Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

fliacik0103
20. aug 2011

Ahojte,viete mi poradit?nejako nam vrzga rucka na stokke,davali sme aj sprej na naolejovanie(specialne na kociky) do tych spojovych casti a nepomohlo,tak ma zaujima,ci pri pouzivani je to normalne,nakolko je to plast alebo to mame dajak uvolnene ci co a treba dat na reklamaciu..nejako extra to nevadi,ale tak keby to nebolo,bolo by lepsie;) dakujeeem

fliacik0103
20. aug 2011

Tak som precitala stranku dozadu a nasla odpoved,musim sa naucit najskor citat a pak pisat;)))

fliacik0103
20. aug 2011

@shawn7 ahoj, teraz som si precitala tvoj prispevok z 5.8.2011 a musim reagovat🙂 moja mala neznasala kocik od 2heho mesiaca (samozrejme moj vyvoleny stokke🙂, stale v nom plakala, tak som to poriesila nosenim - babyvak, nosic lilliputi a satky (asi 4 kusy uz mame, zavislost na noseni je veeeeeeeelkaaaa🙂...bola som rozhodnuta kocik predat, aj som dala inzerat, ze sa budeme len nosit, no ale uz som ho aj stiahla, lebo dcera dorastla, ma 6m a zacalo sa jej v sportaku pacit, tak budeme skusat a striedat nosenie so stokke...nosenie je pre dieta najprirodzenejsie, citi maminu a bezpecie pri nej, je o tom plno clankov, tak skus predsa nosit, kym je babinko malinke a neskor prejst do sportovej casti...alebo ak mas adaptery na autosedacku, skus vozit v nej, nam tak mala vydrzala aspon 30min a potom sup do satky🙂

fatia
20. aug 2011

@hajanka za tých 960libier mas aj hlbokú vaničku? Ja mam pocit, za tam je len sportrova cast, slnecnik, deka a fusak. Nemas strach, ze s tym budu problemy?

hajanka
20. aug 2011

@fliacik0103 aj nam trosku vrzga, ale nevadi to, vrzga len ked sa do rucky poriadne zapries, napr. pri nosedi hore schodami, ale inak nie

@fatia ano je to cely komplet, obsahuje konstrukciu, vanicku, striesku, sportovu sedacku, ruzove textilie, nakupnu tasku, prsiplast, sietku a naviac DEKU, FUSAK, SLNECNIK, PREBALOVACIU tasku.
Na takuto vybavu je to fantasticka cena!
Staci dokupit winter/summer kit ak chces.

To aj ked NElimitku kupujes, tak za toto vsetko prislusenstvo das viac.

fatia
20. aug 2011

@hajanka tak ak to je fakt za taku cenu, aj by som do toho sla, troska tam budu obavy, no ved uvidim. Dikes za radu 😉

fatia
20. aug 2011

Takze polovicka zahlasila, ze sa kupuje zo Slovenska kvoli prípadnej reklamácii.

hajanka
21. aug 2011

@tonko_babymarket ahoj, vies povedat ci je na sklade fusak Purple a winter kit Purple? dik

mikolajova.zuzana
21. aug 2011

@hajanka fusak možno este budú mat, lebo ja som jeden objednala, a ten internet by aj mňa zaujímal.

fliacik0103
21. aug 2011

@andrejo ahoj, chcem sa opytat, ktory srobik si utahoval na xplory rucke?ten z vonkajsej strany?alebo je niekde este skryty nejaky v tej casti, ktorou sa rucka pohybuje?(uff, otrasne napisane, hadam ma pochopis🙂vdakaaaa

andrejo
22. aug 2011

@fliacik0103 ten co je na rucke, a potom tie co drzia rucku o tyc. Ale tie co drzia rucku o tyc treba s citom.

mikolajova.zuzana
22. aug 2011

@andrejo mam na teba prosim otazku, po schodoch ste chodievali pravidelne kazdy den? Ja ked chcem ist do bytu tak ma caka zhruba 40 schodov. Len ma zaujima ci zvladne stokke taku zataz, co dufam ze ano.

Pridavam fotocku - dnes nam dosiel, mame prvu zatazovu prechadzku za sebou, malinka si pekne pospinkala, sice sa spotila, ale v dnesnom teple by sa spotila hadam vsade :D, ale krasne som si ju zniesla aj vyniesla 40 schodov, sli sme cez obrubniky, po strku, kade take po meste, a hoci nemam slnecnik, len raz som musela malu prekryt plienockou, inac to pekne zatienilo. Takze zatial som veeelmi spokojna a dufam ze aj budem nadalej.

shawn7
22. aug 2011

@fliacik0103 Ahoj, dakujem za odpoved......uprimne povedane zvazovala som nosenie, no situacia sa trosku zmenila. Ak by som chcela malu nosit tak len vertikalne. Ma skryty reflux. Satka je sice fajn, ale podarilo sa nam "kocikovat" s autosedackou.....no a vcera sme boli vecer vonku vo vanicke..... dnes rano sa mi opat podarilo ist von s vanickou, tak som dost happy. vak asi riesit budeme, no teraz budeme skusat kocik. 🙂

mikolajova.zuzana
22. aug 2011

@shawn7 moja mala ma tiez problem s refluxom, a vo vanicke som jej musela vzdy davat vankusik, a dnes v stokke jej bolo fajn, lebo tam je trosku vyvysena, nie je uplne na rovno na lezato a je to podla mna lepsie ako vo vajicku, ma viacej miesta :D

fliacik0103
22. aug 2011

@shawn7 skus popozerat nosice,ak ti satksa moc nepasuje, vak je dost zataz, pretoze je vaha na jednom pleci(niekomu to samozrejme nevadi) - ale to je do inej temy, kludne napis IP, nech neodbacame od stokke🙂inak som to asi dajako zakrikla, lebo moj pokladik opat dnes neobsedel, no co uz, asi idu zubky, vtedy je zle vsetko a vsade🙂

fliacik0103
22. aug 2011

@andrejo dakujem podotahujem, hadam sa to vrzganie zmierni...

shawn7
22. aug 2011

@mikolajova.zuzana my sme kocikovali vo vajicku nie kvoli refluxu, ale preto,, lebo mala nechcela byt vo vanicke.

mikolajova.zuzana
22. aug 2011

@shawn7 aha. Mne lekarka zase odporucila take vyvysenie a vajicko tiez vyhovovalo :D
ja osobne mam aj nosic - od bebeconfort - a som s nim maximalne spokojna, aj malinka je v nom spokojna, ma aj novorodenecku vlozku. ale este lepsi je od mamas and papas neviem ako sa vola :D

julinkak
22. aug 2011

@mikolajova.zuzana A isiel ti pekne tichucko? ziadne hrkotanie alebo podobne? lebo mne to obcas robi a ide mi to na nervy... 😖

mikolajova.zuzana
22. aug 2011

mam pocit ze jedine na strkovom povrchu to hrkotalo, ale inac som zatial nezbadala :D a aj rucka trosinku vrzga ked taham hore schodmi, ale to je myslim tou zatazou.

mikolajova.zuzana
22. aug 2011

@andrejo a este jednu otazku by som mala na teba - ked ste sli s kociarom po schodoch, nedavali ste babo vonku z kociara vsak nie? aj s nim ste sli? ci?

andrejo
23. aug 2011

@mikolajova.zuzana babo sme mali otocene k nam (sportak) a len sme sklopili kolieska a isli po schodoch na velkych kolesach. Urcite neodporucam ist s dietatom v smere jazdy hore/dole schodami. Vanicku som vacsinou odklikol a vzal za tie usi co su vnutri samostatne.

mikolajova.zuzana
23. aug 2011

@andrejo dakujem. aj ja som mala malu otocenu ku sebe a tak som isla, len som chcela vediet ci to vahovo kocik musi zvladat, no teraz mala ma len 6 kg ale az bude starsia? Dokedy ste mali male v kociari kym ste nosili po schodoch - myslim vahovo dakujem :D

ale islo sa mi paradne, a este sa chcem opytat ked ste otacali sedacku do ineho smeru, mali ste male ste male v sedacke? dakujem... viem ze hlupa otazka, ale radsej sa opytam ako to slo, lebo ja som malu doma vybrala aj so sedackou z kocika a kocik zlozila a odlozila :D aj ked sa v papieroch neodporuca so sedackou prenasat dieta...

dakujem :D

andrejo
23. aug 2011

@mikolajova.zuzana ja som otacal maleho v kociku v sportovej casti do smeru jazdy tak ze tam ostal priputany a len som prehodil smer. Maleho sme po schdooch vozili do cca. 11,5kg. Potom sa rozchodil a kocik sme uz prestali takto pouzivat. My sme maleho davali obcas v sportovej casti aj samostatne na zem a vytiahli to vzadu co je ako vrecko.

adgam
23. aug 2011

@mikolajova.zuzana ja keď malú otáčam do iného smeru jazdy tak je stále v sedačke a to už máme pomaly 15mesiacov, 9,5kg a ja nejakých 50kíl a zvládam to celkom jednoducho 😉

mikolajova.zuzana
23. aug 2011

@andrejo fajn, tak super ze ju nemusim vyberat... no ja nemam to vrecusko vzadu teraz je tam ten potah :D co trosku si myslim ze chyba, lebo by som ju mohla polozit a opriet, tak mi spadne dole hlavou :D

mikolajova.zuzana
23. aug 2011

@adgam tak to mozem len dufat ze moja nebude mat tolko kil ako ta prva, bo to urcite do 15 mesiacov nepotiahneme :D chi :D ale kocik je celkovo pekne lahunky aj vsetko, som zatial veeelmi spokojna... :D

adgam
23. aug 2011

@mikolajova.zuzana kočík má tuším nosnosť do 20kg takže musí čo to zvládnuť 😉

mikolajova.zuzana
23. aug 2011

@adgam tak to pevne verim, ved preto som ho kupovala, ze musi toho dost zvladnut, len sa radsej pytam, aby som nieco neurobila zle a potom sa nieco pokazi a neuznaju... tak dakujem :D a dokonca aj moja 2,5 rocna sa s nim hraje ako pre babiku :D je rozkosna :D chi

mikolajova.zuzana
23. aug 2011

zase ja otravujem: chcem sa opytat ci aj vy ostatni mate na sportovej casti najnovsieho modelu, v tej dolnej casti co prilieha na tyci mam akoby to polstrovanie prazdne, akoby tam chybalo, neviem ci si mam mysliet ze je to naschval kvoli tyci, alebo je chybny potah. len nie je to presne na strede ale tak trosku nakrivo nejako. Ono to v podstate nevadi, ale ja to tam vidim a nejako mi to trosku spati, no preto sa pytam ci to tak ma byt, ci to posielam naspat

dakovala :D