Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vevika
30. dec 2012

@adika80 ja osobne som do autosedačky používala Emitex -fleecovú zavinovačku takú teplú dvojvrstvovú a bola som s ňou spokojná.

adika80
30. dec 2012

@vevika myslíš tú takú drahšiu zavinovačku od EMITEXU? lebo pozerám, že sú aj 80 aj 25 eurove zimné

vevika
30. dec 2012

@adika80 ja som ju kupovala ešte k prvému synovi a to bolo pred šiestimi rokmi, ale myslím, že stála okolo 700 Sk...

adika80
30. dec 2012

@monna1608 ako najdem tu polku na fb, som zvedava ako vyzerajú tie kity, dík!

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adika80
30. dec 2012

@monna1608 dík, idem ju checknuť ako to vyzerá

adika80
30. dec 2012

@monna1608 vyzerajú zaujímavo niektoré, ja som si tiež dala ušiť kožušinu nie original, ale neviem, či by som volila aj WK takto. Kolko pýta tá polka za WK?

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adika80
30. dec 2012

@monna1608 áno, aj podľa mna, original je original. pýta 150 libier + pošta za kožušinu, rukavice na kočík a lem na strechu, teda podla toho ani nie celý WK iba kožušinove doplnky. to je dosť podla mna

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikarkulka
30. dec 2012

@monna1608 Teda nechci se nikoho dotknout... Bylo mi jasné, co na tom FB asi najdu, ale skutečnost je teda ještě mnohem horší 😀

Já Stokke považuju za elegantní uhlazený kočárek, který má svůj styl a který je nenapodobitelný. Líbí se mi, že se k němu dá dokoupit široké originální příslušenství, které je vkusné a zároveň plní i nějakou funkci.

To, co šije ta paní, mi z fotek nepřijde až tak kvalitně ušito. A navíc teda - a to je jen můj subjektivní pohled - takto si zhyzdit Stokke, to by mě nikdo nedonutil. Umělé barevné kožešinky, sovičkové motivy, směsice pestrobarevných látek, volánky, mašličky... Neblbněte 🙂

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarawerder
30. dec 2012

@adika80 Hele, i na http://www.pinkie.cz/sekce/45/fusaky-0-12mesicu... mají hezké celoroční fusáčky do sedaček... (mají i slovenský účet, takže s objednávkami na SK není problém 😉 )

milankovazuzana
31. dec 2012

Ja som takého istého názoru, že na tak špecifický kočiarik ako je Stokke- a to on je, treba používať čo najviac originálneho príslušenstva, nakoľko má také vlastnosti, ako tie šité nemajú a hlavne sú vždy vkusné a citlivo vyberané vzory, aby spolu ladili ku takmer každej farbe a nepôsobili lacno a kolotočovo-čo teda tie od tej polskej kočky sú... viem, že si to tak maminy želajú, ale tie veľké vzory-kvety, zvieratká a do toho tie kožušinky rôznych farieb, pôsobia nanajvýš infantilne...
Ja osobne teda z neorig. príslušenstva by som zvolila nanajvýš fusak, kožušku a deku, inak tie kity ani za svet iné...
A doplny neoriginál by mali byť farebne s citom vyberané, vkusné a hlavne dobrej preverenej značky, aby nepôsobili veľmi lacno...

klarawerder
31. dec 2012

Tak určitě souhlasím, že šité kity od Patishop působí...hmmm, opravdu jak od kolotočářů. Chci říct, že některé jsou moc hezké, ale na kočár bych je teda nedala 😉 Stokke je designový kočárek už svojí konstrukcí, takže podle mého vkusu je třeba už na kitech a doplňcích trochu brzdit, aby to nebylo přeplácané. Myslím, že je jedno, zda jsou doplňky originál anebo ne (ano, třeba u takového SK je třeba látka s UV filtrem...WK se například z funkčního materiálu ušít dá- ovšem otázka, zda levněji), ale jak psala @milankovazuzana deky, fusaky, přebalovací tašky, kožešinky,... to je podle mně nahraditelné něčím i lacinějším a stejně funkčním. Výhoda u origoš doplňků je ta, že to Stokke udělali tak, že vše barevně ladí a je to uzpůsobené na kočár (např. cvoky na dece na připnutí). Nevýhodu vidím v tom, že tím, že se jedná právě o originální a specifické doplňky, si Stokke samozřejmě narazili "hezké" ceny, pravdaže člověk platí za kvalitu, ale stejně mi to kolikrát přijde přemrštěné (dávat třeba téměř 6000 Kč za originální kožešinu mně prostě nikdo nedonutí 😀 ). V každém případě zastávám názor ten, že ať si každá maminka "vyladí" Stokkáček jakkoli (ať hodně zdobně, anebo decentněji), důležité je, aby se jí líbil a byla spokojená...stejně tak jako já preferuju "méně je více" a nevymýšlím nějaké pestrobarevné kreace, jelikož mi to přijde nevkusné, tak i maminka, které se líbí naprostý opak, považuje za nevkusné můj výběr doplňků...Takže proti gustu... 😀

adika80
31. dec 2012

@klarawerder áno áno, ďakujem za tip Klárika🙂

angelina987
31. dec 2012

Ahojky holky, některé si mě asi pamatujete, byla jsem hrdou majitelkou červeného stokke starší verze - prodala jsem ho a psychicky to nevydržela a po novém roce si jedu pro novou verzy :D moc se těším a pravidelně vás čtu 🙂 Mojímsnem je blue melange, nebo black melange, ale ti nikde nejsou - já budu mít fialový - tak kdyby jste o někom věděli, dejte vědět 🙂

maminamaja4
31. dec 2012

@angelina987 pozri tu na bazariku mas blue melange, na to ze skoro novy dobra cena.

angelina987
31. dec 2012

@maminamaja4 Jj viděla jsem ho, ale já bych chtěla jen potahy - kočárek je už zamluvený 🙂

klarawerder
31. dec 2012

Tak @adika80 vyfocená mnou tvořená kožuška ve vajcu (Maxi Cosi CabrioFix)...až jsem byla sama převapená, jak hezky sedí 😀 Mimčo se tam krásně vejde (i s tou novorozeneckou vložkou - tu bych dala pod to), otvory na pásy sedí, kožuška v podstatě kopíruje tvar sedačky, pouze u hlavičky není tak široká jak by měla být - v případě, že bych ji dělala přímo do autosedačky...nahoře je to užší - tvarované na sporťák. Ale do autosedačky to teda pasuje taky 😉

PS. mimino tu na pózování bohužel nemám...naše malá má zrovna plné ruce práce s kramařením nádobí v kuchyni, takže "nemá čas" si sednout do autosedačky na fotku...tudíž jsem musela vzít jako figuranta medvěda 😀

klarawerder
31. dec 2012

Tak nakonec malá "svolila"...takže tady pro představu - malé je 15 měs. (vel. 80-86 - kolik přesně měří momentálně nevím 😉 )

adika80
31. dec 2012

@klarawerder krása Klárika, ďakujem a teším sa na kožušinku🙂) je kráásna

adika80
31. dec 2012

@klarawerder ako pózuje herečka malá, rozkošná je🙂

klarawerder
31. dec 2012

@adika80 Už je mám obě v kufru 😉

klarawerder
31. dec 2012

@adika80 Díky 😉 Ano, označení "herečka" ji naprosto vystihuje 😀 Teď si zas do té sedačky s kožešinou vlezla, vykládá si a zdá se že se odtamtud nechystá 😀

psyxooo
31. dec 2012

@mima01 nevies mi sem hodit stranku, kde ho viem kupit za tu cenu? u nas som nasla za 1050 komplet, tot najlacnejsia cena. (akosi mi konik vobec nehodil upozornenie na tvoju odpoved, az teraz som ju nasla)

Este otazocka, kolko kg asi vazi to vajicko? Lebo pri prvom som casto vyberala z auta, lebo drobec vzdy zaspal pocas jazdy. Lenze mala som lahucku. A niekde som citala, asi tu, ze tato stokkacska je tazka.

psyxooo
31. dec 2012

wau, uz som nasla, ma 8,58kg no to je sila, ja s vahou 55kg (teda snad taka bude aj po porode 😀 ) neviem, ci ju v pohode budem vytahovat z auta a naklikavat na kocik

junkfoood
31. dec 2012

@psyxooo kup si tu easy go, ta ma "len" 3,5kg..ale podla mna je to aj tak dost tazke aj s dietatom..

maminamaja4
31. dec 2012

@angelina987 potahy sa daju objednat cez babymarket,vacsinou su k dodaniu do 2 tyzdnov, teraz medzi sviatkami asi do 4 tyzdnov, viem ze vo farbe black melange urcite v pohode dodaju. Objednavala som tasku prebalovaciu a nakupnu a uplne v pohode,teraz som doplnala madlo a fusak,pride niekedy v polke januara cena komplet ccc289, normalne farby 179.

mima01
31. dec 2012

@psyxooo len ja som sa tam sekla, ta cena nie je tych 808 (to bolo par mesiacov dozadu) ale 890 eur...sportak a vanicka bez vajka. Akurat modry melangac je drahsi, nakolko je to limitka. http://www.babyonlineshop.de/kinderwagen/Stokke... No a co sa tyka autosedacky, tak taz by som urcite volila izi go. Be safe je sialene tazka, tak ako si nasla, ma 8,5 kg. Nas maly ma teraz 5,5kg a to je ina divocina nosit ho v nej. Ako to vajce je skvele, ale ta vaha, fuuu.