Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
22. okt 2013

@klarawerder "Jen si nastudovaly letáčky" 😀 😀 😀 Chacha, ty naivko! Neříkám, že všude, klobouk dolů před výjimkami, ale většina těch prodavaček nebyla ani na školení od výrobce, prostě ví jen to, co si sama třeba vyzkouší v práci. Když tam kočárek nemají vystavený naživo, nebo ji to nezajímá, nebo jednoduše netuší, že s tím a tím kočárkem můžeš udělat toto, tak to jednoduše prostě neví.

ikarkulka
22. okt 2013

Holky, nikde jsem na tohle info tady nenarazila, takže jestli se ptám na to, co už tu bylo napsáno, předem se omlouvám - do kdy jste měly ve sporťáku tu zmenšovací vložku? Alanovi bude skoro 9 měsíců.

xdany
22. okt 2013

Chtěla bych se zeptat, jezdíte některá s Xplory MHD a nejlépe ne bezbariérovou? Jak dostáváte kočár do autobusu/tramvaje/trolejbusu?

wewe8584
22. okt 2013

@ikarkulka ja som z tej novorodeneckej vlozky vybrala tu bielu penu, ci co to je v tom potahu 🙂, isto vies, o com pisem ... a vybrala som to tusim ked mal Adamko takmer 9 mesiacov ... teraz to ma uplne super, stale je tam makka opierka a pekne si v kociku sedi.

ikarkulka
22. okt 2013

@xdany Jela jsem párkrát, sklopila jsem kola k sobě 😉

ikarkulka
22. okt 2013

@wewe8584 Aha, tak to vůbec nevím, že se z toho dá něco vyndat a že tam potom ještě i něco zůstane 😀 Jdu na to 😉 Díky!

wewe8584
22. okt 2013

@ikarkulka ani ja som to nevedela 😀 som bola odhodlana dat celu vlozku prec a potom zrazu pozeram a vzadu je take akoby vrecusko a v nom taky trojuholnik penovy, ten som vybrala a je to uplne super teraz 🙂 skus 🙂

xdany
22. okt 2013

@ikarkulka A jak se dostaneš na ten první schod v buse, pokud je obrubník nízko? Si to pořádně neumím představit...

ikarkulka
22. okt 2013

@xdany Já nevím, vždycky jsem to tam nějak vytáhla 😅

huma
22. okt 2013

ahojte, chcela by som sa spytat, do akej vekovej kategorie resp. vahovej kategorie dietata je SPORTOVA cast este v pohode
Mame 10 mesiacov a 9,kg, tak ci sa mi oplati kupovat Stokke aj pre 1 - 2 rocne dieta. Ci tam nebude prilis natrieskana 😉

cawes
22. okt 2013

@xdany ahoj ja jazdim casto busom aj vlakom a v pohode ani nic nesklopujem do vrchu to vytiahnem ze kocik nadvyhnem dam male kolieska do busu a nadvyhnem vlastne cely kocik, a ked vystupujem tak zase opacne posuniem kocik vo vzduchu az kym sa nedostanem na zem zadnymi kolieskami.
@huma ahoj moj maly ma 14 mesiacov mozno 11 kg a predpokladam ze kocik bude mat este aj na druhu zimu 🙂

mimi27712
22. okt 2013

@huma uvedené je do 15kg, ale zvládne viac. Je to nejaká norma, ktorá sa udáva pri väčšine kočíkov. Ak sa malá rada vozí, tak nieje neskoro.

cawes
22. okt 2013

@mimi27712 hej je to eu norma ale kocik je do 25 kg resp unesie az 80 to boli testy ktore robili stokke 🙂

dolcee
22. okt 2013

@ikarkulka take jsem vytáhla penový klínek z pod prdelky uz v 5m a jezdili jsme bez toho.
Ale mam jeste i korbu, mala v ni hezky spím, tak střídám. A i hlubší sed je lepší.

klarawerder
23. okt 2013

@huma Jasně, že ano 🙂 Sedačka je hodně velká, že se tam vejde ještě kdejaké 4leté dítě, takže do 3 let úplně v pohodě... Jak tu baby psaly, pokud se tvůj prcek rád vozí, pak jdi do něj 😉 Mojí dceři jsou 2 roky a stačí vzdálenost z garáže do baráku a malá hučí, že "počebuje" do kočárku 😀 ...To samý, když jdeme se psem, tak se ptám, jestli půjde sama nebo kočárkem, tak zatím je to tak 7 případů z deseti, kdy se nutně musí vézt 😎 Takže jsem tak nějak ďábelsky ráda, že ještě budeme vozit a že si ještě stokkáčování užiju 😀

milankovazuzana
23. okt 2013

@klarawerder moja reč 😀

dyduska9
23. okt 2013

Ahoj maminky, nevíte kde sehnat trochu levněji náhradní kolečka na stokke xplory? Nebo popřípadě jestli jstě si někdo netroufl koupit na něj nějaké univerzální, nejlépe nafukovací? Jezdím s ním všude, kočárek samo o sobě je supeeer, ale kolečka se mi hrozně sjíždějí. Děkuji za jakékoli rady 🙂

kristynakubecova
24. okt 2013

@dyduska9 Myslim ze jina nez stokke tam nedostanes☹. Obcas se nejake jete objevi na bazarech, chce to hlidat.

aivliss
24. okt 2013

Maminky, mohly byste mi pomoci najít obchod,kde by měli skladem (ihned) Shop tašku Stokke v barvě Beige, popřípadě Brown? Co já znám,všude dodání 4 týdny☹((((((Silvie, DĚKUJI

jannie88
24. okt 2013

Ahoj holky, prosím o radu, jak perete - čistíte potahy STOKKE? Mám v barvě PURPLE a bojím se to nějak vyčistit,abych tam pak neměla fleky...díky moc za radu 🙂

klarawerder
24. okt 2013

@jannie88 Taky mám purple a peru to normálně jako ostatní baby Stokkačky v pračce na 30´C a bez aviváže...

cawes
24. okt 2013

@klarawerder ja periem na 40 s avivazou 🙂

cawes
24. okt 2013

@klarawerder uz ti prisli ugg?

klarawerder
24. okt 2013

@cawes No, na 40 je mi to zbytečné máchat,když se mi to na 30 vypere výborně...aviváž se tam dávat nemá kvůli impregnaci a zachování vlastností materiálu (je to to stejné, jako se s avivážema nepere funkční oblečení, lyžařské bundy atd...)...

klarawerder
24. okt 2013

@cawes Na UGGáče jsem nastartovaná, ještě nic...ale každým dnem 😎

cawes
24. okt 2013

@klarawerder aha ale ja som to davala len na tasku a chranice na popruhy 😀
no to som zvedava ako budu vyzerat, ja som si objednala tie smolko ciapky, tak jednu mne a jednu Tobikovi

dyduska9
24. okt 2013

@aivliss zkus obvolat obchody jako je Malvik, Babypark nebo Dětský dům, prostě kde víš, že stooke mají na skladě🙂 a pokud budou mít vystavěný na obchodě zrovne ten ve tvé barvě tak by ti tu tašku mohli prodat a oni by si ji pak doobjednali. Já takhle chvátala na nánožník na korbičku, někam se mi zatoulal a v zimě to bez něj nešlo tak mi ho nakonec taky prodali v babyparku🙂

jannie88
25. okt 2013

A ještě dotaz holky, co z toho jde vše sundat za potahy, jde nějak i ta stříška?? Já že jsem to ještě nikdy nesundávala, tak se raději ptám 🙂 Jinak děkuji za radu!

cawes
25. okt 2013

@jannie88 zo vsetkeho, da sa to uplne vsetko vyzliect. pozri manual tam je to aj nakreslene ale neboj zvladnes aj bez toho, staci zacat odzipsovat a potom sama uvidis kde co je, na strieske musis dole pri kociku ako je sedacka tak nadvyhnut tu latku a tam su take drazky alebo ako by som to nazvala to stlacis a vytiahnes z jednej strany a potom aj z druhej celu streisku von a potom vytiahnes to umele co drzi streisku na pevno

klarawerder
26. okt 2013

@jannie88 V albu mám fotku "nahého" Stokkáče a textilie rozvěšené na sušáku, kukni 🙂 ....takže asi tak 😀