Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

dolcee
13. aug 2013

Ahoj holky,
Servis je fakt super, do 2 dnů budu mít novou rukojeť, jak se mi zasekla, vymění za novou ;)
Mám půjčený na týden Crusi, tak pak dam vědet recenze ;)

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe8584
15. aug 2013

@ikarkulka takze si s bielym spokojna 🙂 super a ako dlho ho mas? ja sa aj bojim, ci ta biela farba nezozltne, alebo tak...co s tym potom... myslim, ci za par rokov nezozltne, ked to chcem pouzit aj na druhe dieta, raz :-d

wewe8584
15. aug 2013

@junkfoood hehe, aj ty si bola "naviazana na vanicku"? 😀 ja som si tiez zvykala..nie tak dlho, ale tiez to troska trvalo

junkfoood
15. aug 2013

@wewe8584 no hrozne, ja som chcela kvoli tomu predavat cely kocik, aka som bola z toho nestastna..a inak WK mam dark navy a je krasny..

kostalovakaca
16. aug 2013

Ahojky holky mám objednaný bílý wk, chci se zeptat kdo má, jak případně čistíte ten šusťák když se vám ušpiní?

zuzullik1001
16. aug 2013

Baby mam
Kocar stokke a mI nejde dole so sportovej casti ta strieska jak to davate dole? Dakujem

cawes
16. aug 2013

@zuzullik1001 rozopnes zips a potom mas ako kebyy dva diely a ten vrchny ked ides dole na spodok striesky ako keby tak tam ked povytiahnes latku, su take zarazky to stlacis a vytiahnes striesku.

zuzullik1001
16. aug 2013

@cawes dakujem ti a viem kde myslis, ta latka sa da povytiahnuz ze uvidim
Tie zarazky?

cawes
16. aug 2013

@zuzullik1001 no ked ju na bokoch povytiahnes tak vidis taku cast ktora je v kociku a taku ktora sa da vytiahnut pockaj vyfotim

cawes
16. aug 2013
cawes
16. aug 2013

no a vidis ako mam tu latku vyhnutu tak ten plast neni rovny je tam medzera tam sa to da stlacit a tym padom vysunies strechu

zuzullik1001
16. aug 2013

@cawes a na tom
Obrazku co si mi poslala
Kde stlacit aby to slo vytiahnut?

cawes
16. aug 2013

@zuzullik1001 no ved tam hned pod tou latkou, ked potlacis ten plast nacom strieska drzi tak zistis ze je len jedno miesto kde stlacit

wewe8584
16. aug 2013

@junkfoood to vazne? predat? a co sa ti nepacilo? dark navy? hm, si mohla odfotit, aspon by som videla aj inak, ako na obrazku 🙂

kostalovakaca
16. aug 2013

Náhodou něchtěl by někdo bílý winter kit vyměnit za fialový nebo khaki?

verousk
16. aug 2013

Holky mam na Vás dotaz. Začalo mi z kočárku (hluboké korby) vyskakovat ta pojistka co to drží u tyče. Stalo se vám to také?

cawes
16. aug 2013

@verousk ta vrchna ci spodna? lebo mne to robi u spodnej, uz 3 x sa mi to samovolne otvorilo a cela sedacka( u mna pri sportovej casti) mi spadla dole. Nastastie nic tragicke ale aj tak premyslam preco sa mi to robi

verousk
17. aug 2013

Ta hluboka korba je fixovana jen ze shora. Ted jsem i zjistila ze mam kolecka prorizla a to s tim jezdim 3 mesice!!! Myslite ze se to da vyreklamovat?

ajsa85
18. aug 2013

prosim vas a zohnali ste nove koliesko alebo vam ho vymenili da sa to reklamovat a kolko trva asi reklamacia dakujem

ajsa85
18. aug 2013

j

ajsa85
18. aug 2013

prosim vas a zohnali ste nove koliesko alebo vam ho vymenili da sa to reklamovat a kolko trva asi reklamacia dakujem

@junkfoood

junkfoood
18. aug 2013

@ajsa85 ja som reklamaciu riesila s predajcom kocika, ten mi ju uznal a poslal nove kolieska, trvalo to asi tyzden plus minus.. ak mate kocik v zaruke tak sa urcite reklamovat da 😉

ajsa85
18. aug 2013

@junkfoood dakujem

rora
19. aug 2013

Baby trosku mimo temy, len si dajte zaujemkyne o stokke pozor na tuto uzivatelku @stacyemka https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/i21g/sto..., este ukradla aj fotky kocika od
@janka2110

janka2110
19. aug 2013

@rora tak to je uz sila toto 😠 😠 😠
vdaka za upozornenie...

rora
19. aug 2013

@janka2110 pozri si moj album je tam aj fotka lebo uzivatelka je uz zrejme bloknuta,uz dnes narobila dost zla

denisanina
20. aug 2013

@mimamima
ahojte, mam stokke explory, tento kocik je absolutne fantasticky, mozem len odporucit...vela ludi ma od kupi odhovaralo, vraj je to len imidzovka...opak je vsak pravdou, je absolutne funkcny, pohodlny pre dieta a prakticky...a co sa tyka tej imidzovky, ano je to tak, vela ludi sa otaca a pozera za nami, da sa na to zvyknut.. 😀DDD

dolcee
20. aug 2013

AHoj holky tak po 10 dnech ježdění s Crusi přidávám svoji recenzi.
Mám svůj Explory brown na opravě rukojeti a mám půjčeného Crusi beige:
co se týče terénu, tak jsme nezaznamenali s manželem žádné výrazné změny oproti explorymu. kdo si myslí, že je do terénu lepší, tak není, je stejný a rádoby odpružená přední kolečka nejsou znát. Vadí mi na zadních kolečkách blatnky, pořád se mi do nich nabíraly listy nebo větvičky, takže jsem je musela dát rukou pryč, ten blatník se také hodně poškrábe, jak z boku, tak z vrchu, takže ten je tam vyloženě na nic.

Co s týká skládání, je to podobné, jako u exploryho, kola k sobě a na druhé straně rukojeť, košík musí být prázdný, což je velká nevýhoda, když tam máte věci, u exploryho mám ten bath plný a složím to i s ním a dám do auta. Nicméně ten koš je velký a hodím si tam cokoliv bez ohýbání, i delší věci (třeba deštník), ale zase, je to vidět, každý krám každý vidí a teda jak sjem psala u skládání se musí vše dát ven. Mně více vyhovuje batoh. Ale pro maminky, co mají starší děti, kočárek neskládají a potřebují hodně otevřeného prostoru například na hračky na písek ev. odrážedlo pros starší, tak bude košík lepší.

Co teda je super, tak ta velká korbička, ta je fakt krásná a malá v ní spí moc hezky a vyvaluje se, To expolry ji má užší. Ale zase- pokud máte v prvním měsíci 6 kg dítě a čeká vás celá zima, tak raději Crusi, ale jinak korba explory je dostačující určitě.
Pak kolečka- bílá výplň- nejde moc dobře čistit, zkoušela jsem a ani houbičkou s cifem mi to moc nešlo, explory má lepší plasty a lépe se udržují.

Brzda na Crusi se musí odbrzdit tak, že botou musím udělat pohyb nahoru a tám si mohu poškodit vrchní část boty, u exploryho šlápnu jen na brzdu více dozadu a neničím si boty, vše dělám podrážkou..

Crusi se neda tak dobre řídit jednou rukou, ale to je logické. Já už si na to tak zvykla, ze mi vadilo, že je Crusi jednou rukou hůře ovladatelný.

Holky, Crusi není špatný, je to moc dobrý kočár, ale explory je prostě nej.
Crusiho bych doporušila jen maminc, co potřebuje na zimu velkou korbu pro velké miminko, ale jinak, pokud se rozhodujete jen kvůli praktičnosti, tak není o nic lepší a kldině si vyberte ten, který se Vám více líbí... Když zvážím, že ani na korbu Crusiho nepasuje Summer Kit (vyzkoušeno, pasuje jen slunečník a ještě ty tečky v crusi a na SK jsou jíné- na SK jsou větší a více u sebe), tak pro mě vede explory 🙂

kdyby někdo měl dotaz, dejte vědět..

dolcee
20. aug 2013