Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
8. sep 2013

Baby, potřebuju poradit 🙂 Začala jsem přemýšlet, kdy Xplory prodat (na druhé mimi totiž pak chci nový 😀 )...krom Xplory máme ještě Bgb bee+ ...Tuto zimu ještě určitě odjezdíme se Stokkáčem, ale chci se zeptat, zda si ho mám pak sušit i na jaro/léto a potažmo další zimu (malé budou příští zimu už něco málo přes 3 roky) nebo myslíte, že už bude stačit jen Bee? Přes jaro/léto, kdy bude malé 2 a půl roku si to celkem dokážu představit, ale neumím vymyslet, jestli bychom ho využily ještě i potom? Dokdy si myslíte, že má cenu ho doma skladovat ? 🙂 Je jasné, že Bee nezvládá terén jako Stokke, nicméně si myslím, že kočár budeme používat čím dál méně, taky kvůli tomu, že jezdíme často autem...a většinou se pohybujeme po městě, takže by Bee stačilo a kdybychom vyrazili někam do terénu, tak by teoreticky mohla jít malá po svých (ačkoli v kočárkách se vozí asi ráda, jelikož nikdy neprotestuje 😀 )...Zas se ale děsím představy, že dám Xplory z domu a pak z toho budu hotová, budu ho "nutně potřebovat" a budu litovat, že jsme ho prodali. No, už jsem z toho přemýšlení na prášky 😀 Jde víceméně o to, že někdy v březnu/marci bude moje sestra rodit, takže bychom s malou odjezdily tuto zimu a případně ho posunuly teda ségře pro mimčo... Takže cooooo??? Pomoooc 😀

milankovazuzana
8. sep 2013

@klarawerder Klári, určite si ho nechaj tak dlho, ako to len bude možné... My budeme mať na bud. týždeň 3 rôčky a určite si Stokke nechávame do jari.Malý ho zbožňuje, ja tiež, tak vek vôbec neriešim 🙂

ivanajelinek
8. sep 2013

@milankovazuzana jak ti zavidim,ze sa tak dlho vozite🙂 Moj maly bude mat o dva tyzdne 3roky,ale uz rok sme bez kocara. Proste len odrazadlo alebo behat. Uvidime ako dlho sa vydrzi druhy vozit. Uz mam mesiac Stokkac v servise☹ zajtra tam volam ze ako dlho este...

milankovazuzana
9. sep 2013

@ivanajelinek Fíha a čo sa stalo Stokkačikovi?Ale tak máš ešte náhradníka 9 mesačného ako pozerám, tak si to vynahradíš a teda hádam nový majiteľ Stokke si to bude dlhšie užívať 🙂 🙂 🙂

ivanajelinek
9. sep 2013

@milankovazuzana No osmickemvali tie kolesa,tak mi poslali nove,ale aj tak to robilo dalej. Tak som isla po druhy krat,a vymienali loziska. Minuly tyzden volali,ze je hotovy,tak bol mm pren, a isiel vyskusat po predajni a ze vraj to bolo stale take iste. Tak ho ani nebral,nechal ho rovno tam. Mali volat,ze co dalej a neozvali sa. Tak tam dneska zavolam. No a Stokkeho som kupila len nedavno,pri prvom este nie😉

milankovazuzana
9. sep 2013

@ivanajelinek Aha... no teda, tak toto určite nepoteší.Ale to 8 čkovanie nieje v kolesách, to je celý podvozok s oskami ako sa vraví na draka, to viem už dávno...A kde si kočiarik kupovala?

ifkael
9. sep 2013

@ivanajelinek fuu...to vazne? to aby clovek kupoval niekde blizko...riesit reklamaciiu s Nemeckom sa mi teda vobec nechce 😅

verkov
9. sep 2013

Holky, mám na vás dotaz. Malej jde ted do sportáku a najednou nemam kam dat osobní veci🙂 Jak to resite vy? Ta prebalovaci taska se mi teda moc nelibí. Nevíte o jiné?

Pak mám dotaz jeste na nekoho kdo mel problém s koleckama. Po cca 5 mesicich pouzivani mame predni kolecka v dezolatnim stavu (kaminky prorezane) a to jezdim jen po ulicich Prahy.... Momentalne cekam na vyjadreni od stokke, ale myslim, ze to nedopadne. Stalo se Vám to take? Mylím si, že by teda kolecka mela vydrzet vic nez 5 mesicu!!!

junkfoood
9. sep 2013

@verkov ahoj, ja som mala problem s koleckami, prednymi aj zadnymi, po pol roku cca, a to tiez jazdim len po bratislave..a tiez som mala problem pri prechode z vanicky do sportaku, nevedela som si zvyknut, trvalo to asi aj 3mesiace, aj som chcela kocik predat, ale nakoniec som si zvykla.. kolieska som vyreklamovala, ale pomylili sa, namiesto jedneho predneho a jedneho zadneho poslali dve zadne, tak teraz cakam este na predne.. ale nemali s tym problem..

junkfoood
9. sep 2013

@verkov jaj a taska sa ani mne prebalovacia nepaci od stokke, podla mna za 109 € je otrasna a mala, ja som si objednala teraz od Pink Lining tasku Yummy Mummy..

verkov
9. sep 2013

@junkfoood dekuji za rychlou odpověď🙂 a ta taška se v pohodě vejde dolu na ty háčky a nebo to máte na rukojeti?

klarawerder
9. sep 2013

@milankovazuzana Asi máš pravdu, mně nahlodaly prostě ty maminy, co kočárky celkem hromadně prodávají a nechávají už jen golfky. No, ale jak jsem psala, obávám se situace, kdy by byl Xplory z domu a já byla zralá na sedativa, že ho chci zpátky 😀 Jen mi samozřejmě vrtá hlavou, aby nám tu chudák nestál v chodbě, že to už bych ho radši posunula ségře... No uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, malé budou za dva týdny 2 roky a dostane First Bike, tak jestli se mi na kočárky nevykašle úplně 😀 Ale je fakt ten, že nač se vzdávat ježdění s kočárkem, dokud se prcek dobrovolně nechá...speciálně takové parády jako Stokke...Tuším, že začnu chtít brzo druhé mimi, abych mohla zas Stokkáčovat...je to hrozná úchylka 😀 😀

klarawerder
9. sep 2013

@verkov Já měla místo přebalovačky, co se mi taky moc nelíbila, takový černý kufřík (mám ho v albu)... A teď, když už je dcerka větší a nemusím s sebou tahat milion krámů, tak mám něco jako malou kosmetickou taštičku a tam mám náhradní legíny, kapesníčky, mokré ubrousky, krém a balzám na rty...a to celé frknu do nákupního bagu. Jinak kolečka jsme měli taky jakoby rozpíchané...ale měnila jsem je víceméně z vizuálního hlediska po cca 2 letech ježdění...

milankovazuzana
9. sep 2013

@klarawerder Presne, vôbec to nerieš, čas ukáže.Ja by som Stokke absolútne nevymenila za buggy, ja radšej dobrovoľne 100x zdvihnem 18kg Miška sama, ako jazdiť s kočíkom, ktorý ani zďaleka nieje taká pohodlný pre neho i pre mňa 😀 😀 😀

ivanajelinek
9. sep 2013

@milankovazuzana Ja som ho kupovala privatne, ale uplne novy este. ani nebol vybaleny z krabice. Dneska som volala a ze v piatok ho boli vyzdvihnut priamo nekto zo Stokke. Tak uvidim. Ani mi nevedela povedat, ze ako dlho.
@ifkael Ja ked som zacala mat problem s kolesami, tak so napisala priamo do Stokke pre Nemecko, ti mi odpisali, ze mam ist do najblizsej predajne. Zatial to klaplo. Uvidime co teraz.

Ja mam pocit, ze problem s kolesami uz ma asi kazda druha. Nemyslim si, ze je to normalne. Nepoviem, ze kolesa odidu po roku, dvoch(opotrebovanie), ale aby zacali osmickovat po par tyzdnoch, mesiacoch. 😕 😕 😕

ikarkulka
9. sep 2013

@klarawerder Klári, jestli ho nepotřebuješ nutně prodat (peníze, málo místa atd.), tak si ho ještě nech a prodej ho až ve chvíli, kdy si uvědomíš, že ti doma opravdu jen stojí. Dělala jsem to tak vždycky.

kostalovakaca
9. sep 2013

@klarawerder koukala sem taky ale to nejsou gumy,jen chrániče na gumy..v té černé barvě by to nemuselo být špatné,protože teď taky zrovna řeším reklamaci s prořezaným kolem a jezdím jen po městě ☹

ifkael
9. sep 2013

@ivanajelinek no ak prides do predajne na Slovensko tak veru problem to je...vyreklamovat to nechcu 😠 ked si u nich nekupila kocik...

a teda, konecne mam vybraty kocik- a robia kolesa osminu??? fuuuuuuuuuuuuuuuu..... toto neeeeeeeeeeee.

cawes
9. sep 2013

@ifkael nerobia teda ano stane sa ze sa aj u dobrej znacky vyrobi vadny kus. Pozri ja som si dlho vyberala kavovar nakoniec sme kupili jura one touch za 2000 euro to ze je to spickova znacka atd nemusim hovorit mam ho rok bol 3x na reklamacke a uz mam novy stroj jednoducho obcas sa to stane. Tak isto sa moze stat aj pri stokke ze nieco sa niekde pokazi resp je zle vyrobene. Mam ho aj ja a nedam nan dopustit a kamosky co ho maju detto nedaju na neho dopustit.

ifkael
9. sep 2013

@cawes len stane sa to raz za par kusov, mam pocit, ze uz je takychto pripadov moc... s takouto info kocik urcite z Nemecka kupovat nebudem..ale zostane mi ho kupit na Slovensku

cawes
9. sep 2013

@ifkael no toto by som vobec neriesila na sk aj v nemecku je tento kocik vela predavany takze sa stane

gepe
9. sep 2013

@verkov mame Crusi, ale to neva pro odpoved. Do tasky se nam toho vejde dost pro mesicni dite, vcetne prebalovacich veci komplet i mych drobnosti. Jestli se nepletu, tak hacky mam ja i jsou stejne na xplory, u nas jsou i na korbe.

ifkael
9. sep 2013

@cawes len z De napisu- rieste to s predajcom najblizsim- ja pridem do nemenovanej predajne- a po odpovedi ze kedze som u nich kocik nekupovala, nieje to ich starost- by som rovno zinfarktovala...

cawes
9. sep 2013

@ifkael ale to si teraz mylis. Pretoze kocka co tu pisala ohladne reklamacky tak ta ho kupila privatne na sk a pisala ohladne reklamacky rovno do nemecka do stokke nie do nemeckeho obchodu kde kocky kocik kupuju 🙂
takze ak si kupis kocik u nemcov tak im posles video/fotku a oni ti to zreklamaju takto to funguje aj u nas vo svajci teraz som reklamovala na zaklade fotky

ifkael
9. sep 2013

@cawes uz tu kocky riesili reklamacie... a mali to riesit v Ba... a moc nepochodili. preto mam z toho zmiesany pocit

cawes
9. sep 2013

@ifkael no ale nie ked kupili kocik origos z obchodu to riesili ked kupili z druhej ruky

ivanajelinek
9. sep 2013

@cawes presne ako pises. Ja som ho kupovala tu v nemecku privatne,aj tu zijem tak mne to vyhovuje,ze to mozem riesit v najblizsom obchode,co mam tak 50km odtialto.
@ifkael a ako pise cawes, ked ho kupis v nemecku tak ti nenapisu ze mas ist do najblizsieho obchodu. Posles to tam,kde si kocik kupila ako to robia aj ostatne. V mojom pripade je to nieco ine. Tak sa neboj.

cawes
9. sep 2013

@ivanajelinek dakujem za podporu pri vysvetlovani, som vedela ze to mam dobre v hlave 😀

krovka9
9. sep 2013

Dievcata ,tie ktore ste prisli do kontaktu s predajkynou samot287 a naleteli ste jej tak ako ja, dajte vediet. chystame na nu podat trestne oznamenie. tak nech je nas viacej.

verkov
9. sep 2013

@krovka9 bohužel i já jsem naletěla :(((