Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

hajanka
2. aug 2011

@andrejo @lipsa @tonko_babymarket @julinkak my sme vystihli v tom case najlepsiu cenu aku sme mohli u nas najst, 690e za sportak a tu cenu mame garantovanu, takze vo stvrtok (mali sme na plane ist dnes, ale nieco do toho voslo) po neho ideme a dam si ho urcite aj otvorit a vyskusat.
@riki1 dakujem 🙂 ta farba sa mi veeeelmi paci

julinkak
3. aug 2011

Dievcata, vismli ste si na oficialnych fotkach Stokke kocika, ze v taskach maju takmer vzdy takeho pekneho konika. Hladala som na nete, ci ho niekde nenajdem. No zatial nic. Pozrite link, tu ho vidno asi najlepsie.
http://www.bebeco.co.uk/stokke-xplory-changing-...

pallacinka
3. aug 2011

@julinkak Ja som nedavno o nom niekde citala, tusim na Facebooku sa jedna pytala nanho niekoho priamo zo Stokke a dali tam aj link, skusim to pohladat.

pallacinka
3. aug 2011

@julinkak Mam to, vyhrabala som to v historii: http://sprell.no/

julinkak
3. aug 2011

@pallacinka Dakujem velmi pekne, ze si to nasla. Len akosi toho konika nemozem najst... 😒

pallacinka
3. aug 2011

@julinkak Aj mne sa zda, ze som ho tam nemohla najst, ale je odtial na 100%, mozno bol vyrobeny pre Stokke na zakazku, neviem.

julinkak
3. aug 2011

@pallacinka Skoda no, ale nevadi. Ved jeden konik hore dole, aj tak ma milion hraciek 🙂 ale aj tak dakujem

andrejo
4. aug 2011

@hajanka asi prave nakupujes 🙂 .. dja ptoom vediet ako ste pochodili ;)

pallacinka
4. aug 2011

Inac vcera ked som hladala toho konika na FB, narazila som na tuto fotku- presne vystihuje preco mame stokke a nie bgb hoci sa mi velmi paci tiez 🙂

lenocka23
4. aug 2011

@pallacinka no presne takto sme vyzerali so znamou, ona BGB a ja Stokke.... 😉 🙂 (ja som ale mala uz sportaka..)

andrejo
5. aug 2011

@pallacinka @lenocka23 az na to ze BGB bol zlty a Stokke zeleny (pripadne s tou letnou forest strieskou pre 2009 model)

vidolucia
5. aug 2011

Ahojte ja by som sa chcela tiež pripojiť do debaty. Konečne po štyroch predchádzajúcich kočíkoch som našla stokke a som konečne spokojná mám ten starší typ. farba zelená a mám aj prevlek asi zimný farba olivovo zelená, takže dosť vecí ku kočiariku . Neviete mi poradiť, rozmýšľam nad novým teda tým evo. Môj malý má šesť mesiacov takže kočiarik budeme ešte dlho používať a rátam že na tento môj by som musela časom zháňať kolieska . Ten nový typ tak úžasne vyzerá aj s tou zimnou sadou a mne sa asi tá sada nebude pasovať. Máte niekto skúsenosť medzi starým typom a novým ? Ďakujem Lucia

lenocka23
5. aug 2011

@vidolucia niekde v tejto diskusii davali baby foto starsieho kocika a noveho zimneho setu, takze to ide.. Ale skis si to pripadne niekde v obchode odskusat... 😉

hajanka
5. aug 2011

@andrejo vcera sme mali dlhy den, ale vyplatilo sa, mame ho doma a je suprovy! Neda sa porovnavat so ziadnym inym kocikom 🙂 ta vyska je woow aj strieska sa paci ze je taka velka a fajne zakryje, zatieni, alebo zabrani vetru.

@julinkak kupili sme aj multi green decku mali poslednu, neskor dam aj fotku nejaku 🙂

dievcata aj ty andrejo, dakujeme vam za vsetky rady, vy, vase rady, referencie a vase skusenosti nam pomohli sa rozhodnut 😵

pallacinka
5. aug 2011

@lenocka23 @andrejo Tak to muselo posobit celkom vtipne 🙂 Ja som si pri bgb v obchode pripadalo ako pri kociku pre babiky, ked sme este vyberali prvy kocik, bol to moj favorit, az kym som ho neuvidela nazivo. Ale byt tak o 20cm nizsia, asi mu neodolam 🙂

pallacinka
5. aug 2011

@hajanka Super, gratulujem, nech vam dobre sluzi, tesim sa na iste krasne foto 🙂

My sa uz cely tyzden vozime v sportiaku a obidve ho milujeme! Konecne ziadny plac a nosenie na rukach, pekne pozerame (nozicku mame casto vylozenu na tej tyci, to je naozaj strasne zlate) a aj krasne spinkame. Normalne sa cely den tesim, ako pojdeme zasa von, a to som este nedavno mala z prechadzok panicky strach 🙂

vidolucia
5. aug 2011

Dakujem skúsim to preklikať . Ináč tie nôžky si aj môj malý lúbi vykladať na tú tyč. Svetovéé

shawn7
5. aug 2011

Ahojte..... chcem sa postazovat a mozno mi niekto bude vediet poradit. Som hrdou majitelkou stokke, no mozem sa nan akurat tak pozerat, lebo nasa mala sa akosi nechce vozit. neviem ci je problemom vozenie v kociku alebo samotny pobyt vonku. Malicka ma mesiac..... mali ste niekto podobnu skusenost? este by som dodala, ze ju trapia plyniky, cumlik neakceptuje, v autosedacke najskor place, v aute sa ukludni a dokonca aj zaspi.
Vsade citam o bybyvakoch, satkach a podobne, no ja nie som satkovy typ.

vidolucia
5. aug 2011

Ahoj no moc ta nepoteším ja som mala podobné problémy s mojim malým a prešlo to tak okolo 4mes. On stále vrieskal nakojený, prebalený a stále donekonečna .Malinká z toho musí asi vyrásť ale skús aspon také krátke prechádzky napr.len na 15min. ja som tiež chcela zdolávať 3hodinová prechádzky a pravidelne som utekala domov z vrieskajúcim dietatom. Malý môj mal reflux takže ležať na rovine bolo utrpenie. Vtedy som nemala stokky keby som mala tak by som ho dala do športovej časti na ležato tam je taký dobrý sklon jak z refluxovým vankúšom.
V šatke sa môjmu páčilo ale bol už väčší a pozeral do predu, Takže neviem povedať. môj bude mať teraz 6mes. a nevládala by som ho nosiť v šatke som rada že mám stokky otočím ho dopredu nech pozerá a je veľmi spokojný.

hajanka
5. aug 2011

@julinkak a @pallacinka vy ste spominali, ze su vasim drobcom tie pasy male, kratke? My sme malu dali s vlozkou (aj tym vankusikom) a boli jej obrovske (naplno roztiahnute), museli sme stahovat az na doraz, co jej boli take velke, ma 4,5 mes a v sportovom kociku sa vozila uz asi mesiac. Vobec neoblezi ked je v lahu, vzdy sa dviha, hlavicku, teraz uz sa cela sa tak akoby vypne nohami a dviha sa aj zadkom.

lenocka23
5. aug 2011

@shawn7 tiez si myslim ze to nie je kocikom.. Skus si pripadne od niekoho pozicat satku alebo manducu.. ja mam m. a maleho v pohode aj teraz nosim hlavne ked ideme busom... (a to ma maly 12kg)

lenocka23
5. aug 2011

@hajanka juuuuuu, parada... nadherne... skoda ze my sme uz dostokke-ovali... 🙂

mitote
5. aug 2011

ahoj holky, priznam jsem, jsem milovnik BGB, ale Stokke se me take libi, takze mam par otazek 🙂
Ma preklapejici rukojet? Otaceci korbicku - jako ze ji mohu nasadit celem k mamince i celem ven? Nejezdi se vam spatne s tim prednim koleckem, kdyz je to trikolka? Ma nastavitelene odpruzeni podle vahy ditete? Celkove mate nejake postrehy a rady? 🙂 Dekuji 🙂

lenocka23
5. aug 2011

@mitote Ahoj, tak idem po poradi ako si sa pytala... preklapacia rukovat nie je, je to pevne, otocna je len sportova cast, vanicka nie... no a nie je to trojkolka, ale 4-kolka takze tam vlastne odpoved nemam.. 😉 odpruzeny ten kocik vlastne nie je....
Ono je to cele individualne... my sme ten kocik milovali, maly, aj ja, aj mm... teraz mame iny a spokojni sme tiez... 😉

esika
6. aug 2011

@pallacinka ahoj tak sa tesim , ze mas uz objednany ten winter, ano to bola presne ta pani co som Ti na nu poslala link ako hhranolka, tak vsetko dobre🙂

esika
6. aug 2011

@julinkak gratulujeeem dodatocne ku kociku, krasne baby v krasnom kociku 🙂

pallacinka
7. aug 2011

@esika Ahoj, dakujem za zdielanie radosti 🙂 Este stale ho vsak nemam, od minuleho pondelka je na ceste tak dufam, ze tento tyzden sa ho konecne dockam 🙂

pallacinka
7. aug 2011

@mitote Ahoj, lenocka23 ti uz odpovedala na otazky. Len som ta chcela upozornit na moju fotku o par prispevkov vyssie, kde je Stokke vedla BGB a je velmi dobre vidiet rozdiel vo vyske oboch kocikov. Bola som celkom prekvapena, ze jedna mamicka ma doma obidva kociky, ale tak asi laska je laska 🙂

mitote
7. aug 2011

@pallacinka ja jsem mala, mam 163cm takze je me to jedno 🙂