Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

janga
13. jan 2012

kde ich uz maju???

klarawerder
13. jan 2012

@jeudi Ahoj! Ja tanto kočárek sice nemám zatím moc dlouho, tak ti nemůžu třeba povědět o sporťáku, protože mám dcerku zatím ve vaničce. Co se týče odpružení, tak klasické pružiny tam nejsou,ale má odpružená kolečka, která jsou poměrně měkká (to ale neznamená, že se rychle "sjedou") a jsou ložisková, takže kočárek jede skoro sám 🙂 Kostky, rozbitý chodník, koleje, tráva, lesní cesta - nic není problém...všude jsem krásně projela. Pokud narazíš na horší terén, tak sklopíš kola a jedeš jen po zadních (zkus kouknout na youtube, tam je spousta videi). Kočárek v terénu trošku hrká, ale jak je mimčo větší a kočárek je víc zatížený, tak to přestane. Co se týče prostornosti, tak bohatě stačí-miminko je v korbičce tak do pěti, šesti měsíců,pak ho šupneš do sporťáku se zmenšovací vložkou (ta je součástí kočárku), a tu potom vyndáš, když už je tam mimču těsno 🙂 Na str. 126 jsem se rozepsala, jaké výhody a nevýhody kočárek má, tak se jukni 😉

jeudi
13. jan 2012

@klarawerder no super 🙂 precetla jsem vyhody i nevyhody a jsem spokojena ty nevyhody nejsou tak strasny jsou to jen drobnosti kztere jsou skoro u vech modernich kocarku 🙂 takze diky a jdem do nej 🙂))

dargi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciag3
13. jan 2012

tak ten žltý kočík je úžasný ale aj oranžový nie je zlý .....len škoda že sa u nás nedal zohnať ten tyrkysový ale to bol asi starý model. A baby neviete náhodou od kedy sa začne predávať ten stokke nosič???

kalista
13. jan 2012

@luciag3 tusim od februára

u mňa z nových farieb určite v krajnom prípade žltý.
@lodgermaniacka chápem 😉 mala som rovnaké pocity, ked kazdy nakupoval kociky a moja Lea uz v kociku nechcela byt ani za svet 😀
@dargi krasny

barborka27
13. jan 2012

babulky a neviete,ci u nas maju ten zlty kocik???

klarawerder
13. jan 2012

@jeudi Určitě jdi 😉 Jsem si celkem jistá, že nebudeš ani trochu litovat...i když teda Stokke nepatří mezi levné kočárky (ale zase tady cena odpovídá kvalitě...navíc jsem ještě neviděla maminku, co by s ním nebyla spokojená...negativní komentáře mají vesměs ti, co ten kočár maximáně viděli někde ve výloze) No a jako plus navíc je kočárek designově krásný a výjimečný, takže budeš s mimčem dělat machra a kolemjdoucí budou čučet jak vyoraný myši 😀

jeudi
13. jan 2012

@klarawerder to ano cena je vyssi ale za kvalitu se plati 🙂 a chci bejt frajerka 😀 at kazdej cumi 😀

dargi
13. jan 2012

@kalista ďakujem veľmi pekne 😉

luckap123
13. jan 2012

a jaký je kočárek do terénu? bydlíme na vesnici,takže cesty nejsou úplně ideální
a jaká je skladnost kočárku? 😉

klarawerder
13. jan 2012

@luckap123 Ahoj, vše se tu x krát probíralo, zkus zalistovat (já jsem na str. 126 psala plusy a mínusy, na které jsem během užívání přišla). Pro Stokke terén není problém (pokud je to v normálních mezích...když chce někdo vyloženě jezit po horách a po lese,tak to není úplně ono)-jela jsem přes kostky,trávu, po polňačce a všude jsem bez problémů projela. Skladnost-jsou skladnější kočárky,ale tenhle není nějak velký...do klasického sedanu ho do kufru dáš 😉

jessicax
13. jan 2012

@luckap123 ho mam uz pri druhom dietati a zatial presiel kazdy teren, ja nanho nedam dopustit a to som vystriedala vela kocikov. Stokke je milacik 🙂 Co sa skladnosti tyka nepatri medzi najskladnejsie, ked mas velke a vysoke auto das ho tam aj bez skladania. Trocha otravne pri mensom aute je, ze musis zlozit konstrukciu zvlast bez sedacky a kocik zaberie cely kufor. Na fb je stranka stokke, kde mas pofoteny tento kocik vo vsetkych moznych autach

pajka7
13. jan 2012

@sashabb ja som to na FB pochopila ze sa len niekto hral...ze take by mohli byt...lebo sa nevedia dockat novych farieb.... 😉 tak sama som zvedava...ja sa trasiem na letny kitt...a aj zimny..... 😀

klarawerder
13. jan 2012

@jessicax já jsem dokonce podvozek nacpala za sedadlo spolujezdce (nastojato) a korbu do kufru (plus tedy ještě malou v sedačce a psa na zadních sedadlech)...mám totiž Mini coopera 😀 ...vynalézavosti se meze nekladou-dokonce mi zbylo jedno sedadlo volné 😀...a když jsem ho já narvala do tak malýho auta, tak už to narve kdokoli kamkoli :-P

cristinna
14. jan 2012

@pajka7
To co dala sashab to podla mna nebude nova kolekcia farieb, ale nebola by na skodu 🙂
Tonko z babymarket davnejsie spominal, ze vo februari pridu dve nove farby a to hneda a jeansovina , dzinsova farba ;) nechajme sa prekvapit ;)

pajka7
14. jan 2012

@cristinna no ved aj podla mna...preto som to napisala.....aj ked by fakt mohli byt...ake jednoduche 😀 😀 a im to tam toooolko trva 🙂

mycats
14. jan 2012

@sashabb fialkovyyyy 😀 😀 a zlty 😀 😀 ja chcem oba 😀

mycats
14. jan 2012

Uz som tu taaak dlho nebola 😀 😀 ze nestiham docitat

finda
15. jan 2012

Ahojte, prikladam foto nasich outfitov, ten novy fialovy je neskutocny, ze laska na prvy pohlad 😀 😀

mikolajova.zuzana
15. jan 2012

@finda nadherne... v tichosti zavidim v dobrom 😀 ja som uz nenahrabala na zimny kit, ale na letny uz odkladam :D

martina2001
15. jan 2012

baby musím Vám napísať, normálne ma čím ďalej tým viac lákate na výmenu kočíka 😉

mycats
15. jan 2012

@finda 😀 😀 juuuj, baby!! netrapte ma 🙂 no co mam chlapcovi kupit fialovy kit 😀

mycats
15. jan 2012

@martina2001 to aj mna 🙂 slinky mi tecu na novy model 😀 😀

jessicax
15. jan 2012

@finda nadhera 😵 😵 😵

klarawerder
15. jan 2012

Holky pomóóc...mě nejde složit tu konstrukci, když tam mám tu nákupní tašku (po předešlé diskuzi, kdy jste mi poradily víceméně z bezpečnostních důvodů konstrukci při složení "zacvaknout",aby se nerozkládala) - po podrobnějším zkoumání jsem zjistila, že tam zavazí ta karabina, kterou se taška okolo tyče připíná...Co s tím mám dělat? Je možný, že to tam mám nějak divně připnutý? Já hergot nechci při každým skládání nebo sklápění koleček sundávat tu kabelu jak blbec (tím bych přišla o veškerou noblesu a lehkost, se kterou se Stokkáčem jezdím 😀 )

lenocka23
15. jan 2012

@klarawerder podla mna mas tu tasku nejak zle zalozenu... 😉 ak mas moznost, skus zajst do obchodu, kde Stokkaca predavaju, nech ti poradia priamo tam... na dialku je to totiz tazke... 😉 🙂

klarawerder
15. jan 2012

@finda Jéé, paráda 😉 My máme fialový kočárek, a objednaný fialový winter a deku green multi - jako ty 🙂 ...ale jak tak koukám, tak přemýšlím i o té červené kombinaci - vypadá nádherně 😉 Máš i summer kit? ...aby jsi ten kočár taky stíhala převlíkat 😀

klarawerder
15. jan 2012

@lenocka23 No joo, tož se zkusím zeptat v obchodě, doufám, že budou prodavačky dostatečně proškolené na "systém fixace nákupní tašky" a nebudou na to čučet tak, jako já 😀 Tobě to jde skládat i s tou taškou??