Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

gepe
27. apr 2014

@tomila taky mame Stokke iZi Sleep by Besafe a nedame na nic taky dopustit! Sice mame Crusi, ale to je jedno. Oni lide casto Besafe ani neznaji, patri vsak mj. mezi nejbezpecnejsi autosedacky 🙂 mlady je 8,5 mes. a stale v ni jak v bavlnce, nemluve o polohovani az do lehu, ktere je vyborne na cesty na chvilky odpocinku 🙂 za nas nej vyber, jak to neni ani klasik vajicko.@leria

tomila
27. apr 2014

@gepe Ja som synčeka vozila do 10 mesiacov a určite by sa do nej zmestil aj ročný, len už je to zvedavý chlapček tak sme mu kúpili už väčšiu autosedačku, ktorá je umiestnená v smere jazdy. Okrem toho polohovania, ktoré je na nej najúžastnejšie je to aj jedná veľká priestranná autosedačka 🙂

klarawerder
27. apr 2014

@dolcee Já mám malou 2,5r a když je jak čuně, tak na ni rozhodně nenatáhnu storm cover, abych si ho taky zaprasila 😀 Přes zimu jsem malou do kočáru buď vyslíkla z oteplovaček i bot do punčocháčů, anebo sundala boty a sakum pikum nacpala do fusaku 🙂 Storm cover používám v podstatě i teď, když jezdíme na kožešině, s dekou, a když fouká a podobně...

rodka
28. apr 2014

Ahojte stokke mamicky, prala ste niektora kryt z hlbokej casti? to, co zakryva korbicku. Dostali sme darcek od vtacika 🙂 a mojim vycistenim navlhcenym papierovym obruskom som urobila este vacsi flak. mame stokke vo farbe brown. myslim, ze som tu niekde citala ze funguju babylove obrusky z DM? mala som po ruke pampers, tak som pouzila tie, a nefunguju...a este otazka, tiez vam tak trochu osmickuju velke kolecka? pouzivame kociar cca 3 mesiace, ale pozorujem to uz dlhsie. manzel tvrdi, ze tym ze sa tie kolecka lahko, v podstate iba zatlacenim zasadzuju a vysadzuju, ze tam musi byt nejaka vola, ktora sposobuje to, ze to akoze osmickuje...no, ja neviem. riesit to reklamaciou a byt bez kociara, ked je to mozno standard...v podstate mi to v nicom nevadi, len sa bojim, aby sa to este nezhorsilo. diky

xdany
28. apr 2014

@ stosi Tady jsem ti vyfotila tu clonu...netuším, jestli je přidělaná dobře, návod jsem nečetla...jinak to nandání summer kitu není žádná věda 😅

gepe
28. apr 2014

@xdany ted kdyz ho vidim, tak do nej na sport seat asi pujdem taky 😅

Zeny, vy jste tady 100% nektere urcite znale. Mate nektera zkusenost s reklamaci 🙂 jak se resi reklamace na sk/cz v pripade, ze jste kocarek koupily v zahranici? Warranty v ramci product registration mame, avsak v cr me odkazali na toho prodejce od ktereho mame kocarek - zacal nam blbnout cudlik u predniho kola na aretaci, vycvakava se a sam tim zamkne nekdy aretaci u toho kolecka. Jde i hur cvaknout dolu a cudlik se nedocvakava, ktery prave zajistuje volnou aretaci. Sice mame Crusi, ale je to Stokke a co jsem postrehla, resite tady nejen Xplory. Problem je ten, ze ho mame z US a dostanem se na reklamaci tam az ke konci leta 🙄
I jsme resili, ze bychom koupili novy kolecko, ale to ve vetsine obchodu jeste neobjednavali a rekli nam, ze by to mohli zkusit. A pokud bychom reklamovali pres ne, museli bychom vse zaplatit, cemuz nerozumim. Doted jsem zila v dojmu, ze warranty muzu uplatnit u kterehokoliv retailera..

xdany
29. apr 2014

@gepe V rámci EU by to podle mě mělo jít reklamovat v jakékoli zemi...ale s USA nevím (takže totálně neužitečná odpověď 😅 )

gepe
29. apr 2014

@xdany na tlf jsem nerekla, ze mame z us - jen jsem rekla ze zahranici a rekli ze budeme platit celou reklamaci pokud jsme to nekoupili u nich. 😠 no zkusim jeste volat dnes, kdyztak zkusim v pripade total ceske ignorace i ten customer service co je CR nejbliz na Stokke webu. Ach jo. Sice budeme mit ted jeste i druhy kocarek ale je all terrain a cekat se mi taky nechce.
Ja fakt zila v domneni, ze warranty je global.

gepe
29. apr 2014

@xdany chapu to blbe ja nebo prodejci v CR? ☹ http://www.stokke.com/en-cz/support/faq/warrant...

gepe
29. apr 2014

@xdany diky moc i tak za odezvu! 🙂 napadla me jedna vec jeste 😀 sundala jsem obe predni kola, na sprchovy hlavici nastavila skotsky strik a pustila horkou. Radne prostrikala a uz funguje! Asi to byl jen nejaky pidi bordel uf 😅

dolcee
29. apr 2014

@gepe tak super, já posílala prodejci video a poslali náhradní kolečko. Takže by šlo možna i do US poslat video s problémem. Ale teď už to teda máš ok, tak to hlavně promaž ještě, ať se ti to nezadře.

tomila
29. apr 2014

@rodka Ahoj, myslím, že to nie je normálne, mám taký pocit, že mne kolieska neosmičkujú. Musím ti však poradiť ak sa ti čosi nezdá určite kočiar reklamuj.
Ja som reklamovala 2x konštrukciu. Prvý krát som bola bez konštrukcie 2 týždne lebo som najprv musela poslať svoju konštrukciu a až následne mi prišla nová. Teraz som si však takmer istá, že mi predajca poslal tú istú konštrukciu akurát ju namazal a podoťahoval. No to je vlastne už teraz jedno. Teraz som konštrukciu reklamovala znova, už však priamo u stokke, ktorý má odkázali síce zasa na predajcu aaale reklamácia prebehla tak, že mi priniesli novú konštrukciu a tomu istému kuriérovi, ktorí mi konštrukciu priniesol tak som rovno dala tú moju pôvodnú. Čiže som bez kočiara nebola ani deň.
Myslím si, že ak ti to robia len kolieska tak ti možno pošlú len nové kolieska.

tomila
29. apr 2014

@gepe Ahoj, ja som Slovenka a kočiar som kupovala v CZ, reklamáciu som uplatňovala priamo v stokke a odkázali má na predajcu. Tak to čo som pôvodne písala do stokke, musel nakoniec za mňa napísať predajca, ktorí kočiar reálne nevidel, tiež sme komunikovali len mailom. A reklamácia mi pekne prešla dostala som novú konštrukciu.
Raz tu jedna baba chcela reklamovať kočiar, ktorý kúpila v Nemecku a myslím, že ju vtedy odkázali k Slovenskému predajcovi aby kočiar pozrel.
V prípade USA, neviem ako to funguje. Ja som začiatkom zimy chcela kúpiť biely WK z USA , pretože v EU už sa biely kúpiť nedal a napíslali mi vtedy zo stokke, že sa musím obrátiť na náš trh, tak neviem ako to funguje v prípade reklamácie.
Mám taký pocit, že veľa závisi od predajcu ako sa rozhodne tvoju reklamáciu riešiť.
Skús možno napísať svojmu predajcovi ako máš postupovať.

tomila
29. apr 2014

@gepe Ak by ťa odkázali aby si sa obrátila na ľubovoľného predajcu v CZ, tak skús možno napísať do baby-centrum.cz ja som s nimi všetko poriešila len cez mail. A ako som už písala reklamácia bola vybavená kladne. Reklamovala som pred viac ako 2 týždňami a prišilá mi konštrukcia, ktorá bola vyrobená pred 3 týždňami, sme sa doma smiali, že bola vyrobená priamo pre mňa 🙂

tomila
29. apr 2014

Čítam akurát, že už to máš v poriadku, tak super, mňa by to nenapadlo urobiť 🙂

gepe
30. apr 2014

@dolcee diky 🙂 jinak wd40 to jisti a manzel promazal 😉
@tomila diky za info i rady! 🙂 snad vse bude ok a bude kocar dal drzet, kdyz vezmu v potaz kde s nim vsude a v leccem jezdime 😀 me to napadlo ani nevim jak, asi z hury nejake osviceni, i manzel mi rekl stejne jako Ty, ze by ho to vubec nenapadlo 😅

klarawerder
30. apr 2014

@gepe No, můžu doporučit čas od času podvozek pořádně prostříkat wapkou, dotáhnout šroubky a projet WDčkem (příp. silikonovým sprejem...nevím, jestli je WD taky silikonové)...takhle to dělám cca 1x za 3 měsíce, zabere mi to ani ne hodinku celkového času a kočár je po 3 a půl letech stále v top stavu 🙂 Kdykoliv něco šustí, lupe, rachotí, vystříkat vodou, aby se vyplavil bordel, nechat důkladně vyschnout a promáznout. Takhle mi několikrát už blbly kolečka a vždycky to bylo nějakým pískem a nečistotama. Jednou mi pro změnu zas nešla zašlápnout brzda (u Xplory je ta kolíbková), já si říkám hergot, co s tím je...odmontuju ji pryč a vypadne mi do ruky asi 2cm šutr 😀 To, jak se tam vzal, neuším... 😨

gepe
30. apr 2014

@klarawerder diky 🙂 u Crusi je taky zaslapovaci oranzova brzda. Pouzivame na promaz wd40.

jannie88
1. máj 2014

Ahoj holky 🙂 Kamarádka čeká v listopadu miminko a shání taky Stokkáčika 🙂 Nebudete některá do té doby prodávat? Chce buď beige, black melange a nebo dark navy 🙂 Díky

xdany
2. máj 2014

Když už řešíte promazávání, jak sundám přední kola u xplory?

klarawerder
2. máj 2014

@xdany Dost špatně...pokud je nemusíš sundávat z důvodů výměny, tak do toho vůbec nevrtej 😉

xdany
2. máj 2014

@klarawerder Jo, to je dobrá rada 🙂 K promazání teda stačí ten olej stříknout do tý mezery?

lk3
2. máj 2014

Ahojte, nechystáte sa náhodou niektorá predávať summer kit beige dots?

klarawerder
2. máj 2014

@xdany Na přední kola stačí promazat tu osu...pouze v případě, že by ti něco drhnulo vevnitř by se musel rozmontovat podvozek, aby jsi se dostala až k upevnění kol...

gepe
2. máj 2014

@klarawerder @xdany to fakt u Xplory nejde? 😲 ja u Crusi u prednich zmacknu jen tlacitka u kazdyho a sundam z podvozku, u zadnich zmacknu jen ten stred zvenku kolecka a taky sundam 😕

klarawerder
2. máj 2014

@gepe No ani se neptej...u většiny kočárků to je právě na čudlík, ale to by to nebylo Xplory, aby nemělo zas něco extra 😀 Když chceš sundat/vyměnit přední kola, tak se musí rozmontovat ta plošina (celkem myslím 9 šroubků) , na které je nákupní taška, a pak se k nim teprve dostaneš...Jsou tam navíc upevněné každé asi s 5ti kovovými kroužky a podložkami (neptej se mě na co) a to celé je upevněné takovými malými kovovými hovadinami ve tvaru písmene C, co se musí nacvaknout okolo kovového kolíku od koleček. Jde to ale strašně těžko, ideálně na to potřebuješ jakési spešl kleště, které normální smrtelník doma většinou nemá. Já to páčila s hromadou sprostých nadávek dvěma šroubovákama asi hodinu a půl a nebyla jsem daleko od slz a nervového zhroucení, že to nedám zase dohromady 😀 Takže pokud nemá někdo opravdu šikovného manžela a nemusí to sundávat z důvodu ojetí a výměny za kolečka nová, pak mu vysloveně nedoporučuju do toho šťourat 🙄

xdany
3. máj 2014

@klarawerder Tebe by si stokke mohlo platit jako servisewoman 🙂 Je nějaká část stokke, kterou jsi nerozebrala? 😅

deyana
3. máj 2014

ahoj, zbyla mi tu síťka na Xplory + jedno přední náhr.kolečko (používané), vyštracháno při úklidu skříně 😀 - nechtěl by to někdo?

klarawerder
3. máj 2014

@xdany No, asi už bych si tím mohla začít vydělávat 😀 Ptáš se, jestli je něco, co jsem ještě nerozebrala - ano - nešťourala jsem do místa, kde je tyč spojená s tou plošinou na nákupku...tam jsou uvniř v tyči jakési pružiny...a nejde tam vidět, takže jsem do toho radši nevrtala... A zase, že bych si nasadila čelovku, drsný výraz a čuměla tam endoskopem, do takové fáze jsem ještě nedospěla - i když ne, že by mně to nenapadlo 😀 Ono, taky co mám dělat, kočár občas pozlobil (vrzal), normální baba to dá manželovi, ať se jí na to koukne. To ovšem není můj případ, pokud bych ten kočár chtěla ještě někdy použít. Manžel krom jiného například skvěle vaří, ale není radno mu dát do ruky jakékoliv nářadí 😀 Manžel je Švýcar a to už je sám o sobě status často technicky levého člověka 😀 Oni jsou zvyklí si na všechno zvát domů servis, takže spoustu věcí, co klasický český/slovenský chlap umí, oni netuší, jak opravit. Mně zas odjakživa technické věci baví...a krom manžela už zbývá jen pes a dvouletá dcera, takže je pak jasné, na koho zbývá kočár opravit 😎

kotito
3. máj 2014

já se Stokke mánii pěkně nakazila 😀 nejen já , ale i chlap 😀 koupili jsme jetou V1 pak V2 teď jsme u V3 😀
A teda lepší kočárek jsem v rukách neměla....a že jich bylo 😀
Malá je v něm jak královna a kdyby jste viděly mého chlapa jak se nese když ho řídí 😀
Jediné co mě štve, že ho po každé vyjížďce pucuju, protože bych nemohla dopustit, aby byl umazanej přez noc 😀 😵