Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
12. jan 2014

@julianna78 fíha, tak s týmto skúsenosť nemám, ale napíš, uvidíš 🙂

klarawerder
12. jan 2014

@atkavnatka Můžeš komplet vše do pračky, na 30´C s gelem (prášek dělá mapy - na tak nízkou teplotu se pořádně nerozpustí a nevymyje)...bez aviváže (kvůli impregnaci textilu)...no a pak nechat uschnout na sušáku 🙂 Kuk do mojeho alba - mám tam praní zdokumentované 😀

atkavnatka
12. jan 2014

@klarawerder jeej super, dakujem za rady 🙂

miaa19
13. jan 2014

Chcem sa ešte opýtať, keď idete s kočíkom cez obrubník na ceste a zodvihnete zadnú nápravu, tak sa Vám trošku nepohne, ako keby sa chcela zložiť??? Stále mám pocit, že sa mi ten spodok dáko hýbe, ako keby sa mi chcela konštrukcia zložiť, aj keď by sa to nemohlo stať, však??? 😉

atkavnatka
13. jan 2014

@miaa19 akurat som chcela do fora prispieť rovnakou otázkou!!! že v tom klbe, kde je napis stokke a kde sa to pri zložení skladá tak aj pri normalnom rozložení sa to trošku hýbe a ked nadvihnem kočík, ked by som chcela prejsť cez prekážku tak to tam má trošku volu, tak som sa chcela spýtať, či je to normálne. Je to ok? či treba niekde zatiahnuť nejaký šrób?

cawes
13. jan 2014

@atkavnatka
@miaa19
baby kedze to nema perovanie tak to musi mat niekde trosku volu

atkavnatka
13. jan 2014

@klarawerder prosím ťa ešte som sa chcela spýtať, či je normálne, ked sa tá konštrukcia trošku hýbe, napr. pri zdvíhaní (prechod cez prekážky) sa mi zdá, že sa konštrukcia ohýba v mieste kde sa to skladá, teda tam kde je ten nápis stokke. Je to normálne? myslela som, že by tam mala byť trošku vôla, ked je to miesto kde sa vlastne skladá ale že či too tak má byť, alebo by mala myť úplne napevno tá konštrukcia.

klarawerder
13. jan 2014

@atkavnatka Nenééé 🙂 To máš v pořádku, konstrukce má v tom skládacím kloubu skutečně trošku vůli (nějaký 1cm zhruba) - mají to tak i fungl nové kočárky. Časem se ti kočárek ještě trošičku rozvolní, ne, že by se vyheglal, ale trošku povolí a je pak příjemně měkčí do ruky (představ si to asi jako nové "tvrdé" boty, které si chůzí rozšlápneš 🙂 ) V každém případě je fajn, pokud je kočárek + - v denním provozu, ho jednou za několik měsíců zkouknout, propláchnout (nejlépe wapkou, co má silný proud vody) promáznout, podotahovat šroubky,...Pokud se o něj budete trošku starat, tak bude i po letech jako nový 😉

atkavnatka
13. jan 2014

@alexandrag1 ahoj, ja som mala rovnakú otázku ohľadom tej vôle pri zdvíhaní kočíka, že sa to tam zohýba ako ked sa kočík skladá, samozrejme len trošku ale neviem či je to normalne, alebo sú nedotiahnuté nejaké šróby. Odpísal ti niekto na túto otázku?

atkavnatka
13. jan 2014

@klarawerder díki moc 🙂 možno ta budem chvilku otravovať takými primitívnymi otázkami 🙂 ale je to pre mna niečo nové 🙂

klarawerder
13. jan 2014

@atkavnatka V pohodě...před cca 2 lety jsem nebyla jiná 😀 Taky jsem ty informace a zkušenosti musela získat tady od holek ... 🙂

alexandrag1
13. jan 2014

@atkavnatka nie neviem o tom odvtedy nic...neviem ako to teda bude,lebo aj dost casto cestujem mhd takze z teraz mam obavy ako to bude,ci sa to nerozmika,nepokazi.

tomila
13. jan 2014

Ahojte, už pár dní si lámem hlavu aký summer kit objednať, mám kočiar vo farbe brown a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie či blue pixel alebo beige dots. Pri beige dots ste si dokupovali aj madlo a shop tašku vo farbe beige?? Prosím poraďte

kristina36
13. jan 2014

@klarawerder klari, a to si prala striesku aj s tou vnutornou vystuzou ( myslim tie vnutorne tycky, neviem to presne nazvat) alebo sa da cela strieska vyvliect len na latku? Ked som pozrela tie tvoje foto z prania, tak tusim jedna ta vystuz tam zostala, ci?a ako je so strieskou z WK aj ta sa moze prat?

milankovazuzana
13. jan 2014

@tomila Júúú, no rozhodne BD, to je najkrajší SK a k brownu Ti bude ladiť dokonale, načo iné tašky? S hnedou Ti vytvorí krásny konrast nemôže to byť všetko bledé.

klarawerder
13. jan 2014

@kristina36 Ne,s výztuží ne - stříška jde z výztuže vyvléknout. Nejjednodušší je, když v místě, kde je kloub stříšky odpeneš ten cvoček na textilu a rozepneš ten "tlustý" zip po obvodu celé stříškyaby šla látka stříšky vyhrnout po té výztuži trošku nahoru, dokud neuvidíš vycvakávání výztuže z kloubu - tam to vycvakneš, stejně tak na druhé straně a výztuž ze stříšky vytáhneš...na praní bych ještě doporučila odepnout kšiltík - ten můžeš samozřejmě taky prát, ale nenechávala bych ho přizipovaný ke stříšce...

kristina36
13. jan 2014

@klarawerder Si poklad dakujem 🙂 Toto som mala v umysle vyvliect, ale este su v strieske WK take dve dalsie tenucke vystuze ( v tych castiach ako sa strieska sklada a rozklada, ked je nasadena na kociku) a tie nevidim kadial by som vyvliekla, tie mozu zostat, ci aj oni sa niekade vyvliekaju a len to neviem najst?
Vyjadrujem sa ako pako, prepac, dufam, ze je to aspon trosku zrozumitelne, co sa pytam.

cawes
13. jan 2014

@kristina36 myslis takove tenke ako tycinky alebo tenke kabliky by som to nazvala nie tie sa vyzliect nedaju

vralen
14. jan 2014

takze trosku som postupila, idem do servisu s nasim Stokkacikom. ideme do blavy, aj ked som kocik kupovala v nemecku, povedali aby som ho priviezla a pozru ho. mam si pytat aj nejake potvrdenie ze to pozerali? lebo sa bojim, ze mi tam nieco pokaslu. bojim sa ze mi ho rozlozia a az nebude ok. som nan velmi hakliva 🙂))

kristina36
14. jan 2014

@cawes ano ano presne tie🙂 dakujem, lebo tiez na ne s obavou pozeram, ci s tym pracka nic nespravi.

kristina36
14. jan 2014

@vralen a do blavy si ho viezla presne kam, do konkretneho obchodu kde predavaju stokke,alebo je tam aj nejaky oficialny servis ? A este ak sa mozem spytat, kvoli comu potrebujes servis? ( ak si o tom pisala predtym, prepac, nestihala som citat)

cawes
14. jan 2014

@kristina36 nie nespravi

vralen
14. jan 2014

@kristina36 idem do predeti. boli ochotny aj ked som to u nich nekupovala. mam problem taky ze ked kocikujem idem ako s traktorom, vsetko mi vrzga a puka, neviem co tomu je, ale strasne ma to znervoznuje.
neviem ci mi daju i doklad nejaky.

tomila
14. jan 2014

@vralen Ahoj, inak ja keď som kúpila kočiar tak som mala presne taký problém vŕzgal mi pri drobnučkých nerovnostiach a čosi mi v konštrukcii pukalo a vymenili mi konštrukciu za novú len mi z tej pôvodnej prehodili kolieska na tú novú.

tomila
14. jan 2014

@milankovazuzana No ja som aj uvažovala, že asi by bol aj BD lepší lebo na BP bude asi vyliezať farba.

sufo
14. jan 2014

Aky WK farby by ste kupili na purple? Co sa hodi?

milankovazuzana
14. jan 2014

@sufo dark navy, black, antracit 🙂

klarawerder
14. jan 2014

@sufo Já mám na purpla fialový WK, nechtěla jsem míchat barvy, protože se mi to jednak líbí víc, druhak mám leopardní ED fusak, tak kdyby byl ještě barevný WK, tak bych si připadala jako kolotočář 😀 Pokud bych ale měla fialový i fusak, pak bych asi přemýšlela nad bílým, anthracitem nebo dark navy... Ale každý máme jiný vkus...nejlíp asi uděláš, když půjdeš na oficiální Stokke stránky a tam si na tom "trenažeru" nahodíš všechny možné barvy a uvidíš, co se ti nejvíc bude líbit 🙂

farea
15. jan 2014

@vralen jeeej dobre vediet, ze v predeti su ochotni. Babymarket ti uz zabudli na svoj mini petrzalsky obchodik a slusne chovanie. Tiez som ich prosila o reklamaciu a zial ani u nich zakupeny tovar nie je lahke vyreklamovat.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz