Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ebsian
17. máj 2013

@deyana Protože se to hned obrátilo k mému kočárku a ceně, přitom o tom to přece být nemuselo. Začlo to jen tou fotkou, kterou jste tu vy ani nedala..Reagovat již odmítám. Stejně výsledek je ten, že tento kočárek je terénní včetně nafukovacích velkých kol a nevypadá jenom na to. Každý ať se rozhodne sám, ale prostě na začátku mi ta fotka s titulkem, že projede vše přišla vážně taková, že tam vozí paní židli od pc v lese a malé mimčo raděj nese v ruce, aby se nesedřela, nebo nerozbila kočárek. ☹ Toť vše, pak se to otočilo jinam. Takže mamky od stokke xplory, užívejte kočárky, snad projedete všude. Jak jsem řekla výše, vypadají zvláštně, nicméně zajímavě třeba právě do města a okolí. 🙂 Třeba to někdy naživo uvidím jak to jede na horách a pak dám vědět. 🙂

cawes
17. máj 2013

Boze moj zase niekto kto sa asi nudi. No takze k tomu terennu. Ja byvam vo svajciarsku obklopena horami a predstavte si ze s tymto kocikom som bola v meste asi ken dva krat inak som stale na neako nerovnom terenne. V horach alebo v lese za barakom. Byvam tiez na dedine a teda cesty nic moc. Takze naozaj nic o tomto kiciku neviete. A nafukovacie kolieska no tak to je vyhra hlavne ked v lese praskne ze.

cawes
17. máj 2013

@ebsian veta typu vyzera zvlastne. No ja neviem tak snad moze byt v mode po tankoch aj nieco ine ci? Praveze mne pripadaju zvlastne kocik z 10kg namotanej latky na vanicke a uplne divnou sportovou sedackou. Stokke mi pride uplne normalny. Vsetko co sa trosku odlisuje je hned posudzovane ako divne zvlastne atd atd ja tiez nehovorim o druhych kocikoch ze vyzeraju ako z roju 1-2

mikolajova.zuzana
17. máj 2013

@ebsian ja som x-lander mala - a hold dlho som s nim nevydrzala - ja som s nim nebola spokojna - a neriesim majitelky x-landra - kto chce nech ho ma - a aby si vedela, tak aj ked ti pride fotka smiesna, ale s hocijakym kociarom na styroch alebo troch kolesach akokolvek nafukovacich a velkych ci malych - takyto teren mas velky problem - stokke sklopis a ides, aj s dietatom v kociari, aj po schodoch a vsade - najprv skus a potom reaguj co i len na fotky - na co si tu nakukla ked sa chces vysmievat - nelez tu do temy - nie je sukromna, ale neriesime tu priblbe dotazy na stokke - kym neskusis tak nepochopis...

ebsian
17. máj 2013

@mikolajova.zuzana Taky jsem výše psala, že někdy je nejlepší mít do terénu ergo nosítko, či šátek.. 🙂 Pač to je dřina tak, i tak..

ikarkulka
17. máj 2013

@ebsian Přesně tak, nechceme to říct, protože to není pravda. Proč nám to tady podsouváš, když jsi s tím kočárkem nikdy nejela, a tudíž NEMŮŽEŠ vědět, jestli to vyjede nebo ne? Jen proto, že nemá velká kola jako X Lander?
To je opravdu ubohé a jen se tady ztrapňuješ.
Co se týká ceny, začala jsi o ní ty a psala jsi, že si pořizuješ X Lander s celou výbavou, a dále jsi uvedla, že tato cena je 16 tisíc. Stokke s plnou výbavou pořídíš za více jak 60 tisíc korun.

Co se týká videa v lese, není problém, mohu ti ho natočit.

Ergo nosítko i šátek - div se! - mám taky.

K BGB - nemám ho, nemůžu hodnotit, ale vždy říkám, že jakýkoli terén se dá projet s jakýmkoli kočárkem, jen člověk nesmí být trdlo.

maminamaja4
17. máj 2013

@ikarkulka dala som našit zips na Sk kamoške🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@zienka1609 Za kolik? A máš tento modrý? 🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@maminamaja4 Vypadá to super a ten zip si tam asi taky našiju, kšilt mi tam dost chybí ☹

zienka1609
17. máj 2013

@maminamaja4..prosim ta a kde ste kupili zips? Ak to nie je tajomstvo....Ja som uz pobehala vsetky galanterie a vsetky zipsy su hrubsie ☹

maminamaja4
17. máj 2013

@ikarkulka no,veď aj mne pripadal taky neúplný bez toho šiltu,ale už je to lepšie, mám aj black melange madlo,chrániče na popruhy a obe tašky,tak som objednala šilt a budem mať na striedačku. Predsa len ta black melange sa tak neocapkáva a nešpiní,ale teal blue sa mi páči viac 🙂

maminamaja4
17. máj 2013

@zienka1609 to mi robila kamoška,tak netuším ☹ ale je to prispôsobený,lebo sa ťažšie zaťahuje ako ten originál,ale nevadí,lebo šilt aj tak odopínam len raz za čas 😀

zienka1609
17. máj 2013

Ja teda nebudem prilis za mudru 🙂 ...za vsetko vsak hovori ze tento kocik je vyrabany v Norsku a je vyrobeny tak aby vyhovoval norskym nerovnym terenom a tiez ich pocasiu. Takze ak si niekto mysli ze kocik je vhodny len pre mamicky behajuce po obchodnych domoch, tak gratulujem. 😀

zienka1609
17. máj 2013

@maminamaja4 Aha, chapem, dakujem. 😉

jsemnejkrassnejsi
17. máj 2013

mohu se zeptat těch co mají Stokke přebal. tašku, kolik se toho do ní vejde? popřípadě nemáte někdo foto jak vypadá uvnitř? chtěla bych jí koupit...

ikarkulka
17. máj 2013

@jsemnejkrassnejsi Můžu ti jí vyfotit, jestli chceš. Vejde se tam toho dost, má spoustu kapes.

ikarkulka
17. máj 2013

@maminamaja4 Mně se právě líbí kombinace Black M a Blue, Blue mám i jeden z fusaků 🙂 A k tomu Blue Pixel SK je ten Blue fakt krásný 🙂

jsemnejkrassnejsi
17. máj 2013

@ikarkulka to by jsi byla zlatá!!!🙂 děkuji 🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@jsemnejkrassnejsi Tak jdu na to, počkej 🙂

peka1
17. máj 2013

@ikarkulka
@cawes Dakujem dievcata. Babymarket zial dazdniky vobec a babypark si necham v rezerve, keby mi nevysiel este jeden typ 😀

ebsian
17. máj 2013

@ikarkulka Tak já doufám, že ještě pořád můžu mít na něco svůj názor..Proč hned ubohé? Proč bych se měla tím ztrapňovat? Nechápu, proč se to tu hrotí, vážně. 😉 Ale už mi celkem došlo oč tu vlastně v diskuzi jde. Takže to nemá cenu dál řešit. 🙂

ikarkulka
17. máj 2013

@ebsian On je ale rozdíl mezi názorem a nepravdivým tvrzením 😉
Přečti si, co jsi tu vypsala a do čeho jsi nás nutila, abychom přiznaly. Je to stejné, jako bychom nutily přiznat tebe, že X Lander např. nelze ovládat jednou rukou, aniž bychom ho kdy vozily.
A je to stejné, jako bychom vlítli na diskusi o X Landerech a vypisovaly tam maminkám, že ten jejich kočárek na fotce u obchoďáku vypadá dost nepatřičně a divně.

Nejen, že by se vám to nelíbilo, ale hlavně by to bylo úplně zbytečný, hloupý a trapný.

ikarkulka
17. máj 2013

@ebsian A moc se mi líbí, jak se každý oháním nárokem na svůj vlastní názor. Názor si klidně měj, ale nauč se ho taky prezentovat. A někdy je lepší si svůj vlastní názor nechat pro sebe, navíc když se nezakládá na praktických zkušenostech.

ikarkulka
17. máj 2013

@ebsian Abych si řekla komplet svoje, tak ještě mrkni sem do mého alba, možná pochopíš https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al.... I když kdo nechce, ten si bude zarytě trvat na svém.
Nemám nejmenší důvod tě přesvědčovat o tom, jaký ten kočárek ve skutečnosti je. Ale vadí mi, že by si ten tvůj "názor" mohly přečíst maminky, které o Stokke uvažují, a vyvodit z toho nějaké nesprávné závěry 😉

deyana
17. máj 2013

@ikarkulka 😀 😀 😀 😀 to o tom obchoďáku nemá chybu.. a je fakt, že do obchoďáku je Stokke taky nej ! 😀 😀

mmch, na tom tvém albu si ujíždím, chodím tam často okukovat a závidět, mám jen V2 a novej mi prostě neprojde.. ale jak si vyhraješ s focením všeho možnýho, každýho detailu.. super.. 😉

ikarkulka
17. máj 2013

@deyana Díky, baví mě to a jsem zamilovaná no 🙂

Mimochodem jsem si vzpomněla, jak jsme jeli výtahem v Ikea. My jsme nastoupili jako první a za námi chtěla nastoupit ještě maminka shodou okolností právě s X Landerem.
Já jsem snížila rukojeť, přehodila madlo a pohodlně jsem se vešla na šířku výtahu. Maminka s X Landerem měla tudíž k dispozici dvě třetiny výtahu a stejně měla problém se tam narvat.
Všichni mi můžou políbit.... Ať si každý kupuje, co chce, ale ať mi nechodí vnucovat svoje názory, na který se nikdo neptal a který jsou naprosto mimo.

deyana
17. máj 2013

a zde přidávám můj dnešní upgrade z V2 na V3 😀 od @klarawerder 😉 Má to nějaké mouchy, ale já jsem konečně spokojená 🙂

deyana
17. máj 2013

@ikarkulka přesně 😉

vevika1
17. máj 2013

@ebsian vážne si myslíš, že by si dal niekto tú námahu a vyniesol by ten kočík doprostred lesa len preto, aby ho mohol vyfotiť????? Trochu chorý pohľad na vec :-/ Ja osobne som so Stokke nemala jediný problém ani v lese, ktorý mám hneď za barákom, ani s totálne rozbitými chodníkmi (nakoľko nám teraz robia kanalizáciu, tak máme cesty aj chodníky v katastrofálnom stave). Nepíšem to tu preto, aby som silou-mocou niekomu dokazovala, že to neni kočík len do nákupného centra, ale aby som vyvrátila tvoje nezmysly a pomohla tak maminkám, ktoré sa preň rozhodujú. Inak, pri chalanoch som vyskúšala aj Cam Cortinu, Casual Play, Hartan, Peg Perego GT3 a môžem Ti povedať, že to čo prešli tieto kočíky prejde úplne v pohode aj Stokke a žiadny z tých kočíkov by som už po skúsenosti so Stokke nechcela- ani zadarmo 😉

ikarkulka
17. máj 2013

@deyana Parádní kombinace barev, moc se mi to líbí!!! 🙂