Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

lodgermaniacka
10. okt 2011

nam zatial počasie na von neprialo, ale asopn v nakup.centre som kočík otestovala a je prefektny 😵 😵 😵 som zvedava ako sa bude s nim chodiť po vonku a to skladanie podvozku mi už nepride take komplikovane ako na začiatku, milujem ten kočík 😵 😵 😵 😝 😀

zuzka38
10. okt 2011

vidim, ze su tu same odbornicky na tuto znacku 😉 tak baby prosim vas mozno uplne odveci, ale neni ten sportovy neprakticky, neni prilis vysoko a neni maly? ja rozmyslam o zmene, ale zda sa mi to len designovka a nic viac.. vyvratite ma niekto z omylu? dakujem 🙂

hajanka
10. okt 2011

@desinka10 ano, winter kit pasuje aj na vanicku aj na sportovu sedacku 😉 akurat na vanicku sa nedava ten zadny kryt, ten je iba pre sport. sedacku

hajanka
10. okt 2011

@zuzka38 to ze je vysoko si myslim ze berie asi kazda mamicka co ho ma ako velke plus ++++++++ 😉 to je najvacsie plus tohto kocika (okrem inych plusiek). Maly neni vobec. Ja som niekde v niektorej teme o kocikoch pisala presne rozmery sport. sedacky, porovnatelne s inymi kocikmi 😉 (tusim tema "dlzka chrbtovej opierky kocika"). Skor je super ergonomicky, na rozdiel od inych kocikov, kt. maju napr. chrbtovu opierku ako jednu dosku, bez vystuze a extra ochrany.
Aj do inej temy o kocikoch som tiez pisala, tak okopirujem, mozno ti to pomoze v rozhodovani:

Sestra mala Quinny Buzz a teraz Stokke. Quinny bol super, vo vsetkom, okrem toho, ze nie je (podla nas) dost kryty na zimu, na leto super, ale do zimy ma sportak prilis malu striesku a ani boky nie su velmi chranene, zaroven je dost nizky, vanicka bola vsak super do kazdej sezony.
Preto sa rozhodla zmenit, za Stokke Xplory, tam uz vanicku nekupovala len sportovu verziu. Je ale fantaticky aj pre mensie babo, mala bola v nom od 4mes (nepada do bokov, pekne drzi, mierne vyvysena poloha ako pri refluxe) zmensovacia vlozka je super a krasne kopiruje babetko, co poznam mamicky co maju ine kociky, davaju si sit zmensovacie vlozky alebo vyplne, lebo niektore kociky taketo doplnky neponukaju, pre vacsie babetka bez vlozky, je priestranny, stabilny, hlboky, pohodlny, prijemne sa pocas jazdy pohupuje, manevrovanie je super, polohovanie, v smere aj proti smeru jazdy, podvozok je uzucky, zmesti sa do kazdeho vytahu, do kazdy dveri, kolieska su super do kazdeho terenu, uzasny vyber doplnkov na leto aj na zimu, v lete super kity s ventilaciou, UV ochranou (SPF50 UVA, UVB), frote potahom, tienidlom a slnecnikom, a v zime fantasticke extra izolovane kity s ochranou proti mrazu + vela inych doplnkov. A najlepsia je na nom vyska sedacky (vanicky, alebo sport. sedacky), uz ziadne zohynanie, ziaden prach a smog, krasny vyhlad, ocny kontakt laska na prvy pohlad.

- bez vlozky (zmensujucej vyplne)
opierka chrbta vyska 48cm + 11cm k strieske = spolu 59cm, sirka 38cm
sedadlo hlbka 26cm, sirka 30cm
- s vlozkou
opierka chrbta vyska 48cm + 14cm k strieske , sirka 30cm
sedadlo hlbka 16cm - 26cm (da sa korigovat, vybratim celej zmensovacej vyplne, alebo len vankusika z vyplne), sirka 30cm
este ak by niekoho zaujimalo, hlbka naplno roztiahnutej striesky je 46cm a sirka 43 cm

Baby, ak som na nieco zabudla, daj piste.

zuzka38
10. okt 2011

@hajanka paraada, dakujem za vycerpaavajuce info 😉

lenocka23
10. okt 2011

@zuzka38 mozno drobnost.. ale ked mas sportovu sedacku otocenu v smere jazdy, v restike sa nemusis doprosovat detskej stolicky... vyskovo nastavis ako potrebujes a mozete papat... 😉

vbrnka
10. okt 2011

@lodgermaniacka nuz..si myslia ze mamicky nebudu spekulovat a kvoli kitom vymenia kocik alebo minimalne sedacku 🙂

lodgermaniacka
10. okt 2011

@vbrnka keby trošku rozmyšlali, viac by zarobili, asi menej mamičiek vymení kočík, viacere sa na to vykašlu..

vbrnka
10. okt 2011

@lodgermaniacka napiseme im? 😉

lodgermaniacka
10. okt 2011

@vbrnka neviem či by to pomohlo 😎 ja mam naštastie novší typ.. 😉

vbrnka
10. okt 2011

@lodgermaniacka ved uvidime..mozno nakoniec skoncim aj ja s novym :D

riki1
10. okt 2011

@hajanka no lepšie to ani nemohlo byť napísané ,plne s tebou súhlasím 🙂

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura28
10. okt 2011

@hajanka okrem toho podsitia a bezoveho kara je este aky rozdiel medzi Winter kitom 2010 a 2011 ?

kilian
10. okt 2011

@laura28 podsite su obidva winterkity,len na novom je to podsite karovanou latkou,kde u starych takou istou farbou ako samotny kit.

yulia
10. okt 2011

Ahoj holky, kolik váží samotna hluboka korbicka Xplory?
a kde se dá v Praze "ohmatat" ?

díky za reakce. je to favorit c.1, vlastne je rozhodnuto 🙂

pajka7
10. okt 2011

Ahojte,dnes som sa dozvedela, ze to bude chlapcek.............co ma trosku zaskocilo,lebo stale som pokukovala po tych skôr dievcenskych farbach............🙂 viete mi prosim poradit farbu pre chlapca?Nie je ten navy blue moc tmavy? Taky smutny?Cerveny sa mi zda zasa ay moc vyrazny na chlapca ....neviem si vybrat... :( to su problemy ,ze 🙂
Dakujem pekne za vase tipy.

lodgermaniacka
10. okt 2011

@pajka7 mne sa pači ten svetly modry čo ma @riki1 😉 aj bežovy 🙂 ja mam navy a je skoro až čierny, ale mne sa samozrejme pači 😵

lodgermaniacka
10. okt 2011

@yulia ja poradiť neviem, kupila som si teraz šporťak, maly ma už 1,6r 😉

vbrnka
10. okt 2011

@pajka7 my mame chlapca a bezovy 🙂

hajanka
10. okt 2011

@pajka7 aj mne sa paci svetlom modry, aj bezovy potom
@yulia tiez mame len sportovu sed.

zuzka38
10. okt 2011

@pajka7 a ten do zelena? ja pokukujem po nom 😀

lodgermaniacka
10. okt 2011

@zuzka38 mne sa asi pačia všetky, komu sa čo najviac hodí 😉 ta svetlejšia zelena je krasna, ale ja by som asi radšej tu tmavšiu 😉 a v kombinacii s červenou, napr.fusakom je svetovaaa 😵

zuzka38
10. okt 2011

@lodgermaniacka mnam uz mam problem si vybrat :D juuuuj ale sa tesim s krpcom nabehneme do BM a ideme setko skusat co sa da.. uiiiiiiiiiiiiiii

lodgermaniacka
10. okt 2011

@zuzka38 tak potom napíš aku farbu si vybrala 😉 😉 😉

fatia
11. okt 2011

@pajka7 Pekná je svetlo zelena, aj bezovy je krásny pre chlapca. My sme objednali fialovy a že vraj to bude dievčatko. Ale pokial sa nenarodi, nikdy nemáš 100% istotu, čo sa týka pohlavia 🙂 A skoro som zabudla, aj tá svetlomodra, čo má @riki1 je krásna. Uz len vybrať 🙂

laura28
11. okt 2011

@zuzka38 ja mat chlapceka ,tak urcite ta svetla zelena 😉 je krasna ako pre dievcatka ta ruzova aspon u mna 😀 su tieto dve farby cool 😀

kilian
11. okt 2011

@zuzka38 ja by som pre chlapca brala ten co ma @riki1.je to zaujimava farba.

riki1
11. okt 2011

@fatia ...a ja ten môj asi nepredám a ak by sme tak o 2-3 roky mali ešte jedno a bolo by dievča ,tak ho len dokombinujem napr. ružovou ,alebo fialovou ,totiž tá svetlomodrá vôbec nie je modrá ,ale taká šedo-tyrkysová ,alebo lepšie svetlo-petrolejová ,milujem tú farbu 🙂 🙂 🙂