Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
28. dec 2012

@klarawerder Poutáme klasicky, pásy jsou dost dlouhý 😉 I s fusakem a tou péřovkou. A to jsem teda ve spoustě kočárků s tím měla problém.
Další plus pro Stokke 😀

milankovazuzana
28. dec 2012

@klarawerder ja som nikdy malého nepripínala, ja neviem, čo môj synček je iný ako ostatné detičky, ale fakt nikdy sa mi nevykláňal ani z Mooonu ani zo Stokkáčov alebo orbitu, takže u nás sú všetky pásy okrem medzinožičkového pod polstrami 😀 tým medzinôžkovým akurát uchytávam fusačik, 😀

ikarkulka
28. dec 2012

@milankovazuzana My jsme nedávno - ani nevím, jestli to bylo se Stokke nebo s něčím jiným - jeli s manželem ven a až po hodně dlouhé době jsme si všimli, že Eliáš není připoutaný 😀
On se v kočárku nemele, nevyklání se, nevzteká se, nechce ven, takže jsme to prostě nezaregistrovali. A nic se nestalo.
Ale pro jistotu ho poutáme. Já jsem expert na vymetání děr a zarážení o obrubník. Takže spíš než že by samovolně vypadl, hrozí riziko, že já bych ho z kočárku vyklepla 😅 😀

vevika
28. dec 2012

@klarawerder Klari, ja moju malu priputavam len okolo pasa. Ona je dost ziva a dost sa v kociku aj blazni anikdy nehrozil ani len naznak vypadnutia @psyxooo

balli
28. dec 2012

@ikarkulka @klarawerder baby moc dakujem za prispevok, ked budeme tehotni tak urcite pojdeme do stokke, teda ak to nebudu dvojicky... vzdy som ten kocik chcela a cokolvek mi nahucka do hlavy nejake nemajitelka stokke tak to mi vzdy kocky co ho maju vyvratia 🙂 moj drahy manzel ma totiz 205 cm...takze sa trochu bojim velkeho miminka...teda nie bojim, ale aby bol konforne v kociku 🙂 jaaaaaj...nejako som v babatkovskej naladicke...

ikarkulka
28. dec 2012

@balli Nevím, jestli znáš tyhle české "celebrity"
http://bleskove.centrum.cz/fotogalerie/2011/04/...
http://www.agssport.cz/jan-koller-jezdi-s-karbo...
Minimálně ti chlapi jsou fakt vysocí a hele, co si pořizují za kočárky.
Děti se jim do toho teda asi vejdou, když v tom vozí. No a že u toho pánové vypadají jak s dětskou hračkou....? To by asi vypadali u všeho. Stokke je sice vyšší, ale když má někdo dva metry a víc, tak stejně bude kočárek převyšovat 😀
Jen jsem chtěla říct, že i obři vozí svoje děti v normálních kočárcích a zdá se, že nemají problém s místem 😉

klarawerder
29. dec 2012

@ikarkulka No, tak já teda nevím, ale když jsem měla kožešinku ve fusaku a na tom malou v kombinéze, tak mi ty pásy okolo pasu přišly celkem na knop...ty přes ramena měly ještě rezervu...Ale právě vím, že jsem nadávala, proč je neudělali delší...to teda nevím, co bych dělala s jiným kočárem, když píšeš, že Stokke je má ještě dlouhé 😀

klarawerder
29. dec 2012

@milankovazuzana Joo Zuzi, všimla jsem si - na fotečkách...že malého nepoutáš. Naše malá je taky v 99% případů klidná a hezky sedí v kočárku, ale mám podobný problém jako @ikarkulka , že mám spíš strach, abych ju někde nevyklopila 😀 U Beečka jsme začaly vozit tak, že pásy zapnu jen okolo pasu (blbý je jen to, že se tam ty ramenní popruhy nedají odepnout, takže i ty má kolem pasu)...přijde mi, že je to pro ni pohodlnější, že se může mrvit a né sedět tam tak knedla přibouchnutá hřebíkem, že se nemůže ani pohnout... No u Stokkáče zatím asi budeme poutat, dokud jsou pásy dost dlouhé a příští zimu, jak bude malá větší plus nabalená do teplého oblečení, je necháme asi jen okolo pasu...

klarawerder
29. dec 2012

@vevika @milankovazuzana @ikarkulka Ještěže mé dítě není po mně 😀 Mamina vykládala, jak jsem byla děcko, že jsem velmi ráda zkoušela bungee jumping z kočáru...kšíry nekšíry (jednou prý na poslední chvíli zachytila kočár před prevrácením a já z něj visela za kšandy ven 😀 ), tak prý musela koupit úplně nízký sporťák, že prý když už vyskočím, tak sí prý moc nenabiju čuňu 😀 😀

klarawerder
29. dec 2012

@balli Hehe 😀 Já si právě myslím, že pokud máš vysokého manžela, tak tím spíš ti bude Stokke vyhovovat...neumím si tvého muže moc představit vézt takový Bgb Cameleon nebo Bee...to by měl kočár doslova u kolen 😀 U Stokke je bezva, že je sedačka/korbička vysoko a i rukojeť jde opravdu dooost vysoko (můj manža má 193cm a má rukojeť pohodlně, že by mohl být ještě vyšší a kočár by se mu příjemně vezl), stejně tak jde ale úplně nízko (kočár může tlačit za rukojeť i naše malá, co má 15 měs. 😀 ), další velké plus je konstrukce ve tvaru obráceného U (nemá klasickou osu zadních kol), což je super hlavně pro vyšší lidi, že do té osy při chůzi nekopou...já teda nevím, do osy kol kočáru jsem kopala i já při svých 168cm... Jinak jak již bylo psáno, korba je klasických rozměrů a větší mimčo můžeš dát bez obav do sporťáčku, který je v porovnání s ostatními opravdu velký (vizuálně teda nevypadá, protože není robustní, ale má takový jemný, oblý design), ale můžeš mrknout na Fcb na skupinu Stokke, tam je velká spousta fotek, včetně fotek větších dětí v kočárku. Takže jak bude mimčo na cestě, tak určitě doporučuju zpracovat chlapa a objednat 🙂 (navíc kočárky za vyšší pořizovací cenu/kvalitní značka se v porovnání s ostatními kočáry velmi dobře prodávají, takže se ti část investice vrátí...to je taky fakt, co uniká spoustě babám - "já si nebudu kupovat kočár za pětadvacet tisíc, koupím nějaký x-lander za patnáct"...fajn, jenže kočár za pětadvacet se prodá třeba za 18 a x-lander bude ležet doma, protože takových kočárů jsou plné bazary...a když bude mít dotyčná kliku, tak se ho "zbaví" za čtverku a ještě může být ráda (to je prostě fakt...který se mi samozřejmě hodil při argumentech manželovi, proč "potřebujeme Stokke" ...plus taky teda to, že jsem mu barvitě líčila, jak se mu bude krásně vozit...a že do držáku na flašky si může dát pivo atd 😀 😀 )

klarawerder
29. dec 2012

@ikarkulka No, ten Koller s karbonovým Concordem vypadá jako hodně vtipně 😀 To vypadá, jakoby čórnul kočár pro panenky své dceři 😀 😀 To si teda jako myslím, že Xplory by tak nízko neměl... Btw karbonovej Concord (za opravdu nekřesťanský love) měla i Gottova dcera pro své dva syny...viděla jsem video...a při tom druhém chlapečkovi byl kočár pěkně vyheglaný a takový rozjetý a chatrný...Gottová nebo jak se ta jeho dcera jmenuje, řekla, že kočár půjde z domu, že už je dodělaný... To je teda hezký, za takové peníze aby vydržel sotva dvě děcka a byl na vyhoz?! To Stokkáče teda vydrží víc 😀 Našemu už je 15 měs. a po všech těch cross country po lese a já nevím kde, ani nevrže 😀 Jediné co, tak už máme s naším kilometrovým stavem ojetá kola, takže v brněnském Babyparku už na nás čeká nové obutí 🙂

junkfoood
29. dec 2012

@klarawerder to s tym pivom bol aj moj zasadny argument..a zabral.. 😀

vralen
29. dec 2012

chcem sa spytat ci sa da pri kupe konbinovat stokke xplory vanicka pre novorodenca, sportak scoot a vajicko ine, lebo to original sa mi zda male. Mate s tym nejake skusenosti. a ci si radsej kupit cez net alebo v obchode. dik

ikarkulka
29. dec 2012

@klarawerder No jo, tak ona ta kožešinka udělá teda hodně, ono se to nezdá.
Ale za nás - fusak a bunda - žádný problém, ještě to má vůli 🙂

ikarkulka
29. dec 2012

@klarawerder To jo, tak jsem to myslela, že se Stokke by to vypadalo líp.
Ale že i ti "obři" si na svoje děti pořizují normální kočárky a že se jim tam teda asi v pohodě vejdou 😉 Tak se musí vejít i do Stokke 🙂

Já ten Concord vůbec neznám. Jako z osobní zkušenosti. Jeden typ se mi celkem líbí, ale jinak mě moc nezaujal. Ale je to už několikátá negativní reakce na něj. Tak asi žádná sláva.

ikarkulka
29. dec 2012

@klarawerder Jo a máš naprostou pravdu s těmi argumenty. To já taky manželovi vždycky říkám. On teda ani nikdy o kočárku typu X-Lander neuvažoval. Jemu to teda ze začátku bylo jedno, v kočárcích se nevyznal a nijak zásadně by to neřešil. To až já jsem ho nakazila 😀 Sice se v tom nevyzná stále, ale některé typy od sebe rozezná bezpečně a hlavně už ví, co by mi nikdy domů přinést nemohl 😀
Argument s pivem jsem teda nepoužila, na něj by spíš platilo víno nebo kafe 😀, ale na druhou stranu držáček na pití byla už jenom drobnost. Ale jestli to zabralo, tak super 😀

Vidím sama - jak se někde mihne Stokke, BGB a pod., tak se v bazaru dlouho neohřeje a prodává se za dobré peníze (jak pro kupujícího, tak pro prodejce). Kdežto některé kočárky se tam válí stále, majitel pořád zlevňuje a není to moc platné.

adika80
29. dec 2012

ahojte, viete mi prosím poradiť, kto máte stokke easy safe vajičko, či ste tam dávali ten fusak čo ma delene nohy. neviem či som trúba, ale mne to nejako s tými pásmi nejde. po prevlečení cez otvory su akési krátke. neviem ako na to. dík za radu!

milankovazuzana
30. dec 2012

@klarawerder jasné, tie pásy sú určite dobré, pre kľud v duši treba používať .Človek nikdy nevie...

vevika
30. dec 2012

@adika80 ten nožičkový fusak nie je určený do vajíčka a myslím, že sa ti ho tam ani nepodarí poriadne nasadiť, pretože nemá na to uspôsobené tie otvory na pásy. Do vajíčka je určený ten fusak, čo je do hlbokej vaničky, ten má tie otvory prispôsobené.

adika80
30. dec 2012

@vevika ďakujem pekne za radu, to som nevedela, idem teda omrknuť ten druhy fusak alebo nejaku inú alternatívu. to ma teda mrzí ale že ho nemôžem využiť vo vajíčku....

ikarkulka
30. dec 2012

@adika80 Stokke fusak přímo do vajíčka nedělá. Můžeš použít ten menší z korbičky, jak píše @vevika, nebo koupit jakýkoli neStokke fusak do vajíčka. Za mě doporučuju třeba fusaky JJ Cole nebo třeba i Emitex dělá dobré, možná i ten z Maxi Cosi by nebyl špatný... Je jich spousta, pokud netrváš přímo na Stokke 😉

vevika
30. dec 2012

@ikarkulka @adika ten Stokke fusak je práveže určený aj do vajíčka, lebo má tú chrbátikovú čast prispôsobenú tým 5-bodovým pásom, ktoré sú na sedačke. Ale kamoška minulý rok kúpila jeden fusak ( neviem značku), ktorý bol takmer taký istý ako Stokke akurát bol asi 5x lacnejší 🙂

adika80
30. dec 2012

Ďakujem baby, akurat sa obzeram po emitexe ten je asi fakt 5x lacnejší ako stokáč a nemam chuť zase minúť kopu prachov za ďalší fusák🙂
@vevika nezistila by si prosím tú značku čo kupovala kámoška?ďakujem

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikarkulka
30. dec 2012

@vevika No ale jako že to není fusak přímo do autosedačky, ne? Jako neprodává se tak. Prodává se jako fusak do korbičky, akorát má otvory na ty 5bodové pásy, takže padne i do vajíčka.
Já jsem to myslela tak, že Stokke neprodává fusaky do autosedačky, jako to má právě třeba Maxi Cosi.

hajanka
30. dec 2012

@adika80 do vajicka maju super fusaky zn. Maxi Cosi, taketo http://www.kociky-babymania.sk/img/p/6370-19536...

hajanka
30. dec 2012

@monna1608 ja ked som pozerala jej fotky, tak som tam videla take ako ze so spinkami pospinane nafotene jej produkty, ja by som od nej neobjednala, predsa je to aj latka ktora je uplne obycajna, nema a neplni ziadnu inu funkciu ako original Stokke (nepremokava, UV filtre a pod.)

vevika
30. dec 2012

@adika80 jasné, zistím to hneď ako sa vrátia z lyžovačky 😉

monna1608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevika
30. dec 2012

@ikarkulka práveže Charlotte zo Stokke to na FB niekomu písala, že je to fusačik určený ako do korbičky tak aj do autosedačky.