Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

barakara
5. apr 2014

@dolcee do toho Prampack se vejde jak korba tak se sedacka prosimte? Budeme ho kupovat, jedeme na mesic do Cech, ale v te dobe budou male cca 4 mesice.
Holky kdy Vam sla mimca do sportaku? Driv jak ve 4 mesicich asi ne e ze jo...doufam 🙂

Jinak jsem koukala, ze tu resite rozdily mezi V3 a V4. Mam ten novejsi model a musim rict, ze to uchyceni tasky mne naprosto vyjovuje, odepnu to jednou rukou a nacvakavani je jednoduche. Mam to vecne narvany, protoze pouzivam jen shopping bag nemam changing bag a vubec se to nehne, Ono to nedrzi za ty plasty totiz ale za popruh. Jinak skladani podvozku je celkem krkolomy, ale jde o zvyk a o grif. 🙂

gepe
5. apr 2014

@barakara ahoj, nam se do Prampack vejde korba, sport seat i podvozek. Mame crusi a korba jde splacnout, nevim jak u Xplory. A do sportaku pujde natrvalo az ted skoro v 8 m.

julianna78
5. apr 2014

@dolcee urcite by som brala radsej golfky.My sme v zime leteli so stokacikom,ale krpec mal len 6mesiacov.Ten prampack je mega velká taška,každý sa nas pýtal čo v tom trepeme,tipovali vacsinou výbavu na kitesurfing 😀 Bee aj maclaren su super,mam teraz beecko na cestovanie a pri dcérke som mala maclareny,výhodou macu ak je to model XT,XLR je odzipsovatelná strieška a nemusiš riešit slnečník,pri beecku može byt zase menšie dieta otočene smerok k tebe.Mne sa sklada lahsie maclaren,zložím jednou rukou,bee este nemam nacvičené 🙂

aksniteb
6. apr 2014

POMÓC !!! Kým som bola v pôrodnici, aktívna svokra mi vyprala rukávnik z WK a kožušina má nádych do modra. Prosím, viete mi poradiť, či sa to ešte dá vrátiť do pôvodného stavu? Som skoro skolabovala, keď som to zbadala :(

milankovazuzana
6. apr 2014

@aksniteb prepánajána...aktívny človek je niekedy veľmi nebezpečný 😀 Opratá kožušina je už KO, na efekt ju i vyčešeš, ale ak sa trošku vonku zvlhne, tak bude brčatá a farbu tiež nezmeníš.

aksniteb
6. apr 2014

@milankovazuzana ☹ nebudete niekto predávať fialový rukávnik ???

klarawerder
7. apr 2014

@aksniteb No, tak to můžeš tchýni pěkně poděkovat 🙄 Jak píše @milankovazuzana , už s tím nic udělat nejde, rukávník je zničený. Hergot ale, u tchýně předpokládám, že to není dvacetiletá koc, co se učí domácí práce...tak by takový člověk měl vědět, že kožešina se přece NEPERE...ty vado, to je jako když by měl někdo nápad nalít do vroucího oleje na pánvi sklenici vody.... 😖 Upřímně ti teď teda nezávidím situaci - pouze rukávník z WK seženeš podle mně jen horko těžko...všichni to pochopitelně prodávají jako celý kit...a sólo rukávník jsem v inzerátech snad ještě neviděla ☹

chrislucas
8. apr 2014

@aksniteb
@klarawerder minule jedna pani predavala rukavnik ale bol Dark Navy ..predavala ho uplne novy lebo ze ma Crusi a nevyuzije..

chrislucas
8. apr 2014

@aksniteb skus sa popytat v skupine Stokke ci nahodou niekto neposunie co ma Crusi,.

dolcee
8. apr 2014

@aksniteb solo rukávník mohou prodávat jen maminky se Stokke Crusi, neb jej na svoje madlo nedají, tak napiš do jejich diskuse, určitá naděje tu je!
@barakara Pram Pack budu prodávat, beru golfky a PP mám úplně nový zabalený origoš, ani jsem jej nevybalila. Kdyžtak písni a domluvíme cenu..

jvesela
9. apr 2014

Dobrý den, mám velkou prosbičku.
Prosím Vás nevíte někdo kde se dá sehnat letní potah na sporťak xplory?summer kit nebo jak se to jmenuje.nechce se mi kupovat nový za 5000,-
a ještě jeden dotaz nevíte zda nešije někdo nánožník na sporťák
předem děkuji za odpovědi Jitka

majka679
9. apr 2014

Dobrý deň,
možno to tu bolo niekde spominané ale aj tak sa opýtam.Máme dosť rozbité chodníky ako je to so stabilitou pri stokke xplory. Ďakujem

klarawerder
10. apr 2014

@majka679 Je stabilní úplně stejně jako jakýkoliv jiný kočár 😉

ikarkulka
10. apr 2014

@jvesela Summer kit v každém obchodě, kde prodávají Stokke, ale stojí těch cca 5 tis. Pokud myslíš použitý, tak projeď bazary. Přiznávám se, že jsem přesně nepochopila, na co se ptáš, jako kde myslíš, že by se měl dát sehnat.
Tady nebo na slovenském koníku, na mimibazaru atd. se občas použitá letní sada dá koupit.

Nánožníky nevím, mám originál ze zimní sady, ale vím, že taky nějaká paní na mimibazaru šije na míru. Nevím, jak se jmenuje a taky nevím, jak jsou nánožníky funkční, ten originál neprofoukne a je i dost voděodolný, když v zimě sněží.

jvesela
10. apr 2014

@ikarkulka myslela jsem summer kit použitý, ale nějak se mi nepodařilo ho na žádném bazárku najít, tak mě napadlo pokud máte osvědčený nějaký bazar, že bych se koukla.
a ten nánožník na zimu originál jsem viděla vypadá dobře ale chtěla bych se zeptat, vím že se dá použít i na sporťák ale je určený i pro větší dítě? např. v listopadu nám bude rok a tři měsíce díky

klarawerder
10. apr 2014

@jvesela Nánožník jsem měla nandaný například tuto zimu, na dcerce ve fusaku a nabalené v zimním oblečení...a dceři jsou 2 a půl roku 😉 ...jinak máme WK už sundaný, ale nánožník mám stále v tašce a používám ho přes deku, když víc fouká a je nepříznivé počasí. U nánožníku, tzv. Storm coveru, je taková finta - dokud to jde, pak se natáhne přes dítě a i přes opěrku nožiček...a pak, když je dítko už větší, tak se natáhne jen přes nožky/fusak, ale už se nedává přes celou opěru, protože potom už jde horko těžko zapnout na druky a hrozí, že by se možná mohly vytrhnout (nestalo se, ale u většího dítěte je při přetažení i přes podpěru látka u druků až příliš napnutá...a právě proto, že už to pak nemá vůli stačí, aby prcek třeba zakopal nohama a druky se můžou buď rozepnout, a pokud by držely pevně, tak by se možná mohla natrhnout látka okolo...takže bych to prostě zbytečně nepokoušela a přes větší dítě nasazovala jen přes nožky)

majka679
11. apr 2014

@klarawerder Dakujem 😀

jvesela
11. apr 2014

@klarawerder dobrý den děkuji za odpověď , byla vyčerpávající. 😀

babychriss
13. apr 2014

@majka679 úplne v pohode 😉 my sme max spokojny, stabilita ako pise klawerder je velmi dobra!
Ja by som nemenila. 😵

majka679
13. apr 2014

@babychriss Ďakujem toho jediného som sa bála. Teda viac môj manžel 😀

majka679
13. apr 2014

A ešte sa chcem opýtať.Ideme asi kupovať xplory od jednej baby.Na čo si hlavne dať pozor či je v poriadku.Ďakujem

hornaulica
15. apr 2014

ahoj, my ho mame na predaj v dark navy farbe nepouzivany. Mozem ti povedat svoj nazor, nakolko sme mali uz aj Stokke Scoot. Problem je, ze samotne recenzie si vzdy dava robit predajca, takze velakrat nie su velmi objektivne. Takze podme na to... My mame sportovu verziu... Otvorenost, je prave vyhodou tohto kocika, kvoli elementom a zmenam pocasia si mozes zakupit fusak respektive mas specialny dizajn prsiplasta. Ak ho chces pouzivat pre dietatko od narodenia potrebujes si zakupit aj vanicku, inak sa da pouzivat od cca 3 mesiacov, ja by som doporucoval az od 6, nakolko dovtedy by malo byt babo vo vodorovnej polohe. Aj vo vajicku by namalo byt dlhsie ako hodinu... Inak mozu nastat problemy deformacie hlavicky a problemy krcnych svalou a chrbtice...
Myslim si, ze jeho dizajn je prave jeho silna stranka aj ked je to vzdy vecou vkusu... Babo mozes mat vo vyssej polohe, co zabezpecuje blizsi kontakt s rodicom. Na prvy pohlad sa s nim tazsie manipuluje, ale je to vec zvyku... Potom to uz ide raz dva. Kocik pripada tazsi... na druhej strane jeho manipulacia je jednoducha... Nie som presvedceny, ze je idealny na narocny teren, na druhej strane je idealny na manevrovanie v obchodoch a nakupnych centrach. Je nachylny na odretia specialne ked ho davas von a dnu z auta... Je to dane aj jeho dizajnom.... Pri tejto triede kocikov sa vzdy stretnes s predsudkami, nezabudaj, ze v tom je obcas aj zavist. Tento kocik mi pripada ako tie specialne ergonomicke stolicky, ktore sice nie su vzhladovo standartne na druhej strane sluzia ucelu a su velmi stylove... Dufam, ze som ti aspon trochu poradil, a ze sa rozdodnes spravne. Marek

hornaulica
15. apr 2014

@julianna78

Suhlasim s tebou, ze Maclaren je super kocik, na druhej strane nie je vhodny od narodenia... Skor tak od 6 az 8 mesiacov... Pre zeny ktore chcu svoje dieta vidiet alebo aby bolo babo otocene ich smerom je vhodny az neskor...

julianna78
15. apr 2014

@hornaulica jasne, mac je bugina uz pre starsie deticky🙂 Ja som ho pouzivala ako druhy kocik popri stokke od roku malej a pre 10m som na cestovanie kupila teraz bee, ale stokacik ostava ako hlavny kocik.

hornaulica
15. apr 2014

@barakara ahoj, my ho mame na predaj v dark navy farbe nepouzivany. Mozem ti povedat svoj nazor, nakolko sme mali uz aj Stokke Scoot. Problem je, ze samotne recenzie si vzdy dava robit predajca, takze velakrat nie su velmi objektivne. Takze podme na to... My mame sportovu verziu... Otvorenost, je prave vyhodou tohto kocika, kvoli elementom a zmenam pocasia si mozes zakupit fusak respektive mas specialny dizajn prsiplasta. Ak ho chces pouzivat pre dietatko od narodenia potrebujes si zakupit aj vanicku, inak sa da pouzivat od cca 3 mesiacov, ja by som doporucoval az od 6, nakolko dovtedy by malo byt babo vo vodorovnej polohe. Aj vo vajicku by namalo byt dlhsie ako hodinu... Inak mozu nastat problemy deformacie hlavicky a problemy krcnych svalou a chrbtice...
Myslim si, ze jeho dizajn je prave jeho silna stranka aj ked je to vzdy vecou vkusu... Babo mozes mat vo vyssej polohe, co zabezpecuje blizsi kontakt s rodicom. Na prvy pohlad sa s nim tazsie manipuluje, ale je to vec zvyku... Potom to uz ide raz dva. Kocik pripada tazsi... na druhej strane jeho manipulacia je jednoducha... Nie som presvedceny, ze je idealny na narocny teren, na druhej strane je idealny na manevrovanie v obchodoch a nakupnych centrach. Je nachylny na odretia specialne ked ho davas von a dnu z auta... Je to dane aj jeho dizajnom.... Pri tejto triede kocikov sa vzdy stretnes s predsudkami, nezabudaj, ze v tom je obcas aj zavist. Tento kocik mi pripada ako tie specialne ergonomicke stolicky, ktore sice nie su vzhladovo standartne na druhej strane sluzia ucelu a su velmi stylove... Dufam, ze som ti aspon trochu poradil, a ze sa rozdodnes spravne. Marek

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka679
16. apr 2014

@teegreen No ak ho pani registrovala,tak by mal byť ešte v záruke rok. Boli sme sa naňho aj pozrieť a bol v super stave a aj kolieska.Ďakujem

futu
17. apr 2014

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6419688... prosim klikni na fotku a daj like moc dakujem 🙂

fafetka
21. apr 2014

Ahoj všichni.Potřebuji radu 😅Je tu někdo kdo má Stokke Scoot a mohl by mi poradit jak vyprat stříšku? 😨 V ruce, nebo můžu do pračky.Nějak jsem nevykoumala jak ji sundat z těch výztuží,tak nevím jestli celou i s nimi, nebo je tam nějaký fígl?Moc moc děkuju za pomoc 😵

luciekrasna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz