Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vbrnka
25. okt 2011

@marcela10 v sportovej..vanicku som aj ja nosila hore dole 😉 inak je otoceny tvarou ku mne a v tej polohe najviac nalezato 🙂

mycats
25. okt 2011

@esika na stokke sa mi vzdy najviac paci cena 😀 😀 teda plastenka za 25eur sa nenajde len tak 😀 😀
dakujem za typ, takt si ma potesila!!! a pomohla. nemacky sice viem asi len dobry den, ale pohrabkam sa tam s googlikom a keby som nieco potrebovala, tak objednam. Posielaju aj na Slovensko?? Mam ale aj adresku v rakusku v zalohe 🙂)

lajla
25. okt 2011

@esika moc dekuji, podivam se...

lenocka23
25. okt 2011

@marcela10 podla navodu sa vanicka nema vozit po schodoch na konstrukcii, ,len sportova.. aj to len ked je dietko tvarou k tebe.... (aj ked mne sa obcas podarilo ist po schodoch aj ked bol odomna maly... 😉 )

lajla
25. okt 2011

@vbrnka
@esika holky a prosim kolik te sily na to potrebujete? nezatezuje se u toho hodne bricho? ja v zajmu tehu bych do toho urcite sla, ale potrebuju mit jistotu, ze to zvladnu..dneska jsem to zkousela se zappikem..tam taky potrebuju silu ale je to v pohode...lepe se slo nahoru nez dolu...a pak prosim dolu se jde asi bez sklopenych kol?
dekuji moc..jste zlate...

lajla
25. okt 2011

holky jinak jeste koukam na to video..a vy pisete ze po schodech nosite dite tvari k sobe ci na lezato..neni to potom jeste tezsi? tak jak je to na tom videu mi to pripada jednodussi i ze ta vaha se lepe rozlozi...

lenocka23
25. okt 2011

@lajla no len si zober, ze ak by si mala dieta od seba a nahodou sa posmyknes, alebo len trosinku stratis rovnovahu, tak dietko poleti dolu tvarou... ☹ takze asi preto je to tak, ze len tvarou k sebe...

gabikazehny
25. okt 2011

prosim poradte, staci na zimu len ten nozickovy fusak do sportovej casti?? alebo mam radsej pridat kozusinku?

mikolajova.zuzana
26. okt 2011

@lajla no aj hore aj dole chodim so sklopenymi kolesami. Denne mam zhruba 40 schodov tam aj spat, a niekedy aj dvakrat a stalo sa uz aj trikrat. Malu mam otocenu tvarou ku mne, aby som na nu videla, a ked je v polosede ide to trosku lahsie ako ked ju mam na lezato. A ja to vytiahnem aj jednou rukou a druhou sa pridrziavam zabradlia, ale radsej oboma, pre lepsiu moju stabilitu aj stabilitu kociara a musis najst system, aj tak ides pomaly schod po schode, lebo inac sa neda... a namahas stehna, ruky a brucho az tak nie podla mna, aspon ja ho necitim... 😀

mikolajova.zuzana
26. okt 2011

@gabikazehny ja mam len nozickovy fusak, a teraz ma len pancuchy a fleesove nohavicky a take capackove cizmicky a je jej aj teplo niekedy by som povedala, lebo ma len vetrovku na bodynku a je sem tam trosinku spotena, a ked v zime dame este kombinezku, tak si myslim ze postaci uplne a az by si sa bala ze je velmi zima, ta jej prehodis deku, alebo teplejsie oblecies pod kombinezku 🙂

lucisa
26. okt 2011

@vbrnka tak zebra, motýlkový a červeňoučká kožešinka - úplně božíí.

lajla
26. okt 2011

holky moc diky, asi mate s tim smerem pravdu, jen ja si to neumim az tak predstavit..zatim ji taham v zappikovi a to je jen smerem od..a neni to nic moc☹
jinak prosim poradily byste mi jit spise do noveho je to docela palka☹ ci staci starsi verze vozeny? na mmb pani prodava starsi verzi i s fusakem za 9000kc pry super stav, ale je to po zaruce..tak nevim.-(

e.l.i.e.n.k.a
26. okt 2011

@vbrnka takze sa bez problemov a uprav da nasadit winter kit na starsi model kocika? uff ☹ a ja som ho vcera predala a idem kupovat novy..

mycats
26. okt 2011

@vbrnka juuuj, ze ake cece vecicky 😀 😀 😀
mali sme studovat za krajcirky 😀 😀

vbrnka
26. okt 2011

@e.l.i.e.n.k.a bez problemov s upravami 🙂...ale zavidim ten novy uz teraz 🙂

vbrnka
26. okt 2011

@lajla inak my sme kupovali bez zaruky tu nastarsiu verziu ale sme spokojny zatial velmi...akurat mne vadi ze to madlo sa neda jednoducho odobrat ako na tom novom, ale zatial zvladam..🙂 a momentalne ho mame upraveny tak, ze asi na leto kupim nan potah na novy typ a nikto ani rozdiel nepozna 🙂

gabikazehny
26. okt 2011

@mikolajova.zuzana dakujem za radu, upokojila si ma, kozusinka je sice krasna, ale kazda korunka sa hodi 🙂

lajla
26. okt 2011

@vbrnka jj moc dekuji to jsem si myslela...ty mas jeste mladsi dite, moje uz je vetsi a taky tezsi, takze tam to asi uz problem bude...pokukuju po to nove, ale ty ceny 😝

jessicax
26. okt 2011

@vbrnka diky za odpoved. Mna ta kozusinka tiez laka 😵 😵 😵

vbrnka
26. okt 2011

@lajla no mladsie sice je, ale dnes sme ho vazili a ma 9 a pol kila..takze lahky fakt nie je 😀

mycats
26. okt 2011

@vbrnka Moj ma 18st mesiacov a ide to v pohode, ma 10,5kg. 😀 😀 😀 Uz mam svaly ako rambo z neho 😀 😀 ale kocik by som nedala ani za milion. Je to uplne o niecom inom taketo kocikovanie. Ja osobne milujem to jeho skladanie. sup, sup packa a ide to! Ostatne kociky mi musel skladat manzel, lebo aj ked som so svojimi 50kg skakala po nom ako blazon, ani sa nepohol, nie to este zlozil. No a soferovat ho je uuuuuplne super 😀 😀 ved to poznate 😀 Trosku mi ale vadia tie pohlady naookolo. Niektori ludia su horsi ako male deti! 😝 😝

hajanka
26. okt 2011

Dievcata ste tu pisali nedavno o tych modeloch, tak tu su pekne vyfotene, rad za radom aj so vsetkymi zmenami od V1 po V3 model http://community.babycentre.co.uk/post/a1194662...

lajla
27. okt 2011

@vbrnka no my mame 12kg, takze fakt vaha🙂 ono se pri tom noseni kazde kilecko pozna....ja se bojim ze to tahani do schodu nezvladnu ani s timto..nevim...koukala jsem se i po upln elehounkych golfkach, ale ty by se asi pri pravidelnem schodovani 3patra nahoru dolu brzo rozpadly, kor s ditetem uvnitr

@mycats prosim te ja jsem taky z tech lehcich vah...55-56kilo, a fakt se tak dobre sklada?ja co slysela..fakt jen doslech..tak ze tento kocarek se docela spatne sklada..pry je to pro samotnou maminu tezke a holt to jeste dat do auta..ze zabere hodne mista..mam fabku kombi, kufr sice docela dobry, ale vozim tam jeste kocarek od 4lete🙂

lajla
27. okt 2011

holky a prosim da se s nim v pohode jezdit i po mirne rozbitych chodnicich, dlazebnich kostkach..no proste nemyslim primo do terenu, to mam jiny kocarek, ale nerada bych ho mela fakt jen na silnici ci do centra..kam se stejne nedostanu..holt za tolik penez..protoze uvazuju o novem, na zimu asi nebude, ale proste na normalni vozeni...?

mycats
27. okt 2011

@lajla tak podla mna problem v skladani je v tom, ze to nie je jedna packa, ale inak to ide super, vlastne len stlacis jednu packu a zlozis rucku, potom dve packy a nohou pritlacis dolu napis stoke a je poskladany 😀 😀 ziadna sila k tomu nie je potrebna!! ako u inych kocikov, ide to super lahko! To iste sedacku das velmi lahucko dolu, na bolu natlacis dve packy a je dolu. podla mna super!!
no konstrukcia nie je najlahsia, takze nakladanie do auta je taka fyz. narocnejsie 😀 😀 ale ja to zvladnem, tak snad aj iny. to ze zaberie cely kufor, to je pravda, ale to zaberie kazdy kocik!! okrem quinny zapp. Ja som mala 4 kociky a vsetky zabrali cely kufor, mame sedan od renaultu. Ja som zvladala zlozit len zappa a tento, u ostatnych bol problem, ze som nemala silu v rukach to zatlacit. Mala som Quinny buzz a Dorjan, quinny este mam 😀 😀
stokke ma super videa na nete, treba len pohladat, naucit sa a potom budes urcite nadsena z tohto kocika!! ja som video pozerala len raz a kocik poskladam bez problemov 😀 😀 😀
podla mne niektorim mamickam vadi to, ze sa to musia naucit, ale je to velmi logicke!!!

mycats
27. okt 2011

@lajla tak toto mozem potvrdit, chodim s nim po rozbitej ceste denne - byvam na nej 😀 😀 , bezne s nim chodim po trave na ihrisko a bezne chodime aj po kamienkovej ceste, ked ideme do parku. denne s nim schadzam 15cm vysoky obrubnik pri obchode a vsetko ide super, ostatne kociky s tym mali problem!! hlavne s tym obrubnikom! Sneh som neskusala 😀 😀 😀

andrejo
27. okt 2011

@lajla ja som s tym kocikom chodil po lyziarskom svahu aj po dedine na Liptove v tom najvacsom snehu a maly nemal problem. Miestami kde bol hlboky sneh (pol metra) a nebol dost tvdry tak tam som zlozil mensie predne koliska a isiel len an zadnych velkych a v pohode. Inak sme s nim normalne chodili okolo vleku a podobne. Ten kocik v zime nema vobec problem.

mycats
27. okt 2011

@andrejo 😀 😀 😀 ja som si myslela, ze to len ja som taky "blazon", ze idem kocikom kamkolvek 😀 😀
@lajla Mozem len potvrdit, ze kocik je stabilny, dobre sa s nim chodi a nema problem s terenom. Ja si myslim, ze ta tyc znasobuje silu mamicky a preto sa s nim chodi tak dobre. Lebo niektore kociky musite doslovne tlacit ako mulicu do kopca 😀 😀 😀 . Ja s nim chodim aj do takeho poriadneho kopca a ide bez problemov, to dorjan som leeedva vytlacila 😀 😀 Bol to nas prvy kocik a radili nam "starsi" preto sme taky dobry vybrali, podla mna 😀 😀 ale zace cena bola uplne suprova na nom 🙂

mycats
27. okt 2011

Juuuj baby, keby mi niekto ako tehotnej povedal, ze aky to je super kocik, tak mu to ani neuverim!! Myslela som si to co ostatni, ze to predesignovana kravina 😀 😀 😀 za kopec penez 😀 😀