Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vevika
12. apr 2012

@hajanka presne tak! informacie, ktore mala ta mamicka boli uplne mylne!

ikarkulka
12. apr 2012

ahoj všem 🙂

my o stokke uvažujeme na druhé dítě (manžel je rozhodnutý pro stokke, já váhám ještě mezi bgb cameleon).

pro @marcela91
ahoj, nebudu ti brát tvůj názor, máš na něj právo. jen ti chci napsat, že jsem vystřídala už několik kočárků (inglesina classica, teutonia mistral s, mamas & papas urbo, inglesina avio, cybex callisto, casualplay vintage a nuna buggy), takže mám celkem slušný přehled o tom, jak by měl vypadat kvalitní kočárek a na co se při jeho výběru zaměřit.
stokke asi není vhodný pro maminky, které se každý den pachtí na velký nákup a k tomu táhnou v košíku kočárku ještě basu piv pro manžela.
i když stokke nemá vyloženě malý prostor pro nákup. jsou na tom některé kočárky mnohem hůř - například ta nuna.
korbička a sportovní část je dle mého názoru slušně velká.
navíc kočárek je celkově lehký a skvěle ovladatelný, perfektně nastavitelný a skladný.
což se o velké spoustě kočárků říct nedá ani náhodou.

marcela91
12. apr 2012

@ikarkulka dakujem za podporu 🙂 hej to mas pravdu, ked potrebujem nakupit + plienky, sunar, vsetko jednym vrzom po ceste z prechadzky , vylozit nakup a nasledne utekat varit, neviem si to predstavit s tou uloznou castou,
ale ako tu pisu baby, snad sa tam cosi zmesti...Preto som zvolila ja iny kocik, este co ma odradilo, ze ked dieta podrastie, sportova cast je dost vysoko , co je pohodlne pre mamicku, nemusi sa ohybat, ale mne sa napr. paci, ked dieta uz samo vybehne hore dolu do kocika, ked nepotrebuje uz byt priputane napr trakmi, alebo madielkom po tom druhom roku. Na druhej strane tento kocik moze mat aj svoje pozitiva, napr. pre aktivne maminy, napr. kocikovat na kolieskovych korculach...U nas to este nie je moc trend, nemame nato vybudovane cyklochodnicky ako na zapade a asi sa toho ani tak skoro nedockame....

ikarkulka
12. apr 2012

@marcela91 podle mého z něj větší dítě může vylézt samo 😉 výška sedačky se dá nastavit a když je úplně nejníže, tak je asi ve stejné výšce jako u běžného kočárku.

https://www.youtube.com/watch?v=iJ5wOkaciko
marcela91
12. apr 2012

@ikarkulka pozrela som to video, bolo by to mozne, ak by sa to dala sedacia cast dat uplne dolu, dieta by bolo v smere jazdy a vyskocilo a naskocilo by po tom stupienku, kde je ta ulozna taska polozena. Este som nezistila na tom videu, ci napr . trojrocne dieta , ked v nom sedi a je uz dost vysoke, nema problem zatiahnut si stiesku, zeby sa mu uz hlavicka nezmestila pod striesku, prvy kocik som mala gesslein F2 a tam uz som mala pri dva a pol roku tento problem, pritom kocik je to ozaj velky aj siroky ,vraj do 3 rokov, musela som kupit na tu chvilu este golfac, a takisto som videla nevyhodu u mojho kocika ako aj u tohoto Stokke , ze sa neda sklapat samostatne chrbtova cast, kym je dieta este male 5 mesacne a to telicko nie je v kociku rovno ked spi ale ma zadocek nadvihnuty, preto teraz davam pozor aj na taketo detaily, aj ked kocik to bol super, konstrukcia, ovladatelnost, kvalita...

pajka7
12. apr 2012

@hajanka priznam sa aj ja som bola jedna z tych...co iba z videnia riesili 😉 .Ale teraz som taka rada ze manzel prehovoril. 😀 Podla mna je uzasny a ja cela pzsna kocikujem.Dokonca sa paci aj mojej 65 rocnej svokre 😉 .A zo mna je totalna maniacka...uz nam do vybavy chyba iba ta ovcia kozusinka a budeme mat komplet 😀 😀 .Asi si ju vypytam na vyrocie svadby 😀 .Co ale mna stve ze jkocik je dost chulostivy na skrabance, hlavne tie plastove casti...par krat sme ho skladali do auta a uz to vidno a mna to s...oplakavam kazdy skrabancek.Ako to riesite vy? Ved ja ho strazim ako oko v hlave.... ako vadna....alebo dospejem do stadia ze to riesit nebudem?

ikarkulka
12. apr 2012

@marcela91 tak 5měsíční dítě asi nedáš do sportovní sedačky, nebo?
gesslein bude velikostně asi nastejno s teutonia, kterou jsem měla i já, a už nikdy víc. samotný kočárek je dost velký, ale ta sportovní část není moc vysoká.
myslím, že stokke je vyšší a že je tu plno maminek, co mají víc jak 2leté děti a v pohodě se tam ty děti vejdou 😉

marcela91
12. apr 2012

@ikarkulka 🙂 🙂 🙂 moja dcerka bola na konci piateho mesiaca taka velka /Otesanek 🙂 /, ze sa uz nevmestila do vanicky a to bolo leto, lebo v zime a fusaku uz neviem, ako by sme chodili von, preto som musela prejst skoro na sportak a uz si davam pozor na vsetky detaily pri vybere kociku radsej..

ikarkulka
12. apr 2012

@marcela91 no jo, tak to ale asi nebude moc kočárků, které mají obr korbičku, pokud je dítě v 5 měsících extrémně velké. většina výrobců kočárků počítá s průměrně velkými dětmi 😀
v tom případě doporučuju silvercross balmoral 😉 tam se ti zaručeně vejde ještě v roce 🙂

luciag3
12. apr 2012

baby ahojte...kde by som zohnala tie háčiky na kočík čo ste tu spomínali? dosť by sa mi zišli. ďakujem

marcela91
12. apr 2012

@ikarkulka , dakujem za tip, gessleiny su dobre, len by som asi volila iny model F4 combi, alebo F6, tam je prenosna vanicka, co je vyhoda, ked dieta zaspi vonku a maminke je zima uz 🙂 a je velmi priestranny, svagrova ho ma a je spokojna...Celkovo sa mamicky stazuju na prilis kratke a uzke vanicky dnesnych poprednych vyrobcov kocikov a clovek popredu nevie, ako rychlo dieta bude rast....

mycats
12. apr 2012

😀 😀 😀 musim sa pousmiat....
stokke taska na nakupy, ta co je dole, a aj ta prebalovacia su fakt velke! ked uz je niekomu toto male, tak si neviem predstavit ako by existoval s inym kocikom, ked aj napr. quinny to tam ma tak na vedierko a lopatku

laura28
12. apr 2012

ahojte, chcem sa opytat, kocky ktore mate celebritnu deku ake ma rozmery? vopred dik za info 😉

mycats
12. apr 2012

@ikarkulka
@marcela91
velke vanicky maju polske kociky, mala som taky a tam mala vanicka dlzku 83cm.
ja si myslim, ze malo ktore dieta do pol roka je tak velke, aby potrebovalo vanicku 83cm dlhu! 🙂
dieta vo veku 4-5 mesiacov uz vnima okolie a chce objavovat, takze tak ci tak sa matka rozhodne pre sportovu cast.

ikarkulka
12. apr 2012

@mycats já jsem měla na malého inglesina classica, ta má jednu z největších korbiček. vešel se mi tam ještě v roce, ale to už bylo spíš z recese - zkouška, zda se vejde - jinak už jsme ho v tom dávno nevozili.
a na sporťák jsem dávala tak v 7. měsíci, předtím mi stačilo napolohovat hlavičku v korbě 😉
ale jinak souhlasím, že žádné dítě není v korbě tak dlouho, aby s tím byl nějaký zásadní problém.

prostě stokke má korbičku klasickou.

mycats
12. apr 2012

@ikarkulka presne! co ja viem, tak vanicka stokke sluzi cca dietatku do 6teho mesiaca bez problemov. zalezi kolko vrstiev dava mamicka do kocika, lebo niekedy sa sama divim, ze dieta je teplo oblecene + zimny overal, fusak a deka a potom je kazda vanicka mala! 😀 😀 😀

boska79
12. apr 2012

jejej, a toto co tu je? ved ked sa mi nieco nepaci, tak neleziem provokovat medzi temu co sa mi nepaci...... jaj, aspon sa clovek zasmial trochu...

milankovazuzana
12. apr 2012

@linda78 Lindi, tak smelo do Stokkáčika,garantujem Ti, že kúpu neoľutuješ 🙂

milankovazuzana
12. apr 2012

@luciag3 Volajú sa Okiedog, na SK ich predávajú Enikibeniky a Alladin, ale skladom ich nemajú a za 2 dni mi neboli schopní povedať, či sú v balení 2 ks, alebo 1.Ja som ich vzala v CZ.

mycats
12. apr 2012

@boska79 to si myslim aj ja, ze nechodim do temy, ktora mi je proti srsti 😀 😀 😀

linda78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balli
12. apr 2012

zabky stokkacky, ja po stokke tuzim uz dlho a kedze v lete chceme zacat snazilkovat tak nasavam info. Ja som ten typ co chce kludne designovu vec aj ked neni uplne funkcna...som sibnuta v tomto.
ALE predsa len: pocula som nazory ze stokke kocik sa nehupe a ze je to vraj pre dieta nutne a dietatko sa v sportovej casti neotoci nabok alebo teda na boku nemoze spat...date mi svoje rady ze ci su tieto pripomienky relevantne? Lebo ja si to nechcem nechat vyhovorit ani za nic 🙂

mycats
12. apr 2012

@balli 😀 😀 neviem ako na to prisli tie poradkyne, ale moj maly bezne spi v stokke, vo svojich dvoch rokoch, aj na boku, hoci ako 🙂 spinka v nom najradsej 😀
hupat sa kocik nehupe, ono to bude tym, ze to nie je hojdacka a len preto, ze nas nase maminky nadrdali ako kengura, neznamena, ze to to co dieta potrebuje. ja som na to maleho nikdy neucila, ale ked uz, tak stokke sa vie hupat z lava do prava 😀 😀
ono vzdy zalezi na tom co ta mamicky od svojho kocika pozaduje a ocakava. ja ocakavam prisposobenie v kazdom smere, co stokke splna a vsetko si moze mamicka nastavit, super doplnky tiez splna, krasny sortiment - splna a co ja milujem na stokke najviac, ze sa nemusim 5 mil. krat zohnut k dietatu a ked sme spolu s malym na prechadzke alebo v obchode, maly vsetko vidi, ukaze a vie si dociahnut sam. 😀 😀 😀 co nie je vzdy az taka vyhoda, ale tak uz som si zvykla, ze chabre z regala 😀

mycats
12. apr 2012

@balli este jednu vyhodu som zabudla. ked idem cez cestu, vzdy spomalia auta, aby si obzreli kocik 😀 😀 😀 takze mam vlastne prednost 😀

kilian
12. apr 2012

@mycats co ty vies,mozno neobzeraju kocik,ale peknu maminu😀

mycats
12. apr 2012

@kilian 😀 😀 😀 no len aby

balli
12. apr 2012

@mycats moc dakujem 🙂 toto som potrebovala pocut...asi je to fakt o tom ako si dieta naucis a pokial vie spinkat tam (co sa teda asi ucit neda ze ci ma dieta spat na chrbate alebo na boku) tak potom nie je co riesit. Ja mam dvojmetroveho manzela, takze vyska je iba plus 🙂 aaaach, uz nech sme tehulkovci, to bude asi prve co kupime...

mycats
12. apr 2012

@balli tak keby si 2m muz kupil take tie bezne kociky, tak musi ist asi 4nozky 😀 😀 😀 stokke ma nastavitelnu rucku, plus sa da vytocit do hora.
moj maly nebol hojdany a je tu. on ma rad to, ze stokke nie je odpruzeny a to ho uspava.

milankovazuzana
12. apr 2012

@mycats
@kilian babule, prd, to na kočík čumia-teda u nás hlavne chlapi a keď ide baba, kukne a zo závisti ešte pridá-prechod, neprechod...

milankovazuzana
12. apr 2012

Ná a ozaj, to čo tu tak friško mázli? To musela byť riadny teplý bonz 😀