Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

simuska1976
12. mar 2013

@klarawerder jeeeeej🙂 vyzera ako yeti kocik🙂 super🙂 ale anakonda nieeee, ja mam fobiu z hadov, aj plysovych🙂

simuska1976
12. mar 2013

@finda Tak ja ti zan dam 200 a zaplatim aj postovne🙂 Sa mi uz ani z Nemecka neoplati objednavat🙂

ivanajelinek
13. mar 2013

Ahojte. Chcem sa spytat,ake su rozmery zlozeneho kocara. Zmestim ho do Octavky combi? Dakujem

milankovazuzana
13. mar 2013

Water is not the hand muff nor the fur trim's friend. Use a wire brush to comb out the nappy fur. The hand muffs and other fabric pieces can be hand washed in cold wate/mild soap and drip dry away from direct sun. My best advice on the hand muffs is to hand wash without submerging the fur. Thank you! Charlotte

Kočky tuto to máta z prvej ruky, že kožušinky neprať vo vode, to len pre info, lebo tu poniektoré maminy boli propagátorkami prania vo vove a to dokonca v práčke,
Ja sama som muff prala v umývadle, kožušinky som mala oprete navrchu, nedostala sa mi tam ani kvapka vody a a naozaj je to najlepšie prať s kefkou-zhora nadol, aby sa voda vždy dolu vytlačila a nenasiakla do kožušinky.Je to tak trochu adrenalín, ale výsledok stál zato. 🙂

milankovazuzana
13. mar 2013

@ivanajelinek rozmery zlož. kočiarika nájdeš na webe Stokke a samozrejme že sa Ti do Octávky zmestí. 🙂

klarawerder
13. mar 2013

@milankovazuzana Tak toto mně tady napadlo,že to budu prát takto...zatím nám stačil jen hadřík namočený do hodně zředěné mýdlové vody, přijde mi, že se ty materiály fakt nešpiní (anebo jsem prase, mám náš fialový zasviněný a já to nevidím 😀 )...v každém případě to nemění můj názor, že dávat speciálně na rukávník NEodepínací pravou kožešinu, navíc ovčí, která se po zvlhnutí kroutí, je pěkná hovadina a musel to vymyslet nějakej inženýr, co ví o materiálech tak akorát kulový. Jako možná by byli velice překvapení, ale v zimě - což je období, na které je wk určen - občas padá sníh, a ten když roztaje, tak světe div se, je z toho voda a rukávník tím zvlhne - a kožešina vypadá nenapravitelně blbě 😠 Jako to jim toto nedošlo?! Nebo se domnívali, že "zimní" kit za 6000 Kč budu nosit pouze do zimního slunečného počasí, kdy na nebi mráčku není...a když mrzne a chumelí, tak si rukávníček vystavím na poličku a budou mi venku mrznout ruce...?! Jako teď už na to kašlu, ale když se mi ta kožešina zničila, tak jsem byla regulérně nas*atá - především proto, že to nestálo zanedbatelných pár kaček... 😖 Až na ten rukávník jsem ale s wk maximálně spokojená - odepínací kožuška na boudě, nepromokavý a neproufoukavý matroš, co se nešpiní a krásně kočá zateplí...joo joo...ale ten rukávník prostě nedomysleli.

klarawerder
13. mar 2013

@ivanajelinek Když jsem dala Stokke do kufru Mini Cooperu, tak ho člověk už vepchá ledakam 😀

cawes
13. mar 2013

baby prave som vyriesila moj problem, poznate to idete von k dr alebo na nakup, dieta a stokke zo sebou smerom do auta vam dieta zaspi a vy viete ze ak ho budete prenasat do vajicka zobudi sa a bude a) plakat b) uz nespat. takze som to vyriesila po svojom vid foto:

cawes
13. mar 2013
milankovazuzana
13. mar 2013

@klarawerder vieščo Klári, máš určite pravdu v tom, že je to veľmi drahá vec a malo by to teda vydržať - aj ten sneh.Ja ale po skúsenostiach s mojim WK tvrdím, že tie s tým identicky farebným vnútrom boli s omnoho kvalitnejšou kožuškou, lebo aj keď pozriem na bazáriky a je tam tento typ, tak kožuška je neporovnateľnejšie krajšia.
A asi záleží na tom, ako sa zabehne.Môjmu sneh vôbec nevadil, aj ke´d sa roztopil a ona zvlhla, tak som to iba rukou a sem tam hrebeňom prebehla a bola rovná.A to podotýkam, že som ho česala tak nanajvýš 1x v týždni a ani to veľmi netrebalo.

klarawerder
13. mar 2013

@cawes No, když jsme jely s malou busem z CZ do Swiss, tak už se mi nevešla do vajíčka a prý by tedy měla jet normálně na sedadle bez sedačky...což jsem si popravdě neuměla představit...takže jsem to vyřešila zrovna tak - dala jsem na sedadlo autobusu sporťák z kočáru, normálka po směru jízdy, trochu jsem to naklopila, že byla malá v příjemném pololehu, ve kterém se posléze hezky vyspala, přes sedačku jsem přetáhla pás, připoutala jsem ji a bylo...sporťák se ani nehnul, hezky držel a malá se tam spokojeně pelešila 😉

klarawerder
13. mar 2013

@milankovazuzana Samozřejmě i to je možné... Mně to zvlhlo jednou, a nebylo to tak hrozné, pak to zvlhlo ale samozřejmě ještě párkrát (to jsem s tím jezdila ve sněhu) a bylo po parádě...teď ovce vypadá, jakoby dostala 220V...No,co už, kožuch v kelu, teď se mi tam z pod cvoku "vypárala" látka, tak to půjdu reklamovat, zrovna podotknu, že ta kožešina je teda taky pěkně zničená... a třeba mi dají nový 😀

milankovazuzana
13. mar 2013

@klarawerder Jasné Klári, skús, máš na to právo.Som zvedavá.

cawes
13. mar 2013

@klarawerder hej to je fakt suer napad inak, ja som to tiez zapasala a maly pospal este hodku takze fakt super

ivanajelinek
13. mar 2013

A este jedna otazocka. Do ktoreho mesiaca ste vyuzili vanicku? Dakujem🙂

segafredo
13. mar 2013

Holky, prodávám http://www.babypark.cz/fusak-bebe-confort#varia... kdybyste některá měla zájem - nový, origoš zabalený, nepoužitý

jannie88
13. mar 2013

Ahoj holky, čekáme miminko a vybrali jsme si kočárek Stokke Xplory, taky jsem se do něj zamilovala 😀 Chci se zeptat, jeslti nějaká neprodáváte, nebo neplánujete prodávat tento kočárek? Potřebujeme ho koupit do července 2013. Moc děkuji za nabídky 🙂 Janča

klarawerder
13. mar 2013

@ivanajelinek My byly ve vaničce do 5 měs., malá pak hučela, že tam nechtěla být, protože chtěla koukat ven, takže jsem ji šupla v poloze vleže do sporťáku... Ale jinak by se do vaničky vlezla tak do 7-8 měs...

cawes
13. mar 2013

@klarawerder draha nekonikuj, sijeme sijeme .-D
ja sa ucim ☹

merryllinka
13. mar 2013

@ivanajelinek Mám 9 měsíčního chlapečka, 70 cm a vejde se mi tam i v nozickovem fusaku.

cawes
13. mar 2013

@merryllinka jej to mas ale maleho chlapceka moj ma 7 mesiacov a ma 71 cm 😀

merryllinka
13. mar 2013

@cawes Já sem taky prcek. 😉

klarawerder
13. mar 2013

@cawes 😀 Jooo pořááád 😀

jannie88
14. mar 2013

Holky mám dilema, prosím poraďte...Můžeme mít Stokke Xplory evo po jednom dítěti, komplet sestavu s adapterama a sedačkou maxi cosi a s fusakem za super cenu 15000,- ale je to barva béžová...manželovi se líbí, ale já se zamilovala do té fialové a tak ted nevim jestli si mam nechat ujit takovouhle dobrou nabidku a pockat, mame na to jeste cca 3 mesice a jestli myslite, ze se objevi nekde i fialovy urcite...nebo me jeste napadlo jedine, koupit si treba fialovej winter kit a na leto zase nejakej letni, at je ta bezova barva trochu oživena...🙂) A jeste se chci zeptat, urcite budete vedet, jestli se da winter kit natahnout i na hluboke luzko, nebo je to jenom na sportak??Díky za rady 🙂

cawes
14. mar 2013

@jannie88 a je to novy xplory ako novsi model ci ten starsi?
co sa tyka ceny tak je to cca neakych 580 euro aj s maxi cosi to je super. AK je to novy model, tak mas dve moznosti bud pockat na fialovy,niekto ho tu aj na bazosi predava ale cena je väcsia alebo kupim tento co mas a ak by sa ti ta bezova nepacila tak si mozes kupit style kit ten ale tiez stoji tusim okolo 200 euro ak nie viac. No ale zase mas uz maxi cosi, aj vanicku aj sportak a fusak. Takze je to tazke rozhodnutie. Co sa tyka wk na hluboke luzko ano da sa aj na hlboke.

jannie88
14. mar 2013

@cawes Je to ten novejsi model no....manzel ten do neho chce jit ,ale mne porad neco rika, at pockam na ten fialovy :D

cawes
14. mar 2013

@jannie88 ak sa ti da chod sa nan pozriet, ako vyzera ci je cisty, pekny, neposkodeny, ci neosmickuju kolesa atd. No ja byt tebou tak si to rozpocitam. Lebo ty das za ten tvoj bezovy 580 euro mas v tom ale uz prislusenstvo ak by si kupovala style kit aby si mala ten fialkovy tak to mas 580 (kocik) plus 190 style kit k tomu ta nakupna taska 50 euro, fusak mas co je super , zalezi ci je nozickovy ci normalny. Ak je nozickovy tak nemusis kupovat do sportaku dalsi a vyuzijes ho aj aj. takze suma celkovo bude 820 euro, s tym ze mozes bezove predat ako style kit za 80 euro alebo za 100 s taskou. takze by si to mala za 720.
druhy priklad kupis fialkovy na bazosi jeden taky je stoji 650 euro k tomu ale potrebujes vanicku co je dalsich 150 euro, fusak 100 euro adaptery na maxi cosi 45 plus maxi cosi dajme tomu 30. Takze by si ho mala za 975.
co je o 250 viac zato mas winter kit na zimu.
Byt tebou tak sa ak sa da idem pozreit na ten bezovy, zistim ako dlho bol pouzivany, ako vyzera poriadne ho preklepnem mozno by sa ti dala este o par korun stiahnut cena ved clovek nikdy neviem no a kupila by som style kit plus tasku vo fialkovej. s tym ze tento bezovy by som predala takze by si este mala 100 euro dole z ceny

kajuska01
14. mar 2013

@jannie88 ja predam fialovy.....no o 3 tyzdne...

jannie88
14. mar 2013

@cawes Super si mi to napsala a rozpočítala, děkuji!! 🙂 No kočárek je 250km od nas, takze to neni kousek, zkusim to probrat s manzelem a uvidime 🙂 Díky moc za radu...! A ty mas jakou barvu?

cawes
14. mar 2013

@jannie88 ja mam cerveny, ale pozerali sme najprv po bezovom alebo hnedom