Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

cawes
2. apr 2013

@bejbi777 Chassis mit Sitz, Verdeck mit Blendschutz, Inlay, Rückenabdeckung,5-Punkt-Sicherheitsgurt, Gurtpolster, Bezug f. Sicherheitsbügel, Babyeinlage, Moskitonetz +Regenschutz für Sitz, Einkaufstasche, Babyschale, incl.Inlay, Matratze, Cover, Regenschutz für Babyschale

tu to je napisane ze obsahuje, podvozok plus sedatko, plus bla bla bla a potom babyschale urciteje to sportak a vanicka

cawes
2. apr 2013

baby niekto z BA ktora by bola ochotna mi ist obzriet jeden summer kit ?

eternity72
2. apr 2013

ahojte, môžem sa opýtať, čo mi odporúčané do stokke vaničky, akú zavinovačku? babätko sa nám narodí v pol júni.

ythyl
2. apr 2013

Ahojte,chcela by som sa opýtať,že či aj vám padala vanička pri kočíkovaní,lebo ja ju pred kočíkovaním vytiahnem na najvyššiu pozíciu,ale keď prídem domov,tak mi trošku spadne o jeden dielik na tej rúrke 😒

kalista
2. apr 2013

@ythtak si ju poriadne zaisti tou packou

klarawerder
2. apr 2013

@balli No, manželovi můžeš nabídnout i koupi držáku na pití, že si tam bude moct dávat pivo (tímto jsem definitivně udolala svého muže 😀 ), Né, teď vážně...když koupíte průměrný kočár, tak vám odvozí sotva jedno dítě a bude rozvrzaný a vyheglaný (z toho bych se zrovna já zbláznila 😀 ), na případné druhé mimi by byl už v pofidérním stavu...a hlavně ho potom neprodáte jinak než hodně pod cenou a s tím, že vám bude minimálně několik měsíců stát doma, protože takových kočárů jsou plné bazary. Pokud zainvestujete a koupíte dražší kočárek (není pravda, že si Stokke kupují jen nějací zbohatlíci...my jsme taky průměrná rodina a našetřili jsme), pak vám odvozí naprosto v klidu dvě i více dětí, aniž by byl užíváním poznamenaný...my Xplory máme teďka na dcerku, pak ho schováme na druhé - kdyby byl pak chlapeček, tak jen prodám fialové potahy a koupíme jiné 😉...No, a hlavně prostě značka Stokke, Bugaboo apod. mluví za vše - znalé maminky vědí, že je to top kvalita výrobků a klidně i ježděný kočár se prodává dobře a bez markantní ztráty. Mimochodem to s těmi potahy je taky bezva - na Stokke můžeš veškerý textil - od boudy, polstrování sedačky, atd. atd. až po nákupní tašku, jednodušše hodit do pračky a vyprat...neumím si představit kočár, kde jsou potahy napevno a já bych tam měla něco šudlit houbičkou 😀 Takže Stokkáč vždycky udělá striptýz až na plast (na kostru se asi říct nedá 😀 ), šup to do pračky na 30´C a do večera máme vyprané a suché potahy zase zpět na kočárku 😉

klarawerder
2. apr 2013

@ythyl Máš špatně zajištěnou bílou pojistku pod sedačkou...

klarawerder
2. apr 2013

Haháá, zase jsem si poslechla komentáře na Stokke ve stylu "chtěla bych vás s tím vidět u nás, kde máme pole, lesy a louky" ...noo, přesně toto mám za barákem 😀 Ale tož hádat se s někým, že Xplory terén projede, nebudu...však my víme 😎 😎 😎

ythyl
2. apr 2013

@klarawerder myslíš tú,ktorá drží tu vaničku a ktorú vyberám,keď chcem vybrať vaničku?lebo som si myslela,že ju tam správne dávam 😒

ythyl
2. apr 2013

@kalista a ta packa je kde?viem,ze sa sprostosti pytam,ale mame kocik kratucko a niekedy sa v nom nevyznam ☹

eternity72
2. apr 2013

...viete mi niektora poradiť net stránku, kde si kúpim stokke prebalovaciu tašku novú? ak sa dá slovenskú

milankovazuzana
2. apr 2013

@eternity72 brendon, pre deti, kika, babymarket

milankovazuzana
2. apr 2013

@eternity72 úplne najlepšia je originál Stokke, tá fleecová, dá sa kúpiť aj na bazárikoch za rozumnú cenu.Ja milujem ak sa dá ku Stokke originál príslušenstvo , ale samozrejme máš aj iné možnosti-zavinovačky z Lodger a podobne

eternity72
2. apr 2013

@milankovazuzana diky moc

eternity72
2. apr 2013

@milankovazuzana - taktiež preferujem najskôr orig.stokke, ale zavinovačky som žiadne nenašla, máš nejaký typ?

milankovazuzana
2. apr 2013

@eternity72 http://www.stokke.com/en-sk/stroller/stokke-str...

Túto, využiješ je v kočiariku do neskorej jesene a potom dáš mimi do toho páperového, oba sú robené presne do vaničky a nezavadzajú tam, vydržia ti minimálne pol roka-pokiaľ budeš mať mimi v hlbokej vaničke

eternity72
2. apr 2013

Super, diky moc, idem pozrieť do eshopov

ikarkulka
2. apr 2013

@ythyl Vkládám fotku do alba 😉

milankovazuzana
2. apr 2013

@eternity72 niet začo 🙂

klarawerder
2. apr 2013

@ythyl Nene, podívej se pod sedačku na tu velkou plastovou vidlici, na kterou nacvakáváš vaničku/sedačku...pod vidlicí je taková bílá pojistka - je ve tvaru takového "u", odklikni ji tahem nahoru, vysuň vidlici po tyči co nejvíc nahoru, kam až to jde a bílou pojistku cvakni zpět dolů...asi ji tam máš totiž špatně zacvaknutou. Pojistka o které píšeš, je pouze na fixaci korbičky a na nastavování výšky sezení nemá vůbec vliv...

balli
3. apr 2013

@klarawerder dakujem, na to pivo v cup holderi som ho uz lamala 🙂 akoze my mame na stokke nasetrene, toho mame zakazane sa dotknut, manzel sice lamentuje ze za tie prachy co by si mohol kupit, ale ved kazdy kocik ktory ako-tak vyzera je drahsi 🙂 ale na stokkacik nema ziadny a na xplory uz vobec nie...dakujem za vsetky rady a skusenosti 🙂

ikarkulka
3. apr 2013

Musím to sem napsat 😀
Byla jsem na poště, chvíli po mně přišla taková ženština, od pohledu free typ. Měla Concord, přesný typ nevím, neorientuju se v tom. Ale Neo to nebyl. Měla ho už jako sporťák. Totální plečka. Čímž nechci hanit ten kočárek, spíš paní byla neuvěřitelné prase. Pomalu až po spodek sedačky celý obalený zaschlým blátem (dnes je sucho a už pár dní je sucho, takže to nebylo čerstvé), v tom měla místo fusaku hozené cosi, co tvarem, poddajností a vzorem připomínalo "orientální" kobereček. Chlapeček byl mírně řečeno trochu zapatlán a potrhán.

Já jezdím ještě pořád s bílým WK. Takže paní koukla na můj bílý kočár a nahlas pronesla: "No tak s takovým kočárem bych FAKT chtěla jezdit". Pronesla to se značně ironickým tónem, jakože to známé - hnusný, nepraktický, ve větru se převracející 😀
Tak jsem se na ní taky koukla a řekla jsem jí: "To máte pravdu, ve vašem případě by ta bílá byla opravdu sebevražda."
A už neřekla ani slovo 😀

cawes
3. apr 2013

@ikarkulka ha ha ha dobre si jej dala.
Ja uz som si zvykla na vsetko ale dnes ma tiez jedna pani dostala v autobuse. Tu vo svajci mame nizkopodlazne no a ked som vystupovala tak taka mudra mamicka co celu dobu zazerala na mna a na kocik vravi pri vystupovani nechcete pomoct viem ze tie kociky nie su stabilne. Hovorim ze nie dakujem, a ked som vystupla hned prisla ku mne a vravi no asi ste prvorodicka a nemate moc vedomosti o kocikoch ked ste si kupili tento. Pozeram na nu na jej dieta v nieco co vobec neviem co bolo ale vyzeralo to strasne a som jej povedala ze radsej budem ako blba vozit svoje dieta v tom co mam nez v neakej haraburde z blsaku.

vevika1
3. apr 2013

@cawes @ikarkulka ja sa pravidelne stretávam s otázkami typu: tá malá v tom kočíku stojí? 😀 😀 😀

minicko
3. apr 2013

aku farbu by ste mi poradili..beige alebo black melange?neviem sa rozhodnut 🙂

ikarkulka
3. apr 2013

@cawes Takové rady jsou nejlepší 😀

ikarkulka
3. apr 2013

@vevika1 Naše dítě je zase na té středové tyči napíchnuté za genitálie 😀

ikarkulka
3. apr 2013

@minicko Máme black melange, ale beige se mi hodně líbí. Stejně jako brown.
BM je hrubší látka, beige (a i ty ostatní) jsou takové jemnější.
Nevím, co BM udělá v létě na sluníčku, jestli nebude blednout (navy bledne). Na beige jsou prý zase víc vidět nečistoty (i když to jde krásně otřít hadříkem 😉).
Tak asi vybírej podle toho, jaké k tomu plánuješ doplňky atd. 😉 Případně pokud máš možnost - koupit později style kit v té druhé barvě a kombinovat to - beige a BM k sobě krásně půjdou. Nebo to i střídat.

cawes
3. apr 2013

@ikarkulka
@vevika1
ste ma teraz rozosmiali. No mne tiez kamoska pred par dnami povedala ked som maleho dala do polohy uplny sed ze ci nevypadne. Tak som sa zasmiala a povedala jej ze urcite nie, ze to sa jej skor jej kobra ci co to ma rozpadne.

no a co sa tyka aku farbu kociku
@minicko tak ikarkulka to vystihla uplne vystizne. Treba sa popozerat ake su doplnky a co cches ako doladit. Keby mi to niekto pvoedal pred par mesiacmi ked som sa tu ja pytala 😠 tak by som si mozno vybrala inu farbu ono totiz cerveny je nadherny ale tazko sa kombinuje zo sk no ale zase na druhej strane idem objednat blue pixel, k tomu nakupnu tasku madlo a postarky na popruhy v jednej farbe tak aby som to zladila do blue pixel hihihi

cawes
3. apr 2013

baby tie co mate summer kity mozte mi napisat co vsetko obsahuje kit ked si ho kupite a otvorite na kolko casti je to rozlozene resp. ako by ste vysvetlili chlapovi ze ked pojde pozriet zanovny na co ma pozerat a co vsetko ma balenie obsahovat. dakujem