Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

andrejo
3. máj 2011

@hajanka mom. je asi najzaumivajsi na Vajnorskej v BA. tam je za 1049 aj zo stokke autosedackou ktora inak stoji 290€. To co v kike stoji skoro vsade.

marcela10
3. máj 2011

@andrejo najzaujímavejšie je to s tou akciou v obchode pre deti. Ja ho už mám a aj s autosedačkou ma vyšiel na 850 (mali akciu aj na autosedačku). Tá stála 189.

hajanka
3. máj 2011

@nemko dakujem!

hajanka
3. máj 2011

@marcela10 Marcelka, v ktorom obchode pre deti? Mohla by si mi hodit link? Pls!!! 🙂

marcela10
3. máj 2011

akurát pozerám že už skončila akcia. Ten obchod sa volá Pre deti (som zabudla dať veľkým P 🙂) Posielam link, ale už je za normálnu cenu http://www.predeti.sk/?idmenu=458

andrejo
3. máj 2011

@marcela10 nerozumime v com je toto zaujimave ked v inom obchode dostanem komplet kocik vratane autosedacky za 1049€ a v pre deti ho dostanem za 1188€. Mozno vysvetlis blizsie.

lenocka23
3. máj 2011

@andrejo uz to nie je zaujimave, kedze akcia v Predeti skoncila... teraz vychadza lepsie Vajnorska... 😉 😀

hejtmy
3. máj 2011

ahojte, pokud můžu poradit, tak doporučuji zakoupení stokke xplory v anglii. Cena vyjde o polovic levněji než při zakoupení v ČR-SR. Prvně jsme se báli zakoupení skokku v cizině, ale řekli jsme si, co by se na tak dokonalym kocarku melo pokazit, resp. jsem si zjistila kde v CR muzu zakoupit nahradni dily - napr.nova kolecka az je ojedem a bylo rozhodnuto, dnes jsem rada, ze jsme se takto rozhodli a usetrili spousta penez. Stokke nam slouzi uplne perfektne, jako kocarek bych ho za nic na svete nevymenila! Tolik prednosti v jednom kocarku nenajdete u zadne konkurence!!!

marcela10
3. máj 2011

@andrejo no už to nie je zaujímavé, zaujímavé to bolo včera, keď im končila akcia, kočík stál 650 a autosedačka 189. Vidím, že som to stihla v pravú chvíľu

marcela10
3. máj 2011

Chcem sa ešte spýtať, kde zoženiem lacné sety (letný a zimný) momentálne, neviete poradiť? díky

mirkadena
3. máj 2011

@marcela10 ahoj u nás na tieto sety nie je zľava, aspoň som ich nenašla. Lacný set Ti viem poradiť, len na anglických stránkach 🙂 Ja mám aj zimný a letný mi príde o pár dní 🙂 napr. ja osobne som našla zimné sety teraz už aj od 110,- do 190 libier. Ja som svoj ešte kupovala za cenu 240,- libier ale teraz sú tam oveľa lepšie ceny. Čo sa týka letných tak tam sa pohybuje cena od 119,- a viac libier. Možno som Ti nejako pomohla 🙂

marcela10
3. máj 2011

@mirkadena pomohla si mi strašne, dáš mi prosím stránku, kde viem ten zimný kúpiť tak lacno? mám rodičov v Anglicku, tak to nebude problém... ďakujem

andrejo
4. máj 2011

@mirkadena od 119 libier a viac je dobra cena? Neviem no co som videl tak ceny na SK su okolo 160€. To je cca 150 libier. V pripade vyuzitia nejakej zlavy cez karticku a podobne to moze byt aj menej.

marcela10
4. máj 2011

@andrejo to je letný set, ale zimný stojí cca 280 na Slovensku

tonko_babymarket
4. máj 2011

@marcela10
Tak ako písala mirkadema - v sezóne kúpila drahšie, mimo sezóny, ak mali na sklade a ptrebovali sa ho zbaviť dali cenu dolu, niekedy aj pod ich nákup....

mirkadena
4. máj 2011

@marcela10 ahoj tak na letné sety Ti dávam tieto 2 linky:
za 119,- libier
http://www.lesters-nurseryworld.co.uk/details.p...

potom ešte táto stránka : ( tu sa však cena mení, niekedy je to za 99,- 111, alebo 119,- tu stále menia ceny) pri objednávke nad 150 libier máš zľavu ešte 10 libier.

http://www.kiddisave.co.uk/store/product/7152/S...

čo sa týka zimných, tiež ich nájdeš na stránkach, ktoré som Ti dala. Na tejto druhej tak tam už bol winter kit aj za 99,- a potom išiel hore na 199 a naopak. Musíš to sledovať.
Ešte Ti odporúčam robiť objednávky priamo z anglických platobných kariet, takže, keď máš tam rodičov tak super.
Mňa vyšiel summer kit na 119,- libier v ten deň po prepočte za 138,- Eur. Mne sa oplatilo, lebo som dokupovala ešte aj iné veci od stokke. Doba dodania na anglickú adresu cca.3 pracovné dní.
Tak veľa šťastia 🙂)) a stránky sleduj, ak Ti to nesúri a možno nájdeš ešte lepšie ceny 🙂)) Možno niekedy rozdiel 20 Eur nehrá rolu pri jednej veci, ale keď kupujem viac tak sa mi to určite oplatí 🙂

Keby niečo napís ip 🙂 🙂 🙂

zuzka2712
8. máj 2011

Ahojte,
neviete mi poradiť či na model 2009 pasuje winter kit? Ďakujem 🙂

kilian
8. máj 2011

ja som si stokke objednavala z anglicka,vsetko prebehlo bez problemov.bohuzial po 2 mesiacoch som ho musela predat.inac som bola super spokojna.....

lenocka23
8. máj 2011

@zuzka2712 na 2009 ten novy zimny set nepasuje... tieto zimne sety zacali robit az na modely od r.2010... na tento model mozes este zohnat akurat tak letny set, aj to je dost zlozite...

zuzka2712
9. máj 2011

@lenocka23
Aj som si myslela, lebo nový model trošinka iný... Letný set na 2009 mám, v podstate je to len strieška a slnečník... Tak snáď pri druhom mimču 🙂 Ten zimný set je úplne super 😉

lenocka23
9. máj 2011

@zuzka2712 to hej, ja mam tiez letny...keby pasoval zimny, asi ho mam aj ja.. 😉

jaannaa86
9. máj 2011

@zuzka2712 Nie,nepasuje...dá sa ale dokúpiť na prvú konštrukciu celé nové sedadlo...čiže nie len tie kity, ale komplet konštrukcia, ktorá sadí na obe modely... nájdeš to cez www.amazon.com- konkrétne tuná:
http://www.amazon.com/Stokke-Xplory-Seat-Comple...
Cena s poštovným vychádza na nejakých 307€, takže v pohode, keď si vezmeš, že samotné kity stoja cca 230€...

andrejo
12. máj 2011

@jaannaa86 no neviem ci v pohode ked si predstava ze dam za sedadlo 307€ a stare mozem vyhodit je nie prave najvyhodnejsia. Kocik s 2 sedackami podla mna nepredas a ak tak len tak ze jedno das zadarmo. No a kupovat to kvoli zimnemu setu sa mi zda uplna zbytocnost kedze existuju aj univerzalne zimne sety.

andrejo
12. máj 2011

@lenocka23 uz nemas letny 🙂

zuzka2712
12. máj 2011

@jaannaa86
🙂 skvelý tip, pelúskam to, ďakujem

jaannaa86
12. máj 2011

@zuzka2712 Mne osobne sa páči viac červený-starý tip...tak som si ho kúpila lacnejšie...Ale na leto by som chcela beige-nový tip 🙂 Takže takto budem mať oboje 😎

zuzka2712
13. máj 2011

@jaannaa86
ja mám oranžový s letným setom forest olive, ale nový model sa mi páči aj práve pre tie drobné vylepšenia. V každom prípade kúpu neľutujem, chcela som si ho troška vylepšiť. Musím pouvažovať nad tvojím tipom, zatiaľ to u nás doma vyzerá ako v kočíkove 😀 😀 😀 Mám ešte inú trojkombináciu, ktorú vôbec nepoužívam, malá je v Stokku celá happy 😉

ketrinka29
13. máj 2011

Ahojte!

Plánujem si kúpiť stokke , ale ešte stále sa rozhodujem, lebo budem mať zimné dieťa a dosť ma vydesil názor majiteľky, ktorá ho má, že sa jej kolieska zasekávali v snehu a že nie je odpružený. Ja mám ten kočík odskúšaný len v predajni a všetky možné stránky o ňom už prečítané a napr. na www.baby-centrum.cz je o ňom písané, že:

Robustní centrální konstrukce (tyč) - sedačku lze díky ní výškově nastavovat (kočárek lze využít i jako jídelní židličku v restauraci apod.), sedačku lze také nasazovat po i proti směru jízdy.
Jednoduše odnímatelné potahy - všechny textilie lze z kočárku jednoduše sundat a prát v pračce až na 40 C
Otočná přední kolečka
Brzda je umístěna přímo na pravém zadním kole - to znamená, že mezi zadními koly je dostatek místa pro chůzi rodičů, popř. pro umístění stupátka (skatu) pro druhé dítě
!!!!!!!!!!!!!Odnímatelná větší zadní kola s kuličkovými ložisky !!!!!!!!!!!!- kola lze kdykoliv jednoduše vyndat bez použití nářadí.
!!!!!!!!!!!!! Všechna kola kočárku jsou nenafukovací - jsou z pevné gumy se speciálními mikro vzduchovými kapslemi, takže jsou velmi dobře odpružená, ale nemusíte je nafukovat !!!!!!!!!!!!!!
Síla a stabilita - STOKKE® XPLORY® je konstruován z vysoce kvalitních hliníkových a plastových materiálů, které odpovídají stejným standardům a normám jako výroba např. součástek pro letecký průmysl nebo automobily
Ergonomický design - rovnoměrné rozložení stability na všechna 4 kola
Nastavitelná rukojeť kočárku - lze nastavovat jak do výšky tak do různých úhlů - vhodné i pro vysoké rodiče
Lehká konstrukce - usnadňuje manipulaci s kočárkem
Multifunkční podvozek - dovoluje nasadit sportovní sedačku i hl. korbu bez jakýchkoli adaptérů
Na kočárek lze nasadit různé druhy autosedaček (zde je nutné dokoupit adaptéry dle typu autosedačky - viz související zboží)
Zadní kola lze snadno sklapnout (složit) k předním kolečkům - tímto způsobem lze s kočárkem jezdit po schodech - jediný kočárek na trhu, který toto umí!!
Kočárek snadno složíte i do kufru menšího auta
Skryté technické řešení - většina technických řešení, která dovolují kočárek složit a rozložit je skryta uvnitř konstrukce - jednoduché ovládání
Bezpečnost - kočárek STOKKE® XPLORY® splňuje všechny platné mezinárodní normy
Voděodolná skládací stříška s možností větrání pomocí všité prodyšné síťky - stříšku lze odepnout
Nový vylepšený design nákupní tašky - nyní ještě prostornější
Sportovní sedačka je včetně zmenšovací vložky pro nejmenší děti (sedačku je možné používat od 6 měsíců do cca 3 let nebo 15 kg), sedačku lze polohovat až do pololehu
Sedačka má 5-ti bodové bezpečnostní upínání
Nově! konstruovaná opěrka nohou - vylepšené ovládání polohování
Nově! odnímatelné madlo před dítě
Hluboká korba vhodná od narození do 6 měsíců

DOSŤ VÝSTIŽNÉ!!! Najlepšia cena je teraz v www.babymarket.sk 1049eur plus zadarmo autosedačka, ktorá stojí 289eur, tak tam idem zajtra pozrieť. Na kúpu kočíka mám stále čas, dieťa sa narodí začiatkom októbra a som dosť poverčivá, nechcela by som kúpiť kočík skôr, ako dva mesiace pred pôrodom, no akcia láka. Kúpim si k tomu aj všetky doplnky, len ešte čakám, kým mi povedia pohlavie. Tak sa teším. Ak dievčatko, tak určite tá červená, je vynovená a chlapec béžový. Na winter kit počkám, možno tento rok bude niečo nové, iné...

Dúfam, že som trošku pomohla.

🙂

jaannaa86
13. máj 2011

@zuzka2712 Ja som svoju trojkombináciu včera predala 🙂 Meníme za beige set na leto 😉

zuzka2712
13. máj 2011

Teraz som hodila na bazár tú moju 🙂 tak uvidíme 😉