkala, že je to zbytečné, ale zase hygiena musí být..

klarawerder
4. apr 2013

@dolcee Jinak vaničku podle mně netřeba před prvním použitím prát...stejně tam mimi neleží nahaté, takže bych se toho nebála. V každém případě jsou potahy syntetické, takže bych doporučila obalit matraci textilní plínkou (na léto), když je chladněji pak to není třeba, stejně bude prcek v nějaké zavinovačce...No a na léto můžeš případně koupit originální froté prostěradlo na matraci...ale myslím, že ti bavlněná plínka poslouží stejně tak 🙂

dolcee
4. apr 2013

@klarawerder já si taky myslím, vyperu to, až to pošavlí... Jinak se samo její kůže a ten materiál vůbec nepotkají.. díky

maminamaja4
4. apr 2013

@dolcee ja davam pri prenasani na madlo textilny obal odlyziarskej prilby,bežovy sťahovaci,je supeeer,mam ho stale v taske v kočiku a tu spodnu tasku len vytvaruj rukami,bude drzat aj ked v nej nic nie je 😀

maminamaja4
4. apr 2013

@dolcee ...a to madlo aj tak väčšinou drzim za tucast blizsie ku kočiku a o tam,kde drzis ty mam oprete zapästie. 😀

vevika1
4. apr 2013

@maminamaja4 ja to tak ako píšeš držím iba v zime keď mám rukávnik (aby mi neťahalo na ruky), ale horšie sa mi tak s kočíkom manévruje...

milankovazuzana
4. apr 2013

@kalista No Kati, tak hnedkáčik máš v merku? Fakt je, že je veľmi pekný. 🙂

ythyl
4. apr 2013

@klarawerder
@kalista zatiaľ drží a dúfam,že už bude stáále 🙂

kalista
4. apr 2013

@milankovazuzana no s blue fusakom moye byt mnamka, ale tak to je hudba dalekej buducnosti 🙂

finda
4. apr 2013

@ifkael haha toto si zabila s HC 😀 😀 😀 plne suhlasiiiiimmmmm

milankovazuzana
4. apr 2013

@kalista áno Kati, to máš pravdu, to by bolo veľmi pekné, ty si dobrá kombinátorka 🙂 🙂 🙂 ja milujem ten tvoj blue s black WK, to je naj kombinácia, akú som videla 🙂

milankovazuzana
4. apr 2013

@dolcee Ahoj Soni, no kočiarik je krásny, farbičku si vybrala krásnu a praktickú,Tá taška nákupná-buď rada že je taká aká je, je nová, pevná, ešte nepraná.Ona časom povolí, keď budeš dávať do nej veci, alebo ju operieš.Ale iž som videla aj také taštičky, ktoré už veľmi formu nedržali, časom zhandrovateli...
Keď budeš kočíkovať, tak ruky nebudeš mať v strede, to mi ver.Fyzika nepustí, aj keby si mala rúčku bez držiaka na fľaštičky, ruky budeš mať po bokoch.