Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mima01
25. apr 2012

@kilian aaaa, tu uz som tam kdesi raz registrovala....ale zase vyzera, ze to robi fajnovo 😝
@hajanka tusim ze je to polka...neviem ci cez nu kamoska cosi neobjednavala...skusim sa jej opytat.

hajanka
25. apr 2012

@kilian vazne??? 😀 ja som trubka

mima01
25. apr 2012

@hajanka @kilian kocky, ja pozeram tu stranku, odkial objednava latky a to clovek nevie, ktoru by si skor vybral. Normalne ze raj 😝

mycats
25. apr 2012

@kilian uuuuzasne to vyzera 😀 😀

mycats
25. apr 2012

@hajanka mne sa lubia tie dva nufinky vo fialovom 😀 😀 😵

klarawerder
25. apr 2012

@hajanka Tak nějak vypadám aj já 😀 Taky máme fialový kočárek...jen já nejsem blonďatá a místo čivav mám vořešisko 😀 ....a nehrbím se tolik :-P 😀

klarawerder
25. apr 2012

@hajanka Mmm,to vypadá opravdu krásně!! Řeknu mamině, ona umí výborně šít...toto musím mít 😀... A kdyby to dopadlo a mamka souhlasila, tak bych její služby mohla poskytnout i na MK 🙂

klarawerder
25. apr 2012

Baby myslíte, že by se tohle neorigoš ušitý dalo použít místo Summer kitu? My Summer ještě nemáme a chtěla jsem ho objednat...ale když tak koukám na ty fotky, tak mě napadlo, že bych si ho radši nechala od maminy ušít a nechodila bych s tuctovým Summerem 😀

boska79
25. apr 2012

@mycats tiez som si to vsimla, ze havovia su zladeny s kocikom 😵

mycats
25. apr 2012

@klarawerder nech ti rovno usije summer kit. summer kit su vlastne len nove potahy v inej farbe, nic viac 🙂 jedine tu sietku maju navyse, daznik a slnecnu clonu, ktoru nikto nevyuzije 😀 😀

lucinkap6
25. apr 2012

ahojte baby stokkacky 😀 myslite, ze sa moze novorodenec vozit hned v sportovej casti? je to polohovatelne a pohodlne? niekde som to citala, ze ano, len neviem ci mam tomu verit ???????? zatial stokke nemame, sme v stadiu planovania tak sondujem ze co a ako 😀

klarawerder
25. apr 2012

@mycats Máš pravdu...zeptám se mamky,jestli by to zvládla, ale myslím, že nebude problém 🙂 Síťka se tam dá taky bez problémů našít. Je totiž fakt, že já ze summer kittu nepotřebuju ani tu sluneční clonu (z ní by se malá asi zbláznila 😀 ) a ani deštník/slunečník, protože ten už máme...tak by půlka kitu zůstala v krabici na houby...

mycats
25. apr 2012

@klarawerder tak ako u mna, mne stacil len chrbatik a strieska 😀 😀 😀 napisem stokke 😀

klarawerder
26. apr 2012

@lucinkap6 No, já ti nevím...já osobně bych tam tak malé miminko nedávala, ale jsou baby, které sporťák používají hned od začátku-ale těžko říct, jestli mimču neničí zádíčka (to se asi spíš zeptat pediatra, zda to doporučuje). Když je tam taková zmenšovací vložka, tak tam mimčo leží v podstatě na rovném (akorát nožičky má trošku pokrčené přes okraj sedačky-asi v takové poloze,jako je v autosedačce)...ale přijde mi vhodnější jezdit ze začátku s korbou. Teď s odstupem času mi ale přijde koupě celého nového kompletu celkem zbytečná, protože jsme korbičku používaly asi 4-5měs...potom šla malá do sporťáku a jezdila ještě nějakou dobu jen v poloze v lehu. Pokud bych se rozhodovala znovu,pak bych brala nový jen sporťák a korbu ve slušném stavu koupila z bazárku nebo si ji půjčila od nějaké kámošky...protože za tu chvilku používání se v podstatě neopotřebuje a při šetrném zacházení se nemá jak poškodit, takže investice do nové považuju osobně za zbytečnou... 😉 V každém případě ale Stokke jako takový vřele doporučuju, jsem z něj nadšená a nechtěla bych už jiný kočárek, je úžasný, variabilní a má mnoho dalších superlativ...i přes vyšší cenu nebudeš koupě litovat a budeš tu s námi taky hodiny a hodiny řešit, jaká barva se k jaké hodí 😀 😀 😀

klarawerder
26. apr 2012

Mimochodem, baby, co to znamená po slovensky "vankúšik"?? Párkrát jsem to tu četla a víceméně jsem si domýšlela význam...není to náhodou polštář?? Už nějakou dobu mi to hlodá v hlavě a zatím jsem se nedobrala odpovědi 😀 😀 Eště abych zapínala google překladač čeština-slovenština...to nééé 😀 :-P

kilian
26. apr 2012

@klarawerder ano vankus je polstar.

lucinkap6
26. apr 2012

@klarawerder dakujem moc 🙂 toto som potrebovala pocut, nazor od niekoho kto ma s tymto kocikom skusenost. pri prvom baby sme mali casual a tu korbu sme vyuzili mozno 3krat ☹ tak preto sa pytam ci sa oplati. a celkom dobry napad kupit novu len sportovu cast a korbicku dokupit z bazariku 🙂 len skoda, ze ta autosedacka stokke je tak velka a neprakticka ☹ mne sa strasne lubi kocik s autosedackou preto sme aj pri prvom volili ten casual, tam autosedacka prima easy je polohovatelna a aj novorodenec sa tam dobre citi, a ja som tam maleho vozila aj v perinke 😀 takze ta hlboka cast bola zbytocna. aaaach ale tento stokke je uzas 😎

lucinkap6
26. apr 2012

baby a nemate niektora aj autosedacku od stokke? co hovorite na nu? je dost neprakticka, alebo ako?

ustrachana
26. apr 2012

@lucinkap6 absolutne neodporucam davat tam babo od narodenia, ja som tam maleho dala az ked mal 5 mesiacov aj par dni a stale tam vyzera smiesne , je maly a uplne je tam utopeny, ale v hlbokej casti uz nechcel byt

ustrachana
26. apr 2012

babule prosim Vas neviete ci sa da kocik nejako dotiahnut? lebo ja ho mam rozheglany ako po 3 detoch, dala som maleho vozit a neviem teda kade a ko mi s nim jazdili, ale hroza ☹((( este aj kolieska mi vrzgaju ako na kare ☹(( asi s nim jazdili ako s odperovanym kocikom po 5 detoch

mycats
26. apr 2012

@lucinkap6 odporucanie vyrobcu je od 6 mesiacov. podla mna je nevhodne, aby sa take miminko hned vozili v polosede a dalsia vec, ze sa v tom velkom kociku strati. velkost baby podlozky je tak pre 5-6 mes. babo a nie pre novorodenca. moj maly mal 3kg, si neviem predstavit ako by plaval v sportaku 🙂 🙂

mycats
26. apr 2012

@ustrachana ja som na mojom starom dotahovala vsetky skrutky co som nasla + som ho WDckom nastriekala. mozno by sa sa mohla spytat @babymarket_sk, ci nahodou nevedia.

lenocka23
26. apr 2012

@mycats @ustrachana to vazne je autosedacka stokke az od 6 mesiacov? som myslela ze od narodenia..

hajanka
26. apr 2012

@lenocka23 nie autosedacka, ale sedacka - sportova cast kocika

@lucinkap6 novorodenca by som tam este nedavala, tomu bude pohodlnejsie vo vanicke urcite, aj ked sedacka je na to prisposobena, ale to je moj osobny pocit. Ale od tych 3 mesiacov uz kludne mozes.

hajanka
26. apr 2012

@mycats @lucinkap6 Lea bola od 3,5 mes 😀 ale v Quinny no to je podobna vanicka ako stokke (akurat bez vlozky) a potom od 4,5 v Stokke, ale jasne, ze zalezi od babetka 🙂 hlavne by v tom malo byt pohodlne, mama urcite vidi, ci sa mu tam lezi dobre alebo nie.... tiez zalezi aj na velkosti ako si pisala (vahe)

hajanka
26. apr 2012

@lenocka23 nie autosedacka, ale sedacka - sportova cast kocika

@lucinkap6 novorodenca by som tam este nedavala, tomu bude pohodlnejsie vo vanicke urcite, aj ked sedacka je na to prisposobena, ale to je moj osobny pocit. Ale od tych 3 mesiacov uz kludne mozes.

mycats
26. apr 2012

@lenocka23 presne ako pise hajanka, mysleli sme sportovu sedacku kocika 😀 😀

lenocka23
26. apr 2012

@mycats ved to sa mi nezdalo... 😉 🙂

mycats
26. apr 2012

@hajanka ja som nasho tiez vozila v sportaku uz v piatich mesiacoh. striedala som mu to podla pocasia 😀 😀 ked bolo pekne, tak sme boli v sportiaku 😀

lenka0283
26. apr 2012

baby nepomohla by ste mi niektora...chcem sa dohodnut s tou pani na facebooku patishop usit na starsi stokke napisala mi ze sije len moja anglictina je taka polovicna a neviem co to potrebuje vlastne odmerat dakujem vam :0)