Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

nikynike
22. apr 2014

@majka679 z mojej skusenosti su rozbite chodniky pri tomto kociku obrovsky problem! A to hovorim ako niekto, kto kupil stokke xplory z uplneho presvedcenia, ze to je to najlepsie, co mozem medzi kocikmi najst.. Pre mna ma jedinu chybu ale najvacsiu - nie je odpruzeny. Jazda po inom ako hladkom terene je skutocne trapenie, takisto aj vysoke obrubniky a vytahy su trosku problem - s tymi prednymi kolieskami, ktore sa lubia spriecit veru mam co robit, aby sa mi vtedy kocik neprekotil.. Investovali sme do neho, aby sme ho mali aj pre dalsie deti ale neviem neviem, ci som ochotna trapit sa aj dalej s neodpruzenym kocikom! Za tie peniaze nepovazujem za fer, ze si musim vyberat kade mozem ist, aby to moje dieta v zdravi prezilo.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
astra13
23. apr 2014

Mate nekdo zkusenost s adapterem na autosedacku maxicosi? Mam pebble a prijde mi, ze se na xplorym nejak vikla :(

nikynike
23. apr 2014

@teegreen v mojom okoli je teren v pohode, nie som taka hlupa aby som ho kupila tam, kde by bol nepouzitelny. Neviem, ci chodenie s kocikom po meste, len a len po meste su divne ocakavania. Ale nie kazde mesto, v ktorom sa clovek ocitne ma len hladke chodniky.

ifkael
23. apr 2014

@nikynike predaj a kup trojkolku a mas po probleme 🙂

nikynike
23. apr 2014

@ifkael to sa lahko povie ale tazsie urobi, lebo na normalnom terene ziadny problem nemam ani vyhrady voci kociku a vtedy by som ho nedala za nic 😝 😵 😀

ifkael
23. apr 2014

@nikynike tak tam je problem :D tak potom dokupit este jeden.. 😉

dolcee
23. apr 2014

@astra13 ano, take se mi hybala a na zafixovani mi pomohla ta fixační páčka na korbu a bylo dobrý 😎

astra13
23. apr 2014

@dolcee ted nevim, co myslis tou fixacni packou?

zimonka
24. apr 2014

@mimamima
ahoj mamicky, my sme ho mali a je to najlepsi kocik aky sme si mohli vybrat!!!! Vanicku vyuzijete aj tak len do 6.mesiacov veku dietata co sa vsetkych kocikov týka, takze nevadi, ze neni uplne obrovska ale co sa tyka sportovej casti tak do 3 rokov uplne v pohode, je pohodlny a prakticky. Zlozite ho raz-dva, my vela cestujeme a chodime autom, takze nezaberie vela miesta. Da sa na neho kupit winter kit, co je ovela lepsie ako pchat take 2 rocne dieta do fusaku! Naozaj mozem len vrelo odporucat! 😀

klarawerder
24. apr 2014

@zimonka Já bych jen dodala, že teda úplně skladný není - po složení zabere tolik místa prostě jako průměrný sporťák - nic strašného, ale že by se složil nějak na placku, to taky ne. S vaničkou - jak bylo psáno - je to většinou do 6 měs. v pohodě - výhodou je ale vymakaný sporťák, který je přizpůsobený i pro malá mimča, takže není problém vozit v poloze vleže (přesněji tedy protirefluxový úhel 10´ ) i několikaměsíční děti (moje dcera šla do sporťáku ve 4 a půl měs. - ne, že by se do korby nevešla, ale neviděla z ní ven, a tak mi v ní nechtěla moc být. A ještě poslední věc - Winter kit nenahrazuje fusak, takže "lepší WK jak pchát 2leté dítě do fusaku" není tak úplně pravda. Fusak je základ, co je na zimu potřeba (pokud teda člověk nebydlí někde na Floridě) a WK je pouze další level výbavy, který kočár ještě víc zateplí a zpříjemní zimní projížďky jak mamině, tak i prckovi. Při středoevropských zimních podmínkách je fusak nutný (a to jak pro mimino, tak i pro dvouleťáka), WK je volitelný doplněk, s kterým je to daleko pohodlnější, ale dá se obejít i bez něj - narozdíl od fusaku. A samozřejmě je to parádní designovka jako blázen 😀 😀 Osobně na něm ještě krom všech těch dostupných Winter/Summer/Style kitů miluju ještě to, že jsou textilie kompletně pratelné, kočár má funkci sklápění kol pro chůzi po schodech a jízdu náročným terénem včetně písku, že má odnímatelnou shopku a že díky absenci osy kol člověk při chůzi do ničeho nekope 😉 Jednou na dalšího smraďocha nebude žádný jiný kočár, jako opět Xplory (s tím jsem svého muže již srozuměla - a ten, na to, jak prvně na Xplory pyskoval, tak teď by ho za nic nedal a nadává na veškeré ostatní kočáry 😎 ) Takže za mně taky super hyper turbo mega kočár 😵

veronika162
24. apr 2014

Jak prosim zvlada kostky a jine neasfaltove mestske chodniky?

klarawerder
24. apr 2014

@veronika162 Úplně v pohodě...a když se veze větší dítko, co sedačku už dostatečně zatíží, tak jede dokonce bezhlučně...

zimonka
24. apr 2014

@klarawerder len by som chcela pripomenut, ze 2 rocne dieta uz ma oteplovacky a do fusaku ku kocaru stokke sa uz nezmesti! 🙂 preto staci winter kit, neni to golfac, preto sa na placku poukladat neda ale oproti ostatnym dvojdielnym kocarom sa sklada najlahsie, ak to niektorej mamine nejde, tak je to len jej nesikovnost 😀 v obchode ked sme ho kupovali nam dokonca povedali, ze je to jediny kocar na ktorý este nemali reklamaciu a to tam mali absolutne vsetky znacky ale samozrejme aj tento kocar ma jednu chybičku krásy a to su predne kolieska, ktore sa nedaju zaistit, cize ak vam v zime neodhrnu chodnik pojde sa vam tazsie,,, ale to je jedina vec ktoru mozem tomuto kocaru vytknúť a najlepsia vec je moznost oprania vsetkych casti, ktore sa na kociku spinia, tak ako spomenula mamina vyssie 😎 a tento kocik vyberal moj manzel, kedze na vsetko co ma kolesa su experti muzi a nechal si dokladne preverit vsetky mozne znacky co su u nas na trhu a jednoznacne vyhral stokke :D takze aj on vrelo odporuca :DDDD

zimonka
24. apr 2014

@astra13 ano my sme mali adapter na maxi cosi cabrio fix a bolo to bez problemov, kedze maxi cosi je najbezpecnejsia autosedacka, preto nam v obchode poradili aby sme kupili radsej maxi cosi ako autosedacku ktora je specialne ku kocaru, lebo zevraj to je len imidžák 🙂

dolcee
24. apr 2014

@astra13 no taková ta spona -pojistka na uchycení korby k tyči rukojeti, aby se nehybala.

leria
24. apr 2014

@zimonka ahoj 🙂 ja mam kocik stokke explory objednaný a teraz premýšľam, ze ani nepamätám ci sme sa v predajni o tom bavili....ide o to, ze termín mám v auguste.....takze maly bude mat 6 mesiacov niekedy v januári.... takze uz budem musieť používať tú športovú časť....to si myslela do nej, ze sa dá kupit winter kit?

zimonka
24. apr 2014

@leria winter kit je aj na hlboku aj na sportovu cast 🙂 ale pri takom malom babatku treba urcite aj fusak alebo zimny overal 🙂 a naozaj je to super vec lebo babatko je ozaj v teple, lebo je to hrubsia latka ako klasicka co je na kociku a s tou kozusinkou to vyzera super 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
25. apr 2014

@zimonka Tak to je potom otázka. Mně se do fusaku Stokke v zimním oblečení vešla dcera (2,5roku) a jedna maminka odsud z Koníka má 3 letého chlapečka, který taky jezdil ve Stokkáckém fusaku - úplně bez problémů 😉 No a V4 má tu aretaci koleček, takže se zafixovat dají... Osobně jsem se sněhem neměla žádný problém, ani na horách - mám V3 bez aretace (nejelo mi to o nic hůř jako kočár s velkými nafukovačkami - se kterým se mi paradoxně jelo hrozně, protože podvozek pružil jak vzteklý a kočár vážil skoro 15kg, takže těžká kráva)...nicméně po rozmoklém lepivém sněhu se určitě jede hůř jako pro suchém, čerstvém...

leria
25. apr 2014

@zimonka ďakujem Ti pekne 🙂

klarawerder
25. apr 2014

@teegreen Ano, origo Stokke sedačky patří k nejbezpečnějším, nicméně je tam pak trochu problém s tím, že do jedné se mi větší ještě nesedící dítě nevejde, a druhou s prckem neunesu v rukách 😖

zimonka
25. apr 2014

@teegreen každý rok sa parametre menia, co je jeden rok super na druhy rok uz ina firma vymysli nieco lepsie, ja som pisala o skusenostiach ked sme kocar kupovali my a to bolo pred 2 rokmi, vtedy boli maxi cosi najlepsie a neodporucali stokke, teraz uz mozno ina znacka ma lepsi kocar, uz to nesledujem, lebo nemusim 🙂 pisala som len moju skusenost so stokke, kolko ludi tolko chuti 🙂

dolcee
25. apr 2014

Možna jde spis o to, že když je prcek oblečený do oteplováků a péřovky a má špinavé boty, že se nemusí dávat do fusaku a přehodí se jen storm cover. Nebo jak to řešíte s 2,5 letym prckem, který uz běhá a je jako čuně?

laurika1517
25. apr 2014

🙂

majka679
25. apr 2014

@nikynike Ďakujem pekne 🙂 .Už sme ho kúpili,tak snáď ma z neho neporazí 😀

tomila
25. apr 2014

@leria Ja by som ti poradila kúpiť určite autosedačku stokke izi sleep, ja na ňu nedám dopustiť, je trošku ťažšia ale nie je to nič hrozné, aj tak si ju po vystupení z auta pripneš na konštrukciu. Ja vážim 45 kíl a nosila som v nej syna do 10 mesiacov a dušu som teda nevypľula 😀
Ak by som mala ešte jedno dieťatko určite by som kúpila zasa túto.
Ale podľa testou ADAC sú tento rok najbezpečnejšie autosedačky pegperego a tie sa mi zdá, že sa dajú pomocou adaptérov pripnúť na kočiarik.
S kočiarom budeš určite spokojná, je fakt super 😀

alexandrag1
26. apr 2014

zenicky ako operem potahy vratane strechy?normal v pracke na 30?a zo strechy viem vybrat aj tie dva ´´droty´´co robia konstrukciu striesky?ak ano,tak ako?neviem to lepsie popisat...dakujem

ellen13
26. apr 2014

ahojte, prosím o radu, brat na dovolenku k moru Stokke, alebo radšej menší a skladnejší golfáč? Máte skusenosti? Zatial sa priklánam skor ku golfkám, i ked Stokke so summer kitom tiež nieje na zahodenie. dakujem

stosi
27. apr 2014

Dobrý den, chtěla jsem moc poprosit ty maminy, které mají summer kit, nenatočily by, či nevyfotily, jak ho nandaváte? a kde vozíte tu clonu? tu si tam přiděláte de potřeby? moc děkuji 🙂