Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vralen
28. dec 2013

"stara skola" chcu ho len hongat, celou vahou sa opru o rukovat.....

ifkael
28. dec 2013

@vralen esteze sa svokra v kocikovani nepretrhne....

kristynakubecova
29. dec 2013

@ljonas babypark, kika, anna a victorie, babiez, myslim ze posledne jmenovany je nejlepe zasobeny,ale uvidis.

milankovazuzana
29. dec 2013

Maminky, ktorých dietka používajú Table top, sem sa 😀 Poprosím Vás o Vaše praktické skúsenosti, veľmi nad ním uvažujem, len máme okrúhly stôl, tak som si nie celkom istá, ako by tam sedel 🙂 🙂 🙂

ljonas
29. dec 2013

@kristynakubecova moc díky děkuji, včera jsem byla v babypark na černáku a tam je nevedou. babiez v letnanech ano. tak uvidíme jestli do dubna bude nějaká akcička 🙂

klarawerder
29. dec 2013

@jannie88 No, pojistka se mi tedy nikdy samovolně neodepla... Taky jsme ale od necelých 5 měs. už ve sporťáku, takže korbu s větším mimčem jsem už nezažila 🙂 Malá by se do korby sice bývala vešla ještě dvakrát, ale mrčela, že nic nevidí, takže jsem ji šupla zrovna do sporťáku a byl klid...

jannie88
29. dec 2013

@klarawerder No tak mně už to dělá tak od 2 měsíců malého....né, že by se mi jako uplně odepla,ale když to na pevno zadělám, tak po chvíli ježdení tam je ta pojistka na nic a korba má zase vůli a "houpe" se...manžel už je z toho vytočený, můžeme to znovu a znovu připevňovat každou minutu...

vevika1
29. dec 2013

@jannie88 mne sa to nestalo ani raz a to som tam mala malu do 6 mesiacov. A sestre maly spava na balkone vo vanicke doteraz a to uz ma 9 mesiacov a par krat jej ta poistka vystrelila (ale maly ma uz viac ako 9 kg- teda je uz nad vahovym limitom vanicky), dovtedy jej tiez nestrielala. Neskusila si to reklamovat?

vralen
29. dec 2013

no Mia ma 9m mesiacov a mam ju este v hlbokom. nemam wk a preto som ju nedala do sportiaku

jannie88
29. dec 2013

@vevika1 Nene nezkousela....my se ale asi blbe chapeme...mne to jako nevystreli, ze by se ta pojistka odpojila...ale nedrzi pevne korbu...ujedu pár metrů a najednou je zase mezi pojistkou a korbičkou vůle a korba se dost kolíbá...takže zase musím pojistku posunout dolu a znovu zajistit a takhle pořád dokola....už se těším na sporťák, kde mě toto nebude trápit 🙂

klarawerder
29. dec 2013

@vralen Nestojí za úvahu našetřit penízky a koupit WK? Tam se investice vyplatí, je to skvělá vychytávka, jak udržet mimčo v zimě v teple, koneckonců používáme i na jaře a na podzim ten nánožník - Storm cover...

ifkael
29. dec 2013

@jannie88 kupit novu poistku?

jannie88
29. dec 2013

@ifkael No teď už na to kašlu, počítám, že tak za měsíc půjdeme do sporťáku😉

ewissa
29. dec 2013

Ma tu niekto xplory v4?

ifkael
29. dec 2013

@ewissa ja, ale zatial je odparkovany a caka kym sa baby narodi ;)

ewissa
29. dec 2013

U nas tiez tak.Ja som svoj objednala vcera.Bola dobra cena na cely bundle, uz sa neviem dockat.

lada19
29. dec 2013

@ljonas Ahoj, ja jsem objednavala v Kika.

kilian
29. dec 2013

@ewissa moj je uz v akcii.

mima01
30. dec 2013

Kocky, niektore ste tu uz rozoberali aj predne kolieska...ak si dobre pamatam, tak klara urcite
@klarawerder . Mate to aj nejak nafotene, resp. na ktorej cca strane sa to riesilo? Ja si nepamatam, pozrela som len tak narychlo ale nenasla som. Potrebujem vycistit a prestriekat predne kolieska, uz tam mam kopec bordelu, ktory mi uz beznym cistenim nejde von a zacalo mi to tam vrzgat. Chodim ako s nejakou rachotinou. Len sa to bojim len tak rozsrobovat, nech to aj dam naspat do povodneho stavu, tak som chcela kuk ako ste to robili. Dakovalaaaa

sufo
30. dec 2013

@klarawerder ahoj, chcela by som ta poziadat o par vysvetleni ku kociku, kedze citam...a mas super prehlad. Chcem hned po sviaatkoch objednat kocik xplory v novom farebnom prevevedeni beige melange, niekde som citLa, ze sa da objednat z nejakej DE stranky, neviees poradit? Dalej by som mala otazku, ci sa da kupit zvlast bez sppotovej caasti iba potah - nakolko budem maat zaklad beige melange, ale moj muz tuzi po purple, je mozne zakupit iba potah na spportovu cast? Dalej by. Ma zaujimalo, ci v zakladnej vybave kocika su aj take karabinky - neviem ich presne definovat, ale podla mna na zavesenie tasky, prip.klucov atd. A moja posledna otazka by bola, co znamena v spojitosti s kupou "evo"kocika? Dakujem

ifkael
30. dec 2013

@sufo napis @farea

A ked tak si pozri www.newkids-online.de alebo www.babyonlineshop.de

ifkael
30. dec 2013

Zvlast potah na sedacku sa da kupit

sufo
30. dec 2013

@ifkael dakujem pekne za info

milankovazuzana
30. dec 2013

@mima01 Mirkaaa, veď ja mám obrázkový návod, huš si zabudla???

mima01
30. dec 2013

@milankovazuzana no ocividne ano zlatinko....v albume?

milankovazuzana
30. dec 2013

@mima01 musím Ti ho poslať mailom...

ifkael
30. dec 2013

Dnes som skusala 2,5 rocneho syna dat do sportaka - s prehladom! A to vyzera na 4 roky... 🙂)) do inych kocikov sa mi nevlezie...este do terennych trojkoliek..aj to sa uz nekocikuje moc

Tak som spokojna, ako sme dobre kupili 👍👍👍👍

ifkael
30. dec 2013

..takze reci- mala sedacka....fakt kto ho nemal toto moze len rozsirovat

chani23
30. dec 2013

@jannie88 mne ta poistka odpadala uplne. Raz som nepocula, ze mi spadla na zem a zistila som to az ked sa maly v spanku pretocil a zmenila sa rovnovaha vanicky. Kedze sme sa kocikovali uz takmer dve hodiny, volala som manzelovi a rozdelily sme si trasy a hladali spolu 🙂 nastastie sme nakoniec nasli, ale doteraz si tuka po cele, ze ako som to nepocula spadnut.. 😀 tak som sa uz nastvala a hned ho supla do sportovej casti, kedze uz mal aj tak 6,5m.. 🙂

klarawerder
31. dec 2013

@mima01 Nafocené to bohužel nemám. Každopádně přední kolečka stejně nijak rozšroubovat nejdou...na ně mi pomohlo prostříknout je wapkou, aby se vyplavilo to největší svinstvo, a promazat WDčkem... Mně to nevrzalo, ale tak šustilo, očividně jsem tam měla písek. Po téhle procedůře to nepřestalo okamžitě, pár dní to trvalo, než si to "sedlo" a zrnka písu průběžným ježděním vypadala ven. Úplně sundávat přední kola z podvozku nemá v tomto případě smysl. Pouze pokud by ti šustilo/vrzalo v podvozku u kol...to by bylo pak potřeba rozmontovat tu plošinu, kde je shopping bag (úplně jednodušše - zespoda jsou na té desce šroubky vidět, takže ty se odšroubují (je jich cca 5)... a pak jsou dva a dva šroubky u obou předních kol, když si posvítíš do té díry, kde je kolečko, tak je tam uvidíš...ty dáš taky pryč a pak jde spodní deska plošiny bez problémů oddělat), taktéž bych to projela wapkou a promazala...sundávání předních kol bylo za mně něco příšerného, jde to strašně těžko...drbala jsem se s tím 2 hodiny a už jsem myslela, že to nedám dohromady 😀 No, pak bych to nechala hodně důkladně proschnout, ať tam není někde vlhkost...a sešroubuješ to stejným způsobem dohromady. Tohle je v pohodě, tam nejde nic podělat...rozmontovávání ručky je horší 😀