Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

zinoc
19. mar 2013

@dolcee dakujem 😉 Mam doma fialovy sportovy tak som chcela hlboky ruzovy ale uz nikde nie su.Pockam dufam ze nabuduci rok pridaju nove farby a aspom na sportaciku sa vyblaznim 😀

milankovazuzana
19. mar 2013

@ikarkulka bodkáčik je jemnulinký vzorovo a tak sa hodí pre dievčatko i chlapčeka a je alternatívou pre farby kočiarika, kde sa nehodí blue ani pink pixel, myslím, že je to super vymyslené.
Pixelové vzory sú krásne, ale veľmi dominantné na kočiariku a tak dávajú do popredia najmä kočiarik, kdežto bodkáčik je jemnejší, krásu kočiarika iba podčiarkne a dá vyniknúť miminku.Farebne môže mať dieťtko oblečené bársčo, krásne to vynikne a nebude sa to biť so SK.
Neviem, či som to dobre napísala, ale takto ja volím SK 🙂 🙂 🙂
Samozrejme sa rada kuknem aj na pixeláče, ktoré sú fakt pekné a vidno ich už z diaľky.

ikarkulka
19. mar 2013

@milankovazuzana To máš bezesporu úplnou pravdu 🙂
Jen my máme ten Black Melange (vy máte Blue?) a já si nejsem jistá, jestli se to k tomu úplně hodí. Mrkni.
Tak že bych to ještě změnila? 🙂

milankovazuzana
19. mar 2013

@ikarkulka áno, ja mám blue, ale ladila som to na Stokke samozrejme na black, keďže tam blue nieje v tej škále 😀 Myslím, že to vytvorí taký nežný kontrast, tú čiernu zjemní

milankovazuzana
19. mar 2013

@ikarkulka juj, no to musíš podľa seba moja, každá máme iné oko 🙂

milankovazuzana
19. mar 2013

@ikarkulka ešte som zabudla na jednu vec pri tom výbere a ladení a tou je deka.Ja teda mám béžovú, jednofarebnú, ale niekto môže mať i Stokke pásikavú, čo je dosť výrazný vzor, do toho obdĺžničky, tak mi nejak z toho vyšiel bodkáčik taký jemný.

pajka7
19. mar 2013

@milankovazuzana to mas pravdu,ale ja som k blue pixel kupovala deku jednofarebnu....taku lahku bavlnenu..ta na to leto naozaj staci 😉

ikarkulka
19. mar 2013

@milankovazuzana To byla jenom taková řečnická otázka 🙂 Jako ve smyslu, že máš asi pravdu a že bych vlastně mohla koupit ten bodkatý, čímž bych učinila své nákupní chuti na chvíli za dost 😀
Deku mám tu proužkatou, ale ona se mi zdá na léto stejně dost silná. Pak mám ještě dalších asi 10 dek, slabších. Některé půjde i k pixel 😉 Mám tam nějaké čistě béžové.

dolcee
19. mar 2013

@ikarkulka
@milankovazuzana já půjdu také do tečkovaného. Kde je koupíte holky?
Já si jej objednala od samot za 110 a psala mi, že je bude mít za 145 nakonec ☹

@cawes o jaky jde organizer a chránič madla? To mě zajímá... Kdyžtak hoď i odkazy.
A podložku myslíš do sportaku pod dítko? Díky.

junkfoood
19. mar 2013

ked budete niektora SK predavat za dobru cenu, dajte vediet..

milankovazuzana
19. mar 2013

@dolcee IP

dolcee
19. mar 2013

Tak nakonec samot volala a bude za 110€ 😵 Take jej mám objednaný už pres mesic 😉
Tak se na nej těším.

cawes
19. mar 2013

@dolcee baby aj ja chcem blue pixel za taku dobru cenu to si kde objednala???

kamoska mi to sije ked to bude dam sem fotky, hej podlozku do sportaku

dolcee
19. mar 2013

@cawes samot287 je tu kdysi inzerovala za 110€, ale mám dojem, že už to za tuto cenu nemá, ale můžeš zkusit jí napsat.
Tak jsem zvědavá na ty věci, co si nechavas dělat, hlavne teda na to madlo, take bych chtěla kočárek chránit. Tak pak hod fotku ;)

ivanajelinek
19. mar 2013

Ahojte. Tak aj ja sa pripajam do klubu Stokkaciek;))) Nakoniec som kupila privatne, ale uplne novy, nevybaleny a za dobru cenu. Len teraz sa neviem rozhodnut, ci mam k nemu dokupit aj vanu, lebo maly ma 3,5mesiaca. Uz sa tesim ked vyrazime na prvu prechadzku. Dokonca aj ten moj 2,5 rocny sa v nom dneska vozil skoro cely den po byte.

ikarkulka
19. mar 2013

@junkfoood Co je pro tebe dobrá cena? Já mám blue pixel úplně nový, kupovala jsem ho na podzim, nestihla jsem ho zatím použít. A uvažuju, že bych koupila ten Beige dot.

cawes
19. mar 2013

@ikarkulka a mne ho neponuknes no ty si ale teda

ikarkulka
19. mar 2013

@cawes Já nevím, že ho chceš 😀 Kupovala jsem ho za 145,50.

cawes
19. mar 2013

@ikarkulka a predas 😝 ?

ikarkulka
19. mar 2013

@cawes Ještě rozmýšlím. Ale asi jo.

ivanajelinek
20. mar 2013

Tak vas idem zasa otravovat. Je nieco, naco davat pri kocari pozor?Nejake rady ako sa lepsie o kocik starat, aby sluzil co najlepsie? Nejake vylepsovaky?
A stale sa akosi neviem rozhodnut, ci dokupit aj tu vanu k nemu ci ani nie. 😒

milankovazuzana
20. mar 2013

@ivanajelinek 3,5 mesačné miminko určite nieje pripravené-kôli chrbátiku sa voziť v športiaku.Malo by byť minimálne vo vaničke ešte ďaľšie 3 mesiace.

dolcee
20. mar 2013

@ivanajelinek asi bych tu vaničku koupila z druhé ruky na tu chvíli.. také si myslím, že je potřeba ještě. A starý kočár ještě nemáš?-ale v tom už asi nechceš vozit, pokud ses rozhodla pro STOKKE.. je mi to jasné..

@ikarkulka tento rok budeš také dávat SK na vaničku, viď?

klarawerder
20. mar 2013

@ivanajelinek No, v první řadě je třeba kočár pravidelně čistit - já ho po každém cross country v lese, kdy máme bahno, jehličí, trávu a kamínky nechci říkat kde všude, vždycky vrazím do sprchy (teda jen podvozek) a poctivě opláchnu všechen bordel...pak stříknu WDčko na kola a osuším podvozek. Jinak špinavý textil řeším co nejdřív vlhkým hadříkem a nenechávám to tam zaschnout...textil se bohužel celkem snadno poškrábe, takže pak něco drhnout nějakým kartáčkem určitě nedoporučuju. No a tak co půl roku zkontroluju všechny šroubky, na které se dostanu a dotáhnu je, aby kočár nevrzal. No a prostě pokud chceš, aby ti vydržel v top stavu co nejdéle, pak se k tomu člověk musí chovat prostě všeobecně šetrně - to máš jak auto - když s tím jezdíš jak s tankem, nehledíš, jestli se někde odře nebo neodře atd.,pak tomu stav odpovídá. Jinak tu vaničku bych já osobně koupila...3,5měs. je přece jen dost malé miminko, které bych do sporťáku ještě necpala. Výrobce ví, proč sporťák doporučuje od 6 měs. věku. Kupovat vaničku novou je ale blbost, kup si bazárkovou...pak ji zase můžeš prodat bez výraznější ztráty...Mimču bude v korbičce pohodlněji, může se tam hezky válet a otáčet...ve sporťáku je pochopitelně přikurtované pásy a musí ležet na zádíčkách, což myslím, že pro tak malé mimi není moc dobré...

klarawerder
20. mar 2013

@ikarkulka No, mně se víc líbí blue pixel k tomu blackovi... Nemůžu se odpoutat od názoru, že mi ten beige dotts připadá jako nějaká utěrka na nádobí...navíc je na tom světlém vidět každý ohyb látky, tudíž i to, že je to pomačkané, a to se mně osobně teda nelíbí... Pixel tím, že je takový vzor, tak zamaskuje ledacos a nevypadá, že jsi to vytáhla krávě z p....e 😉 Ještě preventivně - kdyby se tu někdo chtěl nafouknout jak žaba, že tu kritizuju béžový SK 😀 pak podotýkám, že píšu svůj názor, každá máme jiný vkus a tak jako bych si já nekoupila tenhle summer, stejně tak respektuju, že by si jiná maminka nekoupila něco, co se líbí mně 😉 Mně šije SK mamina z hedvábí...ještě není hotovo (doufám, že do léta bude 😉 s tím, že froté vložku bych si ušila sama), no, ale kdyby to nevyšlo, tak by bylo fajn, kdyby vylezly nějaké další barvy...jelikož ze dvou utěrek a dvou pixeláčů si nemůžu vybrat...resp. hodil by se nám k fialovému kočáru pink pixel, ale mít růžový kočár bych byla ochotná přežít až a pouze v situaci, kdy bych neměla nic jiného na vybranou, tj. růžovou jen přes moji mrtvolu 😀

ivanajelinek
20. mar 2013

Dakujem vam za pomoc. Este vas ale urcite budem otravovat. A inak dokedy sa potom pouziva ta vlozka co je k sportaku? A nepotia sa tam deti moc v lete? Je nejaka alternativa?

ivanajelinek
20. mar 2013

No a prave len samotnu vanicku pozitu som doteraz nenasla. 😒 novu som nasla za nejakych 100 eur.

dolcee
20. mar 2013

@ivanajelinek novou za 100 EUR - tak to hned vezmi- nová jinak stojí 200 EUR. Jinak bazarové kolem 80-100 EUR. Našla jsem na českém i slovenském mimibazaru hned několik... Nevím, jakou chceš barvu.. Pokoukej 😉

ljonas
20. mar 2013

ahojky, najde se tu někdo kdo odvozil vojčátka ve stokke? je nějaká varianta?
děkuji 😀

dolcee
20. mar 2013

@klarawerder tak to jsem zvědavá na ten výtvor- jaký bude ten šitý summer kit. Já to beru hlavně z praktického hlediska, stačila by mi asi jen ta stříška se síťkou...

Holky, proč máte ještě fusak třeba od ED, když máte nožičkový do sporťáku? To jste koupily, aby jste měly druhý (když se jeden pere, nebo to ještě podle počasí kombinujete, nebo je každý v něčem dobrý?). Zdají se mi oba dost teplé, ale od ED se mi líbí ten černý s kožešinou a přemýšlím o něm na zimu, když mám na něj ještě 20% slevu...