Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
27. dec 2012

@klarawerder K tomu bázírování na velké korbě - spousta majitelek těch kočárků klidně přizná, že stejně tu délku nevyužily, že šlo dítě dřív do sporťáku. My jsme na Eliáše měli (a pořád máme, teď na druhé) Inglesina Classica. Má jednu z největších korbiček na trhu. Ale kvůli tomu jsme ji teda nekupovali.
Syn šel zhruba v šesti, sedmi měsících do sporťáku, protože ležet v korbě, odkud nic nevidí, ho nebavilo.

ikarkulka
27. dec 2012

Holky, ten fleece fusak do korby je jako přechodový? Mám do korbičky ten zimní, ale přemýšlím, co na jaro, kdy bude mimino ještě v hlubokém. A co mám přechodové fusaky, tak mám všechny do sporťáku.
Tak přemýšlím, co pořídit.

kalista
27. dec 2012

@ikarkulka ja som používala lodger wrapper

mima01
27. dec 2012

@ikarkulka ten fusak je taky ako je futro v nozickovom napriklad, taka bezova dekovina. Ja som v nom mala maleho aj zaciatkom zimy, ked bol malinky a zmestil sa mi do neho aj v hrubsom overale. Ale na prechodne obdobie si myslim, ze je super, budes spokojna, ak by si ho kupila 😉

psyxooo
27. dec 2012

ahojte, chcem sa spytat, ci treba k autosedacke stokke kupit aj adapter alebo sa da dat do auta aj bez neho, mame totiz dve auta tak neviem, ci mam kupovat dva adaptery, lebo vacsinou jazdim len jednym autom, tak ci na obcasne jazdy staci ist bez neho. Ak nie, ci je tazke premontovat adapter z auta do auta.

mima01
27. dec 2012

@psyxooo ahoj...mozes si kupit bud isofix bazu, kde sedacku len nakliknes alebo mozes len priputavat pasmy. Ten isofix je jednoduchy, tiez sa to len naklikava na take stupliky co su namontovane v sedakoch. Treba to ale skontrolovat, ci to v aute mate.

psyxooo
27. dec 2012

@mima01 hej, mame, s tym nie je problem, len mam jednu autosedacku casualplay a tu neviem ani za nic na svete odmontovat sama, ten isofix je tak silne a tazko spraveny, ze by ma porazilo vytahovat to co i len raz za pol roka

mima01
27. dec 2012

@psyxooo tento stokkacsky je celkom fajn, raz dva je to nakliknute...aspon my sme s nim zatial problem nemali. Aj ked je pravda, ze to moc nevlacime, kedze je sedacka len v jednom aute. Ale uz sme ho parkrat davali von, ked manzel viezol plne auto a trebalo ho dat prec.

psyxooo
27. dec 2012

@mima01 dik za odpoved, stale sa rozhodujem medzi stokke a concordom neo, akurat to tu ratam ako to financne vychadza 🙂 a neviem sa sakra rozhodnut 😲

mima01
27. dec 2012

@psyxooo jeeezis, tak u mna by to bolo velmi rychle rozhodovanie, ja som strasny anticoncord, averziu mam na ten kocik...ale teda nejdem ho tu hodnotit, nie je to tema o nom a kocikovala som ho asi raz. Takze ja sa hlaaasim vsetkymi 20timi za stokkacik. Pozri si ho cez DE, tam kompletka vychadza 808 eur...teda vanicka so sportakom 😉

mima01
27. dec 2012

@psyxooo sorry, tak zle som ti napisala...teraz pozeram a maju kompletku aj s vajcom za 890...ak je teda babyaufsatz vajko 😀

ikarkulka
27. dec 2012

@kalista
@mima01
Díky, nebyla jsem si jistá, jak je to silné, a ani na Stokke stránkách to moc nepopisují. Tak asi pořídím ten a Lodger třeba k tomu 😀

mima01
27. dec 2012

@ikarkulka ja som tiez nevedela, ale brala som tu z fora z druhej ruky, tak si vravim, sak co, vyskusame, nekupujem v plnej sume, ked tak, posuniem dalej...a fakt je super, prijemny, na prechod max. postacujuci, pri mensom babe aj do chladnejsieho pocasia, ked mu fuknes hrubsi overal. My sme v nom behali oktober, aj zaciatok novembra a maly bol vzdy krasne teplucky. Heh, no ved zober aj lodger a vybavene, lahke rozhodovanie 😀 Ja som teraz neodolala ED ciernemu 😝 😝 😝 Treti fusak domov putuje 😀

bumbum
27. dec 2012

@ikarkulka
zdravím holky-stokkacky, tenhle kočár byl jedním ze dvou, který prošly do posledního kola výběru, nakonec zvítězil ten o něco pipinovitější a nepraktičtější 😀
a bacha, tohle fáro, co mám protekčně za čokoládu a kafe přes známou mojí známý sehnanej na doma, má vnitřní rozměr 88cm, takže jasnej vítěz v soutěži o největší loďák 😉 :

milankovazuzana
27. dec 2012

@bumbum tie fičali keď som svojho 1. synčeka vozila, to boli hontovy parádne!

ikarkulka
27. dec 2012

@mima01 Nooooo, já jsem na fusaky trochu maniak https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al.... A to jich tam ještě několik chybí, hlavně z poslední doby, třeba právě ten černý ED 😀

ikarkulka
27. dec 2012

@bumbum Tak to jo, ta naše Inglesina má "jen" 81 cm 😀
Nedávno jsem u babičky na půdě našla starou zelenou Libertu, v té jsem jezdila já. Škoda, že ji tam nechali jen tak ležet, byla zrezivělá, prokousaná od myší a plesnivá ☹ Jinak jsem ji brala.

kilian
28. dec 2012

@mima01 babyaufsatz je vanicka. 🙂

mima01
28. dec 2012

@kilian idem reklamovat prekladac 😀 😀 😀

kilian
28. dec 2012

@mima01 😀

vevika
28. dec 2012

@psyxooo ja som sa tiez rozhodovala medzi Stokke a Concord Neo, no nakoniec vyhral Stokke 🙂 Svagrina si pol roka po mne kupila neo a dodnes mi vycita, ze som ju viac nepresviedcala na Stokke 😀

psyxooo
28. dec 2012

@vevika a preco nie je spokojna? len s designom ze sa jej proste viac paci alebo ma s tym concordom nejaky problem?

balli
28. dec 2012

ahojte zabky, my babo stale odkladame, ale myslim, ze v 2013-tom sa zacneme snazit, niekedy v druhej polovici roka...
Strasne tuzim po stokke a teda pocuvam vela pozitiv na kocik, ale na konfort babatka uz menej. Chcem sa ale opytat mamiciek ktore maju vacsie babo ako to zmanagovali. Lebo moj manzel ma vyse dvoch metrov a ked sa narodil tak mal skoro 5 kilov. Viem ze to neznamena ze aj nase babo bude raz take velke, ale ak sa bude tahat do vysky po ockovi, tak ako dlho podla vas bude mozne pouzit vanicku? ak to bude babo co bude potrebovat kocik na zimu tak nacpem ho s fusakom do stokke? a sportova cast ma pevnu tu rucku na nohy, neni prilis kratka? lebo sa bojim aby nemalo stale pokrcene nozky, pripadne aby mu stale neprevysali ked to bude kratke....
Dakujem moc za nazory kociek co stokke maju aj s vacsim babom, lebo ma nebavi pocuvat kritiku od tych mamiciek co stokke nikdy nemali iba ho hned odsudili do kategorie stylish veci bez praktickosti...

vevika
28. dec 2012

@psyxooo neovlada sa tak lahucko ako Stokke, do prednych koliecok sa jej stale zasekaval sneh ( aj ked tu baby pisali, ze na Stokke sa im to stava tiez- mne sa to nestalo este ani raz). Sportova cast je prilis hlboka, takze na par mesiacov som jej musela pozicat zmensovaciu vlozku z mojho stokkacika. A ma strasne maly nakupny kosik ( aj ked tie najnovsie uz maju vacsi, ale nie tak velky ako stokke).

psyxooo
28. dec 2012

@vevika a spinka sa dobre babu v tej sportovej casti? lebo ta vyzera dost nepohodlne, aj ked zas paci sa mi ze je tak vysoko od zeme, teda blizsie ku mne by bola (ale muz sa boji ci dieta odtial nemoze vypadnut, ak by bolo moc "zive"

vevika
28. dec 2012

@psyxooo ked je moc zive a nepriputas ho pasmi, tak moze vypadnut z akeholvek kocika 🙂 Moja dcera v nom spi denne tri hodiny v kuse a to uz bude mat dva roky. Pri prvych dvoch detoch som vystriedala viacero kocikov a podla mna ziaden nebol tak pohodlny pre dieta ako stokke, hlavne pre male babo okolo pol roka ked uz nechce ken lezat v hlbokom a chce vidiet von, ale este poriadne nesedi je Stokke absolutne najlepsi!

ikarkulka
28. dec 2012

@balli Vanička je dlouhá 74 cm, srovnatelná se spoustou vaniček na trhu 😉
Záleží, kdy se vám miminko narodí a jak bude veliké. Pokud se ti narodí na zimu, tak i kdyby mělo při narození 5 kg, tak se ti tam přes zimu v kombinéze a s fusakem krásně vejde.
Kolem 5 měsíců už děti moc v korbičce ležet nebaví, chtějí vidět ven. Výhoda Stokke je, že do sporťáku se dá dát novorozenecká vložka (je součástí kočárku, nemusí se dokupovat), takže i takhle malé dítě, které ještě samo nesedí, může pěkně do sporťáku, odkud má výhled a kam se vejde (v případě, že by mu už korbička byla malá, ale nemyslím si, ona jen klame tělem, není zase tak maličká).
Ta podnožka je nastavitelná, takže ani nožky si tam krčit nebude. Teda jestli myslíš tu plastovou část. Ta se dá celá odendat a nastavovat. Jinak samotná sedačka je tvarovaná, ta se dá akorát celá položit, polohovat samostatně nejde. Ale to vyřešíš právě tou novorozeneckou vložkou, pak je sedačka spíš rovná.
Tady ho mám vyfocený s vložkou https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...

My teď ve Stokke vozíme 2,5letého syna, do sporťáku se vejde krásně (jak na výšku, tak na šířku), dokonce i se zimním fusakem a v péřové bundě. Je tak průměrně veliký.

Na řeči lidí, kteří nikdy Stokke neměli, opravdu nedej. Není nad osobní zkušenost.
A tady ti asi každá majitelka Stokke potvrdí, že to opravdu není jen designovka, ale že kočárek je opravdu funkční a praktický. Ostatně klidně mrkni i na další mé fotky, mám tam syna vyfoceného.

klarawerder
28. dec 2012

@balli Ahoj! Tak to jsme na tom podobně, manžel má bez pár cm dva metry a když se narodil, měl 4,5kg...Naše malá měla teda "jen" 3,3kg, ale přijde mi, že je po něm dlouhá 😀 Narodila se v září a vanička nám stačila...ale hlavně - opakuji svůj příspěvek - Stokke sporťák je konstruován tak, že se tam může dát bez obav několikaměsíční miminko, jelikož je tam speciální zmenšovací vložka, a tím, jak je sedačka dělaná - jako korýtko, tak je tam mimi jako v hnízdečku, nepadá nikam do stran ani nic podobného. Takže je dost velký nesmysl tu licitovat o vaničce. Naše malá šla v 5 měs. do sporťáku (samozřejmě pouze v poloze vleže), koupili jsme winter kit a dojezdili zimu ve sporťáku...podotýkám ale, že né proto, že by se malá do korby nevešla, ale nebavilo ji ležet, chtěla koukat ven. Dle popisů je vanička Stokke určená do 6 měs. a to s mými zkušenostmi souhlasí (to by se tam malá vešla podle mně ještě v 7 měs.). Podpěra nožiček je vysouvací 🙂 A samozřejmě nejvíc ho kritizují ti "experti", co ho viděli jednou ve výloze, takže na jejich argumenty bych se vůbec nedívala. Stokke je sice designovka, ale úžasně funkční a vychytaná...není to jen nějaká nádhera, co dobře vypadá, ale jinak je úplně na houby 😉 Kočár používáme už 15 měs. a jsem maximálně spokojená, neměnila bych.. Nevyhovuje mi akorát pár maličkostí - ale to jsou pro mně nepříliš důležité detaily... A ještě jedna věc - stokke korba má standardní rozměry - při porovnání s běžnými kočáry, stokke sedačka má jednu z nejdelších zádových opěrek (což je parametr víceméně určující, do kdy se ti tam dítě vejde), takže ačkoli nevypadá, poskládáš tam pohodlně naprostou většinu tříletých dětí...

klarawerder
28. dec 2012

@psyxooo Vypadnout ven nemůže, jsou tam klasické pětibodovky, resp. u Stokke není žádné zvýšené riziko oproti jiným kočárům...a kočár není nijak víc vratký, než ostatní, takže bych tak počítala, že pokud půjdu ven při tornádu, pak se skutečně převrátí 😀 ale výška mu obecně na stabilitě nijak neubírá. Sedačka vypadá všelijak, ale pohodlná asi je, jelikož je tu dost maminek - včetně mně - jejichž děti ve sporťáku spávají denně několik hodin (malá si například v létě oblíbila polohu vleže, nohy zapřené o madlo, co měla před sebou a dobrou noc 😀

klarawerder
28. dec 2012

@ikarkulka S dovolením jsem ti šmejdila v albu, kde máš malýho ve Stokkáčku 😀 ...a chtěla jsem se zeptata, jak jste na tom s pásama? Poutáte malýho klasicky, nebo zapínáte jen ty pásy okolo pasu? (všimla jsem si, že některé maminky používají u větších dětí ty okolo pasu, které zacvaknou mezi nožky a pásy přes ramena mají asi zastrčené mezi plast a polstrování sedačky...)