Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mycats
8. jan 2012

@kkristin so snehom som nemala este tu cest, resp. to bola len taka imitacia snehu. podla mna keby to mala byt srdcovka, tak to zistis hned, ze to je ten pravy. ja som napr. straaaasna quinny maniacka 😀 😀 ale stokke ma presvedcil, ze je lepsi 😀 😀 planujem ho aj pre druhe babo, tu v Nitre kym bude sneeeeh. videla som len video a na upravenom snehu siel v pohode ten kocik. inak kazdy kocik sa zabara do cerstveho snehu, ci nie???
este ked je usliapany, tak v pohode.
inak vela ludi ma na tento kocik zly nazor a ani neskusili koli vyzoru a cene. moj manzel mal infarkt na krajicku ked ho stretol doma 😀 😀 😀

lodgermaniacka
8. jan 2012

@kkristin moja zlata, osočovať si začala ty a husami nazyvať takže si sliepka a vôbec neverím že si ten kočík mala, klameš, na začiatku si tvrdila že to povedala predavačka s 20r praxou, potom si ho akože mala-vyskušala, nakoniec si ho vraj tlačila kamoškam! ja som mala teraz v tatrach bugaboo a bez zimnych kolies, ktore som zabudla doma som s nim neprešla, stokke ma kolesa väčšie, a vôbec nema zmysel s tebou niečo čo si nikdy v ruke nemala- riešiť 🤐 😒

kkristin
8. jan 2012

@mycats my sme šli okolo srbského a bolo dosť udupane ale nedalo sa
Myslím že cena zodpovedá vzhľadu a možnostiach čo všetko si človek môže k tomu kupit a porovnateľná s bugaboo plus mínus je to ok
U nás naopak manžel bol z neho úplne hotový ale kedže ja budem viac kocikovat chcela som Bugaboo 🙂 a kúpili sme ešte ten Mountain buggy tiez skvelý
Ale je to vec požiadaviek my mame PSA takze rada chodím von aj s nim

kkristin
8. jan 2012

@lodgermaniacka nemám ho ja skúšala som ho sestra ho má a prosím ťa uz má nebavi sa tu dohadovat skúšala som ho kedže s ňou trávim a jej deťmi veľa času

lodgermaniacka
8. jan 2012

@kkristin ok, tak ma laskavo stale nekomentuj, nebudem potom reagovať ani ja 😉

kkristin
8. jan 2012

@lodgermaniacka prosím ťa čítaj poriadne nebavi má ti tu veci opakovane citovať ako vyššie boli napísané ja ťa neosocujem ani nebudem nebavi má to a nepotrebujem to

mycats
8. jan 2012

@kkristin ked stretnem nejaky sneh, tak dam vediet ako to slo nam. inak ho mozem len pusinkovat od rana do noci, ze moj najlepsi 😀 😀
tiez mame psa a o to mam stokke radsej, ze mi uz maleho ten nas "milovnik" neolizuje 😀 😀
lebo inak mi maleho vzdy oslintal pred odchodom a po prichode do mokra 😀 😀
je to vacsi pes, tak dociahne a ja to teda nemam rada tie jeho slinky, lebo inak je to lasenka 😀

kkristin
8. jan 2012

@lodgermaniacka prepac ale o tebe tu teraz uz ani nebolo písané bavíme sa tu úplne s niekym iným

lodgermaniacka
8. jan 2012

@kkristin ano bavíš sa s niekym inym o mne, tak na to reagovať budem, vedela som že si kočík nemala

kkristin
8. jan 2012

@mycats tak tie sliny budú nás problém ale kedže mám veľkého psa ale to budem musieť zvládnuť ale asi aj budem často musieť priat poťahy šli sme na leto do hnedé bielej kombinácie
Zo stokke som mala povodne vyhliadnutu tu olivovu ťa je nádherna

kkristin
8. jan 2012

@lodgermaniacka posledný krát uz má nebavi
odskusala som ho v Tatrach s deťmi a sestrou čo mi stačilo
Týždeň bol dosť na to aby som vedela že pre mna nieje kedže som sa nakocikovala jedna radosť
O tebe sa uz dávno nebavime ani sa nemienim tvoja reakcia a poznámky na môjho manžela mi prídu odveci a nemám na to a ani nechcem reagovať
Pekný vecer

mycats
8. jan 2012

@kkristin no vidis, so stokke by nemal co oslintat 😀 😀 😀 nas pes estre strasne rad kradne hracky a nakup z kocika. vie, ze to nesmie, ale ked citi parky alebo sunku, tak to uchmatne 😀 😀
a neuveris, stokke mi vyriesil aj toto. je to v nakupnej taske a tu neotvori. no a quinny mal kosik, sice sa lahsie nahadzalo, ale zase mi aj pes vedel potiahnut nieco z nakupu 😀

kkristin
8. jan 2012

@mycats tak ťa výška je bezdebaty skvelá ale to som ani nepoprela
Aj my mame zvedavca ale väčší problém ako oblizovanie a nákup bude ziarlivost kedže som bola na on strašne si zvykol teraz že som bola doma a ked dôjde aj baby tak to bude zle 😖 kedže žiaril aj na manzela

klarawerder
9. jan 2012

Ahoj! Tak po pár procházkách s naším novým Stokkáčem jsem se rozhodla podělit o své zkušenosti.
Plusy:
-úžesně lehké ovládání, kočárek je lehoučký a jede skoro sám 🙂 , otočí se i na velmi malé ploše
-bytelná, kvalitní konstrukce, kočárek je celkem úzký, že s ním člověk projede opravdu všude, ale zároveň je krásně stabilní - ač se tak možná od pohledu nezdá
-jednoduché nakliknutí vaničky nebo sportovní sedačky
-nastavitelnost snad všeho, každému přímo "na tělo"...od rukojeti po výšku sezení pro mimčo
-obrovská výhoda je, že se veškerý textil dá sundat a vyprat v pračce (tj. junior zaprasí, máma vypere 😀 )
-super je i velký výběr doplňků, že si každý vybere podle své chuti a vkusu
-v terénu nebyl problém, vzala jsem to i přes výmoly a trávu, pak kus po polňačce a krásně jsme projely (sníh ještě vyzkoušený nemám, nicméně když jsme tu ve Švýcarsku měli cca 20cm čerstvého sněhu a já jela s "polským tankem", co má velká nafukovací kola, tak jsem skoro neprojela a měla spíš pocit, že tlačím zabržděný kočár-tím chci říct, že ani kočár s velkými koly atd. člověka ve větší vrstvě sněhu zkrátka nespasí)
-s kočárkem lze poměrně efektivně jet do schodů i ze schodů
-konstrukce ve tvaru obráceného U (člověk při chůzi nekope do osy od zadních kol)
-taška na nákupy, do které se toho vejde překvapivě hóóódně!
-rozměry korbičky jsou naprosto dostačující, do sporťáku se pohodlně vejde i poměrně velké dítko

Mínusy:
-odpružení by sice mohlo být lepší, ale to co je, tak taky bohatě stačí (pokud teda člověk nejezdí nějaké cross country po horách)
-ve sporťáku je dítko v poloze vleže v podstatě "vsedě" (ale to asi záleží na konkrétním mimču, co je mu pohodlné, takže tohle bych až tak nepovažovala za nevýhodu, to samé se středovou tyčí, kterou má miminko ve sporťáku proti směru jízdy mezi nožkama)
-rozměry složeného kočárku - není to žádná hrůza,ale existují i skladnější kočárky
-způsob skládání (chvilku trvá-tedy aspoň mě-než na to člověk chytne určitý grif...pak už to jde v pohodě)
-kočárek na nerovnostech trochu hrká-resp. "je slyšet", když je mimčo menší a korbička nebo sporťák není dostatečně zatížený, s větším zatížením už to ale přestane

Takže shrnutí? Já jsem s kočárkem osobně nadmíru spokojena, nelituji ani koruny, resp. Franku, který jsme za kočárek dali, rozhodně bych ho koupila znovu. Má krásný design, barvičky, ale hlavně funkčnost- vše je jen cvak-cvak a jede se 😉 Maminkám, které s koupí váhají říkám "směle do něj"! Tak jako jste mě z mých pochybností vyvedly baby tady na diskuzi, i já mohu pouze doporučit!!! (holky, díky Vám ten super-kočár mám...kdyby jste mě na něj nenavnadili, tak bych ještě pořád jezdila s "polským tankem" 😀 )

klarawerder
9. jan 2012

Naše malá princezna ve svém novém bouráku 🙂 (zátím jezdíme v korbičce, ale tohle byla zkouška sporťáku a hned musela "okoštovat" to madlo 😀 )

mycats
9. jan 2012

@klarawerder a este aj dobre chuti 😀 😀

kilian
9. jan 2012

@kkristin existuje aj pozicovna,kde sa da na dva tyzdne pozicat STOKKE?to je ale nieco nove....... 🙄

kilian
9. jan 2012

trvalo mi pät minut,kym som si precitala co som vcera vymyskala......@lodgermaniacka

mycats
9. jan 2012

@klarawerder 😀 😀 tak s polskym tankom som sla cez sneh aj ja a mozem len potvrdit, ze je to ako tlacit mulicu. a stokke ma predsa sklapacie kolieska a moze sa tahat, takze v tejto polohe by sa ten sneh mohol zvladnut.

kaya60
9. jan 2012

a take pekne citanie to tu byvalo... ☹ dajte mi prosim vediet ked to bude zase tak 🙂

pallacinka
9. jan 2012

@kaya60 Suhlas! @klarawerder to presne vystihla, stokkac nie je dokonaly, no to nie je ani ziadny iny kocik a preto musime robit kompromisy. Niekomu chybajuce odpruzenie nevadi a niekomu moze zasa vadit natolko, ze si radsej vyberie iny kocik a vzda sa vsetkych vyhod, ktory stokke ma. Peace 😀

kilian
9. jan 2012

@pallacinka aspon na nieco to bolo dobre,aspon sa ozvala dlho stratena pallacinka.... 😉

pallacinka
9. jan 2012

@kilian 😀 Som na odvykacke od MK, no toto mi nedalo a musela som prispiet 🙂

mycats
9. jan 2012

😀 😀 😀

kkristin
9. jan 2012

@kilian mozem ti jedine doporucit stravit rodinnu dovolenku kde je vela ludi, deti a teda aj kocikov 🙂 a staci sa detom trosku povenovat a odskusas co treba....na zbytocne vyryvanie nemienim reagovat... ale ako podnikatelsky plan to nieje zle 🙂

kilian
9. jan 2012

@kkristin ja nemusim ist ani na dovolenku,ja mam deti a kocikov aj doma dost.... 😀 😀 😀

kilian
9. jan 2012

@lodgermaniacka len prsi a prsi,budem musiet vyhladat nejake nakupne centrum .....na prechadzku... 😀

kahunka
9. jan 2012

vam tu pekne ide karta 😀

kkristin
9. jan 2012

ze vas to bavi neustale mat blbe podpichovacne poznamky, vyryvat a ironizovat....🙂

klian: som rada ze mas vsetko co potrebujes, rada ti to doprajem...🙂
ale poznamka bola naozaj len trapna...

prijemny den prajem damy 🙂

edita84
9. jan 2012

Ježiš čo sa tu deje? tak rada som čítala vašu diskusiu o Stokke 🙂 síce nemám tento kočík ale strašne moc sa mi páči :D nebolo to tak vždy ale jak som vás začala čítať ho milujem a všetky tie kiti čo sa dajú dokúpiť krása 🙂 len škoda že ho nemám :/ ale keby som naň mala tak už parkuje u mňa v pivnici :D kočky nereagujte na takéto "názory" vy viete že je dokonalý ona nech má vlastný názor :D