Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ivanajelinek
24. máj 2013
mimka
25. máj 2013

Uz aj my sa vytesujeme 🙂 uz len cakat na maleho 😵

milankovazuzana
25. máj 2013

@mimka Krása ... 🙂 🙂 🙂

mimka
25. máj 2013

@milankovazuzana dakujem 😉

ikarkulka
25. máj 2013

@luciag3 Jsem ti jen chtěla ukázat ty barevné kombinace, jak by to k sobě vypadalo 😉 Mně se líbí všechny, budeš mít těžký výběr 😀 Nebo už jsi vybrala?

radikuk
25. máj 2013

Ahojte, kupovali ste niekto ten original fusak do vanicky? Ak ano, tak staci ten fleecovy alebo je treba na zimu paperovy? dakujem 🙂

ikarkulka
25. máj 2013

@radikuk Na zimu určitě ten péřový 😉
Fleece je super, ale miminko tam nejde až tak "zababušit" a zavazuje se jen na jednu tkaničku, tzn. pohyblivější dítě se z něj může i trošku vykopat. A hlavně teda není do nějakých mrazů atd.

radikuk
25. máj 2013

@ikarkulka dakujem 🙂 som si tak aj myslela, ale chcela som sa uistit 🙂

riki1
26. máj 2013

lúčim sa s mojím stokkáčikom https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/vhg1/sto...

luly3
26. máj 2013

@riki1 ☹ nebude ti smutno 🙂????
takze so scotom spokojna? Nechyba ti madlo??????

riki1
26. máj 2013

@luly3 ale bude ,aj keď scoot je super ,myslím ,že hlavne pre väčšie deti ,madlo mi vôbec nechýba ,aspoň ho Alex nemôže žužlať a hlavne to skladanie scoot-a je geniálne

davita
27. máj 2013

Ahojte! 🙂 mozem sa pridat? aj my sme kupili stokke najskor dve stolicky a teraz aj kocik ... stolicky nove, ale kocik z 2 ruky, ale v pohode .... uz ho zabehavame a som moc moc moc spokojna aj s kocikovanim, aj s prepravou v aute a skladanim 🙂
som rada, ze je tu skupinka spokojnych mamiciek, lebo STOKKE je ako nadavka, tolko zleho o nom popisali 😅

mikolajova.zuzana
27. máj 2013

vitaj chi :D no stokke je zavislost :D aj orbit chi :D

vevika1
27. máj 2013

Náš Stokkáčik má nového kámoša 🙂 🙂

milankovazuzana
27. máj 2013

@vevika1 Wau, dobre vidím? Origami???????

mima01
27. máj 2013

@vevika1 juuuuuuuuuuuuuuuu, paraaada 🙂 Hovor, hovor, spokojna?

zienka1609
27. máj 2013

@vevika1 Gratulujeeeeeem .....a zavidim, zatial....musim ho mat, teda skor manzel 🙂

vevika1
27. máj 2013

@milankovazuzana áno, dobre vidíš 🙂 Je to môj vytúžený Origami.🙂 @mima01 zatiaľ ešte nebol v teréne, len po dome, ale malá sa doňho hneď zamilovala 🙂 Doterajšie postrehy: ja dosť ťažký, kvôli dynamu, ktoré je v konštrukcii. Ale napriek tomu sa ovláda veľmi dobre. Je o niečo menší ako Stokke (myslím sedačku), ale aj tak tam malá sedí pohodlne. Čo bolo pre mňa veľkým prekvapením je to, že je brutálne odpružený a má dosť velké kolesá (na obrázkoch sa mi zdali menšie). No a to skladanie na gombíček je úúúúžasné. Decká ho dnes mali ako atrakciu 😀 Zajtra ho idem testovať do terénu, tak potom dám info 🙂 🙂

mima01
27. máj 2013

@vevika1 vyzera suprovo 🙂 Tak sa tesim na recenzie z terenu, lebo my sme po nom tiez poskulovali k stokkaciku, resp. moj manzel. Wuaaaa, normalne som soknuta, ze ho niekto kupil 🙂 🙂 🙂 A vies mi prosim ta potom napisat aj odkial ste ho brali a cenu? Daj aj do ip kludne, nech tu nemenime temu 😉

milankovazuzana
27. máj 2013

@vevika1 nooo, tak to je iný level 🙂 🙂 🙂 určite aj cenový, ale je krásny, a iný.Som zvedaví na postrehy z vonku.

junkfoood
28. máj 2013

kocky poradte..zajtra si idem pre summer kit z bazarika, na co si mam dat pozor, ked ho budem pozerat..?

milankovazuzana
28. máj 2013

@junkfoood jednoznačne na druky, či tam dobre sedia, či sa nekývu, inak treba ich otvárať veľmi opatrne, lebo sú pevné, látka tenšia... Na dáždniku či nieje nalomená kovová predlžovacia redukcia...

maminamaja4
28. máj 2013

@vevika1 ..ale kľudne zmeníme na chvíľu tému a napíš odkiaľ máš,čo stál a tak,testuj aj za naás,lebo sme tu asi viaceré Stokkáčky,čo po nich naši manželíkovia poškuľovali a aj mne chodí po rozume už takého pol roka odkedy som ho objavila 😀
Ináč zaujíma ma aj spanie v ňom,lebo podľa videa je skôr len na vozenie,lebo sedačka sa nesklápa,lebo je tam rúčka .. a dá sa otočiť aj do protismeru?lebo to som nepostrehla 😀 😀 😀 Juuuj toľko otázok sa na teba dnes nahrnie,ale budeme trpezlivo čakať na výsledky tvojho testovania 🙂

vevika1
28. máj 2013

@maminamaja4 ja som si bola preň v New Yorku, ale bolo ho treba najprv objednať. Dala som si ho poslať na hotel a vyšiel ma 1200 dolárov s prikúpenou farebnou vložkou a kabelkou s nabíjačkou na telefón a poštovným. Do protismeru sa nedá otočiť a sklopiť sa dá len do odpočinkovej polohy, ktorá je taká istá ako na Stokke keď je v smere jazdy. Ale inak vyzerá byť veľmi pohodlný, tá vložka je mäkkučká a dobre tvarovaná a včera sme tam dali 2,5 mesačného synovca a zaspal tam do 2 minút 🙂 (bol tam ako vo vajíčku). Terén zvláda perfektne, má veľké terénne kolesá a je fakt super odpružený, nemal problém prejsť cez totálne rozkopanú cestu a kamene veľké ako päsť (robia nám kanalizáciu, takže tu máme hotový tankodrom). Je ale o dosť ťažší ako Stokke a aj ťažšie ide (ale tak isto ťažko ide aj Casualplay S4 alebo PP GT3). Okrem toho je tam chuťovečka v podobe LCD displeja, ktorý indikuje, či je v kočíku dieťa, ukazuje teplotu, rýchlosť, nabehanú vzdialenosť (celkovú aj aktuálneho výletu). Má milión odkladacích kapsičiek a jeden nákupný košík, ktorý je podstatne menší ako u Stokke. V aute zaberie cca toľko miesta ako Stokke (na dĺžku), na výšku a šírku o niečo menej. Zatiaľ sú teda moje dojmy veľmi pozitívne, ale ako hlavný kočík by som ho asi nechcela. 🙂

maminamaja4
28. máj 2013

@vevika1 dakujem,uf teda absolutne vycerpavajuca odpoved,ktora asi vsetkym vezme ďalsie otazky z ust,ďakujem veeelmi pekne za uprimnost🙂 🙂 🙂

vevika1
28. máj 2013

@mima01 @milankovazuzana @ziekna1609 zabudla som vás označiť v predchádzajúcej odpovedi...prepáčte 🙂
@maminamaja4 ešte som zabudla, polohovanie ide veľmi ľahúčko a jednoducho - stačí potiahnuť pásik a je v sede alebo uvoľniť "kvačku" a je v poloľahu, s tým, že zastať sa dá kdekoľvek medzi hraničnými polohami.A super sú aj svetlá, na fotke je vidno ako svietia, tie sa dajú aj vypnúť a v noci sa zapnú ešte aj prídavné svetlá, ktoré sú na tej "guli". Akurát veľmi nepríjemné zistenie je, že nabíjačka na telefón nejako nespolupracuje ☹ telefón mi píše, že nabíjanie s týmto príslušenstvom nie je podporované ☹

maminamaja4
28. máj 2013

@vevika1 nabija to iba iphone a myslim,ze tak ako u nas nefunguju iphony kupene v zahranici aj tento podporuje iba tie zo zahranicia-paradox,nedomyslene ☹

vevika1
28. máj 2013

@maminamaja4 no tam bude asi pes zakopaný ☹ ešte si robím nádeje, že by to mohlo fungovať s iphone 5 (ja mám 4), tak to odskúšam a keby náhodou motyka vystrelila, tak budem musieť vymyslieť taktiku, ako presvedčiť mangela, aby mi kúpil nový tel. 🙂 😀

maminamaja4
28. máj 2013

@vevika1 novy telefon ti nepomoze,ide o iny softver,ktory je v zahranici a iny u nas,u nas nebude fungovat telefon iphone kupeny v zahranici,cize ked ti aj kupi tel.sice ho nabijes,ale nemozes pouzivat,skus prestudovat navod od origami,mozno nejaky kod ktory mas zadat a stiahnes softver do svojho iphonu 🙂

cawes
28. máj 2013

@maminamaja4 ja mam iphone z ameriky a normalne funguje