Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

lenka1108
8. okt 2012

@milankovazuzana no kokos... nevies nahodov o niekom kto by to vyrobil? nni nejaka sikovna koocka co to vie? uffff je toho dost....

klarawerder
8. okt 2012

@kajakaja77 Nožičkový fusak dáš pohodlně i do korbičky a nemusíš zbytečně kupovat nějaký, který bys využila jen nějaký měsíc...

milankovazuzana
8. okt 2012

@lenka1108 nie, je to vcelku jednoduché, najprv si zožeň tú striešku-daj si inz. na Bazoš.Inak maminka, ktorá kočiarik predáva má kontakt na super maminu, ktorá to ušije krásne a za dobré peniažky.

klarawerder
8. okt 2012

@lenka1108 WK napasuješ na starý model pouze když si ho necháš nějakou švadlenou upravit... ☹

luly3
8. okt 2012

@patka1987 ja mám pozri si môj fotoalbum ale je na beige... teraz som si kúpila blue melange dnes ti dám nato striešku a odfotím ok 😉

klarawerder
8. okt 2012

@elliem Mám stejnou zkušenost - maminka, která mi o něm udělala výčet věcí, co je špatně...a jezdí sama s jakousi polskou haraburdou, že si ani značku už nepamatuju. Ale zase u Stokke platí na 100% že klame svým vzhledem. Já když jsem ho uviděla poprvé na veletrhu,tak mě zaujal...ale pak jsem si říkala, že je to jen designová záležitost pro bohaté paničky na ježdění po obchoďácích a po kavárnách...no, a ta příšerná tyč uprostřed!!! 😀 Jak jsem se pletla jsem zjistila ve chvíli, když jsme si jej víceméně pouze na základě recenzí taky pořídily. Drandíme s ním po lese, po městě, po kostkách, po sněhu...zatím jsem se nedostala na terén, který bychom neprojely (Když to nejde po čtyřech, sklopíš kola a frčíš po dvou...a to projedeš opravdu všechno 😉 Já například nesmírně oceňuji, že s ním zdoláš schody/eskalátory/vysoké patníky...bydlíme ve zvýšeném přízemí a každý den tak musíme po schodech...a to si neumím představit, že bych měla u jiného kočáru nějak vláčet podvozek a pak sedačku, nebo já nevím 😀 Za sebe ti můžu říct - vykašli se, co na něj ostatní říkají, maminka jsi ty, a ty ten kočár budeš pravděpodobně používat nejvíc, ne-li každý den...takže je na tobě, jaký si vybereš...Stokke je dražší záležitost, ale platíš za kvalitu a za propracovaný koncept, ze kterého vylezl neuvěřitelně vychytaný kočár 😉

klarawerder
8. okt 2012

@jenny.kay Kožešinka podšitá není. Z rubové strany je to klasická nebarvená kůže/semiš...tak mě nenapadá, čím by měla kočárek znečisti...jelikož barvu samozřejmě žádnou nepustí. Asi bych se bála s kožešinou barvenou...ale s touto si myslím, že bude v pohodě...zatím ji nemáme dlouho, cca měsíc nebo tak nějak a jsme maximálně spokojené 😉

elliem
8. okt 2012

@klarawerder Já se do něj taky zamilovala až na druhý pohled, ale zase by mě nenapadlo psát tady budoucím maminkám do jejich fotoalb kritiku na kočárek, který jsem viděla jen na fotce... no každý jsme nějaký🙂 Rozhodovala jsem se mezi Bogaboo a Stokke, manžel kouknul na oba v Babyparku a jedním okem zhodnotil, že jízdní vlastnosti budou mít podobné, ale Stokke je o moc hezčí🙂 Tak máme asi jasno🙂 Teď už se budeme jen dohadovat nad barvou🙂) Můžu se zeptat, kde jsi koupila ten svůj? Vím, že ho nabízí víc prodejců, tak by mě zajímalo, u koho se vyplatí pořídit (s ohledem na pozdější servis, dodací lhůtu atp.)

lenocka23
8. okt 2012

@kajakaja77 suhlasim s @klarawerder .. je zbytocne kupovat fusak do vanicky, ak uz mas nozickovy..my sme tiez pre maleho pouzivali nozickovy aj do vanicky (nar 4.1.) a spokojnost na 100%.. dietatko je malinke, takze cely fusak mozes dat vyssie, "rozkrok" na fusaku neprekaza... takto sme to nosili my... 😉

jenny.kay
8. okt 2012

@klarawerder Děkuju za odpověď. Ono ty kůže nijak nebarvily, jen jak se na ně sedalo, tak ta zadní strana se jakoby dřela o ty potahy a nechávala na nich žmolky. Ale to mohlo být i třeba úpravou při zpracování. Jsem moc ráda, že s těmito jste spokojení

denda1301
8. okt 2012

@milankovazuzana
@lenocka23 ahojtechcem sa spytat v zime davate na fusak aj deku? Ha mam 4,5 mes.dcerku a sportovy idem pouzivat uz za mesiac a fusak kupujem nozickovy len,ale neviem či zohreje v zime,tak poradte aku deku...

vevika
8. okt 2012

@denda1301 ja som nedavala deku ani ked bolo minus 20 a mala mi spala vonku aj tri hodiny a mala vo fusaku teplucko.

denda1301
8. okt 2012

@vevika a aký fusák máš?nožičkový?to je fakt taký teplý?

vevika
8. okt 2012

@denda1301 ano, nozickovy mam. Je strasne teply, ked bolo len trochu nad nulou tak som ho ani nemohla zapinat az uplne hore lebo sa mi tam mala spotila.

lenocka23
8. okt 2012

@denda1301 ano je teplucky.. ja som tiez nepouzivala uz deku, ak bolo moc zima, maly bol lepsie obleceny vnutri...

riki1
8. okt 2012
riki1
8. okt 2012

@denda1301 fusak je naozaj teplý ,boli sme na dvoch lyžovačkách a bola fakt kosa a malý bol v overale a vo fusaku a potil sa 🙂

patka1987
8. okt 2012

@luly3 si zlata 🙂 dakujem!

luly3
8. okt 2012

@patka1987 😀 😀 😀 no niesom zabudla som odfotím zajtra 😉

patka1987
8. okt 2012

@luly3 nevadi, pockam ;)

milankovazuzana
8. okt 2012

@denda1301 Bežne som nedávala, ale keď bolo -20, chodili sme i vtedy von na kratšie, ale predsa, tak som dala.Ale to bol extrém, išlo skôr iba o kľud mojej duše.

denda1301
8. okt 2012

@riki1 dakujem za odpoved a aj za foto.No tak deku asi ani nekupim.Viem,ze vacsina pouziva WK,ale mne je luto za zo dat 280 e a lacnejši som nezohnala.Tak možme fu.govať len s fusakom 🙂
@milankovazuzana dakujem za odpoved.....

klarawerder
8. okt 2012

@elliem Bugaboo je určitě taky super - já s ním popojela sice jen pár metrů po obchodě, ale baby si ho taky dost chválí. Potíž je v tom, že se mně osobně nelíbí, jak vypadá...sporťák budiž...ale korba mi prostě připomíná rakev (s prominutím 😀 ), je strašně nízko, vypadá to, že přístup do košíku asi není nic moc (neříkám, že to tak skutečně je, jelikož ten kočár samozřejmě nemám odzkoušený) a nedá se s ním jezdit po schodech, což vidím jako největší mínus. U Stokke je zase na houby to odpružení, resp. "neodpružení"...ale přiznám se, že jsem čekala nějakou hrkotačku a přitom to není nic hrozného...slyšet je asi o trochu víc, ale s miminem to háže úplně stejně jako kočár, co má velká nafukovací kola (moje zkušenost)...no a někomu se nelíbí, jak vypadá...já ho teda zbožňuju, je elegantní, neobvyklý , neokoukaný a dost lidí se otáčí a čumí 😀 (dnes na něj pěla ódu prodavačka v obchodě asi 5 minut...a až poté zkonstatovala, že prý "no a dcerku máte samozřejmě taky krásnou..." 😀 ) Já ti s koupí bohužel neporadím, jelikož žijeme ve Švýcarsku, takže jsme kočárek kupovali tam. Doplňky (WK, deku, držák na pití) mám ovšem z brněnského Baby Parku a spokojenost - rychlé dodání (pokud je to v jejich kompetenci),velice příjemné prodavačky (i když pro informace si choď raději sem...parametry kočárku zná sice obsluha dobře, ale reálné zkušenosti samozřejmě nemají). Pokud bych měla kočárek koupit v ČR, pak bych volila zrovna ten Baby Park...baby tu dost objednávají z jedné německé webovky (tuším, že je to nějak www.babyonlineshop.de), ale za poštovné je prý nějakých 50euro...a otázka je, zda zasílají do ČR...to se musíš mrknout a pozjistit 😉

klarawerder
8. okt 2012

@jenny.kay Aha, tak to je možné...Ale nemyslím, že by toto kožešinka mohla udělat na Stokke, jelikož ten materiál je takový, že to poslední, co bych si dovedla představit je, že by se tam udělaly žmolky 😀 Ale tak, třeba mě Stokke ještě překvapí 😀 I když to bych asi moc nadšená nebyla :-P

kajakaja77
8. okt 2012

@lenocka23
@klarawerder. Ďakujem kočky, super ste mi pomohli.... Nebudem už kupovať žiadny iný fusak stačí mi nožičkový.... 🙂 😉 😀

lenocka23
8. okt 2012

@klarawerder mam pocit ze na BGB chameleon sa tiez daju sklopit kolesa... to len pre korektne info... 😝 😝 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

klarawerder
8. okt 2012

@kajakaja77 Moudré řešení 😀

klarawerder
8. okt 2012

@lenocka23 Nedají- to vím zase já 😀 (teda jestli na videu nekecali 😉 )...ty přední se dají oddělat, že ti vlastně zbyde konstrukce pouze s těmi zadními koly, takže to funguje taky tak, že jedeš jen po dvou...ale u Stokke je lepší, že tam nemusíš nic štelovat, prostě to sklopíš a je vymalované 😉 Vím, že u Cameleona tam ty přední nějak vycvakávali pryč...což je pěkně na pytel například když jedeš po městě a máš před sebou 5 schodů 😀

lenocka23
8. okt 2012

@klarawerder to som nevedela, ze to tak zlozito ide... znama mala cameleona a raz tak zrusila svojho mm, ked obdivoval ako ideme s nasim Stokacom po schodoch, ze "to aj nas vie..." 😀 😀 😀 😀 ale teda nazivo som to nevidela.. 😉