Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

lia
20. máj 2011

@lilla244 urcite nebudes ,ale aj cameleon ma tiez vzdy lakal. ktory si objednala?

lilla244
23. máj 2011

objednala som stokke, v tej navy green myslim sa vola ta farba

fliacik0103
23. máj 2011

ahojte, hlasim sa do klubu stokke maniacok🙂)) chcem sa vas opytat na vas nazor - mala ma 3 mesiace a ked je vo vanicke, nevydrzi tam lezat ak prave nespi. uvazovala som, ze by som ju dala do sport casti, ked sa tak lubi pozerat, lebo ta je taka zagulatena zvnutra ako autosedacka a dala by sa na lezato,cize by tam bola vlastne ako v klbocku, v tvare c, co je pre miminka prirodzene...ale fakt neviem, nechcem riskovat malinkej chrbticu, lenze tlacit kocik pred sebou a malu niest na rukach nie je tiez vyhra🙂) autosedacku nemame k stokke:(aky mate na to nazor?este som to neskusala...

lenocka23
23. máj 2011

@fliacik0103 my sme dali maleho do sportovej prvykrat, ked mal asi 4 mesiace... myslim ze officialne je od 6 ale ked tam das tu novorodenecku vlozky, myslim ze by tam mohla byt... a predpokladam, ze tam malu nemas pocas celeho denneho spanku... 😉 😉

andrejo
24. máj 2011

@fliacik0103 presne ako napisala mudra pani lenocka! Odporucam pouzit novorodenceku vlozku z autosedacky ak mas. Nas maly nevyzera nijak divne aj ked tam bol od 4 mesiacov 🙂 jedine co ti moze robit trosku starosti je ze ked je mala mala tak mozno pasy jej bude tazko priputat tak aby sa nevyvliekali. Inak gratulujem ku skvelemu vyberu kocika. Ja som ten kocik pre nas vybral a veru prva reakcia nebola nic moc, ale teraz nan nedame dopustit 🙂

andrejo
24. máj 2011

@lilla244 teraz maju dark navy a to je modra alebo potom light green. Ta tmavo zelena akokeby uz nebola v ponuke na stranke ale ta sa normalne volala len green. Nech objednas akukolvek farbu tak vybrala si super kocik. Inak mne sa ta light green paci.

hajanka
24. máj 2011

da sa sportova sedacka dat do lahu ked je otocena v smere jazdy? Som pozerala video a nedalo sa, prave kvoli tej tyci, ktoru ma dieta v tom smere akoby za chrtom, co znamena ze sedacku nie je mozne sklopit. Hm?

andrejo
24. máj 2011

@hajanka nie neda .. v smere jazdy ma len 2 polohy .. 90 stupnov a potom cca 110 stupnov. My sme ale mali maleho zakazdym otoceneho k sebe ked sme chceli aby spal.

hajanka
24. máj 2011

hm... som o nom velmi uvazovala, ale teraz neviem... sa mi to nezda, ak chce dieta pozerat naokolo v smere jazdy a potom zaspi, tak bude treba pretacat do protismeru..., toto mohli nejak inak vymysliet, lebo je to fakt pekny kocik. Ako plus mu davam vzhlad a vysku, ako minuts tu konstrukciu (tyc) ktora predeluje vanicku aj sedacku a nemoznost dat do lahu v smere jazdy. ☹ skoda...

andrejo
24. máj 2011

@hajanka no kazdy kocik ma + aj -. My sme mali stary model a ten plno veci nemal este vychytanych a aj tak nam nikdy kerobilo problem pretocit maleho. No a pravdu povediac ked bol maly otoceny v smere jazdy tak nam zaspal len raz a to spal v tej druhej polohe a nebol ziadny problem. Nam Stokke dal podstatne viac vyhod ako nevyhod orpoti inym kocikom. Uz len to ze teraz ku kociku musim vzdy klaknut alebo cupnut aby som bol vo vyske maleho. Okrem toho ako som vyssie spominal detska stolicka na jedenie kdekolvek sme prisli co bolo super. Pouzivali sme ho aj na terase k stolu a tak. Ja by som pre dalsie dieta iny ako Stokke nekupil.

lenocka23
24. máj 2011

@andrejo
@fliacik0103 novorodenecku vlozku som myslela tu original k Stokkacu, k sportovej sedacke... 😉

fliacik0103
24. máj 2011

@andrejo
stokke bola laska na 1vy pohlad uz 6 rokov dozadu vo Wien,iny ani neprichadzal do uvahy🙂)dakujem za radu,vyskusam hned dneska a hadam sa nasej slecinke bude pacit🙂
viem,mame tu vlozku doma,len som myslela,ze je len tak pre mesacne babo,takze ma ani nenapadlo skusit ju..
@lenocka23 vdaka lenocka,idem dnes na to, dam vediet,ako je mimi spokojne,ked bude moct kuk okolo seba🙂

hajanka
24. máj 2011

@andrejo no ved prave, chapem, mne sa neskutocne paci dizajnovo, ale pomaly sa mi cim dalej tym viac zda ze je ako pohodlny kociarik na bezne prechadzky neprakticky... skor pre ludi, ktori si vyjdu s babetkom na kavu, do restiky... aj ked urcite ta vyska ma vyhody aj pri vkladani dietatka do neho..., ale ja sa radsej prechadzam ked dietko spi na cerstvom vzduchu nez sedim niekde v restike alebo na kave.... mozno v buducnosti vyjdu aj s novsou verziou, bude tiez vyskovo nastavitelna a polohovacia v kazdom smere a konstrukcia nebude prekazat nozickam 😀 ale to si este asi budem musiet pockat 😀

andrejo
24. máj 2011

@hajanka maju svoj koncept a toho sa drzia. My sme chodili na hradzu s malym tak isto ako aj kdekolvek po BA pripadne Liptove a nemali sme nikdy problem s tym kocikom. Vzdy sa najde niekto kto bude vypichovat negativa aby si potvrdil ze iny kocik co si vybral je lepsi. My mame 1,5 rocnu skusenost s tym kocikom a to co ty spominas s tym ani nas maly ani my sme nemali problem. Vzdy som ho pocul len od ludi co ten kocik nemali.

hajanka
24. máj 2011

@andrejo ale ved v pohode 🙂 ved pisem ze sa mi velmi paci, ale na to aby som zistila ze mi bude vadit ze sa neda dat do lahu si ho nemusim ani kupovat, to mi vadi (resp. chyba) uz teraz. Tomu komu to nevadilo ani predtym, tak mu nebude (pravdepodobne) ani potom, takze sa vlastne nema na co stazovat, ako tebe, co je akoze super. Ja som ho mala vytipovany presne pre to, co si pisal vyssie a to kvoli jeho vyske. Az potom som videla nazorne video, ktore zmenilo moje rozhodnutie. Nikde som si ani nevsimla, ze by to niekto spominal ze to nejde, alebo na to upozornoval, pretoze podla mna je to dost podstatna vec pre vela mamiciek a hlavne pre deticky, aby sa mohli vystriet a pospinkat pohodlne vo vodorovnej (aspon takmer vodorovnej) polohe aj v tomto smere. Moj niekolko mesacny syn uz nechcel byt otoceny ku mne, tak bol takmer stale v smere jazdy a stale v takto pozoroval okolo az zaspal, neviem si predstavit ho spiaceho aj so sedackou dvihat a naklikavat do protismeru len aby si mohol lahnut. Na tu konstrukciu by som si este urcite zvykla, ale to (ne)polohovanie by mi urcite chybalo. Skoda, lebo je krasny. Ale nevadi. Budem hladat dalej.

lenocka23
24. máj 2011

@hajanka je/Bol super aj pre nas, a je fajn ak si zistila čo ti na kociku vadi este pred jeho kupou... My sme takto mali vybrate asi tri sportaky podla foto a nazivo nic moc.. Zelam dobry vyber.. 🙂

lilla244
25. máj 2011

@andrejo tak ja mam ten Green.. myslela som,ze sa vola navy green,kedze je to taka tmava zelena..ako keby vojenska 🙂
ta kriklava sa mi velmi nepaci...
dakujem kazdopadne 🙂

janka2110
25. máj 2011

@hajanka musim ti oponovat.
Ja pouzivam Stokke aj na prechadzky v parku
Aj po strku,trave a ide sa mi s nim super 🙂
Nazvala by som to ako @fliacik0103 :"laska na prvy pohlad" 😀
A konstrukcia vobec nezavadzia.
Mala mi zaspala asi 2 krat v kociku inak spavame doma a nebol ziadny problem.

lenocka23
25. máj 2011

@fliacik0103 ako dopadli test tej vlozky do sportovej casti?

@janka2110 mas nieco nove so strieskou..?

hajanka
25. máj 2011

@janka2110 citam vsade ze je vhodny a super do kazdeho terenu. Mne prvy syn spal zase iba v kociku 😀 mozno druhe by bolo ine, ale musim mysliet aj na takuto moznost.

fliacik0103
25. máj 2011

taaaaaaaakze-vyskusali sme sportovu cast s novorodenec vlozkou a malinka tam krasne spinkala hodinu(vo vanicke max polhodku) a potom este polhodinku zvladla, ked bola hore, co by vo vanicke absoluuutne nehrozilo🙂. takze zaver je taky, ze hlboka vanicka putuje hore na skrinu v igelite a budeme sa vozit iba v sportovej casti-sa uplne tesim, lebosom sa bala, ze bude z tych deticiek, ktore bojkotuju uplne vsetky kociare a to by som si teda musela zaobstarat nejaku velku babiku a vozit tu, nech si stokke aspon uzijem😀DD inak mne osobne sa lepsie ovlada stokke ked je na nom tato sportova cast, nemyslela som, ze to bude rozdiel, ale zda sa mi stabilnejsi a akoby pevnejsi na tych otrasnych porozbijanych chodnikoch co tu mame...a tiez sa priklanam k nazorom, ze konstrukcia nezavadzia- darmo, ja som stokke skrz-naskrz, ja by som sa ho nevzdala nech sa deje co chce🙂))

alexandra1705
25. máj 2011

ahojte, z každého nového pozitívneho príspevku sa teším, už som to niekoľko krát spomínala, som šťastná majiteľka...

alexandra1705
25. máj 2011

@zajo79 áno, mám aj na ležato aj už sedká, športiak je tak úžasný pre všetky vekové kategórie, až žasnem...cíti sa všade dobre, aj autosedačke...

alexandra1705
25. máj 2011

stabilný je, určite...nemala som s ním žiadne problémy, priam naopak...

janka2110
25. máj 2011

@lenocka23 v sobotu sme boli v obchode a predavac povedal,
ze ju skusi vyreklamovat...
Tento tyzden tam ma prist zastupca firmy Stokke a uvidi co povie na striesku.
Zatial pouzivam letny set.
Ale ako poznam talianov tak to potrva este dlho kym sa dostanu k neakemu vysledku 😀
Povedala som mu len,ze ked budem musiet vymenit celu sadu nielen striesku tak objednavam ruzovu 🙂

janka2110
25. máj 2011

@fliacik0103 tesim sa s tebou 🙂
Hlboku cast som nemala takze neviem porovnat.

lenocka23
25. máj 2011

@fliacik0103 super, tesim sa stebou... my uz tea Stokke nemame, ale rozhodne nan nedam dopustit... teraz mame Inglesinu Avio a je to skvely kociarik, ale so Stokkacom ho rozhodne nechcem porovnavat... 😉

badisa
28. máj 2011

Ahojte baby viete mi nejaka poradit ci winter kit pasuje aj na kocik stokke 2009...dakujem

lenocka23
28. máj 2011

@badisa vacsina setov a limitiek (letne/zimne) od 2010 neskor nepasuju na kocik 2009... na tento model pasuje jedine letny set, ktory ale v obchodoch zozenies uz len sporadicky....

badisa
28. máj 2011

A neda sa ten winter kit nejako upravit aby pasoval,nikdo nic este nevymyslel???nejako sa s tym popasovat nejaka dobra krajcirka!