Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
26. apr 2012

@lenka0283 a kolko si pýta za zhotovenie nového setu? A čo všetko v tom je?

lenka0283
26. apr 2012

podšívka-45, deka-45, na zips kožušiny RIM-25,rucne chranice-45, footmuff-85, ovčej kože-75 a strieska 55 vsetko su to dolare 🙂 takto mi to napisala

milankovazuzana
26. apr 2012

@lenka0283 a obrázok setu na starý typ tam nemá?Ale to vypadá na zimný set...

lenka0283
26. apr 2012

no v albumoch ma aj letne sety teda vacsinou letne a ja som nepisala ze chcem zimny tak neviem ma tam jednu fotku len tuto

boska79
26. apr 2012

@mycats tak nakoniec bm mi vrati zalohu, nemusim ho kupovat a nevyuzity doma mat ci predavat dalej.. tak fajn. Skoda ze som nekupila tmavomodry kocik 😔

boska79
26. apr 2012

a teda, sa ospravedlnujem babymarketu, ze som im tu vraj urobila neaku negativnu reklamu.. nakoniec sa vsetko poriesilo, som spokojna. len sme si tu vymienali s @mycats skusenosti, ona tiez par krat mala dopletenu objednavku..

milankovazuzana
26. apr 2012

@lenka0283 tak som to pozrela, ale ceny sú v librách, nie v dolároch...

klarawerder
26. apr 2012

@kilian Díky 😉

klarawerder
26. apr 2012

@lucinkap6 Já nejsem odborník, Stokkáče používáme "teprve" tady nějakého půl roku...jen jsem napsala svůj osobní názor na věc 😉 Mimochodem prý vození miminka pouze v autosedačce pediatři taky nedoporučují (ptala jsem se na toto, kvůli tomu, že bydlíme v zahraničí a já potřebovala vědět, jestli malá v autosedačce zvládne 12 hodin cestovat do ČR)...autosedačka je prý ok, ale nemá v ní být mimčo dlouho-po asi 2 hodinách se má na půl hodiny vytáhnout a položit na rovné...takže ti do toho nechci nějak blbě kecat, ale nevím, zda děláš dobře vozit prcka tak často v autosed. , jak jsi psala... 😉 Já za sebe určitě doporučuju zezačátku korbu. Vajíčko Stokke má tu velkou nevýhodu, že je prý šíleně těžké...to si teda opravdu neumím představit tu manipulaci, protože mi stačí už když musím naši osmikilovou malou v Maxi Cosi nacvakávat na podvozek... Se Stokke bych se asi převrátila celá i děckem 😀

babymarket_sk
26. apr 2012

@klarawerder
@lucinkap6
autosedačka Stokke patrí k najbezpečnejším...
... tým, že sa dá dať do úplného ľahu je vhodná aj na dlhšie kočíkovanie, v praxi to znamená - dieťatko zaspí v aute (na použitie autosedačky v aute musí byť vytvorený sklon podľa návodu - nie rovina!) nakliknem si autosedačku na podvozok, napolohujem do ľahu a môžem kočíkovať 😉 ...dieťatko leží v rovine...

vevika
26. apr 2012

stokke autosedacka je sice dost tazka, ale nie tak aby sa v pripade potreby nedala uniest. A tym, ze sa velmi jednoducho naklikava na podvozok a da sa polohovat je podla mna velmi prakticka.

mycats
26. apr 2012

@boska79 🙂 no vidis, ako super. ja som hned bola prekvapena, ze chces cerveny kocik. ziadne chlapcenske doplnky ti k nemu nebudu sediet

lucinkap6
26. apr 2012

@klarawerder OK ja beriem kazdy nazor, ved kazdy sme iny a kazdemu vyhovuje nieco ine 😀 a v tej autosedacke som to az tak s tym kocikovanim neprehanala 😀 ale casual autosedacka ma 3 polohy, takze preto som nemala problem aj v perinke maleho kocikovat, ked som mala polohu lahu 🙂 bolo to uplne rovno ako keby vo vanicke 🙂

@babymarket_sk ved ono to je vsetko v poriadku, stokke autosedacka nie je jedina, ktora ma polohu lahu, len keby nebola taka mohutna a tazka ☹

klarawerder
26. apr 2012

@lucinkap6 Tak to jo, jestli jsi měla polohovací autosedačku, tak to je asi něco jiného...nevím, s tím zkušenosti nemám. Pediatrička mi nedoporučovala dlohodobé používání klasického vajíčka, kdy mimčo neleží na rovném. Ale jak říkáš-každému vyhovuje něco jiného 😉

klarawerder
26. apr 2012

Tak dnes už jsme sklidily druhou chválu na kočárek...potkaly jsme maminku s beige Stokke a vychvalovala nám náš fialový...tak jsem nezůstala pozadu a vychvalovaly jsme ten její taky 😉 A pár dní zpátky mě tu (ve Švýcarsku) pozdravili dva asi 12ti letí kluci...prý "Dobrý den, máte krásný kočárek" 😀 To by člověk od začínajících puberťáků fakt nečekal 😀 😀

milankovazuzana
27. apr 2012

@klarawerder Mne sa to stáva často, že mladí chalani mi chvália kočiarik a to mám starý typ-ale pekný 😀 😀 😀

milankovazuzana
27. apr 2012

@klarawerder Myslím, že je jedno, či je autosedačka vajíčko také alebo onaké, nieje vhodné ako náhrada za kočík-korbičku.Dieťaťu len umožní lepšie prečkať čas v nej nevyhnutný-iba počas jazdy.Takže s Tvojimi názormi plne súhlasím.U nás v meste mladé kočky vozievali miminka vo vajíčkach každý deň.Niekoľko hodín-to bol ako mor...Po roku a pol táto akože móda vymizla a maminky si hrdo jazdia s normálnou korbičkou.Našťastie...

lucisa
27. apr 2012

@ellen13 ahoj, prosím tě, ty si voláš ohledně stokkáčka do nějakého ostravského obchodu? Jsem z Opavy, potřebovala bych najít nějaký dobrý velký obchod s kočárky (obecně, pokud to není spešl obchod pro stokke), abych na ně kukla naživo, ale nic na netu nemůžu najít. Kdysi byl slušný v Avionu i ve Futuru, pak se odstěhovali a já nevím kam. ☹ 😒
Akorát toto číslo mi podle předčíslí spíš přijde na Opavu, než Ostravu.....

milankovazuzana
27. apr 2012

@lucisa V Ostrave to bol v Avione Babyexpert, odtiaľ sa osťahovali do Ostravy-In parku, tam mali posledne predajňu, ale či ešte sú tam, neviem...

lucisa
27. apr 2012

@milankovazuzana In-park? To mi vůbec nic neříká? 😕 Ale i tak díky 😉

milankovazuzana
27. apr 2012

@lucisa to je nový luxusný hotel v OV a pritom je tam aj OC a tam boli.

ellen13
27. apr 2012

@lucisa ahoj, ja som stokke objednávala v Kike v Ostrave - no nemaju ho tam vystavený, maju tam par kočíkov iných značiek, predajna o ktorej ste sa bavili ten babyexpert je teraz na adrese 1.maja 3236/103, neviem či sa to už nevolá inak, maju tam kočíky cortina cam a aj nejaké dalšie značky, celkom sa mi pozdavala predajna DARA - Daniel Hradil, Sokolská 125, 757 01 Valašské Meziříčí, maju tam kočíky zn. mima-zaujimave, joolz, i-candy, hartan, dorjan.... o iných predajniach v okolí neviem, tiež sa mi nedarilo na nete nič najst . Snad som Ti trochu pomohla.

lucisa
27. apr 2012

@ellen13 díky, DARu znám, tam jsem kdysi kupovala kočárek pro první dceru. Já sháním Cybex Callisto a ten v těhle prodejnách bohužel není.
Ale díky všem za radu 😉

kilian
28. apr 2012

@boska79 co to vidim?predsa len Bude navy 😉 ?

boska79
28. apr 2012

@kilian aaale...maly je pol hlavy vacsi ako jeho rovesnici, pripadam si divno ked je take dieta v stokke... uz nieje babo. totalne nam vyhovovalo avio, len nebolo otocne... cize bee plus bude pre nas to prave orechove.

ale este niesom na isto ze rozhodnuta- skor vobec neratam ze sa preda 🙂))

kilian
28. apr 2012

@boska79 ja teraz dost poskulujem Po maclarenovi,ten som Este nemala...ale to by musel ist cam alebo bee...:'(

boska79
28. apr 2012

@kilian ja som na vazkach...inzerat som stopla.. tak vo mne sa to bije, ze predsa nemozem ho dat z domu, lebo ze fakt asi jediny kocik co mi na nom nic nevadi- ale vyuzili by sme lepsie plusko. tak mi to je potom luto... ja maclaren mam, je paraadny... i ked to je muzov kocik a nie moj... mne sa ta zelena farba spitfire nepaci...

ale chcem strasne aj plusko.. cize mat tri naraz je moc.. dnes tata priniesol novy nb, vcera vecer som si vyliala pohar na moj stary tak odisiel... fasa, same neplanovane vydavky..a to som uz isla objednavat plusko. tak o zase dovod navyse dat prec stokke, alebo to dva mesiace vydrzat, mozno len mesiac- a kupit neskor plusko. ale... boze...to mam tolko cakat? ja ze pokom to deti moje maju..ze chcu mat vsetko co vidia a hned 😅 😅 😅

tak kto by ste mali zaujem o stokke cervene, v top stave, tak kontaktujte cez ip...

kilian
28. apr 2012

@boska79 to iste som robila ja,ked som sa rozhodla predat stokke.tri krat som stopla inzerat,raz som zaujemkynu odvolala...tiez to bolo tazke.

boska79
28. apr 2012

ale ja to vydrzim par tyzdnov.. :D snaaad. ak by sa niekto ozval, ze ho chce, tak jasne, dam prec.. inak ja som Vaha :D

klarawerder
28. apr 2012

Baby, potřebovala bych poradit 😉 Manžel si všimnul, že máme na Stokke ty zadní kola trošku jakoby do "V" (asi 1,5 cm z té vnitřní strany se ty kola nedotýkají země) Máte s tím některá zkušenosti? Přijde mi, že to na jízdní vlastnosti asi nemá vliv... Ale zase pokud by to byl důvod pro reklamaci, tak bych to určitě reklamovala, protože kočár takovýhohle kalibru musí být prostě 100% 🙂