Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

patka1987
15. feb 2013

@kajuska01 mas niekde aj fotky??

kajuska01
15. feb 2013

@patka1987 v bazari

suez
15. feb 2013

@swanqueen Hello, moj sportiak sa dal zlozit v jednom kuse, ale myslim zeby s tym nemal byt ziadny problem, ti chlapici pri lietadle na kociar daju pozor. Neviem teda aky mas kocik, my sme mali Jane Slalom co si myslim ze je dost velke "hebedo" a nikdy nebol problem, dokonca sme raz leteli este aj s vajcom🙂)) a zobrali aj to v pohode. Drzim palce🙂)))

swanqueen
15. feb 2013

@suez no stokke mam a sklada sa z dvoch casti.. tak dufam ze to bude v pohode 🙂

vevika
15. feb 2013

@swanqueen kamoška cestovala so Stokkáčikom tak, že ho pri litadle nechavala vcelku, sedačku mala otočenú v smere jazdy, dala ju na najnižšiu polohu, sklopila kolieska a rúčku dala tiež na najnižšiu polohu.

swanqueen
15. feb 2013

@vevika aha, dakujem, skusim to. ja som ho v smere jazdy este ani nemala, takze ma nenapadlo ze tak sa to da.. skusim 🙂

miskasitka
15. feb 2013

@swanqueen ta prampack stala az 149, ale povedala som si ze ju kupim lebo pravdepodobne budeme letiet viackrat tento rok,tak nech sa nebojim zakazdym o kocik 🙂

swanqueen
15. feb 2013

@miskasitka no to je jasne, ked cestujes pravidelne. ale my budeme len tentokrat, takze na raz sa mi neoplati.. 🙂

kvetinka211
15. feb 2013

@lea162 ja by som sa bala hlavne tych chemikalii a stability konstrukcie ... keby sa aj latka po pol roku rozpadla, to nastve, ale horsie by bolo ak by dieta travilo dlhe hodiny v zdravotne zavadnych materialoch ... lebo taketo produkty nikdo nekontroluje ci nie su karcinogenne a pod. (inak ja by som stokke tak ci tak nekupila, mozno by ma prechadzka s nim presvedcila o opaku ale to co som mala moznost zatial vidiet tak to nevyzeralo najpohodlnejsie) ... u nas v tazsom kopcovitom terene a to si tu niektori ludia kupuju vselijake drahe auta veci som stokke nevidela ani jeden ... asi vedia ludia preco kupuju terenne kociky 😉

25nikolla25
15. feb 2013

ahojte kocky,prosim vas ako vypada plastenka na sportovu cast?je na nej zips alebo je taka ista ako aj na vanicku?pretoze sa mi zda ze mam zlu plastenku a neviem zistit ako vypada...dakujem pekne za odpovede 😉

klarawerder
15. feb 2013

@25nikolla25 Čauky! Pláštěnka na sporťák má prostředkem vedený zip, který se rozepne, navlíkne na tu středovou tyč a zapne okolo ní. Druhou pláštěnku by jsi měla mít bez zipu a ta je určená na hlubokou korbu...plus by měla teoreticky jít nasadit i na sporťák po směru jízdy (když už tam "nezavazí" ta tyč...)

klarawerder
15. feb 2013

@kvetinka211 Však jasné - každý kupuje, co mu vyhovuje. Mně Stokke taky překvapil, jak zvládá terén - oproti kočáru se čtyřmi relativně velkými nafukovacími koly a pružinovým odpružením. S tou krávou jsem zejména ve sněhu nemohla hnout dál než dva metry od baráku. Se Stokke jsem projela zatím vše od schodů, přes písek, bláto, sníh atd. Stokke na to nevypadá, ale jeho "design" mají dobře promyšlený a tento kočár je především funkční. Co jsem si o něm myslela po vizuálním shlédnutí sem ani snad nebudu psát - zařadila jsem se tehdy do skupiny lidí, kteří by si až jako poslední Xplory koupili....Z mylného domění mně tu vyvedly mamči se svými recenzemi. To, jestli je pohodlný, ti samozřejmě dítě nejspíš neřekne, ale soudě podle toho, kolik dětí od maminek, které tu diskutují, si v něm třeba denně na pár hodin schrupnou, se domnívám, že nepohodlný není. Na druhou stranu pravda, že co může být pohodlné jednomu dítku, nemusí být pohodlné druhému. V každém případě obecně doporučuji s výběrem kočárku sázet hlavně na zkušenosti uživatelů, než na to, co si o tom myslím já, protože jsem to viděla ve kšeftě ve výloze - to je dost zavádějící...a prodavačky vědí vesměs taky velký houby s octem, jelikož v případě kočáru s ním nejspíš vůbec nejely po venku... 😉 (to jest má osobní zkušenost, kdy jsem na blind koupila kombinaci, která letěla po druhé procházce po porodu oknem - tedy dveřmi 😀 ) Nikdo tu Stokke nikomu nevnucuje, všechny jsme tu toho názoru, že každý ať zvolí kočárek, jaký mu vyhovuje, příp. který si může dovolit...Někdo strčí ruku do ohně za Jané, někdo za Stokke...a někdo třeba za Takko 🙂 Však proč ne...

vevika
15. feb 2013

@klarawerder Klári, fantasticky napísané! Ako vždy 🙂

klarawerder
15. feb 2013

@vevika Och, děkuji 😀 😀 😀 To víš, koukala jsem, že už jsem tu dlouho nenapsala nějaký román, tak jsem to musela hned napravit 😀

25nikolla25
15. feb 2013

@klarawerder ale myslis ten suchy zips dole na spodku?meria asi cca 20cm?na tej plastenke ktora je k vanicke nieje vobec suchy zips?

kajakaja77
15. feb 2013

@25nikolla25 ahoj cez športovú pláštenku ide zips skoro cez celú okrem strechy pozri na babymarkete tam majú foto.... 😉

kajakaja77
15. feb 2013

@25nikolla25 nie suchý zips ale klasický zips..... 😉

25nikolla25
15. feb 2013

@kajakaja77 no super takze fakt mam zlu plastenku,ja mam tu z vanicky a ta tam teda vobec nepasuje...diky moc 😉

kajakaja77
15. feb 2013

@25nikolla25 ak chceš ja mám tri na športiak ale tá pasuje perfektne aj na hlbokú vaničku ta jednu mám navyše... 🙂

25nikolla25
15. feb 2013

@kajakaja77 tu s tym zipsom mas navyse?za kolko?

kajakaja77
15. feb 2013

@25nikolla25 vieš čo chcela som 12 ale dám za 11 eur.... Nová stojí hrooozne moc.... Aspoň podľa mňa.... Mám ju originál zabalenú ani len otvorená nebola....

25nikolla25
15. feb 2013

@kajakaja77 pisala som IP

lcsisi
16. feb 2013

babulky nemate niekto potahy PINK?ja by som si chcela rezerve na sportiak tak cca o 6mesiacov....;)dakujeeeem

cawes
16. feb 2013

Ahojky je tu niekto kto tento kocik objednal z nemecka?zevraj je tam lacnejsi nez na sk. Poprosim link dakujem

simuska1976
16. feb 2013

@cawes myslim, ze vralen ak sa nemýlim, uz objednavala, my chceme objednavat začiatkom marca babyonlineshop.de

mimi27712
16. feb 2013

@cawes ja mám WK z nemecka z newkids-online.de a tiež sú tam super ceny a myslím, že aj lepšia cena za dopravu cca 40€. Mám s nimi dobrú skúsenosť s reklamáciou.

klarawerder
16. feb 2013

@cawes Spoustu bab tu objednávalo z www.babyonlineshop.de (snad jsem to nenapsala špatně) a prý super, i co se týče reklamací, tak byli rychlí, na nic se nevymlouvali a reklamace byly uznané a vyřízené, takže bych asi doporučila tam...poštovné je ale, nemýlím-li se, 50 eur, takže se vyplatí objednat třeba věciček víc, případně se zkusit domluvit s nějakou mamčou a objednat to společně a podělit se o poštovné...

ellysa
17. feb 2013

@junkfoood
@kalista tak objednané z www.my-toys.de aj s poštovným ma to vyšlo na 235 EUR, čo je podľa mňa slušná cena 😉, no teším sa

cawes
17. feb 2013

ahojte zienky stokkacky, takze uz som viac menej rozhodnuta ho ist zajtra kupit farbu sme vybrali bezovu. ALe mam par otazok, budeme kupovat len sportovu cast, viem ze na leto si potom kupim sommer kit a na zimu winter kit ale teraz na pouzivanie co potrebujem. Je v tom aj plastenka proti dazdu ak nie kolko cca stoji? Mam fusak lodger dam ho tam na zaciatok? Ako najdlhsie vydrzali vase deti v tomto kociku. Ach uz som cela zmätena co robit co kupit no potrebujeme novy kocik, ten co mame je pre mna uplne super som spokojna len sa mi pokazilo vcera koliesko a som riadne nahnevana tak sme sa rozhodli kupit este jeden kocik.

cawes
17. feb 2013

stokkacky ziadne info pre mna o stokke ?