Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vevika
3. dec 2012

@klarawerder to je fakt neskutočné ☹ mne sa práve vždy páčilo ako odpovedáš kočkám na ich dotazy, presne to mám vždy na mysli aj ja, ale neviem to tak dobre sformulovať ako ty. A to už komu preboha vadí, že riešiš jeden typ kočíka??? Veď ja chodím na MK špeciálne len kvôli tomuto fóru... To sa mám teraz akože rýchlo začať zaujímať aj o iné, aby som náhodou neporušila nejaké pravidlá??... Mám dosť..,

ikarkulka
3. dec 2012

@klarawerder Klári, už jste si to nějak vysvětlily? Jako já to vůbec nechápu. Přece máš na výběr - buď tu budeš jako pro a můžeš tu inzerovat tu kožešinku, nebo tu budeš jako doteď, bez komerční inzerce. Ale v obou případech můžeš dál přispívat do diskuse. A nikde není psáno (myslím tím pravidla této stránky), že musí uživatel přispívat do více než jedné diskuse.

kajakaja77
4. dec 2012

@ all. Ahojte kočky stokkáčky, už sommtundlho nebola, lebo máme doma malinkú princezničku a vytešujeme sa z nej....
Už máme 6 dní.... :0)) 😉
A konečne máme doma nový fusačik Elodie Details čierny s kožušinkou a je fakt super, dnes som ho skúsila do hlbokej vaničky Stokkáčika - a vyzerá to to však pozrite ako..... Dobre nie? 🙂

kajakaja77
4. dec 2012

@ klarawerder ahoj budeš nám tu chýbať, ak to bude možné vráť sa spať a ostaň ako prispievateľka do diskuzii, vykašli sa na to, nestojí to za to aby si sa rozčulovala a najhoršie na tom je to, že to nepomože..... 😒

lentila.g
4. dec 2012

@ klarawerder neviem ale videla som ta aj v teme BGB tak o co im ide...myslim ze kazdy je tam kde je doma( a nemuti v inych vodach diskusie (napr.aky je kocik nepodareny ked som ho aj tak nikdy nemala...)

peka1
4. dec 2012

Ahojte, som tiez nadsenou majitelkou zeleneho stokkacika. A urcite ste to uz premielali, ale i tak sa spytam. Straaaasne sa mi paci WK, len by ma zaujimalo, ci to skutocne aj vyhreje priestor kocika. Moj malinky bude mat tri mesiace a samozrejme nechcem aby mu bolo zimka. Peniazkou tiez nie je nazvys a tak nechcem zbytocne vyhadzovat na nieco co zvladneme fusakom a pripadne plastenku na kocik. A este by ma zaujimalo aky fusak do vanicky, aby malo aj babo dost miesta. mam riadneho cvalika 😀

maminamaja4
4. dec 2012

Moj medzi 4-5 mesiacom putoval do športoveho,lebo vo vanicke jednoducho lezat nechcel. Kupili sme kozusinku a wk a cely september a oktober prezil v sportovej casti a konecne bez plakania. Pri hlbokej casti wk nie je tak podstatny ako pri sportovej, kde navlek,nanoznik zakryje otvorenu cast a chrani i proti vetru. doteraz sme pod neho uzivali iba deku, az tento tyzden sme zrusili kozusinku a nahodili fusak. Ten original fusak od stokke nozickovy je najlepsi,lebo ho potom das aj do sportoveho proti smeru jazdy, vojde aj do vanicky. Pre váčšie dieta je naj nozickovy emitex cocoon fusak. Wk je super,ale pozor na starsie typy kocikov nepasuje, jedine,ze prerobis.

milankovazuzana
4. dec 2012

@lentila.g ja taktiež nemám potrebu chodiť do iných tém, keď jednoducho nemám chuť... a tak neviem, prečo by to niekomu malo vadiť... veď sa tu nič nekalé nedeje... ☹

milankovazuzana
4. dec 2012

@peka1 ahoj, áno, je pod WK naozaj teplúčko, synček aj teraz ešte niekedy poobede spinká v kočiariku a veru mi to nedalo-cca pred 3 týždňami pri 1. snehu a mrazíku som vopchala hlavu pod striešku 😀 keď malý búval a mal tam krásne teplulinko 🙂 Je to užitočný a zároveň neskutočne krásny doplnok, ale nieje nevyhnutný, veď koľké kočiariky a značky také nič nemajú... ALE-myslím si, že veľké percento mamičiek si Stokke kúpi hlavne kôli WK, SK až také nadšenie nevyvoláva, hoc i ten vie krásne kočiarik oživiť 🙂

ikarkulka
4. dec 2012

Ahoj holky, tak už jsme taky nahodili WK, jen uvažuju, jestli k tomu ten modrý fusak není už jako pěst na oko, jestli by k tomu nebyl lepší v barvě kočárku - black melange.
Nahrávám to z mobilu, tak pardon že to neotočím.

milankovazuzana
5. dec 2012

Ahoj, podľa mňa to nieje zlá kombinácia, držíš sa v približných odtieňoch... my máme tiež 3 farbičky-nikdy nie viac-blue melange kočiarik, purple WK a fusačik dark navy, aby bol kontrast 🙂

vevika
5. dec 2012

@kajakaja77 Blahoželám k princezničke! 🙂

maminamaja4
5. dec 2012

@ikarkulka Ja si myslim,ze v pohode, aj tak neskor a ked snezi davas predny nanoznik a pre vacsie dietatko o rok kupis vacsi fusak napr. emitex, lebo chodiace dietatko, by si musela prezuvat do tohto. Ta tyrkysova to prijemne ozivi,a je to tak jemny prechod do ciernej,rozhodne nevadi,ani nekrici. Ale musis vediet ty,ak ti to vadi teraz,bude aj neskor a aj tak kupis black melange. 😀

pallacinka
5. dec 2012

@ikarkulka Mne sa to paci, je to take svieze, s black melange fusakom by to bolo zasa elegantne. Krasne je to tak ci tak 🙂

zz134
5. dec 2012

Musim sa s Vami podelit ....vcera mi prisiel zimny kit a tak sa vytesujeeem ako take decko..Krasny je! najkrajsiiiiii!AKo ja milujem STOKKE!!!!!!!!!!!

zz134
5. dec 2012

@ikarkulka mne sa to paci! my mame navy fusak k bielemu kitu ...jaj a vytesujem sa z neho velmi🙂

zz134
5. dec 2012

@kajakaja77gratulujem k malinkeeeej! a ten fusak je kraaasny!

kajakaja77
5. dec 2012

@vevika ďakujem veľmi pekne..... 🙂

kajakaja77
5. dec 2012

@zz134 ďakujem veľmi pekne, aj ja sa tak strašte teším z doplnkov na moj Stokkáčik, aj keď som ho ešte nemala možnosť odskúšať.... Len po dome. Malinká musí trošíčku podrásť aby sme šli von..... 🙂 🙂 🙂 🙂

kajakaja77
5. dec 2012

@ikarkulka mne sa táto kombinácia páči....podľa mňa je to pekné jemne doladenené a farby sa nebijú.....
Nemusíš fusak meniť je to pekné... 🙂 😉

ikarkulka
5. dec 2012

@milankovazuzana
@maminamaja4
@pallacinka
@zz134
@kajakaja77
Ahoj, díky za názory. Vím, že k sobě barvy ladí, že je to tlumené, ale někdy si prostě nasadím sama brouka do hlavy a nemůžu se ho zbavit.
Fusaky mám oba - tento světle modrý (není tyrkysový 😉) i black melange. Modrý jsem chtěla dávat, když budeme jezdit bez WK, aby to oživil. A melange jsem chtěla dávat k WK. Ale když jsem ho nahazovala, měla jsem v sedačce ten modrý, tak už jsem ho tam nechala.

Jinak jen pro info - synovi je skoro 2,5 roku a stále se do Stokke fusaků vejde.
Zouvala bych ho asi do každého fusaku. A ten Emitex mi přijde spíš na chladnější podzim a jaro, nebo? Tento Stokke bude určitě teplejší. Nebo dáváte v pohodě Emitex s nánožníkem i v této (nebo i větší) zimě?

ivetkabab
5. dec 2012

Ahojky.Maminky,kocik STOKKE je iba,, image,,
my ho mame doma.Vacsie babatko tam spinka s nozickami hore.
v hlbokej vanicke maju nozicky od seba,nakolko je tam stredova tyc.No ako druhy kocik je to fajn...
mam ho aj v albume,kuknite.maly ma 1 rok no je to iba na rychle spinkanie a neni rovno chrbatik.Tak isto musite mat k nemu original fusak... 🙂

ve58
5. dec 2012

@ivetkabab co tak posunut mu ten footrest? lebo myslim, ze uz ma dlhsie nozky ako priestor na ne 🙂

ivetkabab
5. dec 2012

@ve58 to je jasne,to mu polohujem.on si takto do toho kopka...
kocik je fajn,ale nie na spinkanie .lahko sa ovlada aj jednou rukou.ale je to aj tak iba imidzovka.ani kabelku si tam nezavesim hahhah

ve58
5. dec 2012

@ivetkabab s tymto teda nesuhlasim..u nas v nom maly spi aj tri hodiny ako nic, ak by mu nebol pohodlny myslim, ze by to nedokazal..

ivetkabab
5. dec 2012

@ve58 ok,ved to je moj nazor.ale aj tak ked tam dieta spinka tak nie je narovnane,ale v polosede aj ked sklopis chrbatik dole,nozicky idu hore.ved ja neodsudzujem temn kocik,inac by som ho nemala.no mam aj iny,v ktorom ho vyrovnam a spinka...

ve58
5. dec 2012

@ivetkabab a co potom babatka ktore spinkaju vyvysene kvoli refluxu? tiez nespia na rovnom..podla mna ten minimalny sklon nie je problem..

ikarkulka
5. dec 2012

@ivetkabab To asi záleží, jak je dítě zvyklé spát. My jsme Stokke koupili až teď, kdy je synovi 28 měsíců (už pro druhé dítě, ale než se narodí, používáme sporťák pro staršího). Doteď jezdil jen v kočárcích s rovným ležením, ale ve Stokke se mu od začátku líbí, usne tam v pohodě, nohy teda nemá výš než hlavu, spí tam i několik hodin.
V originál fusaku nevidím problém.
Se sedačku tedy částečně souhlasím, jsou děti, které usnou třeba jen na boku, tato tvarovaná jim nevyhovuje.
Ale se zbytkem nesouhlasím. Imidžovka to tedy není, kočárek je vychytaný a dobře promyšlený.
Na kabelku si můžeš koupit snadno dostupné háčky na madlo. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě kočárek, který by měl nějaké spešl úchytky na kabelku. Ta se dá odložit leda do košíku (tady můžeš dát do té spodní tašky), což beztak vypadá příšerně.

milankovazuzana
5. dec 2012

@ivetkabab My spíme v kočiariku takmer každý 2. deň... Synček má 26 mesiacov a spinká sa mu v %nom fajn...keby tomu tak nebolo, určite by v ňom nespinkal takmer 2 hodinky-tak ako napríklad dnes...
A k tej imidžovke... ÁNO, je to imidžovka, ale plne funkčná a myslím, že vo funkčnosti predčí mnohé iné kočiariky...

vevika
5. dec 2012

@ivetkabab Moja 21-mesačná dcéra v ňom spí denne 3,5 hodiny. A hocikedy si doňho vlezie úplne sama, takže si myslím, že je pre ňu dosť pohodlný 😉 Pri predchádzajúcich dvoch deťoch som vyskúšala viacero kočíkov, ale tento je najlepší (aj jeď samozrejme má tiež svoje muchy- ako napríklad nie úplne pohodlné skladanie do auta) 🙂