Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kristynakubecova
24. aug 2013

@vevika1 Souhlas ve vsech bodech, dlouho jsem byla zaryta bugaboo maniak, ale rekla sem si ze stokke musim vyzkouset a uz me nikdo nedonuti zmenit.Ten kosik mam misto prebalovaci tasky, odepnu a hodim do auta, az bude hnusne, budu na podvozek hazet deku a teprve na ni hodim sedacku. Nemluvim uz o doplncich, kapitola sama pro sebe🙂)).Kazdopadne chci svemu milackovi poridit evo sedacku, tak kdyby se nekdo zbavoval sportovni sedacky evo, mela bych zajem 😉

mecavi
24. aug 2013

@vevika1 veronika???🙂 fakt si nespokojna? Ja teda stokke nepoznam nejako, skoda ze si ho dala prec☹ rada by som porovnala😀 lebo ja nedam zase na nas dopustit🙂

vevika1
24. aug 2013

@mecavi Miri, nedá sa povedať, že by som bola vyslovene nespokojná. Keď ho porovnám s kočíkmi, ktoré som mala predtým, tak je to dobrý kočík, ale na Stokke sa proste nechytá 🙂 Môj Stokkáčik som dala sestre, tak môžme zorganizovať porovnávacie stretko 😀

mecavi
24. aug 2013

@vevika1 no ja kebyze teraz cakam babo tak mam dilemu. 🙂 este ze to nehrozi. lebo, konstrukcia stokke sa mi nepaci, ALE vanicka sa mi paci viac. aj fusak, proste kazdy kocik ma plus aj minus. ja som s bugaboo spokojna ale uz by som kupila saharu alebo ten novy evenue. Aby ma neubijalo to kombinovanie. A su tie dva kociky lepsie prepracovane. ale nebol teren ktory by som nepresla. lebo staci otocit rucku a velky ist napred a prejdes.

klarawerder
24. aug 2013

@vevika1 Super, díky za info 🙂 Samozřejmě jsem Cam zkoušela v BP...ale je logický, že je úplně něco jinýho jet po krámě a po venku 😉 Je jasné, že Cam patří mezi špičku na trhu, co se kočárků týče...já ho ale kvůli jeho vzhledu (moc mě ten design nebere) a kvůli tomu, jak je nízko, nikdy nekoupím, tak jsem aspoň chtěla vědět, jestli o něco přicházím 😎

delideli
25. aug 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, ci je v zime potrebne do kocika aj winter kit aj fusak a takisto ktory fusak je lepsi- nozickovy alebo klasicky.Dakujem.

zany76
25. aug 2013

@cawes dakujem krasne za info🙂 skoda my sme 100 km od Zürichu 🙂 ale pokial budem mat nejake otazocky ns teba nielen ihladom Stokke mozem sa ozvat? uz som sa pridala aj do skupiny Svaciarsko🙂 pekny den este a este raz dik

cawes
25. aug 2013

@zany76 mozes si objednat cez net

segafredo
25. aug 2013

Holky, dejte mi tip - mám kluka narozeného v květnu, potřebuji fusak na zimu. Bude už ve sporťáku - mám Xplory beige, WK bílý...ale s tím fusakem nevím, poradíte? nevím zda koupit nožičkový Stokke nebo jiný (nenožičkový) třeba ED nebo tak...nevím, zda tomu nebude ta tyč překážet..Poradíte? Díky

vevika1
25. aug 2013

@delideli @segafredo baby, ja určite odporúčam nožičkový fusak, je veľký a fantasticky teplučký, navyše pri klasickom tam tá tyč zavadzia...

delideli
25. aug 2013

@vevika1 : vdaka za tip,aj mne sa viac pozdaval nozickovy..a co ten winter kit?vyuzijem ho?drobcek sa nam narodil pred 2mi mesiacmi, takze na konci roka bude mat akurat pol roka..

delideli
25. aug 2013

A este som sa chcela opytat :
Nemali ste niekto problem so strieskou? Ja ked ju vytiahnem do maxima,tak tam nejak nie vzdy drzi,napr. ked som chcela odzipsovat to "vetranie" tak sama skocila do tej strednej pozicie, takisto ked sme dnes boli von a natiahla som na nu "prsiplast" tak sa sklopila- proste niekedy sa jej staci jemne dotknut a skoci dozadu..robim pri vyklapani nieco zle?pripadne stretli ste sa s tym?tiez som si vsimla,ze v sklopenej a strednej polohe tie zubky do seba pekne zapadaju,ale pri vyklopeni na maximum uz nie..mame kocik len 2 dni,ale som z toho nervozna, v predvadzacom videu im strieska drzala pekne ked s nou manipulovali..
tiez som sa chcela opytat, ci nakupujete doplnky u nas,alebo objednavate zo zahranicia?nemate tip na nejaku stranku,kde by stokke vecicky vysli lacnejsie nez u nas?pripadne nejake aktualne akcie?
Vdaka 🙂

vevika1
25. aug 2013

@delideli ja už si zimu bez Winter kitu ani neviem predstaviť, bábätko má v kočíku parádne teplúčko a rukávnik je tiež fantastická vecička, využiješ ho 3 zimy, takže sa oplatí 😉. Strieška to, čo popisuješ zvykne robiť pri športovej časti, keď je poťah "chrbáta" kočíka nasadený nízko a ťahá potom celú striešku dozadu, ale pri vaničke neviem, čo by to mohlo spôsobovať... Na doplnky akcie nebývajú a pokiaľ viem, tak ceny sú všade +- rovnaké... Ale možno to majú baby lepšie "prešmejdené" po zahraničných stránkach, tak snáď ti poradia 🙂

ustrachana
25. aug 2013

@delideli tak ako pisala vevika, mne to na melange potahu robilo vzdy, ale po par dnoch ako keby latka "povolila" a bolo to ok, pripadne staci tu zadnu cast posunut vyssie 😉 ja som to robila tak, ze som si striesku dala na maximum a podla toho prisposobila zadnu cast 😉

chantalhumenne
26. aug 2013

Ahojky kočky. Nemáte náhodou niektorá z Vás na predaj sedadlo s poťahom do športovej časti? Farba dark navy, beige?
Nemusí byť nový, len sa mi potrhal a nechcem kupovať zase nový celý set. 😒

segafredo
26. aug 2013

@vevika1 vím, že někdo sem dával fotku fialového kočárku a měl fusak ED leopardí - a říkal že ok, pro malé mimčo...že ty nožky má malinké, tak to ničemu neva...ale díky za radu - já právě chtěla nějaký barevný a chlupatým lemem, proto jsem pokuklávala po Elodie Details

vevika1
26. aug 2013

@segafredo áno, dá sa pokial je dieťa malinké a máš ho len ležmo, keď dáš sedačku do sedu, tak už tam tá tyč zavadzia

klarawerder
26. aug 2013

@segafredo Ano, to jsem byla jáááá 😀 Máme Elodie Details leopardí - nenožičkový... malá se mi do něj i v sedě vešla ještě loňskou zimu (tj. 12-18měs.), s tím, že byl fusak obtočený kolem tyče. Letos se stejně vozíme převážně po směru, tak už to nevadí... Elodie Details mají nádherné designy a jsou božsky teplé (malá mi v něm jezdila jen v bodýčku, punčoškách a bundě, když bylo klidně -10´C .Jinak jako přechodový, potažmo s vložkou i zimní fusak se nám osvědčil Emitex Cocoon...

bejbi777
27. aug 2013

Ahojte, chcem sa spýtať ohladom Isofix , či je do auta fakt dost dobrou pomockou , alebo sa viem zaobísť aj bez neho??? mame stokke Izi Sleep. Dakujem pekne

deyana
27. aug 2013

ahojky, omlouvám se za spam, jen mi tady zbylo přední kolečko k xplory, nějak jsem na něj zapomněla, je použité, ale funkční, kdyby někdo potřeboval, a síťka proti hmyzu, ráda bych aby to zmizlo 🙂

klarawerder
27. aug 2013

@bejbi777 My měli teda MC Cabriofix bez Isofixu a dá se fungovat naprosto v pohodě....

segafredo
28. aug 2013

@klarawerder no přesně tak jsem to myslela...malý se mi narodil v květnu, tak asi budu muset zkusit jestli by se mi tak do toho vlezl - protože ten ED prostě chci 🙂 ale jelikož je veliký, tak nevím, nevím...

klarawerder
28. aug 2013

@segafredo Jak říkám, mě se do ED proti směru jízdy vešla malá, když nosila vel. 80 (v jejím případě v nějakém necelém roce a půl), a vešla se tam v pohodě i v úplném sedu. Letošní zimu už máme smůlu a budeme se vozit po směru jízdy...případě v proti s nožičkovým Emitexem. Taky jsem ED nedokázala odolat...Jáááj, ale představ si, kdyby byl ED i nožičkový...to by byla absolutní značka ideál 😀

kristynakubecova
28. aug 2013

Taky jsem se nakonec rozhodla pro elodie, pujdu si do toho noveho kytickateho.Je bozi🙂.Dcerce je sice rok a pul ale e drobna a kdyz to prinejhorsim nepujde tak otocime na zimu po smeru.Jsou to uzasny fusaky🙂)))

kristynakubecova
28. aug 2013

u me jsou favoriti tyhle dva🙂

kristynakubecova
28. aug 2013

A samo tenhle🙂)))

kristynakubecova
28. aug 2013
ifkael
28. aug 2013

@kristynakubecova leopardi uz tazko zozenies..jedine z bazaru myslim

kostalovakaca
28. aug 2013

ty fusáky nemají chybu..dokonaléé

kristynakubecova
28. aug 2013

@ifkael Malvik skladem😉