Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
10. okt 2013

@rodka Tak ona Teutonie není špatná, ale např. co se píše, že je bez reklamací, tak to není absolutně pravda, my sami jsme reklamovali brzdu a ložiska kol, rychle se obrousila a zrezla.
Jinak mi přijde těžší než Stokke.

Já jsem u Teutonie jezdila se sporťákem do lehu a s vložnou taškou (místo korby - u malého dítěte), to mi vyhovovalo, bylo to pro dítě prostorné, byl tam hezky chráněný, měla jsem dvě vložné tašky ve dvou barvách, taktéž stříšky a nánožníky atd., takže jsem mohla měnit podle nálady (to je trochu jako Stokke Style kits 😀).
Ale potom sporťák byl tragédie, připadlo mi to, že jezdím s tankem. Navíc sporťák je celkem úzký a nízký.

Ono každému vyhovuje něco jiného, já nemůžu na Teutonii říct nic vyloženě špatného, v tu dobu jsem s ní byla vážně spokojená (než šel malý do sporťáku, který se mi prostě nelíbil a nevyhovoval mi), udělala mi dobrou službu. Ale Stokke je Stokke.

klarawerder
10. okt 2013

@rodka Ahoj 🙂 Já Joolz bohužel taky neměla, tak neumím porovnat. V každém případě můžu říct, že jsem na kočáry hodně náročná a háklivá 😀 a v podstatě jediný kočár, se kterým jsem spokojená je právě Xplory. To, že je nestabilní je nesmysl. Odpružené Xplory je (neví to ale v podstatě nikdo, kdo ho reálně nepoužívá)...odpružení není v pružinách, ale kola mají vzduchové kapsle, takže jsou měkká na jízdu a sedačka na podvozku krásně pruží a pohupuje se. Měla jsem před Stokke čtyřkolku s velkými nafukovacími koly a pružinami snad jak u nějakého Jeepu a rozdíl nebyl žádný...naopak s tím zuřivě odpruženým se mizerně jezdilo například v čerstvém sněhu, jelikož jsem zabrala na rukojeť, ta mi propružila a vymrštila se zpátky, aniž by to hnulo s kolama...Xplory zvládá sníh oproti spoustě kočárků velmi dobře, dokonce projede při sklopení kol k sobě i hluboké závěje, což je terén, na který můžou zapomenout všechny kočáry, co funkci sklápění kol nemají (tzn. pokud vím, má to jen Xplory, Crusi (tam ale není pojistka, takže se kola samovolně můžou zase rozložit) a Bugbaoo Buffalo). Nemyslím to zle, ale nechápu, co je to za úchylku hnát se za co největší korbou 😀 ...Xplorácká má myslím 74cm nebo kolik na délku, což je řekněme standardní rozměr...ale hlavně - má sporťák uzpůsobený i pro miminka, takže není problém frknout dítko tam, když už se v korbě mačká. Naše malá je ve sporťáku od 5.měs. protože pištěla, že nevidí ven a v korbě být nechtěla...a to bylo navíc přes zimu, tak jsem nadávala...ale pak se přikoupil Winter kit a bylo vyřešené 😉 Joolz bych nebrala především z těchto důvodů - stříška je opravdu mizerná, což je zásadní nedostatek když fučí, paří slunko apod., košík je příliš malý, nemá funkci sklopení kol (pokud vím), takže se při horším terénu nehneš, a co bych už snad rozmazlená ze Stokke nepřežila je to, že na Joolz nejsou letní a zimní potahy a spousta ostatních doplňků. Mám Winter kit a je to naprosto boží věc, výborně zateplí kočár, nemusíš jak trubka při chumelenici jezdit s pláštěnkou (která vlastně ani do mrazu není, protože pak popraská)...a jako bonus nádherně vypadá 🙂 Můžu tě ujistit, že ho drbou především ti, co s ním nikdy v praxi nejezdili (i já na něj měla kecy, ze kterých mě ale Xplory vyvedl z omylu, když jsem ho v podstatě pouze na základě recenzí odsud z Koníka koupila), kočárek je to vymakaný, praktický, variabilní, kvalitní a navíc krásný...Já bych teda s výběrem neměla o čem diskutovat 😀 ...manžela jsem už obeznámila s tím, že jak bude druhé dítko, tak ať počítá s tím, že budeme kupovat zase Xplory (btw manža na něho taky hudral a teď by ho nedal za nic, jak je spokojený...takže kritiku odnáší chudák Bugaboo bee+ viz. "co je to hergot za kočár, že to ani po schodech jezdit neumí" 😀 )

magnolie1234
10. okt 2013

@alexandrag1 urcite kupis po jednom dietati myslim v tej cene....ja mam tiez po jednom babatku

segafredo
11. okt 2013

@klarawerder tak ono samozřejmě nůžkami se kožešina nestříhá...u nás se dá koupit velká kožešina kolem 800 kč - z toho vyjdou 2 podložky..

milankovazuzana
11. okt 2013

@rodka ahoj, kamarátka mala 2 Joolzy.Naozaj sa s ním jazdí vynikajúco, má kolesá naklonené ku sebe a tak zvláda takmer každý terén.Skladá sa ľahko a navyše je je naozaj krásny a hlavyotáčajúci 😀 V zime prejde všetky snehy, je vysoký , je to taký stred medzi Stokke a všetkými ostatnými značkami.Aj doplnky sú krásne-fusačiky, mne sa veľmi páči tá nákupná sieť, čo sa dá na rukoväť a podobne.Je aj elegantný, tie nové typy majú krásne farbičky.

ifkael
11. okt 2013

@milankovazuzana ta nakupna siet je uuuuzasna! neda sa dat aj na ine kociky? nema plytky sed?

milankovazuzana
11. okt 2013

@ifkael neprišiel mi plytký, sedačka je veľká a nôžky sa dajú takisto parádne nastaviť, tá sieť sa dáva na úchyty, čo máš na rúčke, takže tak jednoducho by to nešlo na ostatné, neviem, či sa to dá nejak poriešiť, už by to asi nebolo ono.

ifkael
11. okt 2013

@milankovazuzana len kvoli tej sietke si ho viem predstavit doma...ze to by sa nakupovalo! ...ale vsak to aj do orbitu.. :DD

milankovazuzana
11. okt 2013

@ifkael u nás v meste jedného Joolzíka máme, no za každým mi ulahodí oku a hlava ide v smere jeho jazdy, to sa nedá...je krásny aj s vaňuchou i ako športiačik-presne tak, ako Orbitík. 🙂

ifkael
11. okt 2013

@rodka ja som chcela teutoniu.. ale teda..15kg kocik. to uz co??? a v sportovom sed pre dieta - rovna opierka je uplne hrozny. takze eeee.

ifkael
11. okt 2013

@milankovazuzana hej, to je fajn, ze ich nechodit tolko... 😎

milankovazuzana
11. okt 2013

@ifkael presne tak a navyše patria do skupiny dizajnových kočiarikov 🙂 , tie ja môžem 🙂 😀

ifkael
11. okt 2013

@milankovazuzana a to vazne joolz prejde vsetko? tie mini kolecka mi tak nepridu 😕

ifkael
11. okt 2013

@milankovazuzana mne sa rata, ze sa da kupit aj zvlast sportak... toto bgb nema domyslene 😠 😠 😠 😠

milankovazuzana
11. okt 2013

@ifkael nie sú mini kdežeee, tak u nás v krajine večného snehu prešiel úplne všetko 😀

milankovazuzana
11. okt 2013

@ifkael juj, tak to neviem...

rodka
11. okt 2013

dievčatá, vy ste super, toľko názorov a rád. fakt vďaka. @milankovazuzana len si mi domotala hlavu, ze aj joolz je dobry....kdesi na nete som citala, ze si mamka davala sit specialnu striesku, aby odstanila nedostatok, ze je kratka. ty mas stokke a skusala si joolz tiez u kamosky? takze vies asi najlepsie porovnat...ktory by u teba zvitazil? dakujem vam vsetkym. sama som zvedava ako sa rozhodnem. hlavne ze uz mam par doplnkov doma na stokke...deku, adaptery a prebalovaciu tasku, co som nasla za super ceny na bazari 😎

z.u.z.k.a.
11. okt 2013

@rodka teutoniu som mala a teda podla mna otras! Hebedo ktore je dobre len s vanickou, akonahle som nasadila sportovu cast isiel z domu!!! Ani zadarmo by som ho nechcela!

Concord?? Ktory??? Fusion- tiez zbytocne hebedo a kostitras urcite vacsi ako stokke... Jedine NEO je este ako tak fajn, makky, pohodlny, sikovny, ale na stokke sa nechyta!

Pisem z vlastnych skusenosti o kocikoch ktore som pouzivala, joolz som len pozerala v obchode, ale ja na stokke nemam jedinu vyhradu 🙂 je to naj kocik aky som mala moznost vyskusat, ked ho porovnam s mima co je teraz hit tak sa mi sportova cast zda lepsia, vacsia, strieska v mima xari je malicka.

aivliss
11. okt 2013

@kristynakubecova .....děkuji, jenže ta paní není moc komunikativní, odpovídala a najednou je mrtvý brouk☹(((((

aivliss
11. okt 2013

@esika ...jste hodná, na tuto jsem také narazila,ale moc jsem chtěla Black Melange nebo Beige....možná že nakonec skončím i u zelené🙂

aivliss
11. okt 2013

@kristynakubecova ....jé děkuji, ale ta cena☹ auau

lupatko
11. okt 2013

máte niekto scoot? Ako ste spokojné? Včera som sa doňho nejak zahladela a uvažujem, že by som predala bee+ a kúpila scoot..

klarawerder
11. okt 2013

Tak teda fakt ohromně děkuju @cawes za zkažený -minimálně- týden, když mně informovala o tom, že vylezla V4 ...asi se půjdu odstřelit 😀 ...chápete to...ten princip...že už člověk nemá onen nejnovější model.. grrrrrrrrrrrr 🙄 😀

cawes
11. okt 2013

@klarawerder sorry draha ale ty ked si v brne tak ti unikaju podstatne novinky a ja som len chcela aby som up to date

klarawerder
11. okt 2013

@cawes No, jako miláčku, máš u mně vroubek...takhle jsem nebyla nakrknutá už delší dobu 😀 ...ještě chybí, aby vylezly Winter kity s odepínacím lemem na rukávníku, příp. aby měla V4 madlo na kloubu a nechám se zavřít někam do blázince 😀

klarawerder
11. okt 2013

Tak...a jsem zase v pasti hergot...Odenwälder má novou kolekci fusaků... 😎

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milankovazuzana
12. okt 2013

Mamuše, nehodláte niektorá predať WK-red, purple alebo silver?

junkfoood
12. okt 2013

@milankovazuzana ja asi hodlam, ale dark navy..

milankovazuzana
12. okt 2013

@junkfoood ďakujem za odpoveď, pošli prosím podmienky a stav do IP 🙂 🙂 🙂