Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

chani23
15. nov 2013

@klarawerder no vidim, ze to mas zmaknute do detailov 😀 zajtra ideme kuk WK.. 🙂 akej farby mas tvojho Stokkaca?

lupatko
15. nov 2013

@klarawerder klari este raz moc moc moc dakujem za navod na tie pasy.. islo to uplne super 😵 😵 naozaj som bola velmi prekvapena ako lahko to islo.. to na bgb nieco dat je cista katastrofa.. strasne som si tu moju straciu nohu zamilovala 😅 😵 😵 😵

klarawerder
15. nov 2013

@chani23 Si piš 😀 Dvouletá praxe je dvouletá praxe 😀 😀

klarawerder
15. nov 2013

@lupatko Jasan, v pohodě 🙂 Že sis ji zamilovala se vůbec nedivím...taky bych neměnila ani za zlaté prase 😀

dasako
15. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit, kupila som malemu nozickovy stokke fusak do sportaku, bude nam to stacit alebo je treba aj winter kit, zda sa mi predrazeny. Vopred dakujem za odpoved.

radikuk
15. nov 2013

Zatial kocikujem iba z jednej izby do druhej, ale uz sa tesime na prvu naozajstnu prechadzku 😀

chani23
15. nov 2013

@klarawerder som kuk album, mas moju vysnivanu farbu 🙂 zavidim.. 😀 ale v dobrom 😉

martooni
15. nov 2013

@radikuk krasny! Take v dobrem zavidim! Doufam, ze na druhe mimi ho taky poridime 😉

chani23
15. nov 2013

@radikuk najkrajsia farba, skvely vyber 🙂

klarawerder
15. nov 2013

@dasako Stačit to bude - však až na Stokke nemá Winter kit (krom nějakého šíleného Hartanu a nevkusného Igloo od CAM) žádný jiný kočár, a taky to ty děti přes zimu přežijou...Winter kit ale kryje kočár, takže když bude fučet/sněžit/chumelit, tak ti fusak moc platný nebude...dítku v něm bude teplo, ale před nasněžením do kočáru neochrání... Drahé WK jsou, ale jsou zároveň kvalitní a funkční, takže co se mé letos již třísezónové zkušenosti týče, odpovídá cena kvalitě...Je to zkrátka o vysokém komfortu jízdy i v zimě 🙂

martooni
16. nov 2013

@dasako Stokke ještě nemáme, ale jak píše klárka, tak opravdu děti vydrží v kočárku jen ve fusaku (máme Aesthetic). Když byla dcerka mimi, tak mé mamce se to zdálo málo a hodila na ni ještě péřový polštář, obrovský, malá nebyla vidět. Když se vrátili z procházky, strčila jsem ruku mezi fusak a polštář a bylo to studené, tedy fusak nepropustil žádné teplo. Ale přiznám se, že pro svůj lepší pocit WK stoprocentně chci, za prvé je to designové, takovýhle kočár s kožešinou nikde na ulicích nepotkáš 😀 . Pak super je kožešinový rukávník, nevím jaký je od Stokke, ale mám teď Emitexový a jezdím s ním od začátku podzimu a ruce jsou krásně v teplíčku, nedám na něj dopustit.

Jo a holky, jaký se vám zdá velký rozdíl mezi V3 a V4? Koukala jsem na video, co tu dávala Klárka a určitě chci aretaci předních kol (využívám dodnes, když malou uspávám). Ale jinak to skládání mi přijde asi stejné a možná by mi vadilo to uchycení nákupní tašky, na tu pásku mi to přijde praktičtější..

@radikuk vy máte V4?

milankovazuzana
16. nov 2013

@klarawerder Klári, tak som včera malého vzala na obed zo školičky a šup s ním spinkať v kočíku, lebo to máme najradšej 🙂 , obaja 😀 😀 😀 Tak ti podávam report.ED La BAroque je jeden úžasnýýý fusačik, to teplúčko čo v ňom Mišinko mal, no paráda.Mal vyzuté topánočky, aby nespinkal obutý a nožičky úplne teplunké, ani náznak chladu! Spinkal teda v tom polosede v smere jazdy a komfort tam mal určite.Nieje to ako na rovnom, keď spinká opačne, ale raz začas sa to dá.I tak spinkal bez pohnutia takmer 2,5 hodinky.
Máme už WK a samozrejme sme dali s manželom včera pod striešku hlavu, aby sme si odobrili investované peniažky doň a samozrejme sme si pochvaľovali obaja s mužom.Aj keď je strieška otvorená a chodíte, tak neustále je pod ňou príjemná teplá microklíma i v smere jazdy!!! No a muff je super, muž ma ani ku kočíku nepustil.Je pravdou, že pri veľkom mraze už tak nechrámi, ako by sme chceli, ale je lepšie ho mať, ako nie.

lada19
16. nov 2013

Holky a kdyz mate nasazeny rukavnik, tak vozite kocarek za cast "drzadla", ktere je bliz ke kocarku? Kryje to tak mnohem vetsi cast ruky.

lada19
16. nov 2013

@milankovazuzana Jen co ctu tvuj prispevek, mam chut se do toho fusacku zachumlat a stravit v nem celou zimu 😀 Maly Misko vypada kouzelne 😀

klarawerder
16. nov 2013

@martooni No, Stokke rukávník je z praktického hlediska horší než Emitex (ten mám taky)..Stokkácký je svým střihem atypický, pokud vezeš kočár za tu tyč blíž k tobě, pak je rukávník sotva po zápěstí, tzn. měli ho udělat delší. A když fouká, tak tím, že je rukávník takový "komplikovaný", tak tam profukuje - srovnám-li právě s Emitexem, obyč podšitým a vytepleným obdélníkem, který se jednodušše přehne napůl a scvakne cvočkama, souží obyč rukávník za 250Kč líp než origo z WK...Nehledě na to, že soudruzi z Norska někde udělali chybu a kožešinový lem na rukávníku se moc nekamarádí se sněhem...což je poněkud háček, vezmu-li v potaz, že s WINTER kitem asi nebudu jezdit v létě, že... 😀
Jinak na otázku V4 jsi si sama odpověděla 😀 V4 má výhodu v aretaci koleček, plus je asi fajn mít tam zrovna klip na držák na pití a brzdu, která zabrzdí obě zadní kola...Skládání je stejné, jen je tam na to jinak tvarovaný "čudlík", nevýhodu vidím na upínání shopping bagu, kde bych si na těch klipech asi nehty vylámala, nehledě na to, že moc nevěřím tomu, že by mi to uvezlo to, co tam čas od času tahám...To zase důvěřuju popruhu s karabinkou víc 🙂

klarawerder
16. nov 2013

@milankovazuzana No u ED žádná novinka 😀 Taky jsem se v zimě rozplývala, že je tam malá jen v punčoškách a má tam teplo, o kterém si já, chudák matka, v té něhorázné zimě tlačící kočár, můžu nechat tak akorát zdát 😀 😀 Je právě super, že může mít dítko botky dole a není mu na čapky zima...takhle to taky máme letos v plánu, že budeme ve fusaku bez bot a boty nazujem až malá půjde po svých...ať má ve fusíku pohodlí 😉 Jinak s tím teplem pod WK i po směru jízdy, jsi mně velmi potěšila 😉 Jsem si právě říkala, že když je po směru, tak jestli tam nějak víc nefouká nebo něco... S muffem jsme to tu už řešily...že by ho mohli oni norští soudruzi líp vymyslet...ale tož, stačí... V zimě si beru tenké rukavice, nesundávám je ani když vezu kočár a je mi na ruce hezky teplo 🙂

milankovazuzana
16. nov 2013

@lada19 aj ja by som si tam vyskočila, kebyže sa tam zmestím a basta. 🙂 🙂 🙂 Ďakujem. 🙂

radikuk
16. nov 2013

@chani23 dakujem, ked som videla tie nove farby, tak som na chvilocku zavahala, ale uz som davno bola nachystana na fialovy a som rada, ze som pri nom zostala 🙂
@martooni ano, V4, ale neviem velmi porovnat, nakolko ja som V3 nemala.

milankovazuzana
16. nov 2013

@klarawerder Ja som čižmičky malému dávala už minulú zimu, lebo aj Stokke aj ED sú super teplé a kebyže ma mimi na nohách topánky, tak to by nebolo veľmi dobré, v niektorých topánočkach by mu mohla byť aj zima, lebo hoc je nôžka vo fusíka-ale obutá sa nehýbe a je chladná, bez topánočky je omnoho teplejšia.Mám odskúšané.Nosím si si sebou igelit. tašku a do nej dám špinavé topánočky a je to.

dolcee
16. nov 2013

@martooni AHOOJ, info o prodeji máš v poště..
prodávám, protože jsem znovu těhotná a čekám teď dvojčata. jinak je to nejlepší kočárek na světě a ještě si ho chci půl roku užít. Ale už si jej nějaká těhotná maminka může u mě rezervovat 😉
Ty by jsi chtěla kočárek pro dceru nebo čekáš miminko?
Jinak kamínky se mi na kolečka nelepí..

milankovazuzana
16. nov 2013

@dolcee No tedaaaaaaaa, čo to čítam??? 🙂 🙂 🙂 Ako to robíš?Šikulka, blahoželám 🙂 🙂 🙂

klarawerder
16. nov 2013

@dolcee Takže rovnou dvojčátka, jooo? 😀 😀 Gratulace 😉

lupatko
16. nov 2013

@dolcee woooow gratulka 😵 😵 mohli by uz konecne spravit xplory aj pre dvojky, ze? ja sa toho strasne bojim, aby sme druhe nemali dvojicky, lebo neviem co spravim kocikom 😅 ja uz iny nechcem 😅

dolcee
17. nov 2013

Dyť to mám v pasu.
Nevim, proc uz neni na dvojčata. Ach jo, těžko se mi s ním bude loučit.
Budu drandit jeste pul roku a pak holt musi :(
Já to snad ořvu

dolcee
17. nov 2013

@milankovazuzana jo a ako to urobím s 14 m dcerou a dvojčaty to teda vuuuubec netuším 😅
I kdybCh čekala jedno, budu muset mít sourozenecký.

milankovazuzana
17. nov 2013

@dolcee taaak, a to je presne čas na Orbit Baby Helix 🙂 😀 malá pôjde na skejtík a dvojičky si pohovejú v kočieriku 🙂

ifkael
17. nov 2013

@milankovazuzana tak to je asi jedina moznost.
@dolcee samozrejme gratulujem! 😵

ifkael
17. nov 2013

alebo donkey a skate

ifkael
17. nov 2013
dolcee
17. nov 2013

Mam zatím v očku donkeyho. Kdybych jela se Sofi sama ven, tak mohu secvaknout na jednokočár..
Ale malá bude jeste malinká. Teprve rok. Nevím, jestli se přiveze na skejtu. Kdyz budu chtít někam dál.
Ale budu mít v záloze u nosítko a jedno mimi půjde kdyžtak do něj, aby se Sofi mohla natáhnout třeba.
Kdyz pojedeme s chlapem, koupím nejake fakt lehké a skladné golfky pro Sofi, ale jaké?!
Ale pro Stokke nebude doma místo bůůu