Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
26. mar 2013

@cawes Pokud nevíš, co jsou to Tako kočáry, tak o hodně přicházíš...jukni na Google a něco uvidíš 😀

cawes
26. mar 2013

@klarawerder ha videla som a presne ako som povedala 10 kg latky omotanej vsade okolo kocarku, hroza hroza inak vcera mi jedna maminka povedala na konovi ze vubec nevie co na tom stokke take extra je. lebo ze ona ho mala a bol uplne na nic kedze je mala, maly jej sedel strasne vysoko ( to ze sa da pohybovat sedacka zabudla) no a ze naj naj kocik je aj tak concord

sabrinka26
26. mar 2013

@sasikas ahojky,mne sa to tiez stalo na prednom a menili mi kolieska.. v babymarkete som bola a nastastie nasli na sklade,tak na druhy den mi ich menili..inak sa caka 6 tyzdnov na predne kolieska.. ☹ tak skus tam zavolat a oni ti povedia..mne najprv povedali,ze za 6 tyzdnov a poobede mi volali ze nasli na sklade,tak mi to hned aj robili..drzim palce

vevika
26. mar 2013

@cawes 😀 "určite" ho mala, keď ani jeho základné vlastnosti nepozná 😉 😀

klarawerder
26. mar 2013

@cawes No, s Takem bych nešla ani se smetím... 😀 Tak ta nádhera Stokke neměla ani náhodou, záviděla ti ho, a tak měla potřebu ti ho nějak zdrbat... Concord asi není špatný, ale jinam než na chodník je na nic...Minulé léto byl u nás rozkopaný vlakový přejezd (kousek od Gschwaderstrasse), kde byly kameny asi jako pěst...No a z jedné strany jsem přecházela já, z druhé strany přicházela nějaká krasavica s Concordem, ujela s tím tak maximálně metr a už tam říkala borcovi, ať jí to pomůže přenést... Tomu jsem se začala hrozně smát (ano, občas jsem škodolibá 😉 ), my sklopily kola a za deset vteřin jsme byly na druhé straně 😎 ...a kočenka čučela jak puk 😀 Terén takového typu neprojedeš s ničím jiným, než s kočárem, který má tu funkci, že se dá táhnout za sebou...

sasikas
26. mar 2013

@klarawerder
@sabrinka26 dik kocky...ale teda s tymi 6 tyzdnami ste ma moc nepotesili.... 😝 idem to hned obvolat....a vymenu nechavam na manzela, ja som beztak technicky antitalent.... 😝 aj tak uz pokukujem po golfaci nejakom na leto, len skoda, ze doma este ziadny nemam a stary po dcerke som predala pred cca 3 tyzdnami....keby som vedela, este si ho necham chvilu.... 😖 btw ake golface mate?...s tymto nemate niektora skusenost?.

https://www.youtube.com/watch?v=yY872MvCnnY


jedna kocka ho tu mala v albume a celkom sa mi pozdaval....potrebujem vylozene na leto, na dovcu, do auta a pod....stokkaca samozrejme si nechavam.... 😵

sasikas
26. mar 2013

tak som volala do babymarketu, vraj priamo na sklade nemaju, ale poobede by ich mali dostat, tak zajtra posielaju kurierom a snad vo stvrtok to tu bude....duuuuufam..... 😎

klarawerder
26. mar 2013

@sasikas Máme Bugaboo bee+ a maximální spokojenost - suprově ovladatelný, aretace předních kol,odpružený - nehrká!!, sezení po i proti směru jízdy, 3 polohy - až do úplného lehu, velký košík, velikostně nastavitelná výška opěrky a délka sedáku, vejdou se tam děti spolehlivě do 3 let, složený je za 2 vteřiny 😉 Jako golfáč nr.1 😎 Resp. v kombinaci s Xplory se dobře doplňují...je to takový "lepší" golfáč...pokud jsi baba, které nestačí hrkavý plastový golfáč s měkkými zády za 2000Kč...víš, jak to myslím 🙂

ivanajelinek
26. mar 2013

@klarawerder a to ked sa da tahat ten kocar za sebou(ako pises vysie), to mozem nechat aj maleho v kocari??? Inak ja som dnes tiez maturovala s tou strieskou,ked som ju davala dole,ale tvoj postup mi velmi pomohol.😉

klarawerder
26. mar 2013

@ivanajelinek Tak to jsem ráda, že jsem užitečně poradila 🙂 Ano, tahat kočár za sebou jde samozřejmě i s dítětem uvnitř... Ale prý jen se sporťákem, já to teda s korbou nezkoušela, ale asi bych se bála, abych mimino nevytřepala, vzhledem k tomu, že tam není přikurtovaný jako ve sporťáku... A asi je lepší, si sklápění nejdřív natrénovat "nanečisto" s prázdným kočárem, abys chytla správnej grif...Já to dělám tak, že jednou rukou zvednu rukojeť a postavím tak kočár jen na přední kola, zadní jsou ve vzduchu, druhou rukou pošéfuju pojistku na sklápění, pak zadní kola cvaknou a kousek se sklopí, v tu chvíli pouštím pojistku,chytám rukojeť oběma rukama(zadní kola jsou stále ve vzduchu), nohou nahmatám sklápěcí "destičku" a sešlápnu - v ten stejný moment pouštím zadní kola na zem...(rukama jakoby táhnu k sobě a tou nohou, kterou sklápím jdu od sebe), pak kočár cvakne a kola jsou bezpečně sklopená. Při rozklápění zase zvednu kočár na přední kola, pošéfuju pojistku a jakoby kočárem cuknu, aby mi zadní kola skočila zase zpátky, kočár pustím na zem a sklápění docvakne. Takže v praxi...jedu jedu, přede mnou pár schodů/jakákoliv překážka...cvak,cvak, sklopím a jdu přes překážku, cvak cvak, "rozklopím" a jedu dál 😉

segafredo
26. mar 2013

Co dáváte do hlubokého kočárku na tu podložku? Poskládáte tam nějakou deku? Plenku? Dáváte některá dozadu polštářek nebo tak něco???

cawes
26. mar 2013

@segafredo ja som mala vzdy v kociku na spodu taku supravu uplne tenku vankus a prikrivka, je to robene do kocika. Neni tu tucne kedze dieta ma lezat na rovnom, skor to vyzera ako dvojdielna podlozka, ale kamoska davala uterak

segafredo
26. mar 2013

@cawes na ty soupravy do kořárku jsem se taky dívala, ale ta přikrývka byla spíš opravdu na přikrytí, jelikož by se tam nevlezla...cokoliv tam dám, tak mi přijde, že to hyzdí kočárek

cawes
26. mar 2013

@segafredo tak si tam daj len plienku a hotovo. Nie to co som mala ja naozaj na prikrite nebolo bolo to vyformovane na tvar kocarku, takze to bolo uzke a male fakt len ako okrasa

klarawerder
26. mar 2013

@segafredo My jsme dávaly tenkou deku, na léto bych dala klasickou látkovou plínku anebo bych si ušila obyč "prostěradlo" z nějakého kvalitního froté (prostě ovál, lem do gumy a hotovo 🙂 )

segafredo
26. mar 2013

@klarawerder
@cawes plenka - taky řešení 🙂 to mě napadlo s tím prostěradlem, jen nevím, jetsli ten vákroj nebude dělat neplechu u té tyče - no, zítra má přijít prostěradlo do košíku, to je menší,tak to zkusím a pak uvidím...díky za tip

ikarkulka
26. mar 2013

@cawes
@vevika
Často mi píšou takové, co ho "měly" 😀 Hlavně nechápu. proč mi to vůbec píšou a proč se snaží přesvědčit mě, že je ten kočárek na nic a nepraktický a nepohodlný, když ho mám a jsem s ním naprosto spokojená.
Kdyby to nutily nějaký holce, která se o něm teprve rozhoduje, tak to ještě pochopím 😀
I když ty jejich "vlastní zkušenosti" jsou fakt mazec 😀

ikarkulka
26. mar 2013

@sasikas Uvažovala jsem o těch golfkách, ale nelíbilo se mi polohování, celkem krátká boudička a že před dítětem chybí madlo (i když to je jen takový můj pocitový důvod, třeba Bee to madlo taky nemá a to bych si klidně koupila, ale tenhle mi přijde takový otevřenější, tam mi to madlo prostě chybí).
My máme Inglesina Avio, naprostá spokojenost.
Měli jsme Cybex Callisto, taky dobrý, ale osobně mi moc nepadly do ruky, tak šly dál.
A ještě Mamas & Papas Urbo, to nejsou přímo golfky, ale za nás absolutní spokojenost, asi do něj půjdu znovu.

ikarkulka
26. mar 2013

@klarawerder Takhle taky cvakáme 😀 Zkoušela jsem to i s korbičkou, je to trochu nahnutý, ale dá se. Využívám na schodech.

ikarkulka
26. mar 2013

@segafredo
@cawes
@klarawerder
Holky, vždyť do korbičky prodávají prostěradlo. Jsou myslím 2 v balení. Mám ho doma, ještě jsem to nedávala ani neotvírala, nechávám to až na teplejší počasí, až nebude fusak. Teď mi to přijde zbytečné.
Nebo tam dáváte speciálně ještě něco jiného? Kvůli čemu?

segafredo
26. mar 2013

@ikarkulka pošli odkaz na to prostěradlo, dík

ikarkulka
26. mar 2013
segafredo
26. mar 2013

@ikarkulka díky 🙂

kajakaja77
26. mar 2013

@all. Ahojte kočky včera mi samot dodala aj kryt na vaničku k Black Melange a ešte mi príde taška a už prezliekam a vyrážam na prvú prechádzku.... Hrooozne teším, je to perfektné však mrknite.... 😀 a ozaj tento kryt je úplne iný ako ten čo som mala a mám k beige....

angelina987
26. mar 2013

@kajakaja77 ona má i SK? jak se prosím pohybuje cena? Mám fialový a toužím po black melange, nebo blue melange

kajakaja77
26. mar 2013

@angelina987 jasne má aj SK aj style kity...... Ja mám beige a te raz som prezliekla na black melange.... 😀

cawes
26. mar 2013

@kajakaja77 aka je cena style kitu?

ikarkulka
26. mar 2013

@kajakaja77 A jaký je rozdíl v těch krytech?

kajakaja77
26. mar 2013

@cawes športova 155 a hlboká 95 eur.... 😀

kajakaja77
26. mar 2013

@ikarkulka tento sa uź neuvazuje ku striešky aby stál a je vystuźený...a z boku už nie len taký tenký pásik s cvokom ale je to také pevnejšie....