Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ifkael
9. nov 2013

@vani178 no ja som ho mala u nas na dedine, co tu mame taky park- nie moc upraveny teren, presiel vsetko krasne. Co taky bugaboo cameleon som nechala odparkovany na chodniku, a co som potrebovala rychlo utekala za detmi a maly v kociku chudak odstaveny v parku..... v kociku s velkymi kolesami hojdacom by hadzalo dieta tak isto...takze ja moc nesuhlasim s Tvojimi skusenostami.

s kazdym kocikom zjazdievam chodnik tak, ze chytim rucku a pustam ho po zadnych kolesach- takze ono je to asi aj o technike. a to tu mame teda fakt vysoke obrubniky, sa mi nepaci, ked mam kocik nahnut moc dopredu, aby bolo dole hlavou...

ifkael
9. nov 2013

@vani178 za aky kocik si ho vymenila, ked sa mozem spytat?

a teda jasne, nie kazdemu vsetko musi vyhovovat...esteze je tolko kocikov ze mozme skusat 😀

lada19
9. nov 2013

Ahoj holky 😀 uz par mesicu si procitam vasi diskuzi. Stokke a nemyslim jen kocarky mam velmi rada a jelikoz jsme dnes s manzelem a nasim malym chlapeckem byli poprve venku s kocarkem, odhodlala jsem se prihlasit na konika a napsat 😀

klarawerder
9. nov 2013

@vani178 Mám podobnou zkušenost s "hrkáním", dokud je mimi malé a kočár je příliš lehký, nezatížený. Stejnou zkušenost mám však s kočárem, co vážil přes 15kg, měl velké pružiny a 4 nafukovací kola... S dcerkou to "házelo" v obou kočárech na nerovném povrchu úplně stejně...přičemž Stokke byl jen o málo víc slyšet. Naprosto ale nesouhlasím s tvrzením, že je to kočár do nákupních center - jezdím s kočárem denně, často po lese, po polních cestách, po štěrku a nezpevněných površích...stejně pak v zimě, kdy krom sněhu projedu bez problémů i závěje. Co se týče zvládání terénu, tak se ona "terénní" čtyřkolka na Stokke absolutně nechytala...pružila jak vzteklá, ale projela sotva polovinu toho, co projede Xplory...s tím rozdílem, že u té krávy jsem se navíc nadřela, jelikož například v zimě to bylo jako tlačit zabržděný kočár...a to je pak 11kg a víc jak 15kg poměrně velký rozdíl...o tom, že se se Stokke daleko lehčeji manévruje, ani psát nebudu... Škoda, že jsi se ho zbavila...posloužil by ti daleko lépe než jakýkoliv jiný kočár (až na pár výjimek, které bych spočítala na prstech jedné ruky)...

mirkavmirka
9. nov 2013

ahojte nepredáva niekto náhodou kožušinu do stokke? kludne aj používanú

klarawerder
9. nov 2013

@mirkavmirka Já...mám novou i použitou 🙂 Kdyžtak IP 🙂

vani178
10. nov 2013

Dobrý den, já se nechci rozhodně hádat...jen jsem napsala svůj názor na kočárek....já s ním rozhodně takový terén neprojela...tak nevím. Nehledě na to, že je kočárek pro dítě od jednoho roku dost nepohodlný ...nemá žádný prostor na sezení, je příliš uzoučký. Já ho vyměnila za quinnny Freestyle a jsem naprosto spokojena...vzhledem k tomu, že má Vaneska 2,5 roku a má tam dostatek místa i teď a spaní je v kočárku naprosto pohodlné....navíc jsem kočárek v pohodě mohla použít i na kolečkové brusle. 🙂

klarawerder
10. nov 2013

@vani178 Hádat se tu určitě nikdo nechce - všechny tu píšeme jen svoje názory a zkušenosti 🙂 Z Tvého příspěvku se ovšem ptám, zda jsi skutečně měla Xplory a ne něco jiného, jelikož záležitost o tom, že má Xplory malou sedačku a je nepohodlný, je holý nesmysl. Nebo je 95x45cm málo? Sama jsem to asi před týdnem měřila. Je tu maminka, jejíž chlapeček má už přes 3 roky, a vejde se do Xplory pohodlně i s fusakem. Nám se vešla 4 letá sousedka, když jsem zkoušela, jestli to ještě půjde. Mojí dceři je přes 2 roky, měří 85cm, váží 11kg, nad hlavou má v sedačce ještě asi 10cm, opěrku nožiček má vysunutou na druhou úroveň ze tří, čili tam je taky ještě vůle. Dcerka mi v něm stále ráda spává, narozdíl od golfek Bgb, kde je klasická "plochá" sedačka a ne korýtko, které je mimochodem doporučováno mnoha fyzioterapeuty a pediatry, jelikož si tam dítě nekřiví záda tím, že padá do stran, ale má je podepřené, a to jak zezadu, tak i na bocích. Každopádně je fajn, že Ti Quinny sedí a jsi s ním spokojená...každému vyhovuje něco jiného 😉

cawes
10. nov 2013

podla mna sa tu niekto prihlasil aby provokoval a v skutocnosti ziadne stokke nemal

ifkael
10. nov 2013

@vani178 tak quinny freestyle je uplne iny typ kociku ako je stokke a ine sportove stvorkolesove kociky...takze tam bude pes zakopany, ze ste potrebovali nieco uplne ine - velky, tazky kocik, ktory prejde vsetko. My tu po priekopach nechodime, takze nam staci aj stokke.. ci ine.

a teda... do terenu a na beh mam vybraty mountain buggy alebo od bjcm elite alebo summit.

ifkael
10. nov 2013

@cawes nemyslim, ze ho nemala, ale potrebovali nieco uplne ine... vsak o tom to je, pred kupou si uvedomit naco vlastne kocik treba. ja to stale hovorim, ze jeden kocik mat doma je malo...

sportovy kocik, na sport a do terenu kocik a este male nieco skladne - nieco ako golfky, pripadne bee alebo nuna ci scoot.

akurat ma pobavilo, ze ma xplory najmensi sed... ved neviem ci je iny kocik, ktory ma priestornejsie sedadlo...a to tych kocikov mam vyskusanych viac 😅

ikarkulka
10. nov 2013

Když někdo neumí sjíždět z obrubníku, tak je to prostě problém "řidiče" nikoli kočárku.
Kromě toho - "zakoupila jsem novou verzi a za pár měsíců jsem ho prodávala" - nová verze se prodává sotva pár týdnů.
Já nevím, že vás to baví.

milankovazuzana
10. nov 2013

@ifkael je, Orbit 🙂

ifkael
10. nov 2013

@milankovazuzana ten som nevidela... pojdem obkuknut ked bude G3 v obchdooch

milankovazuzana
10. nov 2013

@ifkael vo všetkých 3 parametroch je Orbitová sedačka väčšia ako Stokke, preto jak príde G3, ideme do nej, 😀 😀 keďže saMiško tak rád vozí.

matuliacik
10. nov 2013

Ahojte dievcata, mam na vas odbornicky otazku. Som majitelkou Stokke Xplory Blue Melange a vajicka Izi Go. Vzhladom k tomu ze je malinkemu (8 mesiacov) uz vajicko male, predavam ho (nie cez tuto stranku, zijem v Spanielsku). Ozval sa mi na inzerat jeden par, ale maju Stokke V2. Je kompatibilne toto vajicko aj so starsimi typmi Stokke Xplory?

ikarkulka
10. nov 2013

@matuliacik Všechny podvozky mají to upínání stejné 😉

matuliacik
10. nov 2013

@ikarkulka Vdaka za info 🙂

bianocka
10. nov 2013

@klarawerder @cawes dakujem Vam kocky za odpoved ohladne fusaku. Nakoniec som z kiky objednala stokke beige melange. A teraz sa uz len modlim, aby sedel k nasmu beige stokke (i ked mali vzorku a pasovala mi,tak snad som neurobila blbost...). Zatial pouzivame hnedy quinny, ktory smr mali k buzz-u, len mi vadi,ze nie je nozickovy a pri nozkach sa krci. Ozaj, mate niekto ten perovy stokke? Na fotkach je krasny. Len tiez si neviem predstavit, ako to sedi okolo tyce, ci sa to nekrci.
Inac s Izi Sleep som to zatial vyriesila tak, ze ked vyjdeme z auta, vyberam celu tu podlozku s polystyrenom. A malicka sa moze viac hybat 🙂 porovnavala som s maxi cosi, tak stokke nie je mensia,len tie vystuze okolo hlavicky su masivnejsie. Co je koniec koncov plus pri jazde autom kvoli bezpecnosti. Hlavicka je fixovana dokonale.

cawes
10. nov 2013

@bianocka ten paperovy je skor do vanicky

zuzanka9999
11. nov 2013

Dobre rano baby dnes dom pocitala kolkokrat sa maly zobudi v noci a je to 7 x.hroza :(

chani23
11. nov 2013

Ahojte dievcata, mam na vas jednu otazku, snad mi budete vediet poradit. Stokke Xplory pouzivame od aprila 2013 a od zaciatku nam priserne vrzga podvozok. Boli sme to aj reklamovat na predajni,kde sme ho kupili a tam nam bolo povedane, ze ho mame kazdy mesiac premazat silikonovym sprejom. Ze jednoducho Stokke su tvrde kociky a je to ich hlavna nevyhoda. Tak sme mazali, ale potom to uz nepomohlo a vrzgal aj tak. Takze sme im ho uz nechali na predajni na reklamacii. Cely ho rozobrali, premazali a napisali, ze aj tak to bola neopravnena reklamacia. Vydrzal nam nevrzgat asi dva tyzdne a opat sme striekali. S kocikom som inak spokojna, co sa tyka dizajnu a funkcii, splna presne to, co som od kocika cakala. Akurat kvalita ma trosku sklamala. Mate niekto s tymto skusenost, popripade viete poradit nejaky sprej, ktory by nam to priserne vrzganie odstanil?

vani178
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vani178
11. nov 2013
vani178
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
11. nov 2013

@vani178 sa laskavo uvedom co pises, nechapem ako sa moze hned niekto rozculit. Ja som napisala tiez len svoj nazor a ani som ta neoznacila napisala som ze si myslim ze sa sem niekto prihlasil kto chce len provokovat a a v skutocnosti ho ani nema to bola moja veta a vobec som nepisala nic o predavani. Hlupy a zly clovek si akurat ty, kedze mas hned potrebu urazat. No ale bohuzial nie vsetci mozme byt mudri a vediet komunikovat na urovni.

dolcegucci
11. nov 2013

@vani178 ja s tebou v tomto suhlasim.Stokke sme mali ako prvy kocik.S vanickou max.spokojnost ale ked bol maly vacsi (asi 1,5 roka) tak uz nevyhovoval ani malemu ani mne.Pre maleho bolo nepohodlna kratka sedacia cast a mne sa uz horsie zdvihal ked som chcela vyjst napr.na obrubnik tym ze bol maly uz tazsi (a to je moj maly drobny) teraz uz mame asi 8 kocik BGB cam3 ,maly ma 2,5 roka a max vyhovuje ako mn etak malemu.Takze tym chcem povedat,ze kazdemu vyhovuje nieco tak tych komentov si vobec nevsimaj 🙂 😉

milankovazuzana
11. nov 2013

Myslím si, že úplne zbytočne tu padajú veľmi silné a urážlivé slová-ako jsi chudinka, jsi zlej a hloupej člověk...Neznášam, ak niekto prostredníctvom takýchto slovíčok uráža druhú osobu, zvlášť, keď uráža iba jedna strana.To sa nerobí a nieje to zrovna dobrá vizitka urážajúcej strany.
Ak nesúhlasím s príspevkami mamičiek na tomto fóre, v poriadku, ale to mi nedáva právo správať sa nevhodne voči druhým.

cawes
11. nov 2013

@milankovazuzana uplne s tebou suhlasim, normalne som zostala v soku, prisla som domov z mesta a toto tu citam a pritom som mamicku ani len neoznacila !