Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

junkfoood
3. jan 2013

@milankovazuzana podla mna to mohli aj v navode spomenut, este aj na obrazku na navode k vanicke je ta vidlica povolena, takze v pohode..hlavne, ze v BM poradili a mozem jazdit..akurat vzdy ked si zmyslim, ze idem von zacne liat, prertjvam veriw, ze je to nahoda, hahaha..

milankovazuzana
3. jan 2013

@junkfoood no a tu zase snežiť-ako dnes 😀

olinecka78
3. jan 2013

Ahojte dievčatá, ten kočík je super! My sme ho nedávno kúpili za super cenu na Bazarmania.sk 😉 bol síce používaný, ale aj tak bol v perfektnom stave 😎 určite odporúčame!

angelina987
3. jan 2013

@finda máš někde fotky prosím?

ikarkulka
3. jan 2013

@finda Za kolik tu kožešinku?

finda
3. jan 2013

@angelina987 uz ich mam v bazare, mozes kuk

ustrachana
3. jan 2013

baby nemate tu ziadna scoot?

domcilka
3. jan 2013

ahojte baby, nepredáva niektorá náhodou winter kit za výhodnú cenu? ĎAKUJEM

vevika
3. jan 2013

@ustrachana budeš prvá? 😉

ustrachana
3. jan 2013

@vevika ja nie - moj muz ho chce 😀DDD este stale zvazujeme lebo mne par veci na nom vadi

finda
3. jan 2013

Baby winter kit nepasuje na stokke z roku 2009? Jedna mamicka sa ma pytala, len sa matne spominam, ze tusim strieska je ina???? Dakujem

milankovazuzana
3. jan 2013

@finda problém je i v tom kryte chrbátika v ôbec v jeho zacvočkovaní..., videla som teda už aj WK na starších modelok kadejak poprirábané, ale veru vyzerá to všelijak, len nie dobre 🙂

finda
3. jan 2013

@milankovazuzana dakujem za info 😉 som maminke hovorila, ze nepasuje.

kajakaja77
4. jan 2013

@finda ahoj a koľko chceš za kožušinku?

klarawerder
4. jan 2013

@zuzigirl Anoo anooo, už píšu 😀
Takže:
Stokke fuask do vaničky
-super kvalitní, teplý (jestli se nepletu péřový) fusak dělaný přímo do vaničky, lze ho dát i do autosedačky, nevýhodou je, že ho využiješ jen celkem krátce (báj vočko 6 měs.), dokud je mimi v korbičce a na tak krátké využití je poměrně drahý.

Stokke nožičkový fusak
-velmi teplý zimní fusak, který jde (když ho trošku zahneš) napasovat do korby a posléze pasuje do sporťáku - takže se vynosí v podstatě po celou dobu "kočíkování"

Emitex Cocoon nožičkový fusak (pasující do Xplory)
-spíše přechodový fusak, doporučuju max tak do 0´C, na větší mrazy dáváme teplejší fusak, je fleecový, zavinovací, dá se dokoupit zateplovací vložka, má v sobě ukrytý nepromokavý černý nánožník a praktická je ještě omyvatelná část v dolním dílu, kde mívá dítě boty, měl by stačit do 3 let věku dítěte

Elodie Details (klasický ne-nožičkový)
-super teplý fusak, spousta maminek, včetně mně, si ho velmi chválí, je to velice kvalitní záležitost 🙂 krásně naducaný, hezoučké motivy, používáme do mrazů, taky by měl být do 3 let, nevýhodou je, že tím, že je spojený, tak do korbičky pasuje, ale do sporťáku jde jen po směru jízdy. Do proti směru jde teda taky, ale jen do té doby, dokud je mimi menší a má kratší nožky (fusak se ohne okolo té tyče) -nám se tímto způsobem vejde 15 měs. dcera 🙂

Buggysnuggle
-nemáme, ale jestli se nemýlím, tak je to podzimní/jarní fleecový fusáček, celkem dost maminek ho má a jsou spokojené...netuším, jak pasuje atd. kdyžtak se zeptej některé, co ho má 🙂

Takže všeobecně - nožičkové fusaky jsou nejvýhodnější, napasuješ je i do korby i do sporťáku, všemi směry. Klasické "spojené fusaky" jdou do korby a pak v protisměru jen dokud je mimi menší, pak musí být sporťák po směru, aby se dítě ve fusaku vešlo. Na teplejší přechodové období jezdíme ještě s kožešinovou podložkou ve sporťáku a s dekou.

Snad jsem na nic nezapomněla 😀

klarawerder
4. jan 2013

@finda Jéé, to děláš doma teda pěknou čistku 😀 Zbyde ti vůbec něco? 😀 😀 Nebo budeš místo toho kupovat jinou barvičku?

finda
4. jan 2013

@klarawerder no mam este bezovy potah a momentalne este biely winter kit s cervenym fusakom. Ale po zime chcem predat uz cely stokke, v lete sme chodili len s beeckom takze zostane uz len to

ikarkulka
4. jan 2013

@klarawerder
@zuzigirl

Ten Buggysnuggle máme, můžu ti ho ve sporťáku vyfotit, ale bude to to samé jako ED - není nožičkový.
Jinak je to ten tenčí fleece, takže spíše na teplejší podzim a jaro, na zimu určitě není. Ale jako přechodový super, kvalitní a taky mají spoustu krásných vzorů a barev.

mimi27712
4. jan 2013

Ahojte kočky. Mám biely winter kit a stala sa mi taká vec, že na rukávniku mi pustila farba z kožušinky do tej bielej látky. Nejde to ani vyprať. Poraďte, čo s tým? Myslíte, že to mám reklamovať? Ďakujem.

pivonia14
4. jan 2013

Určite to reklamuj, to sa nemá stávať, bude to výrobná chyba.

milankovazuzana
4. jan 2013

@mimi27712 jasné, reklamuj, fíha, opať sme o niečo múdrejšie... na čo si dávať pozor... 😢

mimi27712
4. jan 2013

@milankovazuzana
@pivonia14 Ďakujem. Som z toho dosť nešťastná, kupovala som ho cez babyonlineshop.de, zajtra sem skúsim hodiť foto, ono to vyzerá akoby sa to tam otlačilo.

milankovazuzana
4. jan 2013

@mimi27712 to Ti teda verím, že to nahnevá a zároveň príde ľúto, lebo predsa len je to Stokke...Ale inak sa vybavujú reklamácie na SK a inak v Nemecku, takže neeboj sa, oni ti to vybavia k Tvojej spokojnosti a viem, že už sa to tu niekde spomínalo že dokonca i skôr ako na SK...
Ja som si minule všimla, že kožušky nemajú jednotnú farbu, ani vzhľad a tak je jasné, že sú farbené , keďže sa to zrejme pri zvlhnutí otlačilo 😖 😖 😖 , čo by samozrejme vôbec nemalo byť keďže WK je určený práve do extrémnejších podmienok ... Som zvedavá, ktorej maminke sa to ešte stane, určite nebudeš sama a budú musieť Nóri s tým niečo urobiť...

mimi27712
4. jan 2013

@milankovazuzana asi im skúsim najskôr poslať mail a spýtať sa na to. Inak moja kožušinka je úplne iná ako má napr. kamoška na staršom kite a tiež si myslím, že by sa to nemalo stávať, veď to nemôžem dávať dolu keď sneží.

ustrachana
4. jan 2013

tak kocky mna dnes opustil moj stokke a zajtra idem pre stokke scoot 🙂 a co sa tyka wk aj ja mam kozusinku inu na strieske a inu na rukavniku - ale to je tak uz od kupy.

milankovazuzana
4. jan 2013

@mimi27712 áno, to je určite rozumné, napíš vopred... tak nech to dobre dopadne, ale popravde si myslím, že Ti problém nebudú robiť-inak pošli im aj 1-2 fotečky...

angelina987
4. jan 2013

Ahojky prosím kdo má WK jak je uchycena ta kožešina boudě? Je jakoby na to zipu co je uchycena sluneční clona? Díky 😉

milankovazuzana
4. jan 2013

@ustrachana to fakt???To nemyslíš vážne? Ja že je rozdiel kit a kit, ale lem a muff v jednom Kite???
Inak sme si dali spicha spolu s @mima01 v ZA a trošku sme porovnávali, že, Miri ? 😀 Mirka mala kožušky úplne inej farby, ale i tá štruktúra bola iná na jej a na mojom kite a to ho teda veľmi nečešem, aby nevypelichal, ale v podstate je stále pekný, niet čo česať.Mirkina kožuška je krásna, ale iná ako tá naša.Tak vidíš...

milankovazuzana
4. jan 2013

@angelina987 presne tak...odspodu je na nej zipsík 🙂

ustrachana
4. jan 2013

@milankovazuzana , ano Zuzi aj som nato pozerala ked som to kupovala, ze ci nahodou nevymenili z ineho navy kitu alebo nieco, ale latka aj vsetko sedelo lem ta kozusinka je ina.