Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

cawes
2. nov 2013

@milankovazuzana draky ake? ja som nevidela

milankovazuzana
2. nov 2013

@cawes na látke bol obrázok tých tradičných čínskych drakov-biele boli...

dolcee
2. nov 2013

@milankovazuzana joj, to jsem také viděla. Takový kýč!

@cawes todle teda vypada jako pneumatiky. Ale kdo ví.

cawes
2. nov 2013

@milankovazuzana ufff no to by som si tam nikdy nedala 🙂

cawes
2. nov 2013

@dolcee no vyzera ale pozri na predne koleso tam to neni po celej strane hore u podlozky na tasku je to cervene cez koleso 🙂

simonaa
2. nov 2013

Holky, jyký používáte zimní fusak, jen ten od Stokke nebo i jinou značku, nevadí tam potom ta rukojeť, když sedí proti směru jízdy..? Malá bude mít rok, takže nožky má už dost dlouhé, ale mě ti originál fusaky přijdou nemastné neslané.. kkočár mám pink+bílý WK, co byste mi doporučily? 😉

ikarkulka
2. nov 2013

@danella My jsme tam syna přendali cca v 6 měsících, když nám v korbě taky nechtěl být, když nespal. Máme tam tu zmenšovací vložku a nevozíme ho v sedě 😉

ikarkulka
2. nov 2013

@simonaa Jestli je dceři už rok a vozíš ji směrem k sobě, tak buď nožičkový Stokke nebo jiný nožičkový, ale není příliš velký výběr, v podstatě asi jen Emitex.
Dá se tam dát samozřejmě jakýkoli fusak, ale pak musíš počítat s tím, že ti bude ležet na té středové tyči, a pokud má dítě už delší nohy, tak si je nemůže dát dolů. Některému dítěti to nevadí, jinému ano, takže těžko říct.
Jestli máš Pink a White, tak co třeba Beige nebo Purple fusak?

bianocka
2. nov 2013

Ahojte, prosim Vas, kto ma autosedacku Izzi Sleep, do akeho veku ste ju pouzivali? Nasa Eli ma 2,5 mesiaca, v autosedacke mame aj fusak (Maxi Cosi), ale ja uz teraz mam pocit, ze je tam "narvata". Uvazovala som casom tu vlozku na hlavicku vybrat, lenze to sa neda (inac by ostala sedacka hola). Dakujem za tipy a postrehy 🙂

simonaa
2. nov 2013

@ikarkulka Emitex cocoon jsem už taky koupila, teď jsem chtěla ještě nějaký teplejší a třeba i barevnější, moc se mi líbí od E.D., ale mám právě strach z toho, že tam vadí ta tyč a fusak bude k ničemu...

klarawerder
2. nov 2013

@bianocka Izi Sleep sice nemám,ale viděla a zkoušela jsem ji v obchodě...když pominu tu kravskou váhu, tak je skutečně strašně malá, polstrování, jak píšeš, oddělat nejde... Izi Go je to stejný...krásná, tentokrát lehká...ale opět zoufale malá...proto jsem Stokkácké sedačky zamítla a šla jsem do Maxi cosi, která je, co se týče prostoru oproti Stokke obrovská a malá mi v ní jezdila až do nějakých 18 měs. ...pak už jsme přešly na další váhovou kategorii 9-18kg Maxi Cosi Tobi...

klarawerder
2. nov 2013

@simonaa Mám aj Cocoon aj Elodie. Elodie jsem používala do protisměru jízdy ještě v necelém roce a půl malé...jak psala @ikarkulka , spodní část byla položená na tyči, malé se tam nožky pohodlně vešly. Tuto zimu už se tam malá samozřejmě nenarve, protože už jí je přes dva roky...tak mám do protisměru Cocoon s vložkou...a jinak se budem vozit už po směru jízdy v Elodie...ten je božsky teplý, krásný a prostorný... 😎

ikarkulka
2. nov 2013

@simonaa ED mám dva a budu je používat, ale našemu mladšímu bude v pondělí 9 měsíců, takže mu ten fusak položený na tyči zatím nikterak nevadí.
Každopádně ED můžu doporučit.

simonaa
2. nov 2013

@klarawerder takže E.D. a malou otočit 😉 ale asi to risknu, protože máš pravdu, ty jsou božské....

simonaa
2. nov 2013

holky díky....anebo ještě zkusí,¨m třeba do babyparku a vyzkouším fusaky přímo na místě..třeba jí tam ta tyč nebude vadit, když dáme E.D....

klarawerder
2. nov 2013

@simonaa Zkus a uvidíš...Musíš dát sedačku do vzpřímeného sedu, dát tam fusak a malou, a dokud bude mít možnost mít natažené nožky, když je fusak "ohnutý" kolem tyče, pak není důvod proč by to mělo vadit 😉 ...Pokud máš už nožičkový Emitex, tak máš vercajk na protisměr jízdy pořešenej, takže bych si na tvém místě s naprosto klidným srdcem dopřála Elodie 😉 ...s tím, že ten jde do určité doby taky na oba směry, posléze už jen po směru...

dolcee
3. nov 2013

@bianocka kamarádka používala iZi go do 9m, ted v kombinezce uz to neslo! Ju
Chtějí koupit ted cybex sirona (je uz od narozeni a jde dat i do protisměru).

Ja včera poprve vyrazila s nozickovym a je krasne teplý.
Akorát nechápu u hlavičky visí zip- ten kousek, jak se za nej tahá.

bianocka
3. nov 2013

@dolcee
@klarawerder Dakujem za odpovede 🙂 Teda, ked sme Izi Sleep kupili, vobec sa mi mala nezdala. A to som pri prvej dcerke pouzivala Maxi Cosi. Este je v pivnici, tak ju vytiahnem a porovnam.
Dnes som si uvedomila, ze z tej vystuze, co ide okolo hlavicky, sa da vybrat polystyren. Lenze nie som si ista, ci by bol dobry napad ho vyberat, co myslite?
Inac, ten nedostatok miesta hadam vadi len mne. Lebo malicka dokaze prespat v sedacke strasne dlho, vo vanicke tak dlho nepospi... Len si neviem predstavit, aka v nej bude natiskana o zopar mesiacov... ☹

danella
3. nov 2013

@bianocka nam tiez mala spi dlho v sedacke, tiez mam pocit ze ju tam co chvila nemestim ale je to v pohode, tiez som ju preskumala a z tých vankúšov bočných vyberiem ten polystyren ked bude trosku vacsia, poznam sedacky co tam tie bocnice nemaju a deti v v tom pohode vozia. A uz sme to tak raz mali v lete ked sme isli na vylet tak boli v sedacke a aby mala vacsi priestor tak to manzel vytiahol a vobec jej v tom hlava nelietala ...skus a uvidis 🙂

adka12
3. nov 2013

Baby, aké fusaky kupujete na zimu? Origos stokke alebo máte niečo iné vo výhľade? Pýtam sa preto, lebo ja mám Quinny Moodd a je teda dosť podobný stokke, hlavne čo sa veľkosti sedacej časti týka. A keďže je dosť malá, mám probléme tam narvať 7 mesačné dieťa s hrubým fusakom 😀 😀 😀

bianocka
3. nov 2013

@danella Jeeej dakujem, som rada, ze to niekto iny uz skusil 🙂 Tak teda vyberiem ich aj ja neskor. Mas pravdu, ze niektore sedacky to nemaju vobec.

dolcee
3. nov 2013

Holky, ja vubec nevim jak s fusakem:
90% jedeme na procházky autem- a kdyz mám fusak, tak malou oblékám méně - když jedeme z domu. Ale co kdyz jedu autem? Co ji obléci, aby ji nebyla zima nez auto začne topit?
Nebo přijdu z procházky k autu vymrzlému a musím jí vytáhnout z fusaku a dat do sedačky a jedeme domů..(jenže to by mi v punčoškách a mikince zmrzla)?
Z tohoto důvodu zatím na ven autem používám kombinezu péřovou a v kočárku ji ještě přikreji dekou, to by ji už s fusakem bylo zas horko. Takže fusak doma, když jedeme autem.

milankovazuzana
3. nov 2013

@adka12 Ale sedacia časť Stokke nieje malá.Môj 3 ročný synček sedí vo fusaku absolútne komfortne, či už v originálnom, alebo fusaku inej značky. 🙂

mimi27712
3. nov 2013

@bianocka Kamarátka používa Izi Sleep a malá má 1,5 roka, my sme ju používali do 9 mes. a v pohode a to mám veľkého chlapa, tiež som vybrala ten polystyrén.

klarawerder
3. nov 2013

@bianocka Polystyren bych určitě nevytahovala- ten je tam z důvodu bezpečnosti...

klarawerder
3. nov 2013

@adka12 Ahoj, my máme nožičkový Emitex Cocoon (spíš přechodový a do mírnější zimy), a pak super hyper teplý a krásný Elodie Details (foto v albu) 😉 (pak mám ještě 2 tenčí fusaky, jeden je šitý a druhý je softshellový The Buppa Brand - ten mám v Albu Bgb Bee)...

kristina36
3. nov 2013

Baby, odbornicky, potrebujem poradit. Pasuje na starsi podvozok V2 novsia sedacka? A tiez pasuju kolieska z V2 na V3?

klarawerder
3. nov 2013

@adka12 Jináč Mood má oproti Xplory sedačku menší... Do Xplory se pohodlně vejde tříleté dítě napakované ve fusaku. Dceři jsou 2 roky a má podpěru nožiček na 2. úrovni vysunutí ze 3 a nad hlavou taky ještě místo...nahečmaná tam není ani náhodou... 😉

klarawerder
3. nov 2013

@kristina36 Ano a ano 🙂

milankovazuzana
3. nov 2013

@kristina36 Kolieska i sedačka sú univerzálne, nezáleží na podvozku.