Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@vevika1 Naprostý souhlas!
To s vynesením do lesa mě taky napadlo. Prostě nesmysl.

My jsme měli/máme Teutonia Mistral S, Inglesina Classica, Casualplay Vintage, Nuna, Inglesina Avio, Mamas & Papas Urbo, Cybex Callisto (snad jsem na nic nezapomněla 😅), ale se Stokke jsem z toho všeho spokojená úplně nejvíc a lituju, že jsem si ho nepořídila už na první dítě.

A bydlíme 30 km za Prahou, v menší obci, chodníky tu rozhodně nejsou výstavní, na pár místech je zámkovka, ale jinak stará hrbolatá dlažba nebo rozpraskaný děratý beton, štěrk nebo taky nic. Silnice vesměs to samé, rozbitý asfalt, štěrk, panely, kočičí hlavy... A kromě toho s ním jezdíme normálně po polní cestě, v lese, v parku, kde jsou velké kameny... Každý kočárek je manipulovatelný.

deyana
17. máj 2013

@ikarkulka díky, ještě tu nákupní tašku doladit.. 🙂 tu jsem koupila už dřív, místo té sv.béžové staré, ta by k tomu možná šla teď líp, ale to už je detail 😉

ebsian
17. máj 2013

@ikarkulka Nemáte důvod přesvědčovat, ale děláte to zde i v albu...

ikarkulka
17. máj 2013

@deyana Jenže to se mi právě líbí - ta béžová, navy a tyrkys, fakt moc hezké spojení 🙂 Klidně bych to tak nechala 🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@ebsian To sis špatně vyložila. Já nepřesvědčuju tebe, já jen vyvracuju pro ostatní, které to zajímá, tvá nepravdivá tvrzení.

sashabb
17. máj 2013

@ebsian myslim si, že to je zbytočné. Sem tam si tuto diskusiu prečítam a beda ak má niekto iný názor. Neviem, pokiaľ by bol tak extra super, tak ho nikto nemusí takto obraňovať 😎 Ešte dodám, že stokke sa mi páči, no taktiež ma pri tej fotke napadlo prvé "no akurát si ho rozbije" 🤐
A taky detail, neviem či to bola náhoda, no je to skôr fakt, dosť často som tu čítala poškodenia stokke, ktoré by nemal mať (si myslim) Keď už tu tak vyzdvihujete jeho cenu - zrejme tým aj kvalitu, tak nechápem, tie "zošmajdané" kolieska, uvolnenú tyč atď. 😎

vevika1
17. máj 2013

@sashabb vieš, ono ide o to, že ja tiež nejdem vypisovať do témy o napr. Xlanderoch aké sú to naprd kočíky, lebo sú veľké, zle ovládateľné a podobné kecy a pritom som ten kočík nikdy nedržala v ruke...môžem napísať akurát to, že sa mi nepáči a nie to či prejde terénom a či je taký alebo onaký keď ho nepoznám! a v tom je ten rozdiel, že tu idete vypisovať, že v žiadnom prípade neprejde lesom a pod. a pritom ste ho pravdepodobne naživo ani len nevideli! @ebsian

sashabb
17. máj 2013

@vevika1 zrejme som ho nevidela ani na obrazku že? 😀 😀 😀 trošku smiešne.
Osobne čítavam rôzne diskusie, aj diskusie o kočíkoch, no nikde som nikdy nečítala tak agresívne príspevky ako tuna v stokke. Už je to normálne známe, že netreba sem nič písať, lebo sa tu idete zožrať.
Táto diskusia už ani nieje diskusia, už je to len o uzavretej komunite a o tom ktorá si čo kúpila, objednala a ide kúpiť a objednať 🤐

ikarkulka
17. máj 2013

@sashabb No a?

Co přinese diskusi o konkrétním kočárku názor holky, která má kočárek diametrálně odlišný a tento konkrétní si našla na obrázku na netu? A nikdo ji tu nežere, je to spíš k smíchu, co tady plácala do éteru a jak si pak ještě nesmyslně hájila, aniž by použila jediný argument.

Čekala jsem, kdy někdo vytáhne kvalitu. Ano, Stokke mají občas problémy se sjetými předními kolečky a občas vrže rukojeť. Připadá ti to jako obrovský problém? Kolečka se dají snadno vyměnit (ukaž mi kočárek, kterému se nesjíždějí kolečka) a rukojeť utáhnout.
To je asi tak vše, s čím má Stokke problém.
Samozřejmě vadný kus se najde všude, ale osobně jsem na této diskusi nezaregistrovala ani jednu větší reklamaci, kromě drobností způsobených běžným opotřebením.
Nikdo netvrdí, že ten kočárek je dokonalý a bude vyhovovat všem, že by na něm nebylo co zlepšit, nebo že by se nikdy neporouchal. To tady nikdo nepíše.
Ale v porovnání s jinými kočárky je prostě kvalitou úplně někde jinde a to je (bohužel pro některé, které by si to zbožně přály - přání je otcem myšlenky, že?) fakt.

A fakt je taky ten, že Stokkařky nelezou na ostatní diskuse, aby tam hanily jiné kočárky, vnucovaly každému Stokke jako ten jediný a nejlepší kočárek. Což se opačně bohužel říci nedá.

Diskuse tu slouží od toho, abychom si vyměňovaly REÁLNÉ zkušenosti a poradily nově příchozím, které o kočárku uvažují nebo se o něm chtějí něco dozvědět.

Pletete si pojmy a dojmy. To, že máme svobodu slova a nazývá se to tady Fórum, ještě neznamená, že si sem může každý vlézt a jen tak si tu plácat játra. Tedy vlastně může, ale pak se zase neohánějte tím, že vás tu holky roznesou na kopytech. Roznesou! Protože narozdíl od vás máme celou řadu pádných a neprůstřelných argumentů, protože ten kočárek MÁME a POUŽÍVÁME.

ikarkulka
17. máj 2013

@sashabb A víš, proč jsi na jiných diskusích nečetla tak "agresivní" příspěvky? Protože do jiných diskusí (snad jen do BGB) nelezou ženy, co ten kočárek nemají, aby na něj jen plivaly špínu.
Nechápu, proč je vám všem ten kočárek tak trnem v oku.
Nechcete ho? V pořádku. Nemůžeme mít všichni stejný vkus a kupovat si ty samé věci. Naštěstí je na trhu veliký výběr.
Ale proč sem proboha lezete, a pak je vám proti srsti, že se proti vašemu výstupu někdo ohradí?

cawes
17. máj 2013

No ja neviem stale o tom istom, ake prispevky sem davame a ze sa tu chvalime co sme si kupili. Ako sorry no a? ? kedze su tu take iste kociky ako mam aj ja tak sa snad mozem pochvalit neakym vylepsenim. A musim suhlasit z @ikarkulka ze nikde naozaj nemozu byt ine prispevky, urcite nepojdem do temy tako tankodrom aby som tam pisala o kociku ktory je pre mna osobne maximalne hnusny, nekvalitny polsky nepodarok. V zivote som s nim nejazdila ani ho nemala v ruke ani by som to nechcela takze naco by som tam liezla nieco pisat???
A co sa tyka kazenia veci? takze trosku si to vytrhla z kontextu @sashabb s tou tycou pretoze kto ho ma prvy krat tak moze zostat zmäteny z toho ako sa ..hupe,, kocik po tyci, neviem ako by som to spravne vysvetlila.
No a este k tym chybam kocikov, kazdy kocik ma svoje chyby toto je tiez moj druhy kocik, pred tym som mala chicco trio i move co tiez pre x mamiciek je ,,divny,, kocik a vyzera ako pavuk. a tiez mal svoje problemy a muchy, ktore sa jednoducho stavaju.
Ja neviem kazda si tu opisuje svoj krasny kocik tako alebo iny polsky nepodarok a vsetky pritakavate ako ovce a pri stokke mate problem.

cawes
17. máj 2013

@sashabb a by the way tiez by som mohla ist teraz napr. do skupiny kocik hartan a napisat tam ze ten kocik sa mi absolutne nepaci ze to vyzera ako lacna napodobenina bgb a ze sportova cast vyzera ako keby ju sil slepy. No co si myslis co by mi tam asi povedali, ved by ma hnali z lopatami v ruke

sashabb
17. máj 2013

@cawes
@ikarkulka

😀 😀 😀 dobre, tak sme sa pobavili popísali a hádam aj skončili.
NIKDE nepíšem, že je hnusný a neviem čo, to ste si vydedukovali - zrejme z pomedzi riadkov, kde nič take napísané nebolo. No nemám záujem sa dohadovať.
A len taky detail, pokiaľ sa budem oháňať cenou a kvalitou, tak nemá mať absolutne žiadnu chybu. Ale veď "máte" pravdu, kvalitou je fakt niekde inde a to uplne mimo 🤐 🤐 🤐

mauerka
17. máj 2013

Tak dufam, ze si zazila svoj vrchol, lebo tvoje komenty a pridane smajly maju od vecnej diskusie velmi daleko a netusim, naco to bolo cele dobre ... @sashabb

sashabb
17. máj 2013

@mauerka aby si sa nenudila a mala čo čítať. Veď sa pozri ako krásne sa kolegyne rozpísali, aj keď o to nikto nestojí 🤐

maminamaja4
17. máj 2013

@sashabb ..nechcem vam do toho nejak vstupovat,ale pri 4 detoch som si uz kočikov presla habadej, no stokke je fakt najlepši, a nech si kazdy hovori,čo chce. Treba ho mat ,vyskušat a stane sa vašou srdcovkou. Aj vela skeptickych priateliek,ked ho vyskušali a videli v akcii,museli uznat,ze je to naj,co drzali v rukach. Ale kazdy si moze vybrat naozaj,co chce,ja by som si uz ale vybrala iba stokkke,toť moj nazor.

ikarkulka
17. máj 2013

@sashabb Nikdo o to nestojí... A proč sem teda lezete "diskutovat", když o to nestojíte? 😀
Opravdu se tu ztrapňujete, což ale není můj problém, takže pokud vám to dělá radost, prosím 🙂

sashabb
17. máj 2013

@maminamaja4 ale veď ja nikde nič proti nepíšem. To len poniektore "mamičenky" nemajú čo robiť tak útočia.
Ja som len napísala, že cena nezodpovedá kvalite a to ma nikto nepresvedčí, že to tak nieje. Inak by som tu už x-krat nečítala toto sa mi pokazilo, toto potrebujem kupiť nove, lebo sa mi to poškodilo-zničilo a podobne.
Keď ste spokojné ok, nikto Vám to neberie.
Teraz to napíšem všeobecne, nevidím dôvod písať siahodlhe prispevky, aky je užasny a super a nevyjadrujte sa, nemate na to pravo a pod. Pokiaľ som s niečim spokojná, tak to napíšem jednoduchou vetou "mne vyhovuje" a tym ukončím celú debatu, nie?

@ikarkulka je to verejná diskusia a ja si môžem liezť kam chcem. Nereaguj ak sa ti nepáči. Strapňujete sa tu akurát vy, ktoré tu pomaly plačete a obraňujete VEC ako keby to neviem čo bolo. Závisí od toho Váš život či ako?

Už sa nevyjadrujem na stupine pripomienky. Je to ubohé. Treba čítať, to čo píšeme a nie si domýšlať a potom agresívne reagovať. Svet nestojí na kočíkoch 😎

ikarkulka
17. máj 2013

@sashabb Napsala jsi "Veď sa pozri ako krásne sa kolegyne rozpísali, aj keď o to nikto nestojí". Na tuto větu jsem reagovala. Nic víc.

A taky jsem psala, že si sem klidně můžete psát, co chcete, ale my se k tomu můžeme vyjádřit. To bylo zase na margo toho, že "sa tu ideme zožrať".

Toto je diskuse o Stokke. Většina z nás už ho má nějaký ten pátek, takže se nepotřebuje každý den ptát, co a jak. Proto si sem píšeme, co jsme nového ke kočárku pořídily, vždyť je to normální, rády se pochlubíme ostatním, protože tady jsme mezi svými, tady se vzájemně chápeme, jakou máme radost z nových doplňků. Neotravujeme tím nikoho v jiných diskusích. Tak co ti na tom vadí? To zase reaguju na tvoji větu "Táto diskusia už ani nieje diskusia, už je to len o uzavretej komunite a o tom ktorá si čo kúpila, objednala a ide kúpiť a objednať "
Vždy, když přijde někdo nový a má dotaz, tak mu odpovíme.

Když přijde někdo, kdo má pochybnosti, ale napíše to normálně, tak i my mu normálně věcně odpovíme. Můžeme připojit i subjektivní názor, ale většinou napíšeme faktické, praktické věci, dotyčná, ať si dle toho utvoří obrázek.
Např. nepíšeme jen "ta taška je moc krásná, má úžasné barvičky a ráda se na ni dívám", ale napíšeme "taška je prostorná, vejde se do ní to a to, má tolik a tolik kapes, materiál je omyvatelný, snadno se udržuje, popruhy se dají nastavit". Snad jsi pochopila, co jsem tím chtěla říct.

Když sem přijde někdo, kdo se Stokke nikdy nejezdil, a přijde nám sem napsat svůj "názor" ve stylu - kočárek je příšerný, malý, nepraktický, nevhodný do terénu, tak mu napíšeme, že to tak není. To není subjektivní názor, to jsou fakta. Fakta od někoho, kdo kočárek dennodenně používá.
My se tu nechceme dohadovat, ani si nemyslíme, že svět stojí na kočárcích, ani na tom nezávisí náš život.

Pak ale nechápu, když to takto vnímáš, proč jsi vůbec měla potřebu sem přispět, a ještě se tu s námi půl dne dohadovat, kdo má víc pravdu.

Fakt nevím, kdo tu měl stupidní připomínky, když ne vy. Je stupidní napsat o něčem, co neznám, že je to určitě takové a takové, a naopak vyvracet někomu, kdo to naopak zná, jeho tvrzení.

Já nevím, jestli ty jsi ten kočárek někdy měla (psala jsem vám pak oběma najednou, takže jsem se vyjadřovala ke všem vašim příspěvkům, jedno, která z vás co napsala), ale z tvého popisu to tak nevnímám.

Potřebuješ s něčím poradit? Chceš ho koupit? Mělas ho a máš s ním nějaké praktické zkušenosti - klidně i negativní, vždyť každému vyhovovat nemusí?
Nepotřebuješ? Nechceš? Nemělas ho?
Tak co se nám tu snažíš nakukat? Že je hrozný? Marná snaha. My, které ho máme, a nezbavujeme se ho z důvodu nespokojenosti, s tebou nebudeme souhlasit. Tak se nediv, že si tady hájíme něco, s čím jsme spokojené maximálně, a ty se nám tu snažíš nakukat něco, co absolutně není pravda.

sashabb
17. máj 2013

@ikarkulka ježiš, no ak nevadí, prečítam si to zajtra ...

ikarkulka
17. máj 2013

@sashabb Zajtra už nemusíš chodit, ak nevadí, ak nemáš nic k tématu 😉

sashabb
17. máj 2013

@ikarkulka ja sa rada vrátim neboj nič 😎

leishmania
17. máj 2013

😀😀😀😀😀 ze ja sa rada vratim neboj ni 😀😀😀😀 nic v zlom len si mi jehovistov pripomenula....tych neoblomnych co nechcu pochopit ze clovek uz nema zaujem, ale pobavilo ma to pred spanim 😀

dolcee
18. máj 2013

Ahoj holky,
Prosím o radu:
1) vrže mi rukojeť- tu vystriknu wd40, ale je i trochu volná- dá se dotáhnout? Má vůli tak cm nahoru a cm dolů
2) jak dotáhnout zadní kolečko.

Holky, jinak super, jezdíme každý den, kočár je v kurzu a denne několikrát nakladam auto a vse rychlé a jednoduché, a hlavně lehoučké, za par sekund mám naloženo ;)

milankovazuzana
18. máj 2013

@dolcee Rúčka je nastavená dobre, má byť voľná, je to kôli tomu, keď chodíš hore i dolu zo schodov, keby bola veľmi napevno, tak by praskla.
A prečo dotiahnuť zadné koliesko, niečo sa Ti nezdá?

tavia
18. máj 2013

@ikarkulka jen nechápu, proč vyhazuješ - či píšeš někomu do volné diskuze, že už nemusí chodit???

Copak ty jsi tady nějaký admin, který by rozhodoval, kdo do které diskuze smí či nesmí? Já Stoke taky nemám a co? Mohu si psát kam chci a co chci...

Navíc ty jsi byla tady ta, která chtěla koníka děsně opustit se srdceryvným pláčem, že už tady na to nemáš a najednou hle, jsi zpět a to nejen tady, ale tvoje alba jsou de facto totožná i na BRM a MS....

Tak nech prosím žít maminky co mají jiné názory ať si přispívají kam chtějí, tomu se říká svoboda slova...a neříkej ať sem nechodí, já sama mám osobní názor na tvoje alba a nechávám si je pro sebe...

milankovazuzana
18. máj 2013

Dievčatá, to nieje po 1.x, čo sa tu strhla mela ohľadne kočiarika... Najlepšie je to asi odignorovať, nakoľko ako vidím výmena názorov neberie konca a zbytočne mrháte svojim časom... mamičke tým prihrávate na gól a presne o to jej ide-napáliť Vás, vyprovokovať a chytať za slovíčka... nebude prihrávka, nebude gól... 🙂

cawes
18. máj 2013

@sashabb vies ono cena je vacsia lebo to nevyrabaju deti v cine a ani to neni polsky smejd. A kedze ma stokke fabriku v holandsku tak to holt stoji. A nech nezodpoveda cena kvalite radsej kuoim drahsie ako podporovat detsku pracu alebo polske supaciny

tavia
18. máj 2013

@milankovazuzana to máš pravdu, jen to občas někdo moc přehání a hraje si na pána boha 😀 😀 😀

ebsian
18. máj 2013

@cawes Proboha, protože je z Polska je to šmejd..Jako, kde jste na tohle zas přišla? Myslíte si, že by tolik maminek nakupovalo polské kočárky, kdyby to byly šmejdy?? To jsou tak blbé? Podle vás to tak vyznívá. Tak važte slova. Přece nemusí být kočárek z Polska nutně šmejd. Navíc je vážně pravda, proč investovat do kočárku 60 tisíc, když ho budu mít na 3 roky a umí to, co levnější kočár? Za 60 tisíc mám běžně třeba skútr. 😀 😀

Mně třeba po přečtení recenzí a info o tomto kočárku připadá jako lepší golfáč...Já už sem raděj nepáchnu, nebo se mi zvedá tlak 😀 Ale toto je vážně už mazec.