Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

zuzigirl
9. jún 2013

Dievcata, prave prebehol u nas pimp my stokke so summer kitom. Ale ta slnecna clona sa vobec neda naspo ovat na vanicke ☹ vyzera to tak divne ☹ skaredo. Ci mate napad, ako ju pekne upevnit? Nejaky trik? Vdaka 🙂

jannie88
9. jún 2013

Ahojda, maminky neprodáváte některá přebalovací tašku na Stokke Xplory purple??? 🙂 Díky za nabídky 🙂

svoja
9. jún 2013

ahoj zeny, strasne jsem se zamilovala do stokkeho. nedavno jsem si vozila xplory ruzovej a nechtela jsem ho dat z ruky. bohuzel, muj rozpocet je znacne omezen, cili pripada v uvahu pouze jetej:( mate v to duveru? na co si dat pozor? co mam vlastne chtit? jsem uplna stokke panna:D
mam par otazek:
pochopila jsem spravne, ze autosedacka je nejaka hodne malinka, takze radeji MC? (adaptery treba?)
sportak co k nemu? fusak jen spesl stokkackej nebo na to jde i jinej?
hlubokej to same...?
podvozek je jen jeden typ nebo jsou nejaky starsi a novejsi s pripadnymi vylepsenimi, ktere bych mohla potrebovat?
a na zaver- jsem, co se tyka kocarku, celkem tolerantni, ledasco se me libi a na nekter famy neverim, cili verim, ze teren neni problem. ovsem bydlime na kopci, velkem kopci, na ktery se da dostat pouze po kocicich hlavach(ne zrovna rovnych) a nebo po total rozkopanym chodniku. nebudu nadavat? nebude stokkacka skoda?

dekuji za pripadne odpovedi a primhoureni oka nad mymi otazkami:D
hezky vecer!
nepotrebuju k tomu milion doplnku a asi nebudu mit sanci ho vselijak tunit, staci me jen ten zaklad, coz zas nevim, co je nutnost mit fakt stokke.

ikarkulka
9. jún 2013

@zuzigirl A co ti to dělá, že je to divné?
Mám tu clonu na vaničce nafocenou, můžu ti hodit odkaz, zdá se mi to v pohodě.

ikarkulka
9. jún 2013

@svoja No tak asi celkově, aby nebyl omlácenej, sjetý kolečka, aby něco nevrzalo apod., ale to si kontroluješ u každýho kočárku.
U Stokke bych zkontrolovala asi cvočky na potazích, ty by mohly být vyškubnutý.

Autosedačku buď tu IziSleep, ta je veliká a dá se polohovat, ale zase je těžká (na přenášení z auta do bytu apod.). Maxi Cosi je lehčí, potřebuješ k ní adaptéry.
Na sporťák je lepší ten Stokke, zvlášť, když už máš větší dítě, vozíš ho čelem k sobě, takže má tyč mezi nohama, ale už hezky sedí, nemá ten sporťák položený (u položeného bys mohla mít i klasický fusak, položený uprostřed na tyči).
Ten Stokke je ale hodně teplý, fakt na zimu.
Holky si tu dost chválí nožičkový Emitex.
Do korbičky můžeš použít jakýkoli, který se ti tam vejde (což se vejdou snad všechny), to vykrojené tam až tak nepřekáží.

Podvozky jsou, tuším, dva - starší a novější, ale přijdou mi oba stejný. Spíš ta sportovní sedačka, ta starší, je o dost jiná.
Vím, že na ten starší typ nejdou ty summer a winter kity, mají jiné uchycení, ale prý se to dá přešít. Ty stejně píšeš, že je asi ani nechceš.

Snad holky napíšou víc 🙂

Jo a terénu bych se nebála, až pojedeš do kopce, sklopíš kolečka a potáhneš si ho jako vozíček, nebudeš ho tlačit před sebou a funět 😀

svoja
9. jún 2013

@ikarkulka ja jsem nikdy jetej kocarek nemela, tak se toho trochu obavam, ale zas si rikam, ze stokke bude asi takova kvalita, ze by to nemelo byt znat??

budu mit podzimni miminko, cili zimni fusak bude mit v roce- vejde se? ja rodim velke deti:D
sportovni sedacka stara/nova...kterou mam chtit? v cem jsou rozdily?
kity nepotrebuju (bohuzel)

Dekuju!!!!

ikarkulka
9. jún 2013

@svoja No abych řekla pravdu, tak já jsem nikdy jetýho Stokkáče neměla v ruce, takže nedokážu říct, jak moc je na něm třeba 2-3 roky ježdění znát.
Ale za sebe (vzhledem k tomu, že už s ním jezdíme půl roku a že jsem měla už x kočárků, takže mám jakés takés srovnání) můžu říct, že se mi jeví hodně kvalitně a tak nějak nevím, kde by se u toho kočárku mohl vyskytnout problém.
Jediné je asi ta rukojeť, ona má normálně trochu vůli, ale neměla by se hýbat nebo viklat nějak extrémně, to by asi značilo něco zlomeného.
Jinak je tam samozřejmě pár plastových částí, tak prohlídnout, jestli to není někde naštípnuté, ulomené. Ale ten plast je fakt pevný a nedokážu si představit to polámat při běžném zacházení.

Takže fakt myslím, že bude mít max. pár škrábanečků, nic zásadního.

Myslíš, jestli se ti vejde v roce do toho Stokke fusaku? Do toho nožičkového úplně s přehledem, my tam v zimě vozili ještě Eliáše (2,5 roku). Do korbičky už se ti v roce asi nevejde, zvlášť jestli rodíš velké děti 😀 Ale do sporťáku je zmenšovací vložka (to si asi ohlídej, aby ti ji prodali i s tím, nejsem si teda jistá, jestli byla i k té starší verzi), se kterou v něm můžeš vozit i menší děti.
Sedačku bych brala samozřejmě pokud možno tu novější, má lepší podnožku a větší stříšku a přijde mi i víc polstrovaná, nemá ani polstrované to madlo před dítětem.
Hodím ti sem nejdřív fotky té starší sedačky, a ve druhém příspěvku novější, můžeš srovnat.

ikarkulka
9. jún 2013

@svoja Toto je ten novější typ + víc obrázků u mě v albu

svoja
9. jún 2013

@ikarkulka pravdu mas, ten novej je lepsi. no, jenze ty zas asi nebudou tolik na prodej, ze... tyjo, fakt se me HODNE libi.
dekuju za vycerpavajici odpovedi s obrazovou prilohou 😉

svoja
9. jún 2013

@ikarkulka jeste me prosim rekni neco k tem taskam, to byva taky u toho automaticky nebo nee? jde na to dat i jina taska nez stokke?

ikarkulka
9. jún 2013

@svoja Ale jo, ty nový se prodávají taky 🙂 Ještě nedávno tady v bazaru byly asi 3, teď už tam dlouho žádnej nebyl. Můžeš mrknout i na SK koně, tam asi Stokke frčí víc, je tam i víc inzerátů 😉 Jestli jsi teda ochotná důvěřovat takhle na dálku, zřejmě bez možnosti osobní prohlídky nebo převzetí (nevím, jestli byste si pro něj byli ochotni zajet) a zaplatit víc na doručení.

Taška ta spodní nákupní je součástí kočárku. Přebalovací se dokupuje zvlášť, ale můžeš si tam dát jakoukoli, která se dá připnout karabinkami (na korbě i na sedačce jsou očka na připnutí).

junkfoood
10. jún 2013

caute kocky, vcera som vytiahla prvy krat sportovu cast aj so summer kitom..a nejake mam z toho zvlastne pocity..oproti tej vanicke je to cele take otvorene, cudne mi to pripada..dufam, ze si zvyknem..

ivanajelinek
10. jún 2013

@junkfoood ahoj. Ja som tiez minuly tyzden vyskusala sportovu sedacku, ale dala som zasa naspät vanicku. 😵

kostalovakaca
10. jún 2013

@svoja Myslím že ani nákup z SK není problém,my si jedeme v sobotu pro Stokkaček a uděláme si výlet 250km 🙂

svoja
10. jún 2013

No a ted me jeste reknete nejaky velky negativa, aby me nemrzelo, ze ho nebudu mit:(( Mame vyreseno, bude GT3 jako jsme meli na prvni dcerku. Stokkacek bude v pristim zivote! Ale zavidim vam, opravdu!
Jeste jednou dekuji @ikarkulka

ikarkulka
11. jún 2013

@svoja To promiň, to tě zklamu, žádný negativa nemám 😅

junkfoood
11. jún 2013

pomoooc..ja som zas mimo..sportak sa da poskladat aj vcelku a nalozit do kufra auta..? ja to rozoberam ako .....

ikarkulka
11. jún 2013

@svoja Kdybys přeci jen ještě změnila názor https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/mtj1/ko... 😉

zuzigirl
12. jún 2013

@ikarkulka no nie je taky naspanovany, ako si to ja predstavujem. Ci sa da pri tej tyci niekde upevnit, aby bol pekne rovny?

ikarkulka
12. jún 2013

@zuzigirl No dole máš dva cvočky, ty secvakneš kolem té tyče a dole to ještě zahákneš za hranu korbičky. Je to napnutý.
Tady je to trochu vidět, můžu ti to nafotit v detailu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...

cerstvamamina
12. jún 2013

baby, tak ešte raz sa opýtam, tie čo majú vajíčko izi sleep... dá sa poťah zo striešky nejako odobrať a dať vyprať, alebo vymeniť za iný poťah? Ďakujem za rady

zuzigirl
12. jún 2013

@ikarkulka no skusim to este raz. Robila som to presne tak isto... A nebola nasponovana ☹

kajuska01
12. jún 2013

letne oblečko nahodene tak snad pride aj leto

ikarkulka
12. jún 2013

@zuzigirl Takhle to vypadá u nás

zuzigirl
12. jún 2013

@ikarkulka u mna tak isto. Tak inak to nejde. Dakujem za fotodokumentaciu, si poklad 😉

vevika1
12. jún 2013

@junkfoood ide to iba v prípade, že máš sedačku v smere jazdy, spustíš ju úpnle dole a potom sklopíš kolieska, ale mne sa tak do kufra nezmestí a to mám dosť veľké auto. Skôr ho tam narvem nezložený, keď dám všetko na najnižšie pozície 🙂

zz134
12. jún 2013

babule pls help...mam stokkac dark navy a teda mam dost nervu pretoze strieska je poriadne vyblednuta od slnka ...stalo sa Vam to niektorej? ide ma porazit ked vydim aky je "prasivy".

ikarkulka
12. jún 2013

@zz134 Ta dark navy bledne asi každému ☹ Je na to bohužel hodně háklivá.

dolcee
13. jún 2013

@zuzigirl take to tak mám a také jsem tady psala, ze me to štve. Holky poradily omotat u strisky trochu látky kolem pevného dílu na strisce a potom zacvočkovat a pomohlo ;)

zuzigirl
13. jún 2013

@dolcee akosi si to neviem predstavit 😀 sorry...