Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

dolcee
10. dec 2013

Mam to od zacatku. Každy chlup jiným směrem.
A na tom rukavniku je teda jina a krepatá, ale to jsem pak už neřešila.

cawes
11. dec 2013

@dolcee aj ja to tak mam asi to bola neaka divno chlpata ovca 🙂

carmelamichaela
12. dec 2013

Dneska idem pre wk ale asi mi nebude sediet na moj stokke :(

alexandrag1
16. dec 2013

baby mam par otazok pomozte ak viete.
naco je toto co som odfotila?to ma aky ucel,asi to nema len takto visiet ci? 😒
a kam patri ta poistka na 3foto?tie palicky uz viem ale to druhe nie.
apropo vanicku ked nasadite na konstrukciu a pomykate vanickou hybe sa vam trosinku hore dolu?a tam kde sa spaja konstrukcia kde je ten zavit(ako je znak stokke) to sa pri zdvihnuti velkych kolies do vzduchu hybe trosku?boooze ja viem pytam sa ako hotentot,ale lepsie to opisat neviem 😀 😀 😀 😀

ivanajelinek
16. dec 2013

@alexandrag1 Ten prvy obrazok, to sluzi na polohovanie sportovej sedacky(ak uz budes mat sportovu cast). A to ten druhy obrazok , tam by sa mala dat pripnut prebalovacia taska od stokke;)

alexandrag1
16. dec 2013

@ivanajelinek dakujem 🙂

kacena11112
16. dec 2013

prosim vas kde by som zohnala poistku na vanicku? suuurne ☹

dolcee
17. dec 2013

@alexandrag1
Prvni foto: mala bílá páčka je polohovací sporťáku a velká je výška korby nebo sporťáku
Druhe foto: ano, ma to viset a jsou to oka na tašku. Kdyz mas korbu, můžeš tasku zavesit i na korbu.
Třetí foto: touto pojistkou se prave upevní na tyči korba, aby se nehybala.
Mrkni do návodu 😉

alexandrag1
17. dec 2013

@dolcee dakujem uz to mam 😉

kuko7
17. dec 2013

@kacena11112 objednaju ti ju ako nahradny diel v predeti pri Avione 🙂

bubicenka
17. dec 2013

ahojte maminky, mam staršií typ stokke explory a chcela by som nan summer kid, či nahodou neviete ako sa to da prerobit? dakujem za kazdu odpoved 🙂)))

zienka1609
18. dec 2013

tak žienky, dnes som reagovala prvý krát a fakt slušne na jeden príspevok ohľadne stokke kočíkov.....mamičky mali tie úžasné názory...."ľutujem tie deti, kočík na stračej nôžke a pod. ".....jedna mamička napísala..."pozor teraz ťa majiteľky kočíkov ukameňujú!".....a tak som napísala, že som majiteľkou tochto kočíka a že ma neurážajú tieto komenty, len nechápem prečo hádžu všetky majiteľky do jedného vreca.....no babenky....ukameňovali ma!....takže primítívov je veru dosť aj tu....som sklamaná :(

ifkael
18. dec 2013

@zienka1609 ja nechapem, preco im tak lezi stokke v zaludku... Len kocik to je...

zienka1609
18. dec 2013

@ifkael to ani ja nechápem, je to ako so šatami, autami, nábytkom....každá máme iný vkus 🙂 chválabohu 🙂 len ma bolí alebo skôr nechápem, prečo sa do týchto kočíkov obúvajú....a najhoršie je, že tie ktoré ich kritizujú,nevedia prijať názor iných....nuž na Slovenku je to tak!

dolcee
18. dec 2013

@zienka1609 a co to bylo za diskusi? 😲
Mne ho teda každy obdivuje. Jeden chlap říká manželce- tak s tím bych jezdil i já 😀
Jedinou kritiku jsem slyšela od stánkařky- prodejkyně svařáku- mne se teda ten kocarek vubec nelíbí, ale ten kožich na ruce vam závidím 😀

milankovazuzana
19. dec 2013

@zienka1609 Poviem Ti to Vlasti takto, ako možno už trochu skúsená majiteľka tothto kočiarika... Keď som pred takmer 2 rokmi kúpila naše 1. krásne červené Stokke staršieho typu, tak som mala takú radosť z neho, že každá prechádzka s ním bola pre mňa obrovským zážitkom.Prišlo mi veľmi ťúto, keď som počula hlasné negatívne komentáre mamičiek mladších i tých starších.Jednoducho to je o kultúre človeka, nemusí sa mi všetko páčiť, ale určite si odpustím takého správanie...Tiež som reagovala na MK v komentoch, kde sa mamičky vyslovene bavili nad hanením, slušne som napísala svoju skúsenosť, ale čo myslíš? Zaujímalo to niekoho?Vôbec.Až vtedy som pochopila postoj niektorých mamičiek, ktoré mali kočiarik dlhšie ako ja.Už sa jednoducho do takýchto súbojov nezapájali, je to jednoducho boj s veternými mlynmi... a dozaista vieš, že s nimi sa vyhrať nedá... 🙂
Dnes viem, že mám v jednom ušku otvor, ktorým to preletí a vyletí z uška druhého.Už sa len pousmejem.Lebo stále je pre mňa kočíkovanie s našim v poradí 3. Stokke obrovským zážitkom a dokonca už nepočúvam ani reči o tom, že malý ma 3 rôčky prečo sa STÁLE vozí...Vozí sa rád, a ak sa bude i naďalej, tak kočíkujeme do 4 rokov.NO A ČO??? Lebo je určite lepšie spinkať denne v kočiariku na vzduchu ako doma, i preto som neustále chváleáí našou pediatričkou...Tak sa tešme, vozme, neriešme.Len tak budeme mať z neho tú nefalšovanú radosť.

zienka1609
19. dec 2013

@milankovazuzana Zuzka poviem ti úprimne ani ja sa nezapájam do týchto diskusií ale pri tejto ma nahnevalo,že dotyčná mamička urážala majiteľky stokke kočíkov ☹ ....ako ja som veľmi kľudný človek ale tak toto bolo pre mňa nepochopiteľné! Žijem v malom meste a veľa krát som spoza chrbta počula hlúpe narážky a aj nezmyselné komentáre na margo kočíka. Ale aby sa niekto pustil do mamičiek ktoré tieto kočíka vlastnia, tak to nepochopím....ja som len chcela povedať.....nechápem a neviem pochopiť takéto názory!
A ďalej nebudem rozpitvávať túto tému....prajem Vám všetkým krásne a ničím nerušené sviatky! 🙂 🙂 🙂

zienka1609
19. dec 2013

@dolcee tento príspevok bol na stránkach MK :(

milankovazuzana
19. dec 2013

@zienka1609 Vlasti presne viem, o čom hovoríš, veď ja som robila presne to isté.Tiež som sa zapojila z toho istého dôvodu.Nachlp..Ale zistila som, že to nemá zmysel...Dôležité je, nedať sa znechutiť hlúpym a neokrôchaným človekom, treba ho poľutovať, veď on to inak nevie...a nikdy sa nezmení, tak načo venovať čas niekomu, kto je stretený v tom svojom jedinom a správnom microsvete?Ja viem i Ty to vieš, prečo máme obe Stokke.My to vieme, že to pre nás nieje vec prestíže, že to tak nevnímame, tak o to sme my vo výhode. 🙂 🙂 🙂

klarawerder
19. dec 2013

@zienka1609 Tak to je to stejné v Čechách...nedejbože vlézt do české skupiny na Fb "kočárkomaniačky"...okamžitě jsem byla označena, že jsem snob, co se tam s kočárem vychloubá a jak je ten kočár jen nepoužitelná designovka...Tak jsem se zase v poklidu odebrala a odešla ze skupiny bez možnosti opětovného přidání... Jako sorry, ale nechat o své osobě vykládat bludy, co jsem zač pouze na základě toho, v jakém kočáru vozím svoje dítě...to je ubohé. A o kvalitách kočárů se tam budou rozepisovat kočky, co jezdí s Takem, Roanem apod. a budou tvrdit, jak "ten Stokke oproti tomu našemu kočáru nic nezvládne a je nepraktický" ...to už jenom pak sladká tečka pro pobavení 🙂

kristina36
19. dec 2013

Tak ja uz som tiez tych kocikov vyskusala zopar 🙂 maly ma teraz 20 mesiacov a v septembri sme kupili stokke xplory ( ze ako sa hovori najlepsie nakoniec) a ked mozem porovnat nebudem hovorit o jazdnych vlastnostiach a pod, ale maly sa v kociku vie pohodlne usadit, sedenie mame otocene v protismere jazdy a vdaka tyci mi nepodlieza madlo,ked sa jeduje ( na rozdiel od inych kocikov, lebo neznesie mat pasy) a hlavne viem mu dat nad hlavu striesku, ktora sa mu nesucha o ciapku a nezuri pri tom, takze za seba hovorim, ze naozaj aj pre takmer dvojrocne dieta je stokke este plne vyuzitelny, lebo vo vsetkych ostatnych bol s niecim problem 🙂 A to ako na mna pozerali zdesene susedia v com to dieta vozim ani nekomentujem, to som si vypocula nazory od toho ako je preboha vysoko a vypadne, ked bol v smere jazdy aj s lodgerom, tak zase vsetci riesili, ze to dieta mi v kociku stoji a nie sedi a pod. ale neriesim, ja som mama, ja denne kocikujem a vsetkych ostatnych do toho velke ..... 🙂))))

zienka1609
19. dec 2013

ženičky toto sem ešte musím napísať....jedna mamička v tom príspevku napísala : "Minule som videla
jedno dieťa z toho kočíka vyskočiť, myslela som si, že tam na mieste bude v kóme, veď to je nebezpečná vec!!!!"....koniec citátu 🙂.....no pobavila ma 🙂

kristina36
19. dec 2013

To teda, zivotunebezpecny kocik, mali by ho stiahnut z predaja 🙂 A este na margo toho, minule som stretala v meste svoju fyzikarku zo zakladnej skoly, teraz uz stara babicka, jasne, ze ma po tych rokoch uz nepoznala a vobec neregistrovala a tak zanietene a zhrozene pozerala na moj kocik, v hlave jej zrejme preleteli vsetky vzorce a gravitacna sila a zrejme nechapala, ako taka tycka dokaze udrzat take velke dieta s fusakom a taskami 🙂 holt stokke musi mať zrejme inych fyzikov 🙂)))

ikarkulka
19. dec 2013

@zienka1609 Takže vše při starém 🙂 Já už radši nikde nic nečtu, protože to člověk neví, jestli se má smát nebo brečet.
Když jsem někde viděla vyloženě nesmysly, tak jsem to chtěla vyvrátit. Protože mi to přišlo nefér vůči holkám, které o kočárku uvažují a chtějí získat relevantní recenze, podle kterých by se rozhodly.
Ale už to nechávám být. Kdo chce, ten si ověřené info najde a nevěřím tomu "jedna paní povídala".

Občas přijde dělat osvětu někdo i sem, ale rychle zase s nepořízenou odtáhne.

lada19
21. dec 2013

@milankovazuzana Dobre rano 😀 mohla bych vas poprosit o fotku a rozmery potahu na kolecka? Dekuji Lada

ifkael
21. dec 2013

A ze maly kocik...2,5 rocne dieta, ktore vyzera na 3,5 ... Testuje kocik pre surodenca

ifkael
21. dec 2013
milankovazuzana
21. dec 2013

@lada19 už ich nemám , bohužiaľ...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
davita
21. dec 2013

@fidka79 ahoj, zujalo ma co pises .. mozem sa spytat? ty aj cestujes niekedy niekam, alebo sa pohybujes v radiuse domov, obchod max skolka doki a posta??? .... ja teda mam celkom inu skusenost s vozenim asi ako ty vozim viac ako 3 rocne dieta a absolutne nie somok s chodenim na silu, lebo MUSIS a uz vobec nie vozenie v "golfacoch" 5 cm od zeme v najvecsom prachu pru zadku kazdemu okoloidecemu .....
toto je moj nazor a doki by ma tiez nepochvalil, keby vedel, ze moje dieta nema pohodlie kocika na dovolenkach a dlhsich cestach, a ze sa hodrca na rádoby kolieskach v sedaku nevyhovujucemu nicomu ....
netvrdim, ze dieta 3+ vozim denne a ani to, ze mu nedoprajem prechadzky, len to, ze ak niekto vozi dieta 3+ v kociku, v ktorom sa to da, nepatri na kriz 🙂