Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kaska
29. sep 2010

@susisus a vy co mate nanoznik, ci fusak? nemas nejake fotos, by som sa kukla, co sa da este do stokke na zimu pouzit.. 😉

julianna78
29. sep 2010

Kaska,keby ten winter kit vymysleli minulú zimu tak ho beriem hned,ale teraz sa mi už 200euro nechce dávat a my sme tu december.január,február aj tak neni,tak velkým zimám sa vyhneme.Skús kuknút ten emitex mal by sediet aj v proti smere jazdy.
Práve som skúšala ten lodger a ked sa sklopí sedačka na spanie tak sedí aj v proti smere jazdy,pri sede však nie. Bude v smere jazdy a keby ju tahalo na spánok tak prehodím sedačku.Kaska a možno v zime už v kočíku spat nebude.

kaska
29. sep 2010

@julianna78 aj nad tym som premyslala, ze ho dam do smeru a ked bude chciet spat, tak ho zasa otocim, lebo tak ako tebe v lezatej pozicii v proti smere jazdy mi sedi...inak je ten kozusinovy fusak uplne uzasny a bol tiez drahy, mi je ho luto predavat...ale ako potom prehodis tu sedacku? aj s malou?

julianna78
29. sep 2010

Kaska neviem jak sa odklikáva na novom,ja mám starý model a jednoducho na bokoch odkliknem , rýchlo pretočím a nakliknem,už som to raz robila a šlo to v pohode,moja malá nemá ani 9kg.

kaska
29. sep 2010

ten fusak od emitexu sa vola cocoon, ten by tam mohol sediet, ale bolo by dobre ho vyskusat..

julianna78
29. sep 2010

Kaska podla obrázku vyzerá jak lodger,ale vraj nie je taký kvalitný.Oni ho najprv vyrábali tak isto jak lodger,ale museli ich stiahnut z predaja lebo ich zažalovali a tak tam strihli ten stred a môžu predávat.Ja som ho kukala ešte v starej verzii a origoš lodger bol len o 20euro viac a už ked som ho vyplatila,tak mi predavačka vravela o tej strihnutej verzii....som si potom doma hlavu triesala,bola by som brala radšej ten emitex a mala by som po fusakovej dileme.Vravela však,že nie je kvalitný...no,ale ona pradáva lodgery.Skús ho mrknút.

kaska
29. sep 2010

juliana, mne sa pozdava preto, ze je tak strihnuty. Podla mna aj emitex su kvalitne fusaky aj lodger. Ja mam deku lodger a je super makkucka.

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susisus
30. sep 2010

@kaska my mame nanoznik a ked si na facebooku najdes stranku I love my stokke xplory, tak tam najdes milion fotiek aj s nanoznikmi a vsetky mozne aj nemozne kombinacie 🙂 a ked budem mat vecer chvilku, tak pohladam fotku s nanoznikom, urcite mam 🙂

susisus
30. sep 2010

@julianna78 no pochybujem ze buducu zimu ti bude chciet sadnut do kocika, ale zas ked sa jej tam nepacilo, tak to je ina vec, moja je spokojna 🙂

kaska
30. sep 2010

@susisus pozerala som tie fotky na fb, ale ten nanoznik je tusim iba na vanicke, v sportakoch tam je ten fusak s nohami. A ten by na zimu nestacil? Ci je moc tenky? Ja som dnes dala maleho do fusaku, ked spinkal v protismere to bolo ok, ale potom sa zobudil, a musela som otocit sedacku. Potom to bolo zasa ok. Ale na to aby som tu sedacku otocila, som musela maleho vybrat, on ma uz cez 11 kil a v zime mi to pride nanic taketo komplikovane,

susisus
1. okt 2010

@kaska no ten fusak s nohami je nanoznik 🙂 a je uzasne teplucky 😉

kaska
2. okt 2010

@susisus tak da sa v pohode pouzit aj ked je uplne zima, ked mrzne? lebo podla obrazkov mi pride taky tenky, ale este som ho neskusila nazivo..ale je pekny, hlavne tam super farebne pasuje, ked je original fusak..

susisus
3. okt 2010

@kaska tak to je to iste ako fusak do vanicky, akurat s nohami do sportaka 🙂

kaska
3. okt 2010

@susisus len ja som vanicku doma nemala, my sme kupili rovno sportiak, lebo je to nas uz 3. kocik...ale pojdem pozriet do obchodov uz konecne na tie fusaky a dufam, ze nieco uz aj kupim..

lenocka23
19. okt 2010

baby, tak aj Boris Ká.. vozi svoje dieta v Stokkaci.. 🙂 (tato info nema ziadnu vypovednu hodnotu, to len aby rec nestala... 😀 😀 )

susisus
22. okt 2010

@lenocka23 on 2 svoje deti vozi v stokkaci, jedno v kremovom a jedno v ciernom 🙂

lenocka23
22. okt 2010

@susisus jaaj, ale asi sa drzi toho, ze vierna zostihluje, lebo len s tym pozoval Novemu casu.. 🙂
inak baby, neviete ci existuje aj nejaky nanoznik na sportovu cast? teda nieco, co by sa dalo este navliect na fusak... nieco proti vetru....

mirkadena
23. okt 2010

Baby, chcem sa spýtať, aké autosedačky -vajíčko na kočík stokke xplory používate? Už je aj originál vajíčko na stokke, ale zdá sa mi veľmi drahé, nakoľko od 9 mesiacov, kúpime pre bábo inú autosedačku. Poraďte mi, na ten adapter, ktorý sa da kúpiť na stokke akú autosedačku. Čítala som, že maxi cosi. dik

lenocka23
24. okt 2010

@mirkadena My sme mali MaxiCosi.. Pasuju aj PegPerego (tá ale vyjde o dosť drahšie) a ešte Graco (tej doverujem ja osobne menej) no a s tou origos máš pravdu, je drahá, no ale čo už keď sme si vybrali taký kocik.. 😀 😀 jediná škoda, že tam nepasuje Romer-ka..

rusalka22
29. okt 2010

Zdravím Vás dievčatá, tak potichučky Vás tu sledujem lebo aj ja som úplne hotová zo Stokke. Odkedy som ho "našla" nemôžem sa na iný ani pozrieť. Síce som len v 5 m tehotenstva a je to moje strašne vytúžené a vymodlené tehotenstvo takže neriešim či je drahý alebo nie, proste som z neho paff. A všetkým ďakujem za rady ktoré ste tu napísali, nezabudnem na ne pri vyberaní. Len mám samozrejme aj veľa pochybností. Napíšte mi prosím Váš názor, či sa dieťatku dobre buvá aj potom keď sa už nezmestí do vaničky a musí byť v tej športovej verzii, lebo si to neviem predstaviť.

lenocka23
29. okt 2010

@rusalka22 tak vitaj medzi námi "Stokke-pozitiv". .. 😀 nas Kubik jazdi v sportovej casti od cca 4 mesiacov, je velmi zvedavy a tym, ze z vanicky nic poriadne nevidel, bol v nej uz nervny.. 😉 tym ze sa da aj sportova cast polohovat az do lahu, babo sa tam krasne vyspi, nemusis sa vobec obavat.. no a tym ze sa da aj vyskovo nastavit cela cast (aj vanicka samozrejme) je to pri vkladani a vyberani dietatka pre rodica neocenitelne.. 🙂 sportova cast ma aj specialnu vlozku pre mensie dieta, kde ma vypodlozeny chrbatik a mierne oblozenu hlavku.. (podobne byva vo vajickach)
my sme s kocikom maximalne spokojni, akurat si budes musiet zvyknut na pohlady ludi... 😉 niektorym sa zda ako UFO, ale to co ten kocik "dokaze" je naozaj neocenitelne... no a v modeli 2010 vychytali nejake drobnosti, ktore starsie modely maju... 🙂 🙂 za mna teda mozem jedine odporucat.. ak budes mat akekolvek otazky, radi ti tu odpovieme... 🙂

kaska
30. okt 2010

ahojte "stokacky"..tak nakoniec som kupila ten original stokke fusak..je krasny 😵 😵 ten winter kit som dho zvazovala, ale kedze netusim ako dlho bude maleho bavit sediet v kociku, tak som sa rozhodla, ze nebudem az tak do neho investovat. Keby mal maly pol roka, tak nevaham a kupim ten biely, lebo je fakt nadherny..Inak ja som si myllela, ze ten winter kit uplne nahradi fusak, ale je to blbost...treba k nemu prikupit ten fusak alebo minimalne tu kozusinku, ktora je myslim takmer tak draha ako cely winter kit, takze je to dost draha zalezitost..ale spolu to vyzera nadherne..

mirkadena
30. okt 2010

lenocka23 diky krásne, za odpoveď. Tak ja sa popozerám po maxi cosi, ale chcem nejakú z bazáru.+ adaptér.Vyjdu lacnejšie. Ja mám od dnes už tiež kočiarik Stokke xplory 2010-béžový. Mám ho však z Anglicka, tam ma vyšiel celý komplet+zadarmo changing bag( taška)a držiak na pohárik mi dali na 700,- Eur+som si kúpila aj winter kit biely, tak sa teším keď sa budeme s bábom v ňom prechádzať.V Anglicku je to oveľa lacnejšie, tam Vás celý komplet vrátane príslušenstva, ktoré si tu musíte dokúpiť samostatne, vrátane autosedačky vyjde do 1000,- Eur. Joj, prečo je to také nespravodlivé, u nás je všetko neskutočne drahé pre detičky

rusalka22
2. nov 2010

@lenocka23 Ďakujem veľmi pekne za tvoju odpoveď, takže ja som viac menej pre kočík rozhodnutá, akurát zvažujem že mi ho pošle kamoška z anglicka, možno na tom niečo aj ušetrím 🙂 Už sa strašne teším keď sa maličké narodí, kočík by som najradšej kúpila hneď . Super, takže ťa môžem potom otravovať s mojimi otázkami 😀

lenocka23
2. nov 2010

@mirkadena nuz.. ja som pri kupe pozerala najma na to, ak by nieco odislo, aby som sa nemusela trapit s reklamaciou.. co sa sedacky tyka, tak nasa ma aj isofix bazu, samotne vajicko sa do nej len naklikava, co je neskutocne pohodlne, lebo aj ak dietatko zaspi, nezobudi sa pri vyberani a pod...
@rusalka22 pytaj sa na hocico.. ked budem vediet, poradim.. 😀 no a tiez som mala kocik doma na chodbe uz cca 3 mesiace pred porodom a vytesovala som sa.. 😀 😀

rusalka22
2. nov 2010

@lenocka23 Akej farby ho máš? mne sa strašne páči ten fialový 😉

lenocka23
2. nov 2010

@rusalka22 no ten je krasny, my mame ale chlapca... a zeleny (olivovy).. v kolekcii 2009 ten fialovy ani nebol...

mirkadena
3. nov 2010

dievčatá, na kočiarik stokke xplory 2010 pasujú len originál adaptéri od stokke na vajíčko maxi cosi cabrio, alebo sa dajú prispôsobiť aj iné. Ak by ste ich už niektorá nepotrebovali, rada kúpim.DIK

norika30
3. nov 2010

ahojte dievcata, moja mala nezbednica nejak nevydrzi v ziadnom kociku...najprv sme mali kombinovany golfac, v tom moc nemusela, nevidela von z vanicky...tak sme ho predali...kupili concord fusion...no neviem-neviem....teraz rozmyslam nad stokke, co vy nato? asi by v tom bola lepsie natom, lepsie by videla, len mam obavy ako sa mi v tom mala vyspi...kebyze zaspi????? akurat sme dovrsili 6mesiacov, takze by som brala len sportovu verziu. dakujem za rady vopred 🙂