Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vralen
15. jan 2014

takze v obchode ho prezrelim povedali ze to nie je normalne, nafotilo to a poslu na stoke aby vedeli ako dalej. najradsej by som keby mi dali novy podvozok.

vralen
15. jan 2014

@tomila a kde si kupovala svoj kocik. to ti hned dali novy? lebo v obchode mali na pozicanie a skusali ten ako ide a uplne potichu a ten moj ako traktor.

bublinka711
15. jan 2014

Ahojte maminky a majiteľky stokke kočiarikov 🙂. Píšem do tejto témy ako ne-majiteľka tohoto kočiarika, ale nedá mi nezapojiť sa 🙂. Do kočiarika stokke som bola zamilovaná asi od svojich 15-tich rokov a bola som presvedčená, že ak raz nejaký kočík, tak určite tento. Keď došlo na lámanie chleba, dostali ma do pomykova jeho jazdné vlastnosti a nechala som sa presvedčiť argumentami o jeho ne-stabilite a podobnými hlúposťami. Nakoniec sme šli do bugaboo, ktorý sa mi tiež veľmi páčil, hoci ako druhý v poradí 🙂. Myslela som si, že mám kočík, ktorý je stabilný, veľký a pevný. Dcérka má osem mesiacov a zostala som v šoku, keď som ju pred dvoma dňami posadila do nášho cama a strieška jej šúcha hlavičku.... Rovno sme si to namierili do predajne s kočíkmi a zastali pri Xplory. Vytiahla som moje urevané dieťa z nášho kočíka, posadila do stokke, ona vychechtaná jak broskyňa a asi dvadsať minút sme sa vozili po predajni s presvedčením, že meníme kočík.... Neskutočné, že moje osemmesačné dieťa tam sedelo ešte s novorodeneckou vložkou, nad hlavou ešte asi 15 cm priestoru, videla perfektne z výšky na všetko a zrazu bola úplne spokojná... Konštrukcia krásne pevná, keď to porovnám s camom, nebo a dudy. Keby tam bola nejaká voľná stena, tak si tam rovno hlavu otrieskam, že som si hneď nešla za tým, čo som chcela ☹. A celým týmto preslovom som vlastne chcela povedať iba to, že sa týmto pridávam k rezolútnym zástancom tohoto kočíka, a že výrobcovia stokke nie sú iba nejaký šialený vedci, ktorý nevedia čo s voľným časom, ale tí ľudia fakt vedia, čo robia 😀. Už zostáva iba vyriešiť otázku, či meníme kočík hneď, alebo čakáme na druhé mimčo, (ja som za alternatívu hneď) 😀. A ešte by ma zaujímalo, ak je tu nejaká ochotná maminka, ako s týmto kočiarikom zvládate hrboľaté cesty, sneh a obrubníky? A má tu niektorá z vás skúsenosti so skladaním do kufra na aute suzuki SX4? Veľmi veľmi ďakujem, a prajem všetkým veľa šťastných kilometrov 😀.
A ešte na koniec, samozrejme, že bugaboo stále považujem za výborný kočiarik, ale stokke týmto u mňa získal body na viac 😀 .

tomila
15. jan 2014

@vralen ja som kočiar kupovala cez internetový obchod www.baby-centrum.cz bol tam o nejakých 50 eur lacnejší ako tuto v babymarkete a super prístup. Keď som im zatelefonovala aký mám problém tak, ihneď na druhý deň poslali kuriérsku firmu, ktorá odo mňa zobrala podvozok, a asi po 2 týždňoch mi prišiel nový podvozok. Ten bol už ok nepukal ale mala som taký trošku pocit, že mierne vŕzga oveľa menej a je pravda, že som už mala hádam aj uši prilepené k tomu podvozku 😀 striekla som všade /do kažkého spoju/ wd40 a teraz už je to ok.

vralen
15. jan 2014

@tomila no ja si neviem predstavit 2 TYZDNE BEZ KOCIKA

tomila
15. jan 2014

@vralen No, posielala som len konštrukciu a našťastie mi kamoška požičala svoju konštrukciu lebo kočiar akurát predávala, môj drobec spí počas dňa len vonku v kočiari, takže nebyť super kamošky tak sa asi zbláznim ☹ Ale ten klepot a vŕzgot kočiara bol neznesiteľný nehovoriac o poznámkach môjho manžela čo so to kúpila.

tomila
15. jan 2014

@tomila Skús možno do každej časti kočiara do každého spoja kde sa dá strieknuť wd 40 malo by to pômocť aspoň s vŕzganim. Ja som to striekla úplne všade pri rúčke, pri kolieskách, do miesta kde sa to skladá.

kilian
15. jan 2014

@bublinka711 vitaj 🙂

tomila
15. jan 2014

@bublinka711 Ahoj, na hrboľatých cestách sa môj malý príjemné v kočiariku pohojdá, obrubníky sú tiež v pohode aspoň pre mňa, no trošku je problém s čerstvým snehom, neviem ako ostatným mamám ale mne sneh zablokuje predné kolieska a kočiar síce ide zadné kolieska sa pekne krútia ale predné sa neotáčajú, nemáš problém kočiar tlačiť pred sebou len sa asi trošku prešuchávajú predné kolieska na určitom mieste tým, že sa neotáčajú ale ja som na takýto čerstvý sneh malému kúpila sane 🙂 Do kufra ho zložíš podľa toho ako vieš narábať s priestorom ja mám X6 a keď dám kočiar do kufra tak je kufor plný ale kamoška má peugeot 206 a krásne tam kočiar zmestí 🙂

vralen
15. jan 2014

@tomila no aj ja to pocuvam od manzela

sasikas
15. jan 2014

@bublinka711 hrbolate cesty, obrubniky su uplne v pohode, tlacim jednou rukou a druhou telefonujem, trosku problem mam podobne ako pise @tomila s mokrym snehom, ktory sa napcha do tych prednych koliesok a potom sa zadrhavaju, to sa mi obcas stava aj na jesen ked je vela listia napr v parku a je to mokre, tak sa to zachytava do prednych koliesok...ale nie je to nic, kvoli comu by som nespavala, da sa s tym zit...... 😉 inak z mojej strany max spokojnost, maly ma rok a pol a spi vylucne v kociku cez den 😉 co sa tyka skladania, mam Seat Ibiza, do kufra ho narvem,ale teda uz nic ine tam potom takmer nevojde.... 😀

bublinka711
15. jan 2014

@kilian ahoj no, tak som tu aj ja 🙂
@tomila
@sasikas Ďakujem za odpoveď. To by sme zvládli s tými kolečkami. Takže na ceste to moc nedrncá? Nikdy som ho nevidela ísť na živo, tak si to neviem predstaviť... Preto sa pýtam. No a do auta rátam s tým, že už tam nič iné nedám, lebo my aj keď naskladáme cama, tak máme plný kufor 🙂.

tomila
15. jan 2014

@vralen Myslím, že ti podvozok vymenia, moju výmenu tiež musel odobriť stokke asi preto to aj tak dlho trvalo. Ono to máš so všetkým tak občas natrafíš na nepodarok aj v kvalitných veciach ☹

tomila
15. jan 2014

@bublinka711 Nedrmcá 🙂 Ja tu aj popisujem, že keď som kúpila kočiar tak mi konštrukcia vŕzgala a čosi v nej klepotalo ale potom mi vymenili konštrukciu, ktorú som celú naolejovala wd 40 /sa zo mňa stane asi kutil 🙂 / a teraz je to v pohode. Kočiarik má taký tichý chod a robí len radosť 🙂

bublinka711
15. jan 2014

@tomila tak to rada počujem, myslím, teda, že idem aj ja niečo poriešiť 🙂, najskôr asi vyberieme farbu 🙂

tomila
15. jan 2014
astra13
16. jan 2014

Vcera jsem zkousela na xplory pripnou prebalovaci tasku - jsou tam dva mista - jedno primo na hluboke korbe, druhe nize na konstrukci. Oba mi prisly docela uzke, taska se tam krabatila. Tasku jsem zapinala na primo z karabin, co ma na popruhu. Nejake tipy? Dik 🙂

klarawerder
16. jan 2014

@bublinka711 Nápodobně, Cam je taky super kočík...ALE...Stokke je prostě vymakanější...Cam nemá sklápění kol na schody a do terénu (což je něco, co např. já používám denně) - takže u mně je problém s Camem v podstatě okamžitě po vjezdu do baráku...a tahat kočár na rukách odmítám... nevím, jak to dělám, ale při chůzi jsem Camovi kopala do osy kol, což teprve manžel,co má skoro 2 metry 😀 -to byl problém, díky němuž se nám zásadně zúžil výběr kočáru 🙂... Cam nemá žádnou zmenšovací vložku, takže nejde dát menší dítě do sporťáku, aniž by tam lítalo zprava doleva, sedačka je "nic moc" polstrovaná, oproti Stokke výrazně tvrdší, guma na madle i na ručce se časem odrbe a "potrhá", stříška nic moc, celkem krátká, přední kola jsou menší než u Xplory, takže s tím člověk zapadne do prvního většího výmolu v chodníku. Nemá Winter ani summer kit, pouze "sluneční stříšku" a konečná. Osobně mi pak vadilo, jak je strašně nízko...a s korbou se mi hrozně nelíbí 😀 - toť ale čistě subjektivní dojem 🙂 Takže Cam ano, řadí se mezi luxusní kočárky, ale nedostatků má víc. Zas ale každému vyhovuje něco jiného, takže chápu, že nějaká mamina zas bude vychvalovat Cama a nadávat na Xplory 😎 Já mám od Bgb Beečko a jsem s ním jakožto s golfkama velmi spokojená a je to kvalitka.
A ke tvému dotazu - terén zvládá Xplory bravurně (přestože tě Stokke Xpertky, jejichž "kámoška od kámošky tenhle kočár má" budou přesvědčovat, že je to vratký kočár pouze do města a obchodních center...) opak je pravdou. Žiju ve Swiss, míváme tu hodně sněhu - taky nejsme daleko od Alp, psa venčím v lese, a s Xplory jsem se vydrápala dokonce cestou plnou kořenů a obrovských balvanů až na hrad Pernštejn (viz. foto v albu 🙂 )...a upřímně, jezdím hore dole a za víc jak dva roky jsem nenašla žádný terén, kde bych nemohla projet...Kočár teda zrovna nešetřím, a na to, že je to rok výroby 2011, tak drží, hajzlík, jako židovská víra, není vyheglaný, rozvrzaný ani vyšisovaný 😉 Holt kvalita je tam dost znát.

klarawerder
16. jan 2014

@sasikas Ano, to s těmi kolečky, že se tam chytá mokré listí a lepí se na něj mokrá břečka...to ano...a to stejné mi to dělalo u "terénní" čtyřkolky s velkýma nafukovačkama a úplně stejně tak se mi to lepí na kolečka u Bee..takže se to dle mého lepí na kola všem kočárům. Jinak bych ještě dodala negativa, co Xplory má - dokud je mimi malé, tak je kočár natolik lehký, že je při jízdě víc slyšet a "hrká"...jakmile prcek ale trochu povyroste a sedačku víc zatíží, tak kočár sedne a jede bezhlučně...tzn. zezačátku si musí člověk trochu zvyknout, že to není jako jezdit s osmipérákem po linoleu 😀 ...nevychytané je pak madlo před dítětem, které mohli udělat na kloubu a ne jen celkově odnímatelné,jelikož když člověk madlo odklikne, tak ho musí někm odložit (já ho strkám mezi stříšku)...a shopping bag by mohl mít sólo pláštěnku, sice nepromokne, ale když hodně prší, tak mám z toho nepříjemný pocit 🙂 @bublinka711

vralen
16. jan 2014

@tomila ja by som asi iny kocik ani nekupila, aj ked teda som natrafila na zly kus

vralen
16. jan 2014

potrebujem poradit ako odmontujem striesku zo sportovej casti? myslim uz poodopnuti zipsu ako mam stlacit tie plasty

tomila
16. jan 2014

@vralen Ani ja by som iný nekúpila. Všetko sa dá vyriešiť. Nám vymenili podvozok za iný a už nám len kočiar robí radosť. A teraz si ho pochvaľuje aj manžel 🙂

klarawerder
16. jan 2014

Fuuuuuhh...tak jsem byla dneska v Zürichu, něco oběhnout po úřadech - motala jsem se tam asi 1,5 - 2h a za tu dobu jsem potkala 12 Cameleonů... No, zaplaťpámbu, že ho nemám, to by mně kleplo!!! 😀

klarawerder
16. jan 2014

@vralen Po stranách musíš přes polstrování sedačky zmáčknout takové 2 zobáčky k sobě, až se to vycvakne a stříška ti půjde vytáhnout celá i s kloubama...

bublinka711
16. jan 2014

@klarawerder Ďakujem, tiež si myslím, že s tými listami je to všade rovnaké, lebo aj na came sme mali tento problém. Ešte by som sa chcela spýtať, že či viete doporučiť nejakú stránku, kde sa dá stokke zohnať tak najvýhodnejšie. Niekde som tu čítala, že môžem natrafiť aj na napodobeninu. Ako to zistím, alebo odkiaľ nemám objednávať? Ďakujem
@tomila
@sasikas

klarawerder
16. jan 2014

@bublinka711 No, holky objednávaly z www.babyonlineshop.de a byly spokojené s nákupem i reklamacemi... Pokud by jsi brala komplet - sporťák+korba, tak bývají akce, že máš k tomu třeba WK nebo autosedačku gratis, což je velice slušné. V případě, že vezmete jen sporťák, se na to tyto akce nevztahují... Rozhodně kup od autorizovaného a oficiálního prodejce, tam si sice trochu připlatíš, ale máš jistotu, že máš originál a záruka platí...žádné Aliexpressy a podezřele laciné nabídky, to bych si osobně nelajzla...

petkaa28
16. jan 2014

@bublinka711 ked nájdeš super cenu, poraď aj mne 🙂)) my sme dne boli pozrieť v kike v BA a cena za V4 je 930€ za športak a 160€ za vanicku. Ak máš kupón z DM, tak máš 15% zľavu, čiže nový kocik ta vyjde cca 930€ Co je celkom slušne 🙂) vraj ak je akcia, ze máš k tomu wk alebo sk zdarma, tak dm kupón neplatí

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka711
17. jan 2014

Baby veľmi vám všetkým ďakujem za rady. Konečne diskusia, kde sa môže človek spýtať a dostane objektívnu odpoveď. Žiadne zhadzovanie ani vyvyšovanie. Je super, že viete tak zhodnotiť klady aj zápory kočíka, už asi len to je dôvod, prečo si ho chystám zaobstarať 🙂. Najskôr som sa sem išla pýtať s malou dušičkou, keď som videla, čo o tejto diskusii píšu niektoré "mudrlantky", ale som rada, že som zavítala a dúfam, že čoskoro pošlem aj ja foto našej malej myšičky v stokkáčiku 😀
@klarawerder
@teegreen
@sasikas
@tomila
@petkaa28 Pozerala som na stránke kiky, len majú tam iba dve farby, ale cena, že super! Len nie som z blavy, nevieš náhodou, dá sa zaobstarať cez nich aj iná farba? Mne konkrétne sa páči black melange a už by sme zobrali aj vaničku, veď pre druhé sa zíde, nie? 🙂

petkaa28
17. jan 2014

@bublinka711 dajú sa všetky farby, ked uz objednavas, tak sa ta pýtajú na farbu, k dispo majú všetky co ma stokke na stránke. Len ta urba blue a oranžová je o 20€ drahšia, lebo ze sú nové :D 4 týždne trvá dodanie, ak by si si vybrala farbu co majú na sklade (vačšinou vraj 2-3farby) tak máš este 30€ zľavu. Kika je aj v Poprade a BB tuším 🙂