Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

julinkak
7. aug 2011

@hajanka Nadherny kocik, presne ako nas 😉 to naozaj jej boli tie pasy take obrovske? nejake je to zvlastne, lebo keby som na mojom kociku mala stiahnut pasy uplne nadoraz, ani prst by som tam nevlozila, nie to este detske stehienko. Ked budem mat cas (co asi nie, kedze sa ucime 🙄 ), skusim to zmerat a porovname to, ze ako je to mozne....

julinkak
7. aug 2011

@esika Dakujem krasne, velmi sa z neho tesime 🙂

lenocka23
7. aug 2011

baby, co tu porovnavate dlzku pasov.. napadlo mi, ze kde mate tie pasy namontovane na plastovej casti sportovej sedacky... lebo tam su tusim tri (ci dve?) polohy a potom aj v potahu su tri moznosti prevlecenia.... ci to nie je v tom... inak nas syn mal pasy tiez dost dlhe, este by sa v nom v pohode vyvozil aj teraz... 😉

pallacinka
8. aug 2011

@julinkak @hajanka @lenocka23 Myslim, ze ja a julinkak sme mali na mysli tie pasy spodne, okolo noziciek- tie vrchne, co sa daju polohovat su naozaj dlhe a mame ich nadoraz tiez. Nebude to tak?

pallacinka
8. aug 2011

@julinkak Pekna nova foto mimochodom 🙂

mikolajova.zuzana
8. aug 2011

ahojte babenky... uz dlhsie vas tu vsetky citam, velmi sa mi paci stokke, no velmi zvazujem. Bola som pozriet v kike v ke nazivo, a zda sa mi dost labilny. Citala som vsetky vase prispevky, ale aj ta sa na to radsej opytam. A mohla by ist 3 mesacna do sportovej casti na tu vlozku? Tak som ju tam skusala a bola vysmiata jak lecko na tu chvilku. Ja by som len sportiak brala, sice ide zima, ale mam este jeden kociarik, som sice s nim nadmieru spokojna, no neviem sa zbavit myslienky na stokke a bojujem sama zo sebou ci ano alebo nie. Nemam sice peniaze nazvys, ale nejako by som to vedela poriesit. Ste s nim naozaj tak spokojne ako pisete, nie je to len kvoli tomu ze je drahy? Dizajnovo sa mi velmi paci, a ozelela by som aj to, ze sa neda polohovat do lahu v smere jazdy, a este m zaujima ci viem s malou chodit po schodoch, len jedne schody z kocikarne na poschodie ku vchodu, bo nemame vytah a do bytu nemam ho kde odkladat, mame malinku chodbu. Ci sa nerozhega tym chodenim po schodoch.

dakujem

andrejo
8. aug 2011

@lenocka23 ze napadlo mi .. tvoj vsimavy manzel ti to pripomenul 😀

andrejo
8. aug 2011

@hajanka krasny kocik .. prajeme vela stastnych kilometrov 🙂

andrejo
8. aug 2011

@mikolajova.zuzana my mame len schody v domekazdy den isiel hore dole schodami (dokonca aj s malym v sportovej) po dobu 1,5 roka bez problemu. My sme chodili teda cca. 30 schodov denne. Po schodoch fungujes tak ze si zlozis predne kolieska k sebe a ides len po velkych. My sme mali vzdy male otoceneho k sebe ked sme isli po schodoch a nebol nikdy problem. Inak otocit maleho do smeru jazdy sme vzudy riesili tak ze kocik stal na 4 kolesach a maleho sme odklikli a v sedacke priputaneho otocili.
Myslim ze malo ludi moze povedat ze ten kocik nieje drahy ale ked si popozeras ceny tak mozes najst ten kocik aj o niekolko desiatok € lacnejsie. Neviem ci mom. Kika nieje najrdahsia.
Nas maly chodil v sportovej od 4 mesiacov ale bez tej podlozky.

hajanka
8. aug 2011

Dakujem dievcata aj @andrejo 🙂

@mikolajova.zuzana presne ako my pred par mesiacmi, nemohli sme sa zbavit myslienky nanho, a aha, uz ho mame 🙂 tiez sme mali pochybnosti, ale tie jeho vymozenosti ako aj dizajn nas nakoniec presvedcili, rovnako ma matalo to nepolohovanie v smere aj ta tyc stredova, aj na jednom videu co sme pozerali sa mi zdal labilny.... ale nie je to take ako na prvy pohlad vyzera (a to sme ho nazivo pred kupou ani nevideli) a dobre sme spravili ze sme ho nakoniec kupili. Je fantasticky. Nie je vobec labilny, nie je sice ani odpruzeny ale niekde (uz ani neviem kde) som citala, ze ma podobne ako Quinny Buzz (ktory tiez nie je odpruzeny pruzinami) pruzne (odpruzene alebo ako) kolieska a upravene proti narazom a ma aj konstrukciu tzv. shock absorbers. Ten sportovy pri chodzi sa tak trochu hojda, co je prijemne pre babo, teda ja si myslim ze prijemnejsie je takto prirodzene sa pohojdavat nez natriasat alebo hadzat s kocikom hore dole ked ma pruziny. Spokojni sme urcite, ta vyska sa neda s inym kocikom porovnat, je to velmi pohodlne pri vkladani babetka, rovnako aj prijemne na prechadzke, ze babetko je tak blizko 😵 tiez ono samo ma lepsi vyhlad. Pri schadzani schodov je velmi napomocne to sklapanie koliesok.

julinkak
8. aug 2011

@pallacinka @hajanka @lenocka23 Presne tak, tie spodne okolo noziciek som mala na mysli. Tie, ktore jej idu cez pliecka mame tiez uplne stiahnute, hned by mi z toho vypadla. A dakujem za pochvalu 😅 dlhu dobu som nemala ziadnu normalnejsiu fotku, tak az teraz som tu jednu dala..

andrejo
8. aug 2011

... my sme ho vyuzivali vsade kam sme chodili ako jedalensku stolicku. Tym ze sa dal prisposobit na vysku stola. Akonahle sme ho predali sme museli kupit k rodicom jedalensku stolicku lebo by maly nemal ako jest ... jedine ze by pri nom niekto klacal na zemi a krmil ho v kociku.
No a este jedna taka sranda .. ked mate 2 deti tak jedno som videl uz viackrat ze sa viezlo na casti kde je dole ta nakupna taska. Jedno tam sedelo (v tureckom sede) druhe zase stalo alebo cupelo. Vtedy bola sportova cast otocena v protismere a na sedenie. To len ako tip ked bude druhe dieta pistat ze uz nevladze. My sme skor mali problem ze chcel starsi kocikovat takze sme davali maleho uplne dole a aj rucku .. len strechu sme museli mat zlozenu inak starsi cez nu nevidel dopredu 🙂

hajanka
8. aug 2011

@julinkak @pallacinka @lenocka23 nasa ma tie spodna pasy tak cca v polovicke utiahnute, malinko za polovickou, cize ma tam este takmer polovicu k roztiahnutiu rezervu, tie vrchne, tie ma dotiahnute uplne na doraz az k tej podlozke. Skusim ju v tom odfotit, ked sa mi bude dat.

julinkak
8. aug 2011

@hajanka Jasne, skus odfotit malinku, som zvedava 🙂

fatia
8. aug 2011

Ahojte baby. Tak si tu čítam, Ake máte skúsenosti,ako chodite na prechádzky so stokke a tisko zavidim. My sme ho mali ísť tiez kúpiť,ale ocitla som sa v nemocnici ☹ Dúfam,ze ma čoskoro pustia a sup na nákup. Uz sa vidím,ako sa z neho vytesujem. Zatiaľ sa este rozhodujeme medzi ruzovou a fialovou...

hajanka
8. aug 2011

@fatia ahoj, to sme z rovnakeho mesta 🙂 drzim ti palce, nech skoro mozes kocikovat 🙂

mikolajova.zuzana
8. aug 2011

dakujem za odpovede... no napisem ako som sa nakoniec rozhodla.

julinkak
8. aug 2011

Mamicky, som v koncoch. Dnes bola svokra na prechadzke s kocikom a stazovala sa mi, ze nieco tam hrkoce!!!!! Myslela to moje "vrzganie plastu o plast". Ide ma z toho porazit 🙄 Tak kupim si, myslim, ze kvalitny kocik, aby mi tam nic nevrzgalo, neskripalo a pod. a teraz toto??? Naozaj to nikomu nerobi???? Neviem, ci ho dat reklamovat alrbo co. Ale stve ma to! 😠

kilian
8. aug 2011

@julinkak ja by som ho dala asi pozriet v mieste kupi.ale mas ten brendon asi daleko,ze?lebo mne to neskripe vobec.

fatia
8. aug 2011

@hajanka ahoj. z rovnakého mesta? Odkiaľ si, ak mozem vedieť, pozerala som si tvoj profil a tam som nevycitala odkial pochadzas. 🙂 Inak Dakujem za podpor🙂

fatia
8. aug 2011

@hajanka to som truba🙂 asi si z HE 🙂 Nepali mi to nejak, asi to bude tými liekmi, Co tu dávajú 😝

julinkak
8. aug 2011

@kilian Takze aj ked ides po nerovnom terene, ide ti uplne tichucko? nic nehrkoce, nebucha nic o seba? Vies, nechce sa mi ist do BA len kvoli tomu, aby mi ho skontrolovali, este teraz, ked mam o chvilu statnice... 😒

pallacinka
9. aug 2011

Baby, robim to velmi nerada, no chcem vas upozornit na tu pani, od ktorej som objednavala winter kit (link od esiky aj hhranolky). Verim, ze ho o par dni naozaj budem mat, no cele je to dost zvlastne a komplikovane, tak ak nechcete prezit par tyzdnov v strese tak ako ja, pockajte radsej s objednavkou kym mi naozaj nepride. Najnovsi problem je v tom, ze balik je sice od minuleho pondelka na ceste, no pani zabudla napisat Slovensko tak sa jej vracia spat a bude ho posielat znova ☹

fatia
9. aug 2011

@pallacinka Wow, tak to je sila 😲 Ani sa ti nečudujem, ja by som uz tiez riadne stresovala. Držím palce, nech uz konecne dorazí a nech to dobre dopadne.

hhranolka
9. aug 2011

@pallacinka jejda,. tak at to dobre dopadne!!!

isabelle777
9. aug 2011

Ahojte, sledujem tuto temu uz dlhsie. Tiez tuzim po stokke.. Trosku ma vsak odrazda fakt, ze budem mat zimne babo, termin mame 27. 12., bude to chlapec, bojim sa ze ta vanicka mu bude mala... Je tu niekto kto ma stokke a mal zimne babo? v babymarkete ma odradzali od neho , ze skor odporucaju sportak... Tak uz fakt neviem... dakujeem

novamaminka
9. aug 2011

@isabelle777 ahoj moj amala sa narodila 27.12.minuly rok a mam cerveny stokke a zmestila sa mi do vanicky uplne v pohode aj s fusakom,overalom a dekou..nebol vobec ziaden problem..vanicku som plne vyuzila az do 6mesiacov kym uz sa mala vazne tak vrtela ze bolo nebezpecne ju tam nechat tak sme presli na sportovu cast..ja si myslim,ze nebudes mat najmensi problem..mam kamosku ktora rodila o mesiac neskor a tiez uplne v pohode..

isabelle777
9. aug 2011

@novamaminka dakujemm 🙂 este presvedcit manzela a pojdeme si asi pre neho. Este trosku rozmyslame nad quinny buzz...

hajanka
9. aug 2011

@julinkak ja mam pocit ze aj nam to trosku hrkne, ale neviem presne kde, ked ideme cez tie hlupe velke kamenne kocky po namesti, tak akoby nieco dole v sedacke... ale len cez tie kocky, inak nie, myslim, ze to moze byt vahou ktora je v sedacke, ked je babetko mensie (lahke) tak potom asi tak pevne nedrzi na sedacke a sedacka viac peruje, si myslim, ak v nom bude sediet trosku vacsia vaha, tak to bude aj lepsie sediet na konstrukcii... ale to su iba moje dohady... inak netusim,

... a teraz som pozerala, je to presne v tych zarezkoch, kde sa polohuje sedacka

@pallacinka jeminky, ako moze niekto zabudnut napisat cielovu krajinu? Ako je mozne ze jej to na poste vobec vzali??? Drzim palce a pekne nervy, nech sa to cim skor vyriesi.

@isabelle777 ahoj, osobne si myslim, ze by v zime s nim nemal byt problem, babo bude krasne zababusenene vo vanicke, velka strieska mu ponukne skvely ukryt, ak este budes planovat kupit winter kit, tak mu bude ako v bavlnke. A do toho maja by mohol vo vanicke pekne vydrzat (ukon. 4m) mozno aj mesiac dva viac a to uz bude aj pekne teplucko (dufajme,vsak?) takze bude moct na leto prejst rovno do sportiaka.

novamaminka
9. aug 2011

@isabelle777 tak to presviedcanie som ja mala lahke,kedze priatel chcel kupit ten carbonovy concord,ktory bol o minimalne 1000e drahsi tak som vyhrala ja..len ma mrzi,ze s ruzovym vysli az teraz a to uz som ho nepresvedcila ze rychlo predat cerveny a kupit cely ruzovy 😀 ale to bol taky osial,uz ma to preslo..