Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
26. nov 2013

@eternity72 Na vvaničku použiješ iba striešku a storm cover +handmuff

ninucika
26. nov 2013

Aked sa mi nahodou namoci ta kozusina ako ju mam osetrit aby bola pekna?

milankovazuzana
26. nov 2013

@ninucika Namočená kožušinka sa ošetriť už nijak nedá.Prírodnina má totiž obrovskú chopnosť viazať vodu, takže pokiaľ sa namočí, pojme veľa vody a zvlní sa.Po uschnutí sa síce dá opticky oklamať vyčesaním, ale odborné oko príde i na to 😀 Ako to moje.Po každom zvlnutí vonku-nasnežení a podobne sa ti opäť zvlní.
Oprať sa to dá, len treba byť opatrný, ja som muff prevrátila fleecom navrch, lebo to vnútro býva znečistené od mastných rúk, , rukavíc a podobne.Prevesila som ho cez umývadlo košušinkou smerom von.Napustila som si málo vodičky, dala do nej gélik, vzala kefečku s dlhou rúčkou-takú na riad(samozrejme novú) a pohybmi zhora nadol som jemne fleecik drhla.Neboj, nič sa mu nestane, pri bežnom drhnutí.Ale ten pohyb bol vždy odhora, aby sa zabránilo šplechnutiu vody na kožušinku a smerom nadol ju vlastne akokeby vytláčaš, aby sa nevpíjala smerom k nej...
Po opraní som si najprv vypustila vodu, sprchou -tenkým prúdom-na ten úzky režim povytláčala praciu vodu a potom rukou vytlačila vodu.Šuštiak navrchu som oprala tak, že tou kefkou-keďže má dlhšiu rúčku som opatrne pošmátrala v útrobách muffu-to je umelina-hladká, tam špina ide aj sama dolu od seba, takže to je razdva.
No a potom šup na radiátor, kožušinkou smerom od. A bolo.
Môj handmuff vypadal takisto krásne ako pred praním-nooo, vnútri bol potom čistulinký jak padlej sních 😀
No uffff, sa prekonávam.Inak vypadá to zložito, ale ide to pri troche snahy a opatrnosti veľmi dobre. 🙂

jannie88
26. nov 2013

Ahoj holky, prosim Vás jak jezdíte s kočárkem když sněží? Používáte pláštěnku??? 🙂

jannie88
26. nov 2013

@sweet81 Já mám taky purple, dokonce záměrně a máme chlapečka...teď jsem kupovala fusak a brala jsem barvu black melange a myslim, ze to bude vypadat ve sporťáku dobře 😉

cawes
26. nov 2013

@jannie88 plastenku ako proti dazdu? nie ved mam winter kit nasadim ten a moze snezit kolko chce

ninucika
26. nov 2013

@milankovazuzana dakujem za odpoved

jannie88
26. nov 2013

@cawes jj,ja ale winter kit nemam,tak asi dam plastenku kdyz hodne chumeli,aby se neznicily potahy...

cawes
26. nov 2013

@jannie88 tak od vody sa pptah neznici ale ak nemas wk tak asi plastenku

dolcee
26. nov 2013

Holky, mam wk a kozesinka na hand muffu s kolem stříšky je jiná. Za prvé malilinko barevně a hlavne kvalitou. Na mandmuffu trochu krepatá.
Na prvni pohled neni vidět, ale bystre oko vidí.

ivetkabab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
26. nov 2013

@jannie88 Na co pláštěnku, když je Winter kit 🙂 To je právě ten fór, že s žádnou pláštěnkou Stokke jezdit nemusí...Jednak se pod tím dítě tak akorát paří (jako nechtěla bych v zimě chodit zabalená do igelitky), druhak materiály pláštěnek nejsou do mrazu (mrazem křehnou, trhají se, vznikají praskliny,....) a za třetí to vypadá prostě děsně, to ať se na mně nikdo nezlobí...Ne, pláštěnku v zimě prostě ne 😎

klarawerder
26. nov 2013

@dolcee No, tak to jsi asi natrefila na WK ze dvou ovcí 😀 Ne, dělám si srandu...U WK je to opravdu o štěstí, zda máš do polsedního odstínu stejný lem na boudě i na rukávníku. To, že se ti na rukávníku krepatí, je normální...rukávník ti vlhne daleko snáz a častěji než lem na boudě, takže se ti holt zkrepatí...A zkrepatí se ti ještě víc, jak budeš jezdit v zimě a bude ti na něj sněžit. To už jsme tu s babama řešily, že to nemají domyšlené, strkat na rukávník neodnímatelnou kožešinku, když se předpokládá, že s tím člověk jezdí v zimě (a v zimě občas dokonce i sněží 😀 )...takže pokud nebudeš na sněžení rukávník sundávat a "šetřit" si ho, pak se smiř s tím, že kožešina sice nebude nějaká hnusná, ale tak hezká, jako byla nová, už nebude nikdy...Pomáhá to ale vyčesat kartáčem (jestli jsi neměla kartáč u WK, pak můžeš použít jakýkoliv kartáč na psy/kočky)...

dolcee
27. nov 2013

@klarawerder no jo, ale je krepatý uz po vytažení z krabice?!
Přemýšlím, ze zajedu na prodejnu a jeste ten rukávnik vyměním. To je proste blbý, když to není úplne tip top za ty prachy. Fakt je to ze dvou ovcí. 😀 to by meli nejak třídit při výstupu kvality 😠

jannie88
27. nov 2013

@klarawerder aha, takze kdyz nemam na winter kit a pláštěňku rozhodně ne, tak to mám řešit tak, že nebudu vyjíždět s kočárem???🙂)

klarawerder
27. nov 2013

@jannie88 🙂 To, že nemáš WK jsem četla až poté, co jsem ti odepsala... No, pokud máš jenom trochu možnost, pak našetři penízky a jdi do WK,klidně z druhé ruky - ten je prostě na zimu ideální. Pokud WK vyloženě nechceš, pak ti nic jiného než pláštěnka nezbyde, jelikož když bude chumelit, tak ti pochopitelně nasněží do kočáru...Anebo bych si nechala od některé mamče, co šije (třeba tady z Koníka nebo MMB) ušít aspoň ten Storm cover dle originál WK - prostě takový nánožník, který ale dosáhne až na boudu, kde se přetáhne přes první výztuž a na bocích na cvoky nebo jiné uchycení...však mrkni na origoš WK...něco takového by se ti rozhodně sešlo, materiál by musel být v podstatě jen nepromokavý/neprofoukavý, není třeba, aby to bylo nějaké vyteplené, prostě jen "dekl" aby byl kočár krytý...takže by tě to vyšlo podle mně na několik stovek...

klarawerder
27. nov 2013

@dolcee No, reklamaci klidně zkus - jediný, co se ti může stát je to, že ti prostě čeknou, že ne-e...Onehdá reklamovala lem na boudě i @cawes , protože tam má tu kožešinku s takovým kratším vlasem a ne tak huňatou...no a řekli jí něco ve smyslu, že je holt každá ovce jiná, takže je i každý lem na Winter kitech jiný - v podstatě je to běžná vizuální odchylka... Nj, na to, že za to chtějí okolo 7tis. czk by to mělo být tip top, to naprosto souhlasím....

jannie88
27. nov 2013

@klarawerder 🙂 děkuju za radu, už jsem nad tím přemýšlela....do wk urcite jit chci, ale budu na nej mit usetreno az tak v lednu, tak jsem potrebovala reseni ted do te doby a to asi zvladneme s tou plastenkou 🙂

klarawerder
27. nov 2013

@jannie88 No, tak do ledna ti plášťa stačit bude, to nemusíš investovat do šitého Storm coveru, když plánuješ koupi WK tak či tak...Stejně se asi nepředpokládá, že se vyžíváš v chození po venku, když je venku sněhová vichřice 😀

cawes
27. nov 2013

tak tak moja reklamacia, skoncila odpovedou ze kazdy wk je unikat a zalezi aka ovecka tam lezi

dolcee
27. nov 2013

@cawes no to bych pochopila, ale chtela bych na rukavniku i strisce stejnou. Aspoň tak!

Holky, prckům se nedařilo dobre.
Tak prozatím zůstáváme s jedním prckem a Stokke zůstává doma!

jannie88
27. nov 2013

@klarawerder Haha, to si vystihla, to se opravdu nevyžívám 🙂))

milankovazuzana
27. nov 2013

@dolcee jemine, neviem či som to pochopila dobre, ale až sa bojím priamo opýtať ☹ ☹ ☹

mimi27712
27. nov 2013

@dolcee to mi je veľmi ľúto ☹

ifkael
28. nov 2013

@dolcee :((( je mu to luto...

ikarkulka
28. nov 2013

@dolcee Taky je mi to líto ☹ Drž se!

alexandrag1
29. nov 2013

zienky zvlast nanoznik na sportak sa neda kupit?

cawes
29. nov 2013

@alexandrag1 nie neda je to sucast wk

alexandrag1
29. nov 2013

@cawes aha dakujem

jannie88
29. nov 2013

Holky nechystáte se někdo prodat starší wk?? 🙂